Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#1 Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Erzsebet »

Ne znam za ostale,ali moje društvo i ja smo zavisni o društvenim igrama. Vrlo često igramo sve navedene, a i nenavedene igre iz naslova i uživamo opuštajući se tako. Mnogo mi je draže provesti popodne ili veče uz neku od ovih igara, nego u zadimljenoj kafani.

Zanima me kakva su vaša iskustva s društvenim igrama, volite li ih igrati, podsjećaju li vas na rat, znate li gubiti, da li često pobijedite i sl.?

Takođe, zanima me, ako neko zna, kako nabaviti dodatne kartice za Trivial Pursuit? Kupio sam džepno izdanje i tako dobio još 100 kartica, ali treba mi prilično hitno još barem 400-500 komada.

Image
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#2 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Erzsebet »

Image
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#3 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Admir_1984 »

Volim sve drustvene igre, ranije se to igralo konstantno. U posljednje vrijeme haman nikako :( Saha igram preko Fejsbuka, a Monopol imam neki instaliran na kompu, mada nije to to.

Volio bi kad bi me neko naucio Tavle igrati
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#4 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Erzsebet »

Admir_1984 wrote:Volim sve drustvene igre, ranije se to igralo konstantno. U posljednje vrijeme haman nikako :( Saha igram preko Fejsbuka, a Monopol imam neki instaliran na kompu, mada nije to to.

Volio bi kad bi me neko naucio Tavle igrati
Imaš pravila tavle na internetu, samo počni igrati i skontaćeš, nije teško.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#5 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by mostarac »

hehe al tavla ima smisla samo uzivo. Ono igrati tavle preko neta je meni ko proteza. Mozes igrat, al nije to to.
Kad igras tavle moras sekirat protivnika i pricat s njim. Nema smisla igrat da se suti :D
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#6 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Erzsebet »

mostarac wrote:hehe al tavla ima smisla samo uzivo. Ono igrati tavle preko neta je meni ko proteza. Mozes igrat, al nije to to.
Kad igras tavle moras sekirat protivnika i pricat s njim. Nema smisla igrat da se suti :D

Naravno, slažem se... Ali mogu se naučiti pravila igrajući na internetu.

Kad sam ljetos bio na Ohridu, tamo sam vidio da svi igraju tavlu. Stari, mladi, djevojke, momci... Apsolutno svi, i baš je fora ponijeti veliku tavlu na plažu i igrati je uz topljeni sir :).
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#7 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by ljubav_aha »

SAH :-D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#8 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Admir_1984 »

Nemam zivaca to trazit i ganjat preko neta. Meni merak bacat rucno one kockice, pomjerat one djidje, gore-dole, dole-gore

Joj kako se nekad iza zgrade remija igralo u pola marke (one plave papirne pola marke, poslje rata odma).

Inace prve kartaske igre me naucio dedo, taca i zandara, kasnije me naucio i table. Sa 6-7 godina me stari naucio remija i bio sam tad fenomen kako sam mogao drzati 14 karata u ruci, a da mi ne ispadnu :D
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#9 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by phillie »

Igre iz djetinstva Tach i Zandar..a tek kad se savladaju ove igre tek onda mozes igrati Tablu :) kasnije je dosao Remi, Raub i Poker.
Inace u drustvu nekad znali smo citavu noc provesti uz Monopol (ako je vece drustvo), ili remi (kad muski se sastanu). Danas bas i nema se vremena za terevanke takvog tipa, nazalost.
Sad mi na pamet pade igra opozicija Sahu, igra Bujruma :) pobjednik je onaj koji nema nijedne figure na ploci...ajmo po marku :)
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#10 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Admir_1984 »

crkvice wrote:Igre iz djetinstva Tach i Zandar..a tek kad se savladaju ove igre tek onda mozes igrati Tablu :) kasnije je dosao Remi, Raub i Poker.
Inace u drustvu nekad znali smo citavu noc provesti uz Monopol (ako je vece drustvo), ili remi (kad muski se sastanu). Danas bas i nema se vremena za terevanke takvog tipa, nazalost.
Sad mi na pamet pade igra opozicija Sahu, igra Bujruma :) pobjednik je onaj koji nema nijedne figure na ploci...ajmo po marku :)
hah, koje su to zajeancije bile u klubu kad se toga igralo :D
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#11 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Erzsebet »

crkvice wrote:Igre iz djetinstva Tach i Zandar..a tek kad se savladaju ove igre tek onda mozes igrati Tablu :) kasnije je dosao Remi, Raub i Poker.
Inace u drustvu nekad znali smo citavu noc provesti uz Monopol (ako je vece drustvo), ili remi (kad muski se sastanu). Danas bas i nema se vremena za terevanke takvog tipa, nazalost.
Sad mi na pamet pade igra opozicija Sahu, igra Bujruma :) pobjednik je onaj koji nema nijedne figure na ploci...ajmo po marku :)

Joj... Bujruma smo igrali jedno vrijeme čak i u pare... Kasnije sam shvatio da je to igra bez kraja, čim se malo duže igra, jer se uvijek može izvući remi, odnosno blokirati vlastiti pješak.
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#12 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Erzsebet »

Izgleda da slabo ljudi igraju igre. Ovo je prikaz meraka širom Makedonije, uglavnom među albanskim stanovništvom. Jaki turski čaj, cigare i tavla, na svakom koraku se mogu vidjeti ljudi kako igraju i čavrljaju.

