Drzanje psa na balkonu

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Jasna90
Posts: 78
Joined: 13/04/2009 09:45

#1 Drzanje psa na balkonu

Post by Jasna90 »

Sta vi mislite o tome?

Meni je to neprihvatljivo. Ako vec imas psa, pruzi mu sve, ukljucujuci i pristup cijelom stanu. Mogu da shvatim da ljudi ne daju psu u neku posebnu prostoriju, kao sto je soba ili ne daju psu da se penje na kauc ili krevet...ali drzati psa samo na balkonu mi je odvratno...
Ako ces ga drzati na balkonu, sta ce ti pas!?

Moj pas prakticno spava sa mnom, mada ima svoj krevet :-D
Karmen86
Posts: 184
Joined: 24/10/2009 13:11

#2 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Karmen86 »

Jasna90 wrote:Sta vi mislite o tome?

Meni je to neprihvatljivo. Ako vec imas psa, pruzi mu sve, ukljucujuci i pristup cijelom stanu. Mogu da shvatim da ljudi ne daju psu u neku posebnu prostoriju, kao sto je soba ili ne daju psu da se penje na kauc ili krevet...ali drzati psa samo na balkonu mi je odvratno...
Ako ces ga drzati na balkonu, sta ce ti pas!?

Moj pas prakticno spava sa mnom, mada ima svoj krevet :-D
Bože sačuvaj :( Ja bih takvim ljudima oduzela kućne ljubimce. OK, ako si odlučio da imaš psa, onda mu pruži sve, a ne držati ga na balkonu. Šteta što kod nas nema neko udruženje gdje se takvi slučajevi mogu prijaviti, jer to je mučenje životinja. Moj pas je ravnopravni član porodice, gdje idemo mi, ide i on, ko ne želi da dođe u goste zbog psa i ne mora, a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja. Ljudi koji nemaju uhate ljubimce rijetko mogu razumjeti koliko se pas može voljeti :) Psi su plemenite životinje, i definitivno najbolji čovjekov prijatelj. Ja često znam reći da kada bih prijatelja ostavila u stanu 8 sati samog dok sam na poslu i vratila se dočekala bi me ljuta faca i prigovaranje, a ovako me dočeka veseli repić i prvo jedno 10 minuta igre, gnjavljenja, maženja i onda mogu nastaviti dalje :)
User avatar
karbofix
Posts: 319
Joined: 14/10/2008 15:11

#3 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by karbofix »

Jasna90 wrote:Sta vi mislite o tome?

Meni je to neprihvatljivo. Ako vec imas psa, pruzi mu sve, ukljucujuci i pristup cijelom stanu. Mogu da shvatim da ljudi ne daju psu u neku posebnu prostoriju, kao sto je soba ili ne daju psu da se penje na kauc ili krevet...ali drzati psa samo na balkonu mi je odvratno...
Ako ces ga drzati na balkonu, sta ce ti pas!?

Moj pas prakticno spava sa mnom, mada ima svoj krevet :-D
:mrgreen: :mrgreen: haj nea veze....ugl..ne bih psa ni drzao u stanu....mozda neku macu.... :mrgreen:
Karmen86
Posts: 184
Joined: 24/10/2009 13:11

#4 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Karmen86 »

karbofix wrote:
Jasna90 wrote:Sta vi mislite o tome?

Meni je to neprihvatljivo. Ako vec imas psa, pruzi mu sve, ukljucujuci i pristup cijelom stanu. Mogu da shvatim da ljudi ne daju psu u neku posebnu prostoriju, kao sto je soba ili ne daju psu da se penje na kauc ili krevet...ali drzati psa samo na balkonu mi je odvratno...
Ako ces ga drzati na balkonu, sta ce ti pas!?

Moj pas prakticno spava sa mnom, mada ima svoj krevet :-D
:mrgreen: :mrgreen: haj nea veze....ugl..ne bih psa ni drzao u stanu....mozda neku macu.... :mrgreen:
A šta ako ti maca jednog dana ode s mladim kolegom s posla i tebe za dva mjeseca doceka njen advokat sa zahtjevom za pola stana, pola auta, pola tvoje ušteđevine :D Eeee, žalit ćeš ti onda što si rekao da ne bi psa, već kakvu macu :D
crixus
Posts: 12
Joined: 01/09/2010 13:54

#5 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by crixus »

