dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

maajaa
Posts: 305
Joined: 14/05/2007 16:14

#1 dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by maajaa »

... onim super skupim usisivacima Rainbow i sl? Imate li iskustva s tim? Ako ste zadovoljni uslugom, molim za broj telefona i info o cijeni. Ima par oglasa, ali ipak bih radije nekoga sa preporukom.

Hvala
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#2 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by conca »

maajaa wrote:... onim super skupim usisivacima Rainbow i sl? Imate li iskustva s tim? Ako ste zadovoljni uslugom, molim za broj telefona i info o cijeni. Ima par oglasa, ali ipak bih radije nekoga sa preporukom.

Hvala

Ja imam taj usisivac i super je....Cisti sve od poda do plafona.Toplo preporucujem svima koji boluju od astme imaju male bebe ili ness slicno....spas...
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#3 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by Hemel »

Za namjestaj ne znam ali one masine za pranje tepiha i itisona pod pritiskom (parom) mi se apsolutno ne dopadaju. Koristio sam to samo jednom i nikada vise. Obratite paznju koliko vode potrosite a koliko vode usisa taj isti stroj. Jeste da je voda potamnila, prljava, nikakva ali je velika kolicina ostane u tepihu (skoro pa 1/2 ). Sve sam to radio sa profi masinom koja se iznajmljuje. Jednom i nikada vise. Ostalo vlage, vani lose vrijeme, ne mozes otvoriti vrata...i nakon izvjesnog vremena primijetim neugodan miris u prostoriji. Na pojedinim mjestima (gdje je ostalo vlage) pojavila se budj, plijesanj i pocelo trulenje. To je bio uzrok neugodnom mirisu koji sam rijesio time sto sam taj itison urolao i na smece.

Ovo je moje lose iskustvo sa pranjem itisona a za drugo ne znam.
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#4 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by conca »

Hemel wrote:Za namjestaj ne znam ali one masine za pranje tepiha i itisona pod pritiskom (parom) mi se apsolutno ne dopadaju. Koristio sam to samo jednom i nikada vise. Obratite paznju koliko vode potrosite a koliko vode usisa taj isti stroj. Jeste da je voda potamnila, prljava, nikakva ali je velika kolicina ostane u tepihu (skoro pa 1/2 ). Sve sam to radio sa profi masinom koja se iznajmljuje. Jednom i nikada vise. Ostalo vlage, vani lose vrijeme, ne mozes otvoriti vrata...i nakon izvjesnog vremena primijetim neugodan miris u prostoriji. Na pojedinim mjestima (gdje je ostalo vlage) pojavila se budj, plijesanj i pocelo trulenje. To je bio uzrok neugodnom mirisu koji sam rijesio time sto sam taj itison urolao i na smece.

Ovo je moje lose iskustvo sa pranjem itisona a za drugo ne znam.
Ja sa svojim usisivacem perem i kauce i lezaje i tepihe........ma bas sve.Cak ga je moj zet nosio kuci i prao sjedista u autu.Mi smo presretni s njim.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#5 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by Hemel »

conca wrote:
Hemel wrote:Za namjestaj ne znam ali one masine za pranje tepiha i itisona pod pritiskom (parom) mi se apsolutno ne dopadaju. Koristio sam to samo jednom i nikada vise. Obratite paznju koliko vode potrosite a koliko vode usisa taj isti stroj. Jeste da je voda potamnila, prljava, nikakva ali je velika kolicina ostane u tepihu (skoro pa 1/2 ). Sve sam to radio sa profi masinom koja se iznajmljuje. Jednom i nikada vise. Ostalo vlage, vani lose vrijeme, ne mozes otvoriti vrata...i nakon izvjesnog vremena primijetim neugodan miris u prostoriji. Na pojedinim mjestima (gdje je ostalo vlage) pojavila se budj, plijesanj i pocelo trulenje. To je bio uzrok neugodnom mirisu koji sam rijesio time sto sam taj itison urolao i na smece.

