Dubioza Kolektiv

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#526 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

Point. wrote: Jebiga prika, ti opet o kvalitetu, pricamo o popularnosti, sto ne mora znaciti da je kvalitetno. Sad to prolazi, jebiga ja sad kad omladini pustim Pearl Jam ili Pusenje oni se ibrete, kazu jebo to. Bitno je da imas catchy refren, jebeni korejanac sa onim svojim sranjem pokori svijet. Svijet se mjenja, jebajiga.
Toga je vazda bilo dok je svijeta i vijeka a pogotovo pop i rock muzike.
Pretpostavljam da smo ista ili približno ista generacija pa ti kao primjer mogu dati devedesete - dok sam ja odrastao na Nirvani, pomalo mada ne mnogo i Pearl Jamu a da ne govorim o žanrovima poput metala i industry i šta se sve nije konzumiralo (od muzike, mislim) u “danima lavova” a masa oko mene se “ubijala” Dr.Albanom, Backstreet Boysima, Cooliom, N’Syncom i ostalim komercijalnim izvođačima jer su imali “catchy rhyme”.

Danas jebiga, niko ne sluša muziku. Neki dan mi dođe učenik u jeans-jakni na kojoj je odštampano Guns’n’roses i ja sav sretan ga pitam “Je li to ti njih furaš?” pogleda me momak čudno i pita on mene “Je li to možda neki bend? Meni se svidjela slika i ja kupio jaknu”.
A da ne govorim o učenici kojoj sam pustio Nirvanu jer je imala njihov logotype “dead smiley” kako se šokirala pa me pitala “i ti si ovo slušao?? kako si mogao??”. Danas muzika nije dio identiteta, nema bunta, nema pravljenja nove supkulture. Zato ti se čude Pearl Jamu i Pušenju. A i Pušenje je svakim novim albumom samo gore i gore.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#527 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Point. »

Ommadawn wrote:
Point. wrote: Jebiga prika, ti opet o kvalitetu, pricamo o popularnosti, sto ne mora znaciti da je kvalitetno. Sad to prolazi, jebiga ja sad kad omladini pustim Pearl Jam ili Pusenje oni se ibrete, kazu jebo to. Bitno je da imas catchy refren, jebeni korejanac sa onim svojim sranjem pokori svijet. Svijet se mjenja, jebajiga.
Toga je vazda bilo dok je svijeta i vijeka a pogotovo pop i rock muzike.
Pretpostavljam da smo ista ili približno ista generacija pa ti kao primjer mogu dati devedesete - dok sam ja odrastao na Nirvani, pomalo mada ne mnogo i Pearl Jamu a da ne govorim o žanrovima poput metala i industry i šta se sve nije konzumiralo (od muzike, mislim) u “danima lavova” a masa oko mene se “ubijala” Dr.Albanom, Backstreet Boysima, Cooliom, N’Syncom i ostalim komercijalnim izvođačima jer su imali “catchy rhyme”.

Danas jebiga, niko ne sluša muziku. Neki dan mi dođe učenik u jeans-jakni na kojoj je odštampano Guns’n’roses i ja sav sretan ga pitam “Je li to ti njih furaš?” pogleda me momak čudno i pita on mene “Je li to možda neki bend? Meni se svidjela slika i ja kupio jaknu”.
A da ne govorim o učenici kojoj sam pustio Nirvanu jer je imala njihov logotype “dead smiley” kako se šokirala pa me pitala “i ti si ovo slušao?? kako si mogao??”. Danas muzika nije dio identiteta, nema bunta, nema pravljenja nove supkulture. Zato ti se čude Pearl Jamu i Pušenju. A i Pušenje je svakim novim albumom samo gore i gore.
Citam neki dan intervju sa Bonom, kaze u danasnjoj muzici nema ljutnje, agresivnosti. Pa spominje kad su se Nirvana i PJ pojavili, pa RATM i jos neki bendovi to su bili ljuti bendovi pa i tadasnji hiphophasi, tipa Ice Cube i slicno. 100% u pravu.
A Pusenje novo nisam sluso od Bog vozi mercedes. Sve poslije je to neki drugi bend.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#528 Re: Dubioza Kolektiv