Karmen86 wrote: A šta ako ti maca jednog dana ode s mladim kolegom s posla i tebe za dva mjeseca doceka njen advokat sa zahtjevom za pola stana, pola auta, pola tvoje ušteđevine :D Eeee, žalit ćeš ti onda što si rekao da ne bi psa, već kakvu macu :D
ti baš razmiljaš onako "američki", zato tamo postoje milioni ljudi koji se ne žene, ne udaju, ili ako se već vjenčaju onda ne žele djecu, bolje cuko.. "da se imovina ne bi djelila itd"... jadna majko

a za psa na balkonu, mislim da je to malo mučenje životinje s obzirom da im treba veći prostor.. ok je ako češ nešto malo držati poput chivave ili mopsa, ali da staviš dobermana, haskija ili nešto te veličine, onda je mučenje...
A pas u stanu je mučenje za ljude, i velika glupost ovako kada razmišljaš o higijeni...
Karmen86
Posts: 184
Joined: 24/10/2009 13:11

#6 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Karmen86 »

crixus wrote:
Karmen86 wrote: A šta ako ti maca jednog dana ode s mladim kolegom s posla i tebe za dva mjeseca doceka njen advokat sa zahtjevom za pola stana, pola auta, pola tvoje ušteđevine :D Eeee, žalit ćeš ti onda što si rekao da ne bi psa, već kakvu macu :D
ti baš razmiljaš onako "američki", zato tamo postoje milioni ljudi koji se ne žene, ne udaju, ili ako se već vjenčaju onda ne žele djecu, bolje cuko.. "da se imovina ne bi djelila itd"... jadna majko

a za psa na balkonu, mislim da je to malo mučenje životinje s obzirom da im treba veći prostor.. ok je ako češ nešto malo držati poput chivave ili mopsa, ali da staviš dobermana, haskija ili nešto te veličine, onda je mučenje...
A pas u stanu je mučenje za ljude, i velika glupost ovako kada razmišljaš o higijeni...
Ma nisi ti mene skontao, ja malo zezala Karbofixa :D Mrsko mi sad objašnjavati u čemu je zeza, bla bla, svodi se na to da on ne bi cuku, već bi radije kakvu "macu" (a maca, mačka i slično je sleng za žensko), pa ga zezam da se ne zaje... pa da mu ta "maca" ne odnese pola imovine. Ali nema veze, nije ni šala bila za svakog da skonta :D
Boze sacuvaj da bih radije kućnog ljubimca umjesto obitelji :D Pa pobogu, ja imam veliku obitelj, nas je petero i cuko :D
P.S. Držati psa u stanu nije mučenje, ja držim psa u stanu i ne mučim se :) I što se tiče higijene, to se vrlo lako može održavati, ima domaćica i domaćina koje nemaju ni dijete ni životinju pa im prljavo bože sačuvaj, a ima i onih s troje, četvero djece i cukom koji sve drže pod kontrolom :) Timski rad je zakon :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#7 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by minjonja »

ko drzi psa na balkonu? :shock:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#8 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by ljubav_aha »

Karmen86 wrote:Bože sačuvaj :( Ja bih takvim ljudima oduzela kućne ljubimce. OK, ako si odlučio da imaš psa, onda mu pruži sve, a ne držati ga na balkonu. Šteta što kod nas nema neko udruženje gdje se takvi slučajevi mogu prijaviti, jer to je mučenje životinja. Moj pas je ravnopravni član porodice, gdje idemo mi, ide i on, ko ne želi da dođe u goste zbog psa i ne mora, a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja. Ljudi koji nemaju uhate ljubimce rijetko mogu razumjeti koliko se pas može voljeti :) Psi su plemenite životinje, i definitivno najbolji čovjekov prijatelj. Ja često znam reći da kada bih prijatelja ostavila u stanu 8 sati samog dok sam na poslu i vratila se dočekala bi me ljuta faca i prigovaranje, a ovako me dočeka veseli repić i prvo jedno 10 minuta igre, gnjavljenja, maženja i onda mogu nastaviti dalje :)
:-) :lol:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#9 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by ljubav_aha »

crixus wrote:ti baš razmiljaš onako "američki", zato tamo postoje milioni ljudi koji se ne žene, ne udaju, ili ako se već vjenčaju onda ne žele djecu, bolje cuko.. "da se imovina ne bi djelila itd"... jadna majko
uf,bas tipicno "americki" :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#10 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by ljubav_aha »

minjonja wrote:ko drzi psa na balkonu? :shock:

osoba koja nema dvoriste
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#11 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by jaca-maca »

ljubav_aha wrote:
minjonja wrote:ko drzi psa na balkonu? :shock:

osoba koja nema dvoriste
hahahah zar se to moze porediti?
Ja da imam kucu ne bi mi pas bio u dvoristu nego u kuci...
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#12 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by MUNAFIK »

Jasna90 wrote:Sta vi mislite o tome?

