Drveni prozori i vrata

jemenvais
Posts: 3
Joined: 26/04/2012 12:58

#1 Drveni prozori i vrata

Post by jemenvais »

Dragi forumasi, Maomex -

Da li je neko imao iskustvo sa navedenom firmom, odnosno kako cijenite odnos cijena/kvalitet kod njih?
Planiram mjenjati stolariju u stanu i preporucena mi je ova firma (pomenute su mi i druge, dosta bolje - dosta skuplje), ukratko zanima me vase misljenje vezano za njih ali i eventualno preporuke za neke druge kompanije koje se bave izradom drvene stolarije. Hvala unprijed!
Last edited by Anonymous on 30/07/2012 16:38, edited 1 time in total.
Reason: .
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#2 Re: Drveni prozori i vrata

Post by animus »

Po meni odlicna firma, jako kvalitetna stolarija ali moras paziti kod ugradnje, znaju zeznuti u zurbi da ne postave kako treba. U principu su momci koji ugradjuju veoma dobri i rade za 10, sve po dogovoru ali kod mene su malo previse zurili pa mi se nakon nekog vremena na štoku pojavila pukotina jer je ocigledno bio veliki pritisak na tom mjestu. Oko cijene se trebas pokusati dogovoriti sa šefom koji je susretljiv i skroz OK. Na kraju me je cijena vrata od punog drveta izasla pravo povoljno, kao i da sam uzeo neka u gradu puno losije kvalitete.
Sretno.
jemenvais
Posts: 3
Joined: 26/04/2012 12:58

#3 Re: Drveni prozori i vrata

Post by jemenvais »

Super, hvala ti puno. Spomenuli su mi i Ans Drive, da bi mogao biti konkurentan sa cijenama, pa cu pogledati i tamo. Volio bih prikupiti nekoliko ponuda u svakom slucaju. Ali dobro je znati da je neko imao pozitivna iskustva! Hvala na savjetima Animus
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#4 Re: Drveni prozori i vrata

Post by tf2_spy »

pogledaj i firmu "mahagoni", oni su kod one pumpe čim se pređe iz dobrinje u rs (jel terex il tako nešto). odlična stolarija, za preporučit su fakat
User avatar
jazzer
Posts: 7189
Joined: 20/12/2004 14:44

#5 Re: Drveni prozori i vrata

Post by jazzer »

tf2_spy wrote:pogledaj i firmu "mahagoni", oni su kod one pumpe čim se pređe iz dobrinje u rs (jel terex il tako nešto). odlična stolarija, za preporučit su fakat
Posto djelujes upuceno, znas li kakve su cijene ovdje i da li oni vrse demontazu starih
i montazu novih prozora? Koliko to kosta?

Hvala
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#6 Re: Drveni prozori i vrata

Post by tf2_spy »

jazzer wrote:
tf2_spy wrote:pogledaj i firmu "mahagoni", oni su kod one pumpe čim se pređe iz dobrinje u rs (jel terex il tako nešto). odlična stolarija, za preporučit su fakat
Posto djelujes upuceno, znas li kakve su cijene ovdje i da li oni vrse demontazu starih
i montazu novih prozora? Koliko to kosta?

Hvala
huh, radio sam to prije jedno godinu i po i ne sjećam se tačne cijene, ali znam sigurno da je demontaža i odvoženje starih prozora bilo uključeno u cijenu. okvirno, koštalo me je oko 2500 KM, 4 prozora i jedna balkonska vrata.
User avatar
jazzer
Posts: 7189
Joined: 20/12/2004 14:44

#7 Re: Drveni prozori i vrata

Post by jazzer »

tf2_spy wrote:
jazzer wrote:
tf2_spy wrote:pogledaj i firmu "mahagoni", oni su kod one pumpe čim se pređe iz dobrinje u rs (jel terex il tako nešto). odlična stolarija, za preporučit su fakat
Posto djelujes upuceno, znas li kakve su cijene ovdje i da li oni vrse demontazu starih
i montazu novih prozora? Koliko to kosta?