Post by zomri »

Ommadawn wrote:Zomri, ja ne kažem da su DK nekvalitetan bend ali u umjetničkom smislu ne toliki kolikim ga želiš predstaviti. Tu su u prednosti bendovi koje sam prethodno naveo.
druže, nije bila priča o umjetničkoj vrijednosti.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#529 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Banksy »

Ommadawn wrote:
Danas muzika nije dio identiteta, nema bunta, nema pravljenja nove supkulture.
Ni subverzije, ni destrukcije, ni bilo kakvog angažmana koji bi promijenio društva nabolje. Živimo u takvim vremenima... To bi bila dobra tema.
svi u napad
Posts: 1859
Joined: 14/10/2012 14:40

#530 Re: Dubioza Kolektiv

Post by svi u napad »

Jebote koja smo mi stoka. Pa ljudi moji cim neko iz ove Bosne uspije ili ima naznaka da ce uspjeti pocne se kakiti po tim uspjesnim. Medju tim sto kake ima onih sto zele izgledati pametno, kulturno kao predstavnici "gradske vise klase", zatim onih sto su napustili domovinui koji sa visine gledaju na "mrak" a pizde sto nisu dio vlasti da o necem odlucuju jer su se necem na zapadu naucili pa sad sve znaju, te jedan dio placenih koji u sluzbi neprijatelja ove drzave sire defetizam i beznadje jer bez obzira da li je u piatnju kultura, sport ili privreda treba prikazati da ovdje nista ne valja.
Evo ljudi postali najjaca grupa u regiji i sad udri po njima. Zasto majku mu poljubim? O ukusima se ne raspravlja i ako neko ne voli narodnjake ne treba pljuvati po njima nego jarane radi na podizanju muzicke kultura medju narodom. Cinjenica je da Bosna ima Halida, Dinu i Dubiozu i svidjalo se to nekima ili ne oni su vrh regiona. Licno nisam fan Dine ali covjek je vrh vrhova sto se tice profesionalizma u onom cim se bavi. Prosle godine popljuva ga raja (vecina nasjela na orkestriranu kampanju protiv njega od ljudi zaduzenih za pljuvanje) zbog love a ove godine ni rijeci od istih kad dragi Cola uze isto toliko. Jesu li Coline pjesme bolke od Dininih i da li su one orginal ili ima ujradenih kao kod Dine? E sad narod ne kuzi da placenici ne pljuju po svom jer Cola nije vise bosanski iako nam se tako predstavlja od strane menadzera kad se uzima lova. Nemam nista protiv Cole i kad su glasovne mogucnosti u pitanju na prostoru stare Yuge prema strucnjacima postoje samo trojica vrhunskih u domenu zabavne muzike a to pored Cole su Zlatko Pejakovic i Miso Kovac.
Da li ste gospodo procitali neku kritiku ili pljuvanje po Ristovskom? Naravno da niste iako covjek svata nesto izvaljuje u politici. E sad pitanje jeli on bolji glumac od Emira? Naravno da nije i on to sam zna. Medjutim mi smo napisali hiljadu stranica pljuvacke o Emiru kao ceovjeku bez ulaska u njegove glumacke kvalitete ali Ristovski ili Glogovac su dobri glumci te pored toga dobri Srbi za drage komsije. I danas ce stari ljubitelji fudbala pricati o Pizonu koji nikad nije bio ni do koljena Papetu al jebi ga igrao ceovjek u Zvijezdi i imao medije iza sebe. Placenici nikad ne pisu kako ga Englezi i dan danas stavljaju medju 10 najvecih transfer promasaja u engleskom nogometu svih vremena.
Raspisa se o svemu drugom no ne o temi. No nadam se da ce jedan dio shavtiti sta sam zelio reci. Nisam ja protiv kritike. No kritika mora dolaziti od strucnih ljudi sa faktama a ne od nas navijaca koji polaze od svog ukusa. Ja kao navijac i patriota mogu samo reci da mi je drago i da sam ponosan sto imamo Dubiozu, Halida i Dinu (iako to nije moj muzicki ukus). Ne nasjedajte na provokacije placenika. Bosna je dala i najveceg pjevaca sa ovih prostora Safeta Isovica pa se je i po njemu pljuvalo i blatilo od istih (lavovi u Pionirskoj) te na nasu zalost danas jedan dio nase omladine misli da je Lukas bolji i veci pjevac od rahemetli Safeta. Trebam li vas podsjetiti da isti Safet nema svoje ulice u nekom od gradova svoaje Bosne. No minderasi su dali ime po Azizi Sacirbegovic jednoj ulici u Sa ali ne i po Safetu koji je vise uradio za Bosnu nego oni zajedno sa r. Aziziom.
Ne zamjerite na ovolikoj ponjavi ali Dubioza je najbolja na svijetu jer je nasa i nek crknu dusmani kojim aje krivo zbog toga. Sto bi rekli Crnogorci: "kad smo vani zovi me carem a kad smo jod kuce znamo koja smo govna" Borimo se za BiH na svakom polju jer nemamo mi neku rezervnu domovinu kao drugi. Zivjeli!
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#531 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Warashii »