Meni je to neprihvatljivo. Ako vec imas psa, pruzi mu sve, ukljucujuci i pristup cijelom stanu. Mogu da shvatim da ljudi ne daju psu u neku posebnu prostoriju, kao sto je soba ili ne daju psu da se penje na kauc ili krevet...ali drzati psa samo na balkonu mi je odvratno...
Ako ces ga drzati na balkonu, sta ce ti pas!?

Moj pas prakticno spava sa mnom, mada ima svoj krevet :-D
mislim da u zgradama treba zabraniti drzanje cuka na balkonima, a Bogami i u Stanovima ako su glasni i uznemiruju komsiluk... a onda nakon toga mucenje zivotinja bez ikakve potrebe...
Moj pas je ravnopravni član porodice, gdje idemo mi, ide i on, ko ne želi da dođe u goste zbog psa i ne mora, a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja. Ljudi koji nemaju uhate ljubimce rijetko mogu razumjeti koliko se pas može voljeti Psi su plemenite životinje, i definitivno najbolji čovjekov prijatelj. Ja često znam reći da kada bih prijatelja ostavila u stanu 8 sati samog dok sam na poslu i vratila se dočekala bi me ljuta faca i prigovaranje, a ovako me dočeka veseli repić i prvo jedno 10 minuta igre, gnjavljenja, maženja i onda mogu nastaviti dalje
:-) :-) :-) kakvo nerazumjevanje za ljudski rod....

a sto se tice veselog cuke i 8 sati... pa kada bi tebe tvoj prijatelj gnjavio i trazio brigu od tebe kakvu dajes svom psu, sigurno bi se i ti nakon dva dana mrstila, pa ja... budimo iskreni...
Karmen86
Posts: 184
Joined: 24/10/2009 13:11

#13 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Karmen86 »

Munafik,
ne shvaćaš poentu, a ja nemam previše vremena. Stvar je u tome da ti je pas zahvalan na svemu što učiniš za njega, da ti se raduje iskreno, da ti je najbolji prijatelj. Vjeruj mi, češće ćeš se razočarati u čovjeka, nego u psa,po pitanju prijateljstva.
Karmen86
Posts: 184
Joined: 24/10/2009 13:11

#14 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Karmen86 »

Lud i ponosan wrote:Kad ljudi u psu pocnu gledati covjeka, to je vec ozbiljna dijagnoza...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja radije ozbiljnu dijagnozu postavljam onima koji ne vole životinje i oni koje ih muče :thumbup:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#15 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by bez_ideje »

Znam ja jednog sto 2 rotvajlera ostavi na balkonu kad ode na posao....Ali ,covjek ima koliko-toliko uslove,onaj dugacki balkon posto je na posljednjem spratu..pa ko zgrada dugacak.imaju tu kucice,igracke....nije im lose.kad dodje,otkljuca,i mogu u stan.
Al ostaviti psa u one nase glasicne,2X2 balkone,skupa sa sankama i pokvarenim usisivacima :roll: :roll: (ima i jedna takva...nesto malo bijelo izbaci na balkon i zakljuca)


A vala,sta je cudno u tom ako ne podnosi psa da ne dolazi....Pa nece niko svoj psa istjerat iz kuce da bi mu gosti dosi :?
Nek se nadju u kafani,ili necijoj drugoj kuci :?
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#16 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by poznanik »

bez_ideje wrote:...Al ostaviti psa u one nase glasicne,2X2 balkone,skupa sa sankama i pokvarenim usisivacima :roll: :roll: (ima i jedna takva...nesto malo bijelo izbaci na balkon i zakljuca)
Članom 5. Zakona o zaštiti i dobrobiti životinja propisana je dužnost imaoca životinje:

(1) Imalac životinje, zavisno od vrste, pasmine, starosti i fizioloških potreba, dužan je životinju:
c) smjestiti je u dovoljno prostora i osigurati joj odgovarajuće uslove za kretanje, ako je privezana ili zatvorena;
d) osigurati životinjama koje se drže u zatvorenim prostorima dovoljno svjetlosti, toplote, vlage, provjetravanje, higijenu prostora;
e) osigurati takav sistem nadzora nad životinjama koje se drže u zatvorenim prostorima da u slučaju nesreće imalac životinja može reagirati na propisan način;
g) osigurati životinji dovoljno kretanja.

a za prekršaj Zakona iz ovog člana predviđena je novčana kazna za imaoca životinje, u iznosu od 30,00 KM do 10.000,00 KM, ako ne obavlja dužnosti iz člana 5. ovog zakona;


Nadzor nad provođenjem ovog zakona provodi Ured za veterinarstvo BiH i nadležni organi BiH preko službenih veterinara.