Hvala
huh, radio sam to prije jedno godinu i po i ne sjećam se tačne cijene, ali znam sigurno da je demontaža i odvoženje starih prozora bilo uključeno u cijenu. okvirno, koštalo me je oko 2500 KM, 4 prozora i jedna balkonska vrata.
OK. Hvala.
elnaf
Posts: 1
Joined: 02/08/2012 11:47

#8 Re: Drveni prozori i vrata

Post by elnaf »

preporuka za maomex- zaobiđi ih u što širem luku.. par mjeseci od kako su mi ugradili stolariju a već ima potrebe za popravkama..

preporuka za kupovinu- Braća Metović (vidi na internetu adresu mislim da je Blažuj).. kad smo mi kupovali stolariju ponuda im je bila nešto skuplja nego u Maomex ali sad mi je žao što smo se odlučili za nižu cijenu a ne bolji kvalitet..a nisu puno bili skuplji.. i meni je Ans drive bio preskup kao i Kontinental.. ali to su stvari koje se uzimaju da traju i žao mi je što tada to nisam gledala tako :(
jemenvais
Posts: 3
Joined: 26/04/2012 12:58

#9 Re: Drveni prozori i vrata

Post by jemenvais »

Na kraju kad se sve sabere i oduzme, cini mi se da cu se odluciti za Kontinental. Razlika u cijena je prilicna, ali nije astronomski ipak. Kako god se uzme, radi se o jednokratnoj investiciji koja je predvidjena da traje dugo vremena. Pa kad je vec tako, neka se uradi kako treba. Hvala Elnaf i svi ostali!
dona868
Posts: 90
Joined: 26/06/2011 13:41

#10 Re: Drveni prozori i vrata

Post by dona868 »

Mi smo ugradjivali stolariju iz Kontinentala...da su skuplji jesu ali je kvalitet daleko iznad svih pomenutih....tako da obzirom da se te stvari rade jednom u 20 god bolje uraditi kako treba......nas prijatelj je isto radio u Kontinentalu prije nekih 8 od i stolarija izgleda kao da je jucer ugradjena...a nista nije dodatno farbo i radio...tako da meni su oni broj 1
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8490
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#11 Re: Drveni prozori i vrata

Post by kokuz_sa »

ja kad sam ugradjivao kod sebe prosao sam firmi i firmi..i svugdje srednja zalost od kvalitete..
i onda mi kazu idi u kiseljak
u kontinental
kad sam otisao nisam vise nigdje morao
halal im svaka marka kako su uradili i kakav je kvalitet drveta
apple03
Posts: 5
Joined: 19/09/2012 06:04

#12 Re: Drveni prozori i vrata

Post by apple03 »

Prije par mjeseci napravio sam dogovor sa MAOMEX-om za izradu i ugradnju unutrasnje stolarije,radi se o vecem broju sobnih vrata,od slavonskog hrasta.Dizajn i vrijeme ugradnje su upotpunosti ispostovali,ali drvo je bilo sirovo,tako da su se vrata vec,nakon mjesec dana,pocela kriviti,a jedna su cak i pukla vertikalno.Sefica/Vlasnica firme je "mozda" jedina osoba sa kojom se moze razgovarati na poslovnom i strucnom nivou,ostalo osoblje je tek malo priuceno,sa najnizim nivoom znanja.
Najvise sam bio iznenadjen nestrucnoscu glavnih majstora,kako oni kazu,"najboljih majstora u Kantonu".

Nadam se da ce ovo pomoci nakim buducim potencijalnim klijentima.