@svi u napad
Napisa se ti tog brdo. Ima stvari s kojim se mogu složiti a i necu.
Moj stav je moj stav i neću dozvoliti da mi to kroje neki "strucnjaci" jer se on eto kao razumije u muziku, u ovom slučaju. I tako se nastoji u svim sferama naših života. Ja znam šta je dobro za tebe, mnogo bolje nego li ti sam.
Dubioza je dobra širokim narodnim masama i ne vjerujem da će im sta značiti različita mišljenja neke manjine kojima se (vise) ne dopada u što uključujem i sebe.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#532 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

svi u napad wrote:Jebote koja smo mi stoka. Pa ljudi moji cim neko iz ove Bosne uspije ili ima naznaka da ce uspjeti pocne se kakiti po tim uspjesnim. Medju tim sto kake ima onih sto zele izgledati pametno, kulturno kao predstavnici "gradske vise klase", zatim onih sto su napustili domovinui koji sa visine gledaju na "mrak" a pizde sto nisu dio vlasti da o necem odlucuju jer su se necem na zapadu naucili pa sad sve znaju, te jedan dio placenih koji u sluzbi neprijatelja ove drzave sire defetizam i beznadje jer bez obzira da li je u piatnju kultura, sport ili privreda treba prikazati da ovdje nista ne valja.
Evo ljudi postali najjaca grupa u regiji i sad udri po njima. Zasto majku mu poljubim? O ukusima se ne raspravlja i ako neko ne voli narodnjake ne treba pljuvati po njima nego jarane radi na podizanju muzicke kultura medju narodom. Cinjenica je da Bosna ima Halida, Dinu i Dubiozu i svidjalo se to nekima ili ne oni su vrh regiona. Licno nisam fan Dine ali covjek je vrh vrhova sto se tice profesionalizma u onom cim se bavi. Prosle godine popljuva ga raja (vecina nasjela na orkestriranu kampanju protiv njega od ljudi zaduzenih za pljuvanje) zbog love a ove godine ni rijeci od istih kad dragi Cola uze isto toliko. Jesu li Coline pjesme bolke od Dininih i da li su one orginal ili ima ujradenih kao kod Dine? E sad narod ne kuzi da placenici ne pljuju po svom jer Cola nije vise bosanski iako nam se tako predstavlja od strane menadzera kad se uzima lova. Nemam nista protiv Cole i kad su glasovne mogucnosti u pitanju na prostoru stare Yuge prema strucnjacima postoje samo trojica vrhunskih u domenu zabavne muzike a to pored Cole su Zlatko Pejakovic i Miso Kovac.
Da li ste gospodo procitali neku kritiku ili pljuvanje po Ristovskom? Naravno da niste iako covjek svata nesto izvaljuje u politici. E sad pitanje jeli on bolji glumac od Emira? Naravno da nije i on to sam zna. Medjutim mi smo napisali hiljadu stranica pljuvacke o Emiru kao ceovjeku bez ulaska u njegove glumacke kvalitete ali Ristovski ili Glogovac su dobri glumci te pored toga dobri Srbi za drage komsije. I danas ce stari ljubitelji fudbala pricati o Pizonu koji nikad nije bio ni do koljena Papetu al jebi ga igrao ceovjek u Zvijezdi i imao medije iza sebe. Placenici nikad ne pisu kako ga Englezi i dan danas stavljaju medju 10 najvecih transfer promasaja u engleskom nogometu svih vremena.
