Dubioza Kolektiv

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#476 Re: Dubioza Kolektiv

Post by cLo »

wewa wrote:
cyprus wrote:
PPS Zapravo ono što mi najviše smeta je propagiranje zabranjenih supstanci :-D Tako onaj ko svijet doživljava kroz njihove pjesme, može steći ovakvu sliku: na jednoj strani nacionalizam, političari (naravno - svi isti), lopovi, zlo - a na drugoj narod, cvjeće, drveće, dobrota, sloboda i vutra :mrgreen:
a tako mu nekako i dodje

iliti ko je ikad vidio napusenog politicara? nema ta pita. :D
Tchedo Jovanowitch :skoljka:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#477 Re: Dubioza Kolektiv

Post by hadzinicasa »

wewa wrote:
cyprus wrote:
PPS Zapravo ono što mi najviše smeta je propagiranje zabranjenih supstanci :-D Tako onaj ko svijet doživljava kroz njihove pjesme, može steći ovakvu sliku: na jednoj strani nacionalizam, političari (naravno - svi isti), lopovi, zlo - a na drugoj narod, cvjeće, drveće, dobrota, sloboda i vutra :mrgreen:
a tako mu nekako i dodje

iliti ko je ikad vidio napusenog politicara? nema ta pita. :D

dakle ako ne duvas, ne pijes, ne psujes, ne pljujes, nisi (dovoljno) urban ergo si i sam(a) seljacki, fasisticki, zatucani SDA simpatizer/clan (kao personifikacija nacionalizma).
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#478 Re: Dubioza Kolektiv

Post by wewa »

cLo wrote:
wewa wrote:
cyprus wrote:
PPS Zapravo ono što mi najviše smeta je propagiranje zabranjenih supstanci :-D Tako onaj ko svijet doživljava kroz njihove pjesme, može steći ovakvu sliku: na jednoj strani nacionalizam, političari (naravno - svi isti), lopovi, zlo - a na drugoj narod, cvjeće, drveće, dobrota, sloboda i vutra :mrgreen:
a tako mu nekako i dodje

iliti ko je ikad vidio napusenog politicara? nema ta pita. :D
Tchedo Jovanowitch :skoljka:
bojim se da je mary jane za njega prevazidjeno drustvo :lol:
hadzinicasa wrote:
wewa wrote:
cyprus wrote:
PPS Zapravo ono što mi najviše smeta je propagiranje zabranjenih supstanci :-D Tako onaj ko svijet doživljava kroz njihove pjesme, može steći ovakvu sliku: na jednoj strani nacionalizam, političari (naravno - svi isti), lopovi, zlo - a na drugoj narod, cvjeće, drveće, dobrota, sloboda i vutra :mrgreen:
a tako mu nekako i dodje

iliti ko je ikad vidio napusenog politicara? nema ta pita. :D

dakle ako ne duvas, ne pijes, ne psujes, ne pljujes, nisi (dovoljno) urban ergo si i sam(a) seljacki, fasisticki, zatucani SDA simpatizer/clan (kao personifikacija nacionalizma).
ne dozivljavam ja Dubiozu tako, ne bih rekla da su toliko iskljucivi

a ja sam se pokusala nasaliti :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#479 Re: Dubioza Kolektiv

Post by hadzinicasa »

nisam ja ovdje mislila bukvalno i iskljucivo na Dubiozu. nego sam se osvrnula na tezu.
pis (pun int...) sista! :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#480 Re: Dubioza Kolektiv

Post by insomnia78 »