Ovo je moje lose iskustvo sa pranjem itisona a za drugo ne znam.
Ja sa svojim usisivacem perem i kauce i lezaje i tepihe........ma bas sve.Cak ga je moj zet nosio kuci i prao sjedista u autu.Mi smo presretni s njim.
drago mi je da ste zadovoljni.

povrsinski efekat je izvrstan (sve sija) ali obratite paznju koliko vode trosite a koliko usisate (ako govorimo o istim masinama)
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#6 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by ladyada »

:lol: ja se sprzila sa tom parnom masinom, jednom i nikad vise, ma sejtanska posla te ne otvaraj kad ti se cefne, te cekaj dok se ugrije itd ..........i jos pazi gdje hvatas za drsku i kad para hukne iz dizne sve mislim sad ce nesto da ode u helac ..........elem fino iskustvo nesto mi nije prakticno i dok sastavim one sve djelove pito draga :-) :-) .......ako neka stvar treba dubinsko ciscenje zavrsi na smecu ........ tepihe perem u kadi ko bil vaktile, mali su , potopim ih i sljedeci dan izbacim na balkon da se suse.........rjesen problem........
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#7 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by Pasiflora »

@maaaajo imas pp :-)
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#8 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by kurty »

maajaa wrote:... onim super skupim usisivacima Rainbow i sl? Imate li iskustva s tim? Ako ste zadovoljni uslugom, molim za broj telefona i info o cijeni. Ima par oglasa, ali ipak bih radije nekoga sa preporukom.

Hvala

radim ja to...ako niste nasli, info na PP
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#9 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by madnessa »

conca wrote:Ja imam taj usisivac i super je....Cisti sve od poda do plafona.Toplo preporucujem svima koji boluju od astme imaju male bebe ili ness slicno....spas...
koji usisivac imas i ima li ga kupiti u sarajevu?
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#10 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by conca »

madnessa wrote:
conca wrote:Ja imam taj usisivac i super je....Cisti sve od poda do plafona.Toplo preporucujem svima koji boluju od astme imaju male bebe ili ness slicno....spas...
koji usisivac imas i ima li ga kupiti u sarajevu?
Ja imam Rainbow usisivac.On kosta oko 5.000 km i ima da se kupi samo ne u prodavnicama nego narucis od te firme.Fazon kod njih je da naspes u posudu vodu i u tu vodu skupljas prasinu i sve ostalo(grinje,dlake prasina,zemlja....)kad se samo usisava.A kad imas suho pranje onoliko vode koliko upotrijebis toliko i vratis i nije na paru taj usisivac.Nakon njega tepisi budu vlazni kao kad se ribacom cetkom osvjeze,ali puno cistiji nego kad ih operu oni u autopraonici.To je dokazano....A ako ne vjeruje neko mogu mu to i dokazat.
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#11 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by conca »

Hemel wrote:
conca wrote:
Hemel wrote:Za namjestaj ne znam ali one masine za pranje tepiha i itisona pod pritiskom (parom) mi se apsolutno ne dopadaju. Koristio sam to samo jednom i nikada vise. Obratite paznju koliko vode potrosite a koliko vode usisa taj isti stroj. Jeste da je voda potamnila, prljava, nikakva ali je velika kolicina ostane u tepihu (skoro pa 1/2 ). Sve sam to radio sa profi masinom koja se iznajmljuje. Jednom i nikada vise. Ostalo vlage, vani lose vrijeme, ne mozes otvoriti vrata...i nakon izvjesnog vremena primijetim neugodan miris u prostoriji. Na pojedinim mjestima (gdje je ostalo vlage) pojavila se budj, plijesanj i pocelo trulenje. To je bio uzrok neugodnom mirisu koji sam rijesio time sto sam taj itison urolao i na smece.

Ovo je moje lose iskustvo sa pranjem itisona a za drugo ne znam.
Ja sa svojim usisivacem perem i kauce i lezaje i tepihe........ma bas sve.Cak ga je moj zet nosio kuci i prao sjedista u autu.Mi smo presretni s njim.
drago mi je da ste zadovoljni.

povrsinski efekat je izvrstan (sve sija) ali obratite paznju koliko vode trosite a koliko usisate (ako govorimo o istim masinama)

Nezz da li govorimo o istim masinama jer ova moja zvijer sve kupi.Ostane vlazan samo tepih kao nakon cetkanja ribacom cetkom i vodom(ovim ne mislim na pranje tepiha vec na osvjezavanje tepiha po bir vaktilski nacin),a bude cistiji nego da ga nosim u autopraonicu.
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#12 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by kurty »

ja namjestaj cistim puzzi-jem ... Sve musterije prezadovoljne... To su masine koje se koriste na praonicama gdje ima dubinsko...
Tepihe izbjegavam raditi, jer onda moram koristiti dvije masine... Prvo na kirbi "nataknem" onu rotirajucu cetku, i dodatak za stvaranje pjene... Kirbi digne dlake na povrsinu, i ona sa puzzi-jem tu "usisam"... Kad mi kirbi nije blizu, onda prvo cetkom, pa puzzi...

