Drzanje psa na balkonu

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#26 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by ljubav_aha »

BSn wrote:
jaca-maca wrote:
Ja da imam kucu ne bi mi pas bio u dvoristu nego u kuci...

Normalno, jer je psu ugodnije i prirodnije u kuci, nego u avliji. :-)
Ko njeg pita, njegovo je da cumura u kuci pored zive avlije, jer nije njega gazda dzaba nabavlj'o - nego da bude tu i da gazda moze ubit kojih 5 minuta kad mu se cefne.
Ha ja, sta ce pas napolju. Jos ako imas kakvu krletku. Sta zna priroda sta je najbolje za nju - covjek je tu da pomogne nizim stovrenjima da shvate da je najbolje po njih ono sto odgovara covjeku, sa sve tim da mu budu zahvalne.
BSn,tako kaze i moje radna kolegica koja ima psa u dvoristu :thumbup: :-D

ma lako je psa kontrolisati kao najboljeg prijatelja :lol: :mrgreen:
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#27 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by jaca-maca »

@ljubav_aha

Mislim da ti smrdis vise od moja dva psa zajedno hahaha :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#28 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by ljubav_aha »

jaca-maca wrote:@ljubav_aha

Mislim da ti smrdis vise od moja dva psa zajedno hahaha :D
http://www.getridofthings.com/get-rid-of-dog-smell.htm
User avatar
cutee_nina
Posts: 178
Joined: 09/11/2010 23:42

#29 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by cutee_nina »

ljubav_aha wrote:
Karmen86 wrote:
bez_ideje wrote:Znam ja jednog sto 2 rotvajlera ostavi na balkonu kad ode na posao....Ali ,covjek ima koliko-toliko uslove,onaj dugacki balkon posto je na posljednjem spratu..pa ko zgrada dugacak.imaju tu kucice,igracke....nije im lose.kad dodje,otkljuca,i mogu u stan.
Al ostaviti psa u one nase glasicne,2X2 balkone,skupa sa sankama i pokvarenim usisivacima :roll: :roll: (ima i jedna takva...nesto malo bijelo izbaci na balkon i zakljuca)


A vala,sta je cudno u tom ako ne podnosi psa da ne dolazi....Pa nece niko svoj psa istjerat iz kuce da bi mu gosti dosi :?
Nek se nadju u kafani,ili necijoj drugoj kuci :?
Drago mi je da bar neko razumije kako nije OK da ja istjeram svog psa iz kuce jer mi gosti dolaze. Naravno, ako dođe neko ko se boji mog psa, on bude u sobi, sa igračkicama ili se neko igra s njim, ali kad mi dođu pa se počnu gaditi oko toga kako mogu psa u kući držati, pa dlake, pa pljuvačka, pa smrad (odnosno miris, jer meni je pseći miris ugodan za nos), tada poludim, tada fakat poludim.Ako ja nekome idem u goste, a psa ne mogu samog ostaviti iz nekog razloga, obično me cuko čeka u hodniku, predvorju kuće u koju idem, ponesem mu lopticu ili neku igračku, a ako idemo nekome ko ima kuću i okućnicu, uuu, nema mu kraja od radosti, skake i igre u dvorištu :) :)
U svakom slučaju, ko ne voli mog psa ne mora mi ni dolaziti u kucu, a ko ga se boji, e to je druga stvar, o tome se mozemo dogovoriti :)
zasto je tebi tesko razumjeti da to mnogim osobama smeta,smrad i prljavstina sa dlakam jesu odvratni,ne razumijem kako mozes imati cistu kucu :?:

kod mene raja ima prostor za pse,doslovno sobicu za psa/pse i macke , i ako su vrata otvorena,postavljena je restka

Image
Zašto si na ovom forumu o kućnim ljubimcima i na ovoj temi kad ne volis pse i smatraš ih prljavim. S kojim pravom ti ovdje nama vlasnicima pasa govoriš kako su nam psi prljavi i kako nam je kuća prljava?
Mogu garantovati da je moj pas čišći nego pola stanovništva u našoj zemlji. Pas je prljav jedino ako se drži u prljavim uslovima. Pošto imam djecu, držim svog psa u uslovima kojima bi pozavidjeli mnogi.

Pošto je ova tema o držanju psa na balkonu, moram reći da je to mučenje. Takođe, mom psu je dozvoljen pristup svakom dijelu moga stana.