Prijavljivanje kršenja ovog zakona može se izvršiti kod prve veterinarske stanice, u Sarajevu je to Kantonalno Javno Preduzeće "Veterinarska stanica" d.o.o.

Veterinarske Ambulante

Ambulanta Slatina - Adresa: Slatina b.b - Telefoni: 033 216 848 - e-mail: [email protected]

Ambulanta Vogošća - Adresa: Igmanska 35 - Telefon: 033 482 213 - e-mail: [email protected]

Ambulanta Ilijaš - Adresa: Bosanski put bb - Telefon: 033 400 673 - e-mail: [email protected]

Ambulanta Hadžići - Adresa: Hadželi 30 - Telefon: 033 420 266 - e-mail: [email protected]

Ambulanta Stup - Adresa: Nikole Šopa 41 - Telefon: 033 470 240 - e-mail: [email protected]

Punkt Trnovo - Adresa: Trnovo bb - Telefon: 033 439 133 - e-mail: [email protected]


http://vetstanicasa.ba/index.php?option ... &Itemid=53


Kopiju prijave treba sačuvati.
Karmen86
Posts: 184
Joined: 24/10/2009 13:11

#17 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Karmen86 »

bez_ideje wrote:Znam ja jednog sto 2 rotvajlera ostavi na balkonu kad ode na posao....Ali ,covjek ima koliko-toliko uslove,onaj dugacki balkon posto je na posljednjem spratu..pa ko zgrada dugacak.imaju tu kucice,igracke....nije im lose.kad dodje,otkljuca,i mogu u stan.
Al ostaviti psa u one nase glasicne,2X2 balkone,skupa sa sankama i pokvarenim usisivacima :roll: :roll: (ima i jedna takva...nesto malo bijelo izbaci na balkon i zakljuca)


A vala,sta je cudno u tom ako ne podnosi psa da ne dolazi....Pa nece niko svoj psa istjerat iz kuce da bi mu gosti dosi :?
Nek se nadju u kafani,ili necijoj drugoj kuci :?
Drago mi je da bar neko razumije kako nije OK da ja istjeram svog psa iz kuce jer mi gosti dolaze. Naravno, ako dođe neko ko se boji mog psa, on bude u sobi, sa igračkicama ili se neko igra s njim, ali kad mi dođu pa se počnu gaditi oko toga kako mogu psa u kući držati, pa dlake, pa pljuvačka, pa smrad (odnosno miris, jer meni je pseći miris ugodan za nos), tada poludim, tada fakat poludim.
Ako ja nekome idem u goste, a psa ne mogu samog ostaviti iz nekog razloga, obično me cuko čeka u hodniku, predvorju kuće u koju idem, ponesem mu lopticu ili neku igračku, a ako idemo nekome ko ima kuću i okućnicu, uuu, nema mu kraja od radosti, skake i igre u dvorištu :) :)
U svakom slučaju, ko ne voli mog psa ne mora mi ni dolaziti u kucu, a ko ga se boji, e to je druga stvar, o tome se mozemo dogovoriti :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#18 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by ljubav_aha »

Karmen86 wrote:
bez_ideje wrote:Znam ja jednog sto 2 rotvajlera ostavi na balkonu kad ode na posao....Ali ,covjek ima koliko-toliko uslove,onaj dugacki balkon posto je na posljednjem spratu..pa ko zgrada dugacak.imaju tu kucice,igracke....nije im lose.kad dodje,otkljuca,i mogu u stan.
Al ostaviti psa u one nase glasicne,2X2 balkone,skupa sa sankama i pokvarenim usisivacima :roll: :roll: (ima i jedna takva...nesto malo bijelo izbaci na balkon i zakljuca)