Imak kad su cilimi u pitanju, mislim da i cetka mora da radi...
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#13 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by madnessa »

postoji li neka opcija kvalitetnog ciscenja od grinja za obicni svijet i neku svakodnevnu upotrebu?
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#14 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by conca »

madnessa wrote:postoji li neka opcija kvalitetnog ciscenja od grinja za obicni svijet i neku svakodnevnu upotrebu?

Za problem s grinjama ne postoji niti jedno drugo rjesenje.Ja nisam ni znala sta je to dok mi nije ciko dosao da ovo mi pokaze.Ako zelis mogu ti ja sa svojim odraditi posao.
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#15 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by kurty »

conca wrote:
madnessa wrote:postoji li neka opcija kvalitetnog ciscenja od grinja za obicni svijet i neku svakodnevnu upotrebu?

Za problem s grinjama ne postoji niti jedno drugo rjesenje.Ja nisam ni znala sta je to dok mi nije ciko dosao da ovo mi pokaze.Ako zelis mogu ti ja sa svojim odraditi posao.

prijatelju... svaka tebi cast sto ti cistis, al nije ok da "blatis" ostale masine...


p.s. ako madnessa zeli, nek dozvoli da joj to odradis, pa ako opet dozvoli da ja ocistim poslije tebe :D ... ja nisam nikom rekao da je moja masina najbolja, niti da je neka losa, ali ti pretjerujes
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#16 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by conca »

kurty wrote:
conca wrote:
madnessa wrote:postoji li neka opcija kvalitetnog ciscenja od grinja za obicni svijet i neku svakodnevnu upotrebu?

Za problem s grinjama ne postoji niti jedno drugo rjesenje.Ja nisam ni znala sta je to dok mi nije ciko dosao da ovo mi pokaze.Ako zelis mogu ti ja sa svojim odraditi posao.

prijatelju... svaka tebi cast sto ti cistis, al nije ok da "blatis" ostale masine...


p.s. ako madnessa zeli, nek dozvoli da joj to odradis, pa ako opet dozvoli da ja ocistim poslije tebe... ja nisam nikom rekao da je moja masina najbolja, niti da je neka losa, ali ti pretjerujes

Kume ja ne radim s tim.Ja ocistim sebi i kupila sam ga za svoje potrebe i to je sve.Samo sam se ponudila jer grinje su opasne za asmaticare i osobe koje imaju problema s bronhitisom al da radim to i inace i zaradujem od toga ne.Imam ga vec 7-8 godina nisam marke zaradila od njega.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#17 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by madnessa »

treba mi nesto sto ce mi olaksati ribanje, ciscenje i sl. u svakodnevnom pospremanju stana. gledam ono u topshopu, cini se ok, ali meni se cini da je ono skuplja pita nego tepsija. jednostavno kad skontam koliko kostaju kvalitetni usisivaci i aparati za ciscenje parom ovo je too good to be true.

hvala oboma na ponudama za ciscenje.

@conca: vjerujem da mi zelis pokazati kako radi tvoj usisivac, ali stvarno ne bih da te opterecevam. shvatih da se ovim ne bavis profesionalno nego cisto za vlastite potrebe. trenutno sebi ne mogu priustiti da kupim nesto toliko skupo. hvala ti velika. divna si. :kiss:
@kurty: shvatih da ti je ovo posao. hvala ti na ponudi. imat cu te u vidu kada budem organizovala generalku.
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#18 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by žuti »

ja sam zvao danas covjeka i dogovorio da radimo za vikend. covjek mi na prvu zvuci ok (kaze skida 60% fleka - sto mi se svidja - bolje nego ono u stilu ma jarane mi sve fleke skidamo, najjaci smo nema dalje itd .. :D )
prvi put ovo radim sa tepisima, a planiram i namjestaj pa vidjet cemo, nadam se da ce ispasti dobro :-D :D
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#19 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by otherside »