Što se tiče dolaska gostiju u stan, nemam problema s tim jer su moji prijatelji i porodica ljubitelji pasa. Imam nekoliko prijatelja koji se boje pasa, pa se s njima nalazim vani ili idem kod njih.
Karmen86
Posts: 184
Joined: 24/10/2009 13:11

#30 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Karmen86 »

cutee_nina wrote:
Zašto si na ovom forumu o kućnim ljubimcima i na ovoj temi kad ne volis pse i smatraš ih prljavim. S kojim pravom ti ovdje nama vlasnicima pasa govoriš kako su nam psi prljavi i kako nam je kuća prljava?
Mogu garantovati da je moj pas čišći nego pola stanovništva u našoj zemlji. Pas je prljav jedino ako se drži u prljavim uslovima. Pošto imam djecu, držim svog psa u uslovima kojima bi pozavidjeli mnogi.

Pošto je ova tema o držanju psa na balkonu, moram reći da je to mučenje. Takođe, mom psu je dozvoljen pristup svakom dijelu moga stana.

Što se tiče dolaska gostiju u stan, nemam problema s tim jer su moji prijatelji i porodica ljubitelji pasa. Imam nekoliko prijatelja koji se boje pasa, pa se s njima nalazim vani ili idem kod njih.
I ja se to pitam :?
I ja mom psu je dozvoljen pristup u svaki dio kuce, osim u kuhinju i to sam ga naučila u prvih dva dana kada sam ga dobila. Iako ja mislim da mali lopov uđe u kuhinju kad mene nema kući :D
Psi uopće nisu prljavi i baš kao što si rekla, kladim se da je moj pas čišći i njegovaniji od 50% stanovništva.

I da, ja smatram da je ljepše mom psu u kući, gdje je fino, toplo, gdje ima svoje mjesto, dekicu, jede iz čiste posude, pije iz čiste posude, nego nekom psu koji je u boxu u avliji, metar s metar, na -15 i jede ostatke hrane vlasnika. Niko me ne može uvjeriti da je bolje psu vani na minusima u boxu, nego mom psu kuci gdje mu je toplo.
Svaki dan idemo vani, istrčava se i bacam mu lopticu, tako da kada dođe kući bude savršeno miran :)
Karmen86
Posts: 184
Joined: 24/10/2009 13:11

#31 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Karmen86 »

BSn wrote:
Normalno, jer je psu ugodnije i prirodnije u kuci, nego u avliji. :-)
Ko njeg pita, njegovo je da cumura u kuci pored zive avlije, jer nije njega gazda dzaba nabavlj'o - nego da bude tu i da gazda moze ubit kojih 5 minuta kad mu se cefne.
Ha ja, sta ce pas napolju. Jos ako imas kakvu krletku. Sta zna priroda sta je najbolje za nju - covjek je tu da pomogne nizim stovrenjima da shvate da je najbolje po njih ono sto odgovara covjeku, sa sve tim da mu budu zahvalne.
Pa da, kao što napisah, normalno je da mu je ljepše u kući gdje ima hranu, toplo mu, već u avliji na -15. Naravno, to pod uslovima da ne držiš psa u zatočeništvu, odnosno da ga svakodnevno vodiš na istrčavanje i da se pas umara. OK je imati psa u stanu, ako znaš s životinjama, a ne da ti je životinja igračka :)
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#32 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by MUNAFIK »

A vala,sta je cudno u tom ako ne podnosi psa da ne dolazi....Pa nece niko svoj psa istjerat iz kuce da bi mu gosti dosi
nisam ni mislio na dio o dolasku dostiju u kucu gdje je pas, nego o onom dijelu gdje se kaze:
a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja.
znaci sad ja pozovem drustvo u svoju kucu, i sada neko ko ima psa mi kaze, ej ako moj pas nije dobrodosau u tvoju kucu onda ti ja necu doci, jer gdje on nije dobro dosao nisam ni ja... :-) :-) to mi nema smisla sa zivotom, pa mora biti neko razumjevanje za ljude koji ne zele da im psi ulaze u kuce...
Karmen86
Posts: 184
Joined: 24/10/2009 13:11

#33 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Karmen86 »