Kako neko rece; 'ZAOBIDJITE MAOMEX U SIROKOM LUKU".!
Sherriff
Posts: 1
Joined: 31/10/2013 10:30

#13 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Sherriff »

Maomex iz Hadzica me namucio vise nego citanje lektire za sva cetiri razreda u srednjoj skoli. Od njih sam narucio prozore, kao zamjenu za stare. Preporucio mi ih je rodjak, rekao da su jeftini i dobri. Pa ti vjeruj rodjaku?! Nisu jeftini, a nisu ni dobri, ali u to sam se uvjerio kada je vec bilo kasno. Kao sto je opste poznato, prozori sluzi da se kroz njih gleda, pa je onda i dizajn podredjen tome da se omoguci sto veca staklena povrsina. Takvo su bili dizajnirani i stari prozori. Medjutim, ja sam umjesto 'normalnih' prozora dobio nesto nalik na puskarnice sa neproporcionalno debelim drvenim okvirima sa svake strane i izmedju prozora. Krajnja obrada je bila kao iz radionice prvog razreda skole ucenika u privredi, kada je nastavnik bio malo prehladjen i nije bas gledao sta mu ucenici rade. Letvice koje fiksiraju staklo su rezane pod manjim uglom od 45 stepeni, i ne nalijezu potpuno jedna na drugu, i sve tako, da te bog sacuva. Montaza je posebna prica, neuredno, neprecizno, aljkavo, nagrdjeno ruzno. Rekli su da ce sve to popraviti nekakvim letvicama. Letvice nisam trazio, samo prozore, ali one idu gratis i sluze da pokriju sve sto se vidi da ne valja. Ispostavilo se da je jedan dupli prozor oko 30 cm kraci od zidarskog otvora, pa su ga vratili. Greska je nastala prilikom izrade i citanja mjera, koje su navodno dobro uzeli. Onda sam ih cekao, cekao i cekao, sve je stajalo onako sa pur-pjenom nedovrseno, umalo se nisam razveo od zene zbog svega toga. Onda su se poslije desetak dana smilovali i dosli da to zavrse. Navodno su imali vaznija posla na drugom mjestu, izgleda da nisam jedini levat koji je na njih naletio. Zavrsili su koliko su mogli, a onda su otisli da opet nesto poprave u radionici. Sada sam opet na cekanju, sve to traje vec vise od mjesec dana, a rekli su sve ce to biti napravljeno i ugradjeno za desetak dana, najvise 21 dan. Avans sam im platio, i to mi nece vratiti. Zena mi kaze da se ne sekiram, kada ponovo zaradimo koliko treba uzecemo neku ozbiljnu firmu ili majstora stolara pa cemo sve iznova praviti, jer ono sto je Maomex napravio ne moze se popraviti, samo se moze baciti na smece (da se smece ne uvrijedi).

Sada, cijenio bih ako mi neko moze preporuciti neku zaista dobru firmu za prozore, ne mora biti jeftina, na primjeru Maomexa sam se uvjerio da je jeftino zapravo najskuplje. Samo mi je vazno da znaju napraviti i postaviti 'praaave' drvene prozore tako da se kroz njih pruza pogled, a ne da skiljim napolje kroz komadice stakla, i da lijepo izgledaju iza novih zavjesa koje smo za tu priliku kupili. Za sada ih necemo stavljati, nego cemo staviti nesto neprozirno, da ne gledamo u to grdilo od prozora i ne sekiramo se i ne podsjecamo na nasu promasenu investiciju.
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#14 Re: Drvena unutrasnja vrata

Post by Oxygenn »

Osim gore pomenutih ko se jos bavi izradom unutrasnje stolarije po mjeri - podrucje kantona sarajevo i ako je neko imao skorije iskustvo koliko traje proces izrade do postavljanja nakon uzimanja mjera

P.S. Da li se isplati uzimati opciju i stok i vrata od punog drveta za unutrasnja vrata, ili ici na varijantu stok puno drvo a vrata ove sad nekakve kombinacije okvir puno drvo a sredina karton, medijapan, furnir, staklo ...