A vala,sta je cudno u tom ako ne podnosi psa da ne dolazi....Pa nece niko svoj psa istjerat iz kuce da bi mu gosti dosi :?
Nek se nadju u kafani,ili necijoj drugoj kuci :?
Drago mi je da bar neko razumije kako nije OK da ja istjeram svog psa iz kuce jer mi gosti dolaze. Naravno, ako dođe neko ko se boji mog psa, on bude u sobi, sa igračkicama ili se neko igra s njim, ali kad mi dođu pa se počnu gaditi oko toga kako mogu psa u kući držati, pa dlake, pa pljuvačka, pa smrad (odnosno miris, jer meni je pseći miris ugodan za nos), tada poludim, tada fakat poludim.Ako ja nekome idem u goste, a psa ne mogu samog ostaviti iz nekog razloga, obično me cuko čeka u hodniku, predvorju kuće u koju idem, ponesem mu lopticu ili neku igračku, a ako idemo nekome ko ima kuću i okućnicu, uuu, nema mu kraja od radosti, skake i igre u dvorištu :) :)
U svakom slučaju, ko ne voli mog psa ne mora mi ni dolaziti u kucu, a ko ga se boji, e to je druga stvar, o tome se mozemo dogovoriti :)
zasto je tebi tesko razumjeti da to mnogim osobama smeta,smrad i prljavstina sa dlakam jesu odvratni,ne razumijem kako mozes imati cistu kucu :?:

kod mene raja ima prostor za pse,doslovno sobicu za psa/pse i macke , i ako su vrata otvorena,postavljena je restka

Image
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#19 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by Cholina_Lokica »

ljubav_aha wrote:zasto je tebi tesko razumjeti da to mnogim osobama smeta,smrad i prljavstina sa dlakam jesu odvratni,ne razumijem kako mozes imati cistu kucu :?:

kod mene raja ima prostor za pse,doslovno sobicu za psa/pse i macke , i ako su vrata otvorena,postavljena je restka

Image
uhljup je uhljup sa ili bez psa... tako da to nema nikakve veze

prsotor 2x2 na balkonu nije pogodno za psa da boravi, i da se izvodi na metar lanca konstantno, i onda se pitaju a kako mi je cuko odjednom postao agresivan :roll: sto li Boze....
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#20 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by poznanik »

ljubav_aha wrote:...kod mene raja ima prostor za pse,doslovno sobicu za psa/pse i macke , i ako su vrata otvorena,postavljena je restka
Image
Ako neko ima zasebnu prostoriju za pse, to ne znači pravilo, obavezu za sve...U USA se zvanično ne poštuju ni ljudska prava, kako će onda i prava životinja :-)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#21 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by bez_ideje »

ljubav_aha wrote:
Karmen86 wrote:
bez_ideje wrote:Znam ja jednog sto 2 rotvajlera ostavi na balkonu kad ode na posao....Ali ,covjek ima koliko-toliko uslove,onaj dugacki balkon posto je na posljednjem spratu..pa ko zgrada dugacak.imaju tu kucice,igracke....nije im lose.kad dodje,otkljuca,i mogu u stan.
Al ostaviti psa u one nase glasicne,2X2 balkone,skupa sa sankama i pokvarenim usisivacima :roll: :roll: (ima i jedna takva...nesto malo bijelo izbaci na balkon i zakljuca)


A vala,sta je cudno u tom ako ne podnosi psa da ne dolazi....Pa nece niko svoj psa istjerat iz kuce da bi mu gosti dosi :?
Nek se nadju u kafani,ili necijoj drugoj kuci :?
Drago mi je da bar neko razumije kako nije OK da ja istjeram svog psa iz kuce jer mi gosti dolaze. Naravno, ako dođe neko ko se boji mog psa, on bude u sobi, sa igračkicama ili se neko igra s njim, ali kad mi dođu pa se počnu gaditi oko toga kako mogu psa u kući držati, pa dlake, pa pljuvačka, pa smrad (odnosno miris, jer meni je pseći miris ugodan za nos), tada poludim, tada fakat poludim.Ako ja nekome idem u goste, a psa ne mogu samog ostaviti iz nekog razloga, obično me cuko čeka u hodniku, predvorju kuće u koju idem, ponesem mu lopticu ili neku igračku, a ako idemo nekome ko ima kuću i okućnicu, uuu, nema mu kraja od radosti, skake i igre u dvorištu :) :)
U svakom slučaju, ko ne voli mog psa ne mora mi ni dolaziti u kucu, a ko ga se boji, e to je druga stvar, o tome se mozemo dogovoriti :)
zasto je tebi tesko razumjeti da to mnogim osobama smeta,smrad i prljavstina sa dlakam jesu odvratni,ne razumijem kako mozes imati cistu kucu :?:

kod mene raja ima prostor za pse,doslovno sobicu za psa/pse i macke , i ako su vrata otvorena,postavljena je restka