Raspisa se o svemu drugom no ne o temi. No nadam se da ce jedan dio shavtiti sta sam zelio reci. Nisam ja protiv kritike. No kritika mora dolaziti od strucnih ljudi sa faktama a ne od nas navijaca koji polaze od svog ukusa. Ja kao navijac i patriota mogu samo reci da mi je drago i da sam ponosan sto imamo Dubiozu, Halida i Dinu (iako to nije moj muzicki ukus). Ne nasjedajte na provokacije placenika. Bosna je dala i najveceg pjevaca sa ovih prostora Safeta Isovica pa se je i po njemu pljuvalo i blatilo od istih (lavovi u Pionirskoj) te na nasu zalost danas jedan dio nase omladine misli da je Lukas bolji i veci pjevac od rahemetli Safeta. Trebam li vas podsjetiti da isti Safet nema svoje ulice u nekom od gradova svoaje Bosne. No minderasi su dali ime po Azizi Sacirbegovic jednoj ulici u Sa ali ne i po Safetu koji je vise uradio za Bosnu nego oni zajedno sa r. Aziziom.
Ne zamjerite na ovolikoj ponjavi ali Dubioza je najbolja na svijetu jer je nasa i nek crknu dusmani kojim aje krivo zbog toga. Sto bi rekli Crnogorci: "kad smo vani zovi me carem a kad smo jod kuce znamo koja smo govna" Borimo se za BiH na svakom polju jer nemamo mi neku rezervnu domovinu kao drugi. Zivjeli!
Da vidiš koliko meni legne na bankovni račun iz Beograda i Zagreba da samo ovdje napišem nešto protiv Dubioze Kolektiv, Dine Merlina i Safeta Isovića - ibretio bi se. A da ne spominjem Banja Luku, Laktaše i Imotski.
svi u napad
Posts: 1859
Joined: 14/10/2012 14:40

#533 Re: Dubioza Kolektiv

Post by svi u napad »

Dragi Omdown bas mi je drago, bez obzira na tvoju ironicnost, da ti leze lova na tvoj konto iz Bg i ZG. Samo vjeruj da bi mi bilo draze da ti legne i malo love iz SA (ne mogu oni platiti ko komsije) kad budes pisao tj. kenjao o Bori Corbi, Ristovskom i drugim umjetnicima sa jakim karakternim ljudskim osobinama za razliku od ovih nasih govana.
Bez obzira sto nisu moj muzicki ukus navedeni umjetnici (Dino, Halid i Dubioza) u mom ranijem komentaru su vrh u regiji i ja sam kao "glupi Bosanac" ponosan na njih i nadam se da ce biti sve vise ovakvih kao ja a ti nastavi sa "slaganjem" tj. uvecavanjem svog bankovnog konta u uvjerenju da ces se tako vise dopasti komsijama i susjedima. Zivio!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#534 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

