Drveni prozori i vrata

sarajevowintwr
Posts: 208
Joined: 18/06/2011 09:22

#26 Re: Drveni prozori i vrata

Post by sarajevowintwr »

jemenvais wrote:Na kraju kad se sve sabere i oduzme, cini mi se da cu se odluciti za Kontinental. Razlika u cijena je prilicna, ali nije astronomski ipak. Kako god se uzme, radi se o jednokratnoj investiciji koja je predvidjena da traje dugo vremena. Pa kad je vec tako, neka se uradi kako treba. Hvala Elnaf i svi ostali!
Ne da su zara nego...otprilile predracun za 5 unutrasnjih vrata, dvoja sa punim krilom, troja sa staklom i nadsvijetlom cca 4200KM, ko da po sobama stavljam blindo vrata hahahahaha
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#27 Re: Drveni prozori i vrata

Post by kurty »

sarajevowintwr wrote:
jemenvais wrote:Na kraju kad se sve sabere i oduzme, cini mi se da cu se odluciti za Kontinental. Razlika u cijena je prilicna, ali nije astronomski ipak. Kako god se uzme, radi se o jednokratnoj investiciji koja je predvidjena da traje dugo vremena. Pa kad je vec tako, neka se uradi kako treba. Hvala Elnaf i svi ostali!
Ne da su zara nego...otprilile predracun za 5 unutrasnjih vrata, dvoja sa punim krilom, troja sa staklom i nadsvijetlom cca 4200KM, ko da po sobama stavljam blindo vrata hahahahaha
Svaka roba ima svoju mušteriju..
Pitaj da vrata ne budu od drveta u komadu, nego spojevi i imas 8% popusta... Das sve unaprijed imas jos 3%...
Tako sam ja za prozore
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#28 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Maraschino »

sarajevowintwr wrote:
jemenvais wrote:Na kraju kad se sve sabere i oduzme, cini mi se da cu se odluciti za Kontinental. Razlika u cijena je prilicna, ali nije astronomski ipak. Kako god se uzme, radi se o jednokratnoj investiciji koja je predvidjena da traje dugo vremena. Pa kad je vec tako, neka se uradi kako treba. Hvala Elnaf i svi ostali!
Ne da su zara nego...otprilile predracun za 5 unutrasnjih vrata, dvoja sa punim krilom, troja sa staklom i nadsvijetlom cca 4200KM, ko da po sobama stavljam blindo vrata hahahahaha
Ja prije par godina u Bihacu kod jednog proizvodjaca vrata pitam ''koliko su vam ova unutrasnja vrata'' kaze hiljada, ''a koliko su ona tamo''? kaze on hiljada, ''a gdje su vam izlazna vrata'' :run:

Ovdje na forumu igrom slucaja jedan forumas mi preporuci manju radionicu gdje se prave puna unutrasnja vrata. Odem tamo izaberem model, sve dogovorimo i covjek super sve odradio plus stepenice i sankove. Ja prezadovoljan.

Najskuplja vrata od dn.boravka sa nadsvjetlom i iz vise segmenata izasla me 470 a obicna sobna vrata 380-400 KM. Sve puno drvo sa opsavnim lajsnama i ugradnjom.
edinjeko
Posts: 28
Joined: 28/10/2014 14:23

#29 Re: Drveni prozori i vrata

Post by edinjeko »

Možeš li nam dati broj tog majstra?
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#30 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Edin H. »

Ima li kakav majstor da popravlja vanjske roletne, zapetljala se kanafa :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#31 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Maraschino »

Edin H. wrote:Ima li kakav majstor da popravlja vanjske roletne, zapetljala se kanafa :-)
Sta ce ti majstor. Skines poklopac sa kutije i sve ti je ko na dlanu.

by edinjeko » 09 Feb 2019, 14:33
Možeš li nam dati broj tog majstra?
Ako te zanima majstor je u TK Zivinice.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#32 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Edin H. »

Maraschino wrote:
Edin H. wrote:Ima li kakav majstor da popravlja vanjske roletne, zapetljala se kanafa :-)
Sta ce ti majstor. Skines poklopac sa kutije i sve ti je ko na dlanu.
.
I to kazes, ali da se ne strmeknem :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#33 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Maraschino »

Edin H. wrote:
Maraschino wrote:
Edin H. wrote:Ima li kakav majstor da popravlja vanjske roletne, zapetljala se kanafa :-)
Sta ce ti majstor. Skines poklopac sa kutije i sve ti je ko na dlanu.
.
I to kazes, ali da se ne strmeknem :D
Ako nemas poklopac iznutra(u prosoriji) onda imas problem sa visinom.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#34 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Edin H. »