Image
Ne mozes doci u tudju kucu i s*ati o zivotnom opredjeljenju osobe u ciju kucu si dosao.Pas koji zivi u toj kuci je clan obitelji,pa da ne bude da uporedjujem pse sa ljudima jer htjedoh napisati sta kad bi tebi neko dosao i sablaznjavao se na tome kakavim ti se parfemom prska mati ili kako pravis pitu sa tolikim noktima to je fuj,recimo da dodjes u tudju kucu i pricas kako smrde biljke sa balkona,kako osvjezivaci zraka ispustaju toksine,kako prasina s ulice ulazi kroz prozor i kako ti nije jasno kako neko moze tu da zivi. Ja bi ga prva nogom istjerala preko vrata ,a vjerujem da bi i ti!
Moze tebi smetati 100 stvari,moze ti se okretat zeludac od psa,ali kuca osobe u koju si svojom voljom dosao,nije mjesto za ispoljavanje tog nezadovoljstva!To je klasicna uvreda domacina!
Princip je vrlo jednostavan-ne dolazi ako ti smeta!
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#22 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by mrtva kokoš »

moras biti bas lud da imas psa i cuvas ga na balkonu...
a ni kuca nije mjesto za psa, ali stvar izbora!!
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#23 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by ljubav_aha »

poznanik wrote:
ljubav_aha wrote:...kod mene raja ima prostor za pse,doslovno sobicu za psa/pse i macke , i ako su vrata otvorena,postavljena je restka
Image
Ako neko ima zasebnu prostoriju za pse, to ne znači pravilo, obavezu za sve...U USA se zvanično ne poštuju ni ljudska prava, kako će onda i prava životinja :-)
wow,opet protiv amerike :D :lol: nema zastite ljudskih prava :-)

ovdje imaju volontere,npr,prinajdes goluba sa slomeljnim krilima,zovnes njhovu orgnaziaciju za zasititu zivotnja,dodju u uzmu goluba :D :-D

bolje je da ima svoju sobu/prostoriju :thumbup:
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#24 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by BSn »

jaca-maca wrote:
ljubav_aha wrote:
minjonja wrote:ko drzi psa na balkonu? :shock:

osoba koja nema dvoriste
hahahah zar se to moze porediti?
Ja da imam kucu ne bi mi pas bio u dvoristu nego u kuci...

Normalno, jer je psu ugodnije i prirodnije u kuci, nego u avliji. :-)
Ko njeg pita, njegovo je da cumura u kuci pored zive avlije, jer nije njega gazda dzaba nabavlj'o - nego da bude tu i da gazda moze ubit kojih 5 minuta kad mu se cefne.
Ha ja, sta ce pas napolju. Jos ako imas kakvu krletku. Sta zna priroda sta je najbolje za nju - covjek je tu da pomogne nizim stovrenjima da shvate da je najbolje po njih ono sto odgovara covjeku, sa sve tim da mu budu zahvalne.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#25 Re: Drzanje psa na balkonu

Post by ljubav_aha »

bez_ideje wrote:Ne mozes doci u tudju kucu i s*ati o zivotnom opredjeljenju osobe u ciju kucu si dosao.Pas koji zivi u toj kuci je clan obitelji,pa da ne bude da uporedjujem pse sa ljudima jer htjedoh napisati sta kad bi tebi neko dosao i sablaznjavao se na tome kakavim ti se parfemom prska mati ili kako pravis pitu sa tolikim noktima to je fuj,recimo da dodjes u tudju kucu i pricas kako smrde biljke sa balkona,kako osvjezivaci zraka ispustaju toksine,kako prasina s ulice ulazi kroz prozor i kako ti nije jasno kako neko moze tu da zivi. Ja bi ga prva nogom istjerala preko vrata ,a vjerujem da bi i ti!
Moze tebi smetati 100 stvari,moze ti se okretat zeludac od psa,ali kuca osobe u koju si svojom voljom dosao,nije mjesto za ispoljavanje tog nezadovoljstva!To je klasicna uvreda domacina!
Princip je vrlo jednostavan-ne dolazi ako ti smeta!
ma ne bih ni dolazila,jer mi se prosto gade miris,dlaka i smrad ...
Karmen86 wrote:Moj pas je ravnopravni član porodice, gdje idemo mi, ide i on, ko ne želi da dođe u goste zbog psa i ne mora, a gdje on nije dobrodošao nisam ni ja.
deal :D
Post Reply