“Ja sam kokuz bekrija marka mi ko teVsija”
Baja mali knindza ima kudikamo umnije tekstove. Sta ka’e namjesta im SDA :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#481 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

zomri wrote:
Ommadawn wrote:
zomri wrote:Smiješno je to koliko pokušavate hraknuti bend koji je uspio svirati na sve i jednom značajnijem festivalu, te puniti dvorane diljem svijeta mahom nedijasporskom publikom.
Niko od mojih prijatelja Svedjana, koji su itekako upuceni u muziku, nije cuo za bend Dubioza Kolektiv.
Za Disciplinu Kicme jesu, kao i za Gorana Bregovica ali ne i Bijelo Dugme - i to ne preko mene. Neki su culi i za rahmetli Adija Lukovca koji je svirao na jednom znacajnom festivalu ovdje prije nekoliko godina. No za Dubiozu Kolektiv - niko nije cuo.
to što tvoji prijatelji nisu čuli, ne znači da niko nije čuo. pogledaj slike sa nastupa u sofiji, istanbulu, po festivalima...sve dijaspora, yeah right.
Ja nisam ni rekao da niko nije cuo ali da imaju neku svjetsku slavu kao recimo Laibach, Siddharta, Disciplin-A-Kitchme - nemaju!
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#482 Re: Dubioza Kolektiv

Post by cLo »

insomnia78 wrote:“Ja sam kokuz bekrija marka mi ko teVsija”
Baja mali knindza ima kudikamo umnije tekstove. Sta ka’e namjesta im SDA :lol: :lol: :lol:
Ka'e ne treba mu text :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#483 Re: Dubioza Kolektiv

Post by insomnia78 »

Vudu je Eminem za pola ove estrade
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#484 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Russki »

zomri wrote:Smiješno je to koliko pokušavate hraknuti bend koji je uspio svirati na sve i jednom značajnijem festivalu, te puniti dvorane diljem svijeta mahom nedijasporskom publikom.
bogme...poznajem dosta ljudi širom europe (kroz glazbu i koncerte i sl.) i nisam dosad se susreo s tim da iko od njih zna za DK.


nemojte ba..majka mu stara
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#485 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Russki »

insomnia78 wrote:“Ja sam kokuz bekrija marka mi ko teVsija”
Baja mali knindza ima kudikamo umnije tekstove. Sta ka’e namjesta im SDA :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#486 Re: Dubioza Kolektiv

Post by zomri »

Disciplin A Kitschme svjetski bend? Daj uozbiljite se :lol: Pa oni kao glavne koncerte izdvajaju nastup na Gitarijadi u Zaječaru :lol:

Za Dubiozu samo ukucajte na youtube "dubioza kolektiv live festival" i vidite šta izađe.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#487 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

zomri wrote:Disciplin A Kitschme svjetski bend? Daj uozbiljite se :lol: Pa oni kao glavne koncerte izdvajaju nastup na Gitarijadi u Zaječaru :lol:

Za Dubiozu samo ukucajte na youtube "dubioza kolektiv live festival" i vidite šta izađe.
A Dubioza Kolektiv ti je svjetski bend? Ejs?
Daj se ti uozbilji, zivota ti.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#488 Re: Dubioza Kolektiv

Post by zomri »

Ommadawn wrote:
zomri wrote:Disciplin A Kitschme svjetski bend? Daj uozbiljite se :lol: Pa oni kao glavne koncerte izdvajaju nastup na Gitarijadi u Zaječaru :lol:

Za Dubiozu samo ukucajte na youtube "dubioza kolektiv live festival" i vidite šta izađe.
A Dubioza Kolektiv ti je svjetski bend? Ejs?
Daj se ti uozbilji, zivota ti.
Nigdje to ne tvrdim.
Mada ako pogledaš racionalno ima više argumenata za Dubiozu nego za Disciplinu. Zapravo za Disciplinu se ne mogu sjetiti nijednog :lol:
Ma koliko osobno volio Disciplinu, tako je.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#489 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

zomri wrote:
Ommadawn wrote:
zomri wrote:Disciplin A Kitschme svjetski bend? Daj uozbiljite se :lol: Pa oni kao glavne koncerte izdvajaju nastup na Gitarijadi u Zaječaru :lol:

Za Dubiozu samo ukucajte na youtube "dubioza kolektiv live festival" i vidite šta izađe.
A Dubioza Kolektiv ti je svjetski bend? Ejs?
Daj se ti uozbilji, zivota ti.
Nigdje to ne tvrdim.
Mada ako pogledaš racionalno ima više argumenata za Dubiozu nego za Disciplinu.
I to uzimas kao relevantno kao koji bend je bolji i poznatiji?
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#490 Re: Dubioza Kolektiv

Post by zomri »

Ommadawn wrote: I to uzimas kao relevantno kao koji bend je bolji i poznatiji?
relevantnije je od onog što ti i russki navodite. mogu ja imati prijatelja engleza koji praaavo voli štajaznam crvenu jabuku, ali to ne znači da je crvena jabuka poznat bend u engleskoj, švedskoj, gdjegod.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#491 Re: Dubioza Kolektiv

Post by ultima_palabra »

zomri wrote:
Ommadawn wrote: I to uzimas kao relevantno kao koji bend je bolji i poznatiji?
relevantnije je od onog što ti i russki navodite. mogu ja imati prijatelja engleza koji praaavo voli štajaznam crvenu jabuku, ali to ne znači da je crvena jabuka poznat bend u engleskoj, švedskoj, gdjegod.
Naravno da jeste... samo se tamo zovu Simply Red :mrgreen:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#492 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

zomri wrote:
Ommadawn wrote: I to uzimas kao relevantno kao koji bend je bolji i poznatiji?
relevantnije je od onog što ti i russki navodite. mogu ja imati prijatelja engleza koji praaavo voli štajaznam crvenu jabuku, ali to ne znači da je crvena jabuka poznat bend u engleskoj, švedskoj, gdjegod.
Bijelo Dugme je prodalo vise ploca od Indexa. Da li to znaci da su bolji bend?

Ceca je prodala vise ploca od Haustora. Da li to znaci da je bolja?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#493 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

ultima_palabra wrote:
zomri wrote:
Ommadawn wrote: I to uzimas kao relevantno kao koji bend je bolji i poznatiji?
relevantnije je od onog što ti i russki navodite. mogu ja imati prijatelja engleza koji praaavo voli štajaznam crvenu jabuku, ali to ne znači da je crvena jabuka poznat bend u engleskoj, švedskoj, gdjegod.
Naravno da jeste... samo se tamo zovu Simply Red :mrgreen:
A Bijelo Dugme Whitesnake :)
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#494 Re: Dubioza Kolektiv

Post by cLo »

Rundek>Disciplina :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#495 Re: Dubioza Kolektiv

Post by medvjed23 »

rundek je za disciplinu hajrudin
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#496 Re: Dubioza Kolektiv

Post by zomri »

Ommadawn wrote:
zomri wrote:
Ommadawn wrote: I to uzimas kao relevantno kao koji bend je bolji i poznatiji?
relevantnije je od onog što ti i russki navodite. mogu ja imati prijatelja engleza koji praaavo voli štajaznam crvenu jabuku, ali to ne znači da je crvena jabuka poznat bend u engleskoj, švedskoj, gdjegod.
Bijelo Dugme je prodalo vise ploca od Indexa. Da li to znaci da su bolji bend?

Ceca je prodala vise ploca od Haustora. Da li to znaci da je bolja?
Druže, nije uopšte priča o tome ko je bolji, nego ko je svjeCki relevantniji. Kakva ba ploče, niko ih nije spomenuo.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#497 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

zomri wrote: Druže, nije uopšte priča o tome ko je bolji, nego ko je svjeCki relevantniji. Kakva ba ploče, niko ih nije spomenuo.
Ali ti rece prvo da Dubioza K. puni svjetske dvorane i to mahom nedijasporskom publikom.
Gostovali su u Svedskoj, nekoliko puta ali mahom napunjeni lokali (dakle daleko od nekih velikih dvorana ili stadiona) su bili napunjeni dijasporskom publikom. Eventualno, da je medju cirka 2000 ljudi bilo jedva 20-30 domicilnih Svedjana koji su tu dosli jer poznaju nekoga od nase dijaspore i jer je dernek i prilika (i razlog) da se napiju, napuse i sta pojebu.
Iste ljude si mogao vidjeti i na koncertu Halida Beslica. Dakle niko nije dosao da slusa Dubiozu Kolektiv zbog njihove muzike.
A vjerujem da je situacija ista i u drugim zemljama gdje su gostovali.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#498 Re: Dubioza Kolektiv

Post by zomri »

Ommadawn wrote:
zomri wrote: Druže, nije uopšte priča o tome ko je bolji, nego ko je svjeCki relevantniji. Kakva ba ploče, niko ih nije spomenuo.
Ali ti rece prvo da Dubioza K. puni svjetske dvorane i to mahom nedijasporskom publikom.
Gostovali su u Svedskoj, nekoliko puta ali mahom napunjeni lokali (dakle daleko od nekih velikih dvorana ili stadiona) su bili napunjeni dijasporskom publikom. Eventualno, da je medju cirka 2000 ljudi bilo jedva 20-30 domicilnih Svedjana koji su tu dosli jer poznaju nekoga od nase dijaspore i jer je dernek i prilika (i razlog) da se napiju, napuse i sta pojebu.
Iste ljude si mogao vidjeti i na koncertu Halida Beslica. Dakle niko nije dosao da slusa Dubiozu Kolektiv zbog njihove muzike.
A vjerujem da je situacija ista i u drugim zemljama gdje su gostovali.
pogledaj gdje sve nastupaju, ima zemalja gdje nema naših ljudi skoro nikako pa im opet pune dvorane. tipa bugarska, poljska, itd. nastupali su na najvećim evropskim festivalima i to ne preko neke kulturne razmjene, sadake, ili što je bošnjo naklikao nego na osnovu svoje, ne nužno "umjetničke", ali ipak kvalitete.

jer ma šta ko pričao samo doći do prilike da nastupiš na nekoj od bina glastonburyja već je samo po sebi nešto golemo, bar kada govorimo o regionalnim izvođačima.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#499 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Ommadawn »

zomri wrote: pogledaj gdje sve nastupaju, ima zemalja gdje nema naših ljudi skoro nikako pa im opet pune dvorane. tipa bugarska, poljska, itd. nastupali su na najvećim evropskim festivalima i to ne preko neke kulturne razmjene, sadake, ili što je bošnjo naklikao nego na osnovu svoje, ne nužno "umjetničke", ali ipak kvalitete.

jer ma šta ko pričao samo doći do prilike da nastupiš na nekoj od bina glastonburyja već je samo po sebi nešto golemo, bar kada govorimo o regionalnim izvođačima.
I sta su im pjevali?
Zbog svjetske krize, nemam za rizle, a ovi u trans bas kao da pjeva Emil Dimitrov ili Czeslaw Niemen.
User avatar
Point.
Posts: 27506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#500 Re: Dubioza Kolektiv

Post by Point. »

Kome smeta jaka Dubioza?

Vidim neki spominju Disciplinu, ne budite smijesni, gdje Dubioza svira i po kakvim festivalima i drzavama, Disciplina nece dostici da imaju po 9 zivota. Da ne bude zabune, ne govorim o kvaliteti muzike, nego o popularnosti vani. Evo u Svedskoj znam pun kurac likova, sveda, sto idu kad god Dubioza dodje, ljudi vode da se zabave i dobro provedu, sto je i bit muzike. Mozda ljudima smeta to skacu na sceni i sto su puni energije, za razliku od ostali dinosaurusa domace rock scene, koji se zabetoniraju na sceni cim stupe na istu. Ko drvene Marije jebote, isto na recitaciji.
Ili mozda ljudima jednostavno smeta sto su bh brend, sto promovisu ovu drzavu, navikli smo da sve sto bar malo uspije iz ove zabokrecine to se hrakne, a prvi u safu kad treba pohvaliti raznorazne Koje, Milane i ostale cije je vrijeme proslo.
Post Reply