MUNAFIK wrote:
A vala,sta je cudno u tom ako ne podnosi psa da ne dolazi....Pa nece niko svoj psa istjerat iz kuce da bi mu gosti dosi
nisam ni mislio na dio o dolasku dostiju u kucu gdje je pas, nego o onom dijelu gdje se kaze:
a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja.
znaci sad ja pozovem drustvo u svoju kucu, i sada neko ko ima psa mi kaze, ej ako moj pas nije dobrodosau u tvoju kucu onda ti ja necu doci, jer gdje on nije dobro dosao nisam ni ja... :-) :-) to mi nema smisla sa zivotom, pa mora biti neko razumjevanje za ljude koji ne zele da im psi ulaze u kuce...
Naravno da neću mučiti nekoga ko se boji psa ili je alergičan na dlaku tako što ću dovoditi svog psa, ali ko ima averziju prema životinji ili mrzi mog psa, ne mora me slobodno ni zvati u goste, niti ću mu otići i gotovo. I ne znam zašto ne bi neko htio da mu pas ulazi u kucu, pa u hodnik, u hodnik, vala ne bih ga zavezala pred zgradom, nema tih para!
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#34 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by MUNAFIK »

Karmen86 wrote:
MUNAFIK wrote:
A vala,sta je cudno u tom ako ne podnosi psa da ne dolazi....Pa nece niko svoj psa istjerat iz kuce da bi mu gosti dosi
nisam ni mislio na dio o dolasku dostiju u kucu gdje je pas, nego o onom dijelu gdje se kaze:
a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja.
znaci sad ja pozovem drustvo u svoju kucu, i sada neko ko ima psa mi kaze, ej ako moj pas nije dobrodosau u tvoju kucu onda ti ja necu doci, jer gdje on nije dobro dosao nisam ni ja... :-) :-) to mi nema smisla sa zivotom, pa mora biti neko razumjevanje za ljude koji ne zele da im psi ulaze u kuce...
Naravno da neću mučiti nekoga ko se boji psa ili je alergičan na dlaku tako što ću dovoditi svog psa, ali ko ima averziju prema životinji ili mrzi mog psa, ne mora me slobodno ni zvati u goste, niti ću mu otići i gotovo. I ne znam zašto ne bi neko htio da mu pas ulazi u kucu, pa u hodnik, u hodnik, vala ne bih ga zavezala pred zgradom, nema tih para!
Pa u nasoj drzavi zivi veliki broj muslimana, a muslimanima je zabranjeno da im pas ulazi u kucu. Niko ne prica o mrznji prema psu (ja imam jednog) nego valjda je red da se postuje neka kultura, pa kad vec ides nekome i imas psa (kojeg zelis povesti sa sobom) pitas da li mozes povesti psa, da li domacinu to smeta radi vjerskih/higijenskih/zdravstvenih i drugih razloga, a ne pricat kako neko mrzi, i kako neko nema razloga da ga bar ne pusti u hodnik... Naravno da ga neces vezat pred zgradu, i to je razlog vise da pitas domacina kojem ides da li mu smeta ili ne pas u kuci...
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#35 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Asana »

Jednom davno, prije nego sto smo i mi dobili psa, dosli su nam u goste prijatelji sa svojim kucnim psom.
Rekli su da nije ni silazio na cestu, evo ga pravo iz kuce, iz auta... a mi smo se svejedno u sebi zgrazavali, i nakon njihovog odlaska napravili "uzbunu" i radnu akciju i do ponoci cistili, usisavali, brisali, kao da je kuga kroz kucu prosla ...
Poslije su se stvari "malo" promijenile. Kada imas svog psa - prihvatis ga, zavolis, uvedes neke posebne higijenske mjere i nove navike, pa ti se vise ni ta dlaka ni bilo sta oko tog psa - ne gadi. To je tvoj ljubimac, clan tvoje porodice, volis ga, prilagodjavas se njegovom prisustvu i sve prihvatas.

Medjutim, i dalje mi ne bi palo na pamet da odem u posjetu s psom nekome ko me nije sam izricito pozvao da ga povedem. Nije moje da odlucujem, je li to zbog alergije ili straha ili bilo cega ... tudji dom je svetinja.
A ako meni neko nece doci zato jer je tu pas - i ne mora. Svakome svoje :)
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#36 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by vox-populi »

Prije nego sto sam se rodio, moji roditelji su vec imali psa, i to dugodlakog, skotskog ovcara. Drzali su ga u kuci. U prvih 17 godina mog zivota, uvijek je neki pas bio u kuci, jedno vrijeme cak i dva. Apsolutno ne mislim da mi je kuca bila ista prljavija od nekih drugih, sta vise. Da se mora malo vise i malo cesce cistiti, mora, ali to dolazi sa odlukom da imas kucnog ljubimca. Pas je velika obaveza i nije za svakoga. To sto boravi u kuci ne znaci da je zatocenistvu, ako se redovno izvodi i ako mu se poklanja potrebna paznja.

Na balkonu se ne drze ljudi pa ne bi trebali ni psi. Sve one koji drze pse na lancu bih ja licno stavio u isti polozaj pa pitao kako se osjecaju.

Trenutno nemam psa ne zato sto ne zelim nego zato sto za takvo nesto nemam uslova. Nemam ni dovoljno vremena a ni dovojlno veliki stan. Onoga trenutka kada oboje budem imao, ponovo cu nabaviti psa.
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#37 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by jaca-maca »

Pa u nasoj drzavi zivi veliki broj muslimana, a muslimanima je zabranjeno da im pas ulazi u kucu. Niko ne prica o mrznji prema psu (ja imam jednog) nego valjda je red da se postuje neka kultura, pa kad vec ides nekome i imas psa (kojeg zelis povesti sa sobom) pitas da li mozes povesti psa, da li domacinu to smeta radi vjerskih/higijenskih/zdravstvenih i drugih razloga, a ne pricat kako neko mrzi, i kako neko nema razloga da ga bar ne pusti u hodnik... Naravno da ga neces vezat pred zgradu, i to je razlog vise da pitas domacina kojem ides da li mu smeta ili ne pas u kuci...
Pa i ja sam muslimanka i ne smatram da su psi prljavi. Neka pravila u islamu se vise odnose na vrijeme kad je islam nastao i gdje je nastao. A vecina vjernika svake vjere postuje one zakone i zabrane koje je najlakse postovati...ali ne bih dalje o vjeri :D
A to da ti isti jednostavno ne zele pse u kuci je prerasla u mrznju. Znam mnoge koji tako misle, i iz njihove price vidim da su odgojeni da mrze pse zato sto je lakse roditeljima bilo da ih tako odgoje, a ne da im objasne zasto.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#38 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Trebam te »

jaca-maca wrote:
Pa u nasoj drzavi zivi veliki broj muslimana, a muslimanima je zabranjeno da im pas ulazi u kucu. Niko ne prica o mrznji prema psu (ja imam jednog) nego valjda je red da se postuje neka kultura, pa kad vec ides nekome i imas psa (kojeg zelis povesti sa sobom) pitas da li mozes povesti psa, da li domacinu to smeta radi vjerskih/higijenskih/zdravstvenih i drugih razloga, a ne pricat kako neko mrzi, i kako neko nema razloga da ga bar ne pusti u hodnik... Naravno da ga neces vezat pred zgradu, i to je razlog vise da pitas domacina kojem ides da li mu smeta ili ne pas u kuci...
Pa i ja sam muslimanka i ne smatram da su psi prljavi. Neka pravila u islamu se vise odnose na vrijeme kad je islam nastao i gdje je nastao. A vecina vjernika svake vjere postuje one zakone i zabrane koje je najlakse postovati...ali ne bih dalje o vjeri :D
A to da ti isti jednostavno ne zele pse u kuci je prerasla u mrznju. Znam mnoge koji tako misle, i iz njihove price vidim da su odgojeni da mrze pse zato sto je lakse roditeljima bilo da ih tako odgoje, a ne da im objasne zasto.
nemam kucnog ljubicma a ne zelim ga imati, jedno iz higijenskih razloga a drugo sto ne bih mogla posvetiti onoliko paznje koliko zivotinji treba! strah me je grijeha kao vrste grijeha prema zivom bicu.

Mislim da pas nije za balkon, a niti mali stan, vec kucia u basti i proroda...sve ustanove zatvorenijeg tipa nisu adekvatan smjestaj...

moja prijateljica imala je macku i smrdilo je i crne dugacke dlake su cesto sjedile okolo, mada je sremala stan i te kako...na kraju morala odustati i dati macku ustanovi..

U ceskoj me je hvatala jeza koliko su psi lajali iza zatvorenih vrata dok su ljudi na poslovima, fujjj
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#39 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by MUNAFIK »

jaca-maca wrote:
Pa u nasoj drzavi zivi veliki broj muslimana, a muslimanima je zabranjeno da im pas ulazi u kucu. Niko ne prica o mrznji prema psu (ja imam jednog) nego valjda je red da se postuje neka kultura, pa kad vec ides nekome i imas psa (kojeg zelis povesti sa sobom) pitas da li mozes povesti psa, da li domacinu to smeta radi vjerskih/higijenskih/zdravstvenih i drugih razloga, a ne pricat kako neko mrzi, i kako neko nema razloga da ga bar ne pusti u hodnik... Naravno da ga neces vezat pred zgradu, i to je razlog vise da pitas domacina kojem ides da li mu smeta ili ne pas u kuci...
Pa i ja sam muslimanka i ne smatram da su psi prljavi. Neka pravila u islamu se vise odnose na vrijeme kad je islam nastao i gdje je nastao. A vecina vjernika svake vjere postuje one zakone i zabrane koje je najlakse postovati...ali ne bih dalje o vjeri :D
A to da ti isti jednostavno ne zele pse u kuci je prerasla u mrznju. Znam mnoge koji tako misle, i iz njihove price vidim da su odgojeni da mrze pse zato sto je lakse roditeljima bilo da ih tako odgoje, a ne da im objasne zasto.
ovo je jedno kulturno i civilizirano razmisljanje:
Medjutim, i dalje mi ne bi palo na pamet da odem u posjetu s psom nekome ko me nije sam izricito pozvao da ga povedem. Nije moje da odlucujem, je li to zbog alergije ili straha ili bilo cega ... tudji dom je svetinja.
a ovo sto ti govoris je nametanje svoje volje i netolerancija prema drugim ljudima, jedno ne postovanje domacina i kuce u koju ides...

Nemozes ti tvrditi da je nesto preraslo mrznju zato sto neko ne zeli psa u kuci... a ti kao muslimanka bi trebala znati da se ne moze klanjati odjeci koju pas onjusi, kao ni u kuci u kojoj pas boravi jer nije zadovoljen faktor cistoce koji se zahtjeva za Namaz, dakle ruzno je da donosis ovako zakljucke a da ne znas koji su razlozi radi cega ljudi ne zele da pas ulazi u kucu. Pas nema razum ali ti ga imas i Bogami bi ga trebala potrijebiti da razumijes ljude, njihove potrebe i zelje. Ti zelis psa u kuci, i to je suer i ako zelis dovedi ih 10, ali nemoj meni pripisivati mrznju i sta ja znam sta vec, sto ja ne zelim isto kao i ti, a posebno nemoj kada ne znas razloge...
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#40 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by jaca-maca »

a ovo sto ti govoris je nametanje svoje volje i netolerancija prema drugim ljudima, jedno ne postovanje domacina i kuce u koju ides...

Nemozes ti tvrditi da je nesto preraslo mrznju zato sto neko ne zeli psa u kuci... a ti kao muslimanka bi trebala znati da se ne moze klanjati odjeci koju pas onjusi, kao ni u kuci u kojoj pas boravi jer nije zadovoljen faktor cistoce koji se zahtjeva za Namaz, dakle ruzno je da donosis ovako zakljucke a da ne znas koji su razlozi radi cega ljudi ne zele da pas ulazi u kucu. Pas nema razum ali ti ga imas i Bogami bi ga trebala potrijebiti da razumijes ljude, njihove potrebe i zelje. Ti zelis psa u kuci, i to je suer i ako zelis dovedi ih 10, ali nemoj meni pripisivati mrznju i sta ja znam sta vec, sto ja ne zelim isto kao i ti, a posebno nemoj kada ne znas razloge...
Ma nisi me shvatio, nemam ja nista protiv ljudi koji ne zele pse u kuci, i meni je nekad preko glave dlaka koje moj pas ostavlja. Samo zelim reci da neki ljudi poistovjecuju mrznju sa tim da ne zele psa u kuci. Mnogi su mi govorili kao...kako mozes, psi su odvratni, prljavi, smrde, poceli da me napadaju, da vrijedjaju mog psa i mene i na kraju ja ispadnem ovakva i onakva. I sad ispade da JA ne razumijem NJIH...ja nikada nisam te iste uvjeravala u suprotno, nek misle sta hoce...
I JA NIKAD NISAM SVOG PSA NIKOME DOVELA U KUCU, NITI CU, i nemam nista protiv onih koji ne zele, jer razumijem zasto!!!

P.S. ma bas ovi nasi muslimani klanjaju...ha ha ha
User avatar
cutee_nina
Posts: 178
Joined: 09/11/2010 23:42

#41 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by cutee_nina »

Umjesto da ti fino kažu situaciju islam-pas ili ako jednostavno smatraju pse prljavim, ovi naši ljudi odma krenu govoriti kako je pas pljav, kako ga možes dirati, kako ga možes držati u kući i slične gluposti.

To se zove neodgoj i nepoštovanje.

Ako mi, koji imamo pse, poštujemo to što ti ljudi ne žele pse u blizini, mogu oni poštovati nas što mislimo suprotno. :)
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#42 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by MUNAFIK »

Ja imam psa i drzim ga u avliji (jer je imam,da je nemam ne bi ga ni drzao, ali ne osudjujem one koji ga drze i u stanu njihov izbor, osim u situaciji kada pas neda mira komsiluku)...

ja sam bio ''isprovociran' da napisem nesto na ovoj temi radi komentara pokretaca teme koji ide ovako:
ko ne želi da dođe u goste zbog psa i ne mora, a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja
hajd uredu, ''ko ne zeli da dodje goste radi psa i ne mora'' sa tim se slazem, ali se NIKAKO ne mogu sloziti sa ovim drugim dijelom posta ''a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja'' mislim da to nema smisla i da je to jedno veliko nepostovanje drgih ljudi i domacina koji te poziva da dodjes...

A sto se tice toga da te ljudi napadaju i vrijedjaju i tebe i tvog psa zato sto ga drzis u svojoj kuci... to dovoljno govori o tim ljudima. Mislim da takvi ljudi inace pokusavaju vrijedjati druge po mnogim osnovama, eto tebe za psa, a mene za nesto drugo... inace takvo je vrijeme takvi ljudi...
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#43 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by minjonja »

MUNAFIK wrote:Ja imam psa i drzim ga u avliji (jer je imam,da je nemam ne bi ga ni drzao, ali ne osudjujem one koji ga drze i u stanu njihov izbor, osim u situaciji kada pas neda mira komsiluku)...

ja sam bio ''isprovociran' da napisem nesto na ovoj temi radi komentara pokretaca teme koji ide ovako:
ko ne želi da dođe u goste zbog psa i ne mora, a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja
hajd uredu, ''ko ne zeli da dodje goste radi psa i ne mora'' sa tim se slazem, ali se NIKAKO ne mogu sloziti sa ovim drugim dijelom posta ''a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja'' mislim da to nema smisla i da je to jedno veliko nepostovanje drgih ljudi i domacina koji te poziva da dodjes...

A sto se tice toga da te ljudi napadaju i vrijedjaju i tebe i tvog psa zato sto ga drzis u svojoj kuci... to dovoljno govori o tim ljudima. Mislim da takvi ljudi inace pokusavaju vrijedjati druge po mnogim osnovama, eto tebe za psa, a mene za nesto drugo... inace takvo je vrijeme takvi ljudi...
evo tek sad procitah ovaj post pa da dam svoj komenat, s obzirom da i ja kazem gdje nisu dobrodosle moje zivotinje, nisam ja. ima ljudi kojima je smijesno sto udomljavam macke pa me ismijavaju zbog toga i jedino sto znaju da izuste nakon "cao, sta ima" je "gdje su ti macke? koliko ih sad imas? sta ce ti toliko, bjezi fuj, ne bi ja bla bla". i zasto bi se ja onda druzila sa tim ljudima, pila kafe, isla im u goste ili ih cak zvala sebi, kad ismijavaju ono cime se ja bavim i time iskazuju nepostovanje? ti su ljudi kod mene prekrizeni. pa nece meni niko biti prijatelj ko me ne cijeni, i sta ja onda imam njemu ici u goste?
User avatar
dufa
Posts: 105
Joined: 04/05/2009 15:41

#44 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by dufa »

Evo gledam psa na komsijinom balkonu i fakat je to mucenje za psa. Nije balkon za psa ni pod razno.
User avatar
Phoenix-sad
Posts: 543
Joined: 01/08/2019 23:34

#45 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Phoenix-sad »

Jasna90 wrote: 08/11/2010 21:49 Sta vi mislite o tome?

Meni je to neprihvatljivo. Ako vec imas psa, pruzi mu sve, ukljucujuci i pristup cijelom stanu. Mogu da shvatim da ljudi ne daju psu u neku posebnu prostoriju, kao sto je soba ili ne daju psu da se penje na kauc ili krevet...ali drzati psa samo na balkonu mi je odvratno...
Ako ces ga drzati na balkonu, sta ce ti pas!?

Moj pas prakticno spava sa mnom, mada ima svoj krevet :-D
Nikada to ne bih mogla uraditi. Po meni ljudi koji to rade ne zaslužuju da ga uopšte imaju,zašto će ti onda? Meni je evo nekad, doduše često, mrsko izaći ujutru po ovoj hladnoći i magli sa njim (a on je baš ranoranioc) a da zamislim da na tome po svu noć spava, meni je to nehumano
sale07
Posts: 1281
Joined: 18/05/2018 12:28

#46 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by sale07 »

Dva negativna iskustva sa psima u zgradama
Vezanje psa za radijator u stanu.
Poprilicna kolicina dlake u haoustoru.

Imati pas u privatnoj kuci/avliji je velika obaveza i treba dobro voditi racuna da se ne remeti komsiluk, a u zgradi pogotovo.
User avatar
Phoenix-sad
Posts: 543
Joined: 01/08/2019 23:34

#47 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Phoenix-sad »

sale07 wrote: 22/12/2020 10:28 Dva negativna iskustva sa psima u zgradama
Vezanje psa za radijator u stanu.
Poprilicna kolicina dlake u haoustoru.

Imati pas u privatnoj kuci/avliji je velika obaveza i treba dobro voditi racuna da se ne remeti komsiluk, a u zgradi pogotovo.
Dobro odgojen pas neće praviti probleme. Danas nažalost mnogo ljudi uzme psa ali nema vremena da mu se posveti nego eto samo za razonodu. I onda nastaju problemi. Imati psa i odgojiti ga kako treba je ogromna obaveza i zahtijeva puno strpljenja i rada da bude kako treba. Kod mene je npr terijer (Bostonac) a terijeri su poznati kao "na svoju ruku rasa". Uzela sam ga kao štene i više sam u početku njemu posvećivala pažnje nego sebi ali zato sad imam psa koji ne laje u stanu (osim ako neko zvoni na vrata ali i to je kratko upozorenje), ne cvili i ne pravi probleme po stanu kada ostaje sam. Ima on i dan danas svojih mušica kao i svaki ali ne pravi probleme da se komšije žale.
sale07
Posts: 1281
Joined: 18/05/2018 12:28

#48 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by sale07 »

Phoenix-sad wrote: 22/12/2020 19:02
sale07 wrote: 22/12/2020 10:28 Dva negativna iskustva sa psima u zgradama
Vezanje psa za radijator u stanu.
Poprilicna kolicina dlake u haoustoru.

Imati pas u privatnoj kuci/avliji je velika obaveza i treba dobro voditi racuna da se ne remeti komsiluk, a u zgradi pogotovo.
Dobro odgojen pas neće praviti probleme. Danas nažalost mnogo ljudi uzme psa ali nema vremena da mu se posveti nego eto samo za razonodu. I onda nastaju problemi. Imati psa i odgojiti ga kako treba je ogromna obaveza i zahtijeva puno strpljenja i rada da bude kako treba. Kod mene je npr terijer (Bostonac) a terijeri su poznati kao "na svoju ruku rasa". Uzela sam ga kao štene i više sam u početku njemu posvećivala pažnje nego sebi ali zato sad imam psa koji ne laje u stanu (osim ako neko zvoni na vrata ali i to je kratko upozorenje), ne cvili i ne pravi probleme po stanu kada ostaje sam. Ima on i dan danas svojih mušica kao i svaki ali ne pravi probleme da se komšije žale.
Ma znam, zato i kazem. A dosta je danas ljudi koji imaju pse samo radi nekog svog cejfa, a zivotinja nema ni minimum. Ispasta zivotinja i citavo okruzenje.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#49 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Altsa »

minjonja wrote: 12/11/2010 22:36 ko drzi psa na balkonu? :shock:
Isti oni koji drze psa svezanog lancem u dvorištu ispred kuce.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#50 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by ¤ jelena ¤ »

Komšija kojem dlake u haustoru remete...mir, uvijek može zbog toga pozvat policiju... :D
Post Reply