Drugari, jel vas strah?

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1 Drugari, jel vas strah?

Post by plain vanilla »

Uopste ne zelim siriti paniku, samo me zanima kako se vi nosite s pandemijom?
Do danas, ja sam bila li-la, malo briga, malo humor.
Imam onkoloskog pacijenta, pa briga sta i kako dalje, sta ce biti s poslom. Imam osjecaj da se jos ni od rata nisam potpuno oporavila, kad eto nove katastrofe.
Spavate li, brinete li?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Maraschino »

Ni najmanje.
Malo ogranicenja u kretanju a sve drugo shvatam kao neku elementarnu nepogodu koja ce brzo proci.
Da ovaj virus nisu propratili masmediji ne bi ni znali nego bi mnogi mislili da je neka prehlada ili gripa.
I prosle godine ljudi su umirali od raznih bolesti a neke su povezivali i sa virusima...
...no panica, no sikiriki
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by plain vanilla »

Maraschino wrote: 18/03/2020 00:38 Ni najmanje.
Malo ogranicenja u kretanju a sve drugo shvatam kao neku elementarnu nepogodu koja ce brzo proci.
Da ovaj virus nisu propratili masmediji ne bi ni znali nego bi mnogi mislili da je neka prehlada ili gripa.
I prosle godine ljudi su umirali od raznih bolesti a neke su povezivali i sa virusima...
...no panica, no sikiriki
Tako sam i ja nekako do danas razmisljala. Ali naglo se povecao broj zarazenih, desio se Mostar...
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by sumirprimus »

Isto tako briga za ove oko sebe ugrozenije.
I smor ove pustahije i dosade.
Da bar puste lakse droge u promet :lol: legalni mislim :mrgreen:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by MorningStar »

Otisao do omiljenog kafica zatvoren . pU , srecom trzni su otvoreni bili. Za sutra se ne zna vidim divljaju ovi sto se mnogo brinu za narod.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#6 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by espn »

Spektakl italijanskog zrakoplovstva kao simbol snage i otpora nacije potresao cijeli svijet.



UKLJUČITE ZVUK ZA BOLJI DOŽIVLJAJ

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/spek ... /200317251
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Maraschino »

plain vanilla wrote: 18/03/2020 00:41
Maraschino wrote: 18/03/2020 00:38 Ni najmanje.
Malo ogranicenja u kretanju a sve drugo shvatam kao neku elementarnu nepogodu koja ce brzo proci.
Da ovaj virus nisu propratili masmediji ne bi ni znali nego bi mnogi mislili da je neka prehlada ili gripa.
I prosle godine ljudi su umirali od raznih bolesti a neke su povezivali i sa virusima...
...no panica, no sikiriki
Tako sam i ja nekako do danas razmisljala. Ali naglo se povecao broj zarazenih, desio se Mostar...

Mostar je tipican primjer ''Italije'' i Kine u povoju kada je svako dolazio od svakuda i zarazavao med.osoblje time ih izbacivao iz posla.
Zato su uvedene sve ove mjere da se stvari stave pod kontrolu.
Nece ovo dugo trajati pogotovu ako se svi budemo pridrzavali upustava.
Jedni u bolnicki karantin na lijecenje, drugi u izolacije radi pracenja razvijanja potencijalnog virusa a treci da drze rastojanje od drugih osoba.
Ovi sto su kuci su male sanse da se zaraze ako ne izlaze bez potrebe. Ako vec izadnju nesto da zavrse neka se drze odstojanja a kada dodju kuci sve dobro oprati. Zar je to tesko.
Virus ne moze pasti sa neba pa u neciji stan/kucu.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#8 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by plain vanilla »

@Maraschino vidis da se kod nas (i u Hrvatskoj) ni