Maraschino wrote:
Ako nemas poklopac iznutra(u prosoriji) onda imas problem sa visinom.
Ma da, u pravu si, s vana je, a na spratu.
Proposition Joe
Posts: 285
Joined: 10/03/2012 09:26

#35 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Proposition Joe »

Gdje zamjeniti stakla na drvenim prozorima? Da li se to uopste radi? Zao mi skroz mijenjati stolariju jer je odlicna ali je problem u staklima jer je u njih usao zrak, pa izgledaju muljavo.

Zanima me ima li neko neku preporuku kome I gdje se obratiti za zamjenu stakala na postojecim prozorima?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#36 Re: Drveni prozori i vrata

Post by kokuz_sa »

Proposition Joe wrote:Gdje zamjeniti stakla na drvenim prozorima? Da li se to uopste radi? Zao mi skroz mijenjati stolariju jer je odlicna ali je problem u staklima jer je u njih usao zrak, pa izgledaju muljavo.

Zanima me ima li neko neku preporuku kome I gdje se obratiti za zamjenu stakala na postojecim prozorima?
Ramaglass

Mada ja bi kod njih uzeo samo stakla a nasao dobrog stolara da ugradi ih u prozore
tomhagen
Posts: 351
Joined: 16/10/2017 14:43

#37 Re: Drveni prozori i vrata

Post by tomhagen »

Da malo osvježimo temu. Planiram na ljeto mijenjati vanjsku stolariju. Lokacija Sarajevo. Imate li kakve preporuke, prijedloge, iskustva. Skupo, neskupo, ali kvalitetno. Hvala svima.
cacko
Posts: 7
Joined: 23/12/2009 21:04

#38 Re: Drveni prozori i vrata

Post by cacko »

Kontinental iz Kiseljaka svi hvale. Ja, nažalost, moram da se požalim. Vanjska strana prozora stradala nakon četiri godine. Boja popucala, drvo promijenilo boju, nije se više moglo prefarbati a da izgleda imalo dobro. Guma katastrofa. Deformisala se i više ne dihtuje. Zvao firmu da nešto urade, došli i improvizovali, tako da je postalo još gore. Preskupi. Reklama - rade i za izvoz! Možda. Ali, kao kod Milke- u Švicarskoj jedan kvalitet a u Bosni drugi.
tarowik336
Posts: 92
Joined: 07/02/2022 12:51

#39 Re: Drveni prozori i vrata

Post by tarowik336 »

Čudi me da nitko u ovoj temi nije spominjao stolariju Sučić iz Nove Bile.

Nemam s njima osobnih iskustava pa ne mogu reći ništa posebno pozitivno ni negativno, međutim pretraživao sam dosta po internetu informacije o drvenim i alu-drvo prozorima i koliko vidim po ostalim forumima svi svršavaju na tu stolariju Sučić kao nešto najbolje što postoji. Jedan lik na drugom forumu kaže da je kod njih naručio drvena vanjska vrata i da izgledaju kao da ih je dizajnirao Pininfahrina. Pa sad...
tarowik336
Posts: 92
Joined: 07/02/2022 12:51

#40 Re: Drveni prozori i vrata

Post by tarowik336 »

Maraschino wrote: 05/01/2019 00:01 Ja prije par godina u Bihacu kod jednog proizvodjaca vrata pitam ''koliko su vam ova unutrasnja vrata'' kaze hiljada, ''a koliko su ona tamo''? kaze on hiljada, ''a gdje su vam izlazna vrata'' :run:

Ovdje na forumu igrom slucaja jedan forumas mi preporuci manju radionicu gdje se prave puna unutrasnja vrata. Odem tamo izaberem model, sve dogovorimo i covjek super sve odradio plus stepenice i sankove. Ja prezadovoljan.
Kako to misliš "puna" vrata? "Puna" u smislu da nemaju unutrašnje šupljine i napravljena su od masivnog drveta? Ja takva vrata nisam nigdje vidio, što opet ne mora značiti da sam u pravu i da sam vidio sve.

Ali, dizao sam rukama u zrak sobna vrata od cjevaste iverice i bila su teška bar 40-50 kg. Sobna vrata od punog drveta debela standardnih 40 mm bi bila teška barem 80-100 kg, ja ne znam kakve baglame za to trebaš i kakav snagator to može namontirati na štokove.
Post Reply