P.S.S. Sta mu je vrata kraft master :-D

Pozdrav svima
User avatar
lovacs
Posts: 158
Joined: 29/01/2013 09:16

#15 Re: Drveni prozori i vrata

Post by lovacs »

Da ogovorim obojici. Prvo Serif. Tvoja je greska sto nisi otiso da pogledas kako ce prozor izgledati prije nego su sve uradili. trebali su ti pokazati uzorak stokova i krila i po mogucnosti otici na par kuca da vidis kako je uradjeno. znaci previse si vjerovo rodjaku i drugima a to u BIH nikako nije dobro. ako neces sve po tri puta provjeriti nidje te nema. i ni tada nije garancija da te nece gazda osmekat i reci u sebi ovo je neki levat idem ga oderat. sve do sad vidjeno. znaci moras postati expert za prozore da bi imo dobre prozore. Ako je samo bitno da izgledaju da su od drveta pogledaj plasticne sa imitacijom drveta jer ce te opet jeftinije doci nego kvalitetni drveni. ako mora biti drvo onda sto ja znam jedino kontinental kieljak i ans drive rade kako treba. a i to otidji opet i uvjeri se u sve prije nego ista platis.

a sad Oxygen

stok obavezno drvo a vrata od drveta ako imas bas bas ali bas dobrog majstora i pri tome jako jako povjerljivog koji ce uzeti dasku susenu nekoliko godina. to naravno kosta. i tada ti nije garancija da nece ti zapinjati vrata ako ti je u kuci velika vlaga jer drvo radi. zato ti je moja preporuka stok drvo a krilo lesomal kraft master itd. sva ta krila imaju okvir od punog drveta naravno to ne trebas ni pitati. ja sam posebno stokove posebno krila radio. prvo stolar izmjerio i reko dimenzije krila. znaci krila licno otiso u ikic komerc kod rimskog mosta i ljudi uradili za svaku pohvalu. rekli da je rok 20 dana a zavrsili za 7 dana. dobio sve umotano u foliju sve po psu. odnio stolaru da mi napravi siroke stokove i to je to. vrata me izasla 150 km a takva vrata se krecu oko 200 300 km a plus sto nisam mogo naci to sto sam htio.
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#16 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Oxygenn »

Da malo osvjezim temu, malo sam obilazio stolare :)

Ans drive salon na Ilidzi docekao me medo u gornjem dijelu suskave trenerke i skoro citava se prica svodila na mi smo legende mi smo najbolji (i najskuplji) sa jako dugim rokom isporuke(30dana) i pokusavao me premuntati da kod njih radim i prozore ?!
Konkrektnih i korisnih informacija sam dobio jako malo, doplate za sve zivo od boje, sirokih stokova, nadsvjetla, stakla

Stolarija u sumbulovcu - lamperijaenterijer gazda mi je pokazao sta sve rade vodio me u radionu, medutim ljudi prave otvore za stakla a ti se sam kasnije snalazi za staklo

Avramovic na dobrinji malo skuplji od ovog u sumbulovcu, isto ne uggradju staklo ni u slucaju da ja donesem izrezano

Cemse u nedjaricima - kad se sve sabere staklo, nadsvjetlo, steke i ostalo poskupo

Kamaks - radiona na plandistu ne znam imaju li gdje izlozbeni salon, gazda pokazao u radioni sta se sve radi i na licu mjesta napravio detaljan predracun za pet vrata - cijena ok

Maomex - solidan izbor vrata - sa radnicom i gazdaricom odmah uradjen predracun i ponudjen popust na kolicinu

Braca metovic - fino uredjen salon, gospodja odmah uradila detaljan predracun sa svim detaljima


Jos uvijek sam u potrazi - dajte jos kvalitetnih stolara :mrgreen:
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#17 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Pitar s Kariba »