svi u napad wrote:Dragi Omdown bas mi je drago, bez obzira na tvoju ironicnost, da ti leze lova na tvoj konto iz Bg i ZG. Samo vjeruj da bi mi bilo draze da ti legne i malo love iz SA (ne mogu oni platiti ko komsije) kad budes pisao tj. kenjao o Bori Corbi, Ristovskom i drugim umjetnicima sa jakim karakternim ljudskim osobinama za razliku od ovih nasih govana.
Bez obzira sto nisu moj muzicki ukus navedeni umjetnici (Dino, Halid i Dubioza) u mom ranijem komentaru su vrh u regiji i ja sam kao "glupi Bosanac" ponosan na njih i nadam se da ce biti sve vise ovakvih kao ja a ti nastavi sa "slaganjem" tj. uvecavanjem svog bankovnog konta u uvjerenju da ces se tako vise dopasti komsijama i susjedima. Zivio!
Ne brini, kad bude tema o Čorbi imam i za njega mnogo toga napisati. Zapravo čini mi se da već jesam na jednoj drugoj temi, negdje na pdf muzika.
Ristovski (ako mislimo na glumca a ne rahmetli muzičara) je jedan neinteresantan lik. Bezvezan glumac, jednoličan i da bi skrenuo bilo kakvu pažnju na sebe - javno se najeo govana tvrdeći pritom da su ćevapi. Baš kao i Glogovac.
Ima boljih i pametnijih i radije se njima bavim.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#535 Re: Dubioza Kolektiv

Post by dale cooper »

Nema ništa gore nego kada muziku uvučeš u tu neku lokal patriotsku ili nacionalističku priču. To mi je tako ljigavo i oportunistički.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#536 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Point. »

heal wrote: Nije tacno, pusti Death Grips, ne moze ljuce i nihilistickije. Imas Saul Williamsa, puno smislenije buntovnistvo cak i u odnosu na velikane kao sto su Public Enemy. I mnogi drugi, da ne ispadam name dropper. Pa DK pocela kao blatantna kopija RATM, izmedju ostalog. Agresivnost, buntovnistvo i naivna politika, pa ne odgovara ipak.
Duh vremena se promjenio, internet je promjenio stvari. Klinci ne zele mjenjati svijet, bitnije im je sopstvo, samounaprijedjivanje je velika stvar danasnjice, makar se ne unaprijedjivali u smislu u kojem bi kvazimoralisti to voljeli. Teretanom, putovanjima, festivalskim drogama mjenjaju sebe, a to je skroz drugi pristup zivotu. Zabava, umjesto smaranje satrologijama.
I ne mislim da ce to negativno djelovati na muziku, vec samo postavlja druge izazove pred buduce Neil Youngove. Sta poruciti vrsnjacima, svijetu?
Vi ste stari, jednostavno je to. Bilo- proslo, get over it.
Kolega, ja gotivim DK bolan nemas sta meni govoriti. Kad god su u blizini, moje stare kosti se raspadaju na ritam njihove mjuze, u prvom safu.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#537 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

dale cooper wrote:Nema ništa gore nego kada muziku uvučeš u tu neku lokal patriotsku ili nacionalističku priču. To mi je tako ljigavo i oportunistički.
Naravno. Ili bilo koju drugu umjetnost.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#538 Re: Dubioza Kolektiv

Post by dale cooper »

Ommadawn wrote:
dale cooper wrote:Nema ništa gore nego kada muziku uvučeš u tu neku lokal patriotsku ili nacionalističku priču. To mi je tako ljigavo i oportunistički.
Naravno. Ili bilo koju drugu umjetnost.
Da, naravno, podrazumijeva se. :)
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#539 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Point. »

Ommadawn wrote:Zomri, ja ne kažem da su DK nekvalitetan bend ali u umjetničkom smislu ne toliki kolikim ga želiš predstaviti. Tu su u prednosti bendovi koje sam prethodno naveo.

@Point, ti Šveđani za koje kažeš da su bili na koncertu DK će isto tako skakati na koncertu Halida (i B. i M.), a vjerovatno i Cece. Što je sasvim okej jer u pitanju je dobar provod.

No koliko njih ima makar jedan album Dubioze koji slušaju kod kuće? Ili u autu?
Na poslu imam jednu zensku sto ih na spotify slusa cesto, i jos trojicu iz sireg drustva sto ih slusaju kuci. Pustao im i Zostera, Stuke al nisu nesto zapeli.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#540 Re: Dubioza Kolektiv

Post by insomnia78 »

Pusti im Ipčeta jebo te Zoster :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#541 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Point. »

Kontam da im pustim Nervoznog Postara. :violina: :babinsin:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5289
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#542 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Slo Burner »