Image
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#13 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Erzsebet »

Image
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#14 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Daphna »

Od svih tih društvenih igara meni je najdraže igrati čovječe ne ljuti se... E što se tu možeš ismijati i skontati kako neki ljudi imaju kratak fitilj :-)

Domina igrala kao dijete i do dan danas je ostala ta ljubav prema dominama. Monopol mi nekada traje predugo mada je i tu dobra zabava, ukoliko igraš sa pravim osobama, zagarantovana! Kad smo već kod toga, zna li neko gdje se može kupiti i koliko košta ovaj novi monopol, Sarajevo fazoni?

Šah i talva :roll: Nisam nikada ni probala. Valja tu kontati a meni su društvene igre više za razonodu i zezanciju :mrgreen:

Kartaške igre da ne spominjem... Danima plakala jer me sestra nije htjela naučiti kako se igra raub. Sad je "poderem" svaki put :-) :mrgreen:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#15 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Bodkin »

u zadnje vrijeme samo pictionary i nekad monopol i riziko :) pictionary je strasan ali samo kad igras sa ljudima koji ili tek pocinju ili igraju prvi put.zadnji put kad sam igrao jaran nacrtao nesto sto lici na strik i cura pogodila da je masazni sto :shock: (igra redovno inace :D )
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#16 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by alica.k »

Image

igrica koja je 15 godina starija od mene.
davno odigrala svih 40 kartica, i od tada neuspjesno pokusavam nabavit ostalih 60.

cluedo ovoj igri nije ni do koljena.

a trivial pursuit mogu igrat, al se uvjek osjecam glupo kad je igram.
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#17 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by plemba »

bela, definitivno najbolja kartaska igra... jos kada se u parovima igra... bjudfl :)
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#18 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by rado_vidjen »

Imaju li gdje kupit uno karte? To mo je ostalo iz djetinjstva. Super igra. :)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#19 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by JThomas »

otkud šah u istom košu s ovim igrama?

morao sam :D šah je umjetnost :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#20 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by ljubav_aha »

JThomas wrote:otkud šah u istom košu s ovim igrama?

morao sam :D šah je umjetnost :D
:thumbup:
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#21 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by saga »

yamb i remi redovno :) u zadnje vrijeme yamb nesto redovnije :p
covjece ne ljuti je sad malo na pauzi... ali na faxu na pauzama smo cesto znali razbacati :D
pictionary zadnji put ljetos odigrah
monopol sam isto nedavno, al' se on zna bas otegnut
tavlu sam nekad davno igrala, sad vise zaboravih, ccc
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#22 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by respo »

rubikova kocka zakon kad si sam
monopoly u drustvu
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#23 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by Erzsebet »

Image

Ovu igru sam takođe u ratu igrao... Volio bih je opet negdje naći, bez razmišljanja bih dao pare za nju. Slično je monopolu, samo što se kupuju kockarnice i gost mora kockati kod vas kad vam stane na polje. Stavili su sve poznate kockarske gradove, kao što su Atlantic City, Casablanca, Las Vegas, Hong Kong i sl.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#24 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by chuchumbamayumbe »

Sjeca li se neko igre LIDER?!
Izasla je prije rata, mozda na godinu-dvije, ti si stranacki lider i osvajas republike i pokrajine bivse YU (mislim na biracke glasove, nije ratna strategija).
Pravo je bila zanimljiva, sjecam se jednom da sam gledao na TV, sastali se raznorazni likovi (izmedju ostalih i Abdulah Sidran) i igraju tu igru.
I neki srbijanac ono, nameracio se da preuzme Bosnu, a sve ide uz zajebanciju. Rece, jebes zemlju koja Bosne nema.
A, cini mi se da je Avdo tada rekao, jebes Bosnu koja zemlje nema.
Lider je bio fenomenalna igra, ali daj boze da se ima gdje pronaci na tavanima ili u nekom zapustenom spajzu.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#25 Re: Društvene igre (Monopol, Trivial, tavla, šah, Pictionary...)

Post by alica.k »

Erzsebet wrote:Image

Ovu igru sam takođe u ratu igrao... Volio bih je opet negdje naći, bez razmišljanja bih dao pare za nju. Slično je monopolu, samo što se kupuju kockarnice i gost mora kockati kod vas kad vam stane na polje. Stavili su sve poznate kockarske gradove, kao što su Atlantic City, Casablanca, Las Vegas, Hong Kong i sl.
mislim da se ta igra zvala kazino!

edit: je, evo je :D
Post Reply