žuti wrote:ja sam zvao danas covjeka i dogovorio da radimo za vikend. covjek mi na prvu zvuci ok (kaze skida 60% fleka - sto mi se svidja - bolje nego ono u stilu ma jarane mi sve fleke skidamo, najjaci smo nema dalje itd .. :D )
prvi put ovo radim sa tepisima, a planiram i namjestaj pa vidjet cemo, nadam se da ce ispasti dobro :-D :D
vidis kako smo razliciti. ja bih prvo pomislila kako ce mi skoro pola fleka ostati :D
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#20 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by žuti »

otherside wrote:
žuti wrote:ja sam zvao danas covjeka i dogovorio da radimo za vikend. covjek mi na prvu zvuci ok (kaze skida 60% fleka - sto mi se svidja - bolje nego ono u stilu ma jarane mi sve fleke skidamo, najjaci smo nema dalje itd .. :D )
prvi put ovo radim sa tepisima, a planiram i namjestaj pa vidjet cemo, nadam se da ce ispasti dobro :-D :D
vidis kako smo razliciti. ja bih prvo pomislila kako ce mi skoro pola fleka ostati :D
Da je nazvala žena mozda bi rekao "ma gospodjo, kad vam kažem... 100% cete biti zadovoljni" :D

Jel neko radio sa ovima http://pranjetepiha.blogger.ba/
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#21 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by conca »

madnessa wrote:treba mi nesto sto ce mi olaksati ribanje, ciscenje i sl. u svakodnevnom pospremanju stana. gledam ono u topshopu, cini se ok, ali meni se cini da je ono skuplja pita nego tepsija. jednostavno kad skontam koliko kostaju kvalitetni usisivaci i aparati za ciscenje parom ovo je too good to be true.

hvala oboma na ponudama za ciscenje.

@conca: vjerujem da mi zelis pokazati kako radi tvoj usisivac, ali stvarno ne bih da te opterecevam. shvatih da se ovim ne bavis profesionalno nego cisto za vlastite potrebe. trenutno sebi ne mogu priustiti da kupim nesto toliko skupo. hvala ti velika. divna si. :kiss:
@kurty: shvatih da ti je ovo posao. hvala ti na ponudi. imat cu te u vidu kada budem organizovala generalku.

nema na cemu i drugi put
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#22 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by conca »

žuti wrote:
otherside wrote:
žuti wrote:ja sam zvao danas covjeka i dogovorio da radimo za vikend. covjek mi na prvu zvuci ok (kaze skida 60% fleka - sto mi se svidja - bolje nego ono u stilu ma jarane mi sve fleke skidamo, najjaci smo nema dalje itd .. :D )
prvi put ovo radim sa tepisima, a planiram i namjestaj pa vidjet cemo, nadam se da ce ispasti dobro :-D :D
vidis kako smo razliciti. ja bih prvo pomislila kako ce mi skoro pola fleka ostati :D
Da je nazvala žena mozda bi rekao "ma gospodjo, kad vam kažem... 100% cete biti zadovoljni" :D

Jel neko radio sa ovima http://pranjetepiha.blogger.ba/
koliko ja vidim rijec je o rainbow usisivacu ili se varam????
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#23 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by kurty »

madnessa wrote:treba mi nesto sto ce mi olaksati ribanje, ciscenje i sl. u svakodnevnom pospremanju stana. gledam ono u topshopu, cini se ok, ali meni se cini da je ono skuplja pita nego tepsija. jednostavno kad skontam koliko kostaju kvalitetni usisivaci i aparati za ciscenje parom ovo je too good to be true.

hvala oboma na ponudama za ciscenje.

@conca: vjerujem da mi zelis pokazati kako radi tvoj usisivac, ali stvarno ne bih da te opterecevam. shvatih da se ovim ne bavis profesionalno nego cisto za vlastite potrebe. trenutno sebi ne mogu priustiti da kupim nesto toliko skupo. hvala ti velika. divna si. :kiss:
@kurty: shvatih da ti je ovo posao. hvala ti na ponudi. imat cu te u vidu kada budem organizovala generalku.
p.s. hvala ti... nije mi posao, nego radim ponekad i nekome... ponudio sam se odraditi, a ukljucih se u rasprau najvise zbog @conce... nije ni puzzi ni rainbow a ni kirby najbolji
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#24 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by conca »

a ukljucih se u rasprau najvise zbog @conce... nije ni puzzi ni rainbow a ni kirby najbolji
hahahahahhaah....poznata sam po tome da ljudima izvlacim zivce i da se raspravljam hehehehehe veliki pozzzz :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25 Re: dubinsko ciscenje namjestaja i tepiha

Post by kurty »

conca wrote:
a ukljucih se u rasprau najvise zbog @conce... nije ni puzzi ni rainbow a ni kirby najbolji
hahahahahhaah....poznata sam po tome da ljudima izvlacim zivce i da se raspravljam hehehehehe veliki pozzzz :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
jah
Post Reply