Pljuvanje po Dk je nesto kao pljuvanje po Nasoj Stranci. Imaju promasaju ali buraz vidi svih drugih
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#543 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

Point. wrote:Kontam da im pustim Nervoznog Postara. :violina: :babinsin:
Nervozni Postar je bio manje-vise konceptualan bend, parodija na narodnjake i kvazi-rockere.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#544 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Point. »

Ommadawn wrote:
Point. wrote:Kontam da im pustim Nervoznog Postara. :violina: :babinsin:
Nervozni Postar je bio manje-vise konceptualan bend, parodija na narodnjake i kvazi-rockere.
Znam kolega. Ima ona prica kad su se pojavili prvi put ns Ilidzanskom festivalu, oni narodnjaci kontali da su oni radnici za binu, ljudi zaprasili sa ne znam sad kojom pjesmom i osvojili festival. Fadil je bio Tito.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#545 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

Point. wrote:
Ommadawn wrote:
Point. wrote:Kontam da im pustim Nervoznog Postara. :violina: :babinsin:
Nervozni Postar je bio manje-vise konceptualan bend, parodija na narodnjake i kvazi-rockere.
Znam kolega. Ima ona prica kad su se pojavili prvi put ns Ilidzanskom festivalu, oni narodnjaci kontali da su oni radnici za binu, ljudi zaprasili sa ne znam sad kojom pjesmom i osvojili festival. Fadil je bio Tito.
A Nidzo kralj sa gitarom. Tip je rasturao solo-dionice. Odlicna fuzija Nidze metalca i Nukija teskog narodnjaka kao vokala.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#546 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Nurudin »

Nurudin wrote:
Bloo wrote:Imam i ja sliku kraj ploče u Vlasenici Teško Bogu sa nama kakvi smo :D
ergo ja sam srpski nacionalista :D
Imam i ja sliku gore sa Bjelašnice u Javorovom dolu, onaj neki što je napravio mali amfiteatar i kamenu kulu , eno je išarali kokardama.
Ima i ovih svinjskih iznutrica što ljepe na munare, ima igrača što kad se napiju bacaju pive i gađaju munare, povratnika što
im otruju po tri krave (hehe đe baš tri , simbolično) , i tako ...ima svega. Što se sad mi trzamo tu, jel' tako? Treba se naviknuti
Nastavljamo opušteno i u istom ritmu

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180117023
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#547 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

Nurudin wrote:
Nurudin wrote:
Bloo wrote:Imam i ja sliku kraj ploče u Vlasenici Teško Bogu sa nama kakvi smo :D
ergo ja sam srpski nacionalista :D
Imam i ja sliku gore sa Bjelašnice u Javorovom dolu, onaj neki što je napravio mali amfiteatar i kamenu kulu , eno je išarali kokardama.
Ima i ovih svinjskih iznutrica što ljepe na munare, ima igrača što kad se napiju bacaju pive i gađaju munare, povratnika što
im otruju po tri krave (hehe đe baš tri , simbolično) , i tako ...ima svega. Što se sad mi trzamo tu, jel' tako? Treba se naviknuti
Nastavljamo opušteno i u istom ritmu

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180117023
Pogresna adresa.
Tema je Dubioza Kolektiv.
User avatar
piupiu
Posts: 16297
Joined: 05/01/2008 05:08

#548 Re: Dubioza Kolektiv

Post by piupiu »

ja71
Posts: 5388
Joined: 31/03/2006 14:45

#549 Re: Dubioza Kolektiv

Post by ja71 »

Jesil' pun ko brod
il' si intelektualac
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#550 Re: Dubioza Kolektiv

Post by HardcoreMX »

Ommadawn wrote:
dale cooper wrote:Nema ništa gore nego kada muziku uvučeš u tu neku lokal patriotsku ili nacionalističku priču. To mi je tako ljigavo i oportunistički.
Naravno. Ili bilo koju drugu umjetnost.
upravo to..usput koja ironija, da neki brani jos to patriotizmom, kao suprostavlja se defetizmu, a redovno slusa da je 'u supku civilizacije'..to je od slusanja da stanuje u apsurdu...
Post Reply