Laik sam po ovom pitanju i tek počinjem da se ufuram u problematiku :D
Može li mi neko ukrtatko dati usporedbu prozora od punog drveta i kombinacije drvo-aluminij.. Zašto izabrati jedno ili drugo?
gonzalez
Posts: 107
Joined: 30/05/2013 22:05

#18 Re: Drveni prozori i vrata

Post by gonzalez »

Ako iko gleda...
Da li je ko radio sa firmom Dusa iz Gračanice? Good or bad?
Tražim drvene prozore sa kutijom za vanjske aluminijske roletne. Kontinental? ANS?
Kontinental su gospoda. Rade samo prozore, a za roletne, vanjske klupice, čak i odvoz neće da čuju, upute dalje.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#19 Re: Drveni prozori i vrata

Post by ranger »

gonzalez wrote:Ako iko gleda...
Da li je ko radio sa firmom Dusa iz Gračanice? Good or bad?
Tražim drvene prozore sa kutijom za vanjske aluminijske roletne. Kontinental? ANS?
Kontinental su gospoda. Rade samo prozore, a za roletne, vanjske klupice, čak i odvoz neće da čuju, upute dalje.
vidi prograd zepce
uzeo sam prozore kod njih - beton.
vrata sobna narucio, vidjet cemo kakva ce bit.
cjenkaj se, jos bolje otidji kod njih i cjenkaj se. :thumbup:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#20 Re: Drveni prozori i vrata

Post by walk_M-A-N »

Pitar s Kariba wrote: Može li mi neko ukrtatko dati usporedbu prozora od punog drveta i
kombinacije drvo-aluminij.. Zašto izabrati jedno ili drugo?
Na mom prozoru je bila garancija 10 godina, navodno trajan. Ali stvarno, nakon toliko izgorila farba u donjem dijelu.
Mislim da je zato aluminij vani prava stvar. Ne znam sada odnose cijena ali vrijedi pogledati.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#21 Re: Drveni prozori i vrata

Post by valter.ba »

Ljudi ima li neko prijedlog za sobna vrata, heeeeeelp! Gdje kupiti, imate li stolara za stokove barem? Hvala
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#22 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Nisrin »

Da li je neko farbao vrata sa stokovima...kako se uopste cijene krecu? U pitanju su starija vrata...boja se ocito treba skidati i ponovo farbati?!
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#23 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Maraschino »

Nisrin wrote:Da li je neko farbao vrata sa stokovima...kako se uopste cijene krecu? U pitanju su starija vrata...boja se ocito treba skidati i ponovo farbati?!
Skuplja pita od tepsije. Skidati staru farbu pa raditi novu pripremu kosta i vremena i para.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#24 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Nisrin »

Maraschino wrote:
Nisrin wrote:Da li je neko farbao vrata sa stokovima...kako se uopste cijene krecu? U pitanju su starija vrata...boja se ocito treba skidati i ponovo farbati?!
Skuplja pita od tepsije. Skidati staru farbu pa raditi novu pripremu kosta i vremena i para.
Jeste, ali ne mogu mijenjati stolariju ako stan nije moj :D I bolje je osvjeziti boju, nego je gledati nikakvu!
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#25 Re: Drveni prozori i vrata

Post by Maraschino »

Nisrin wrote:
Maraschino wrote:
Nisrin wrote:Da li je neko farbao vrata sa stokovima...kako se uopste cijene krecu? U pitanju su starija vrata...boja se ocito treba skidati i ponovo farbati?!
Skuplja pita od tepsije. Skidati staru farbu pa raditi novu pripremu kosta i vremena i para.
Jeste, ali ne mogu mijenjati stolariju ako stan nije moj :D I bolje je osvjeziti boju, nego je gledati nikakvu!
Svakako se moze osvjeziti. Malo pukotine i rupe popuniti kitom(dvijekomponente), osmirglati, ako treba malo temeljne i lakirati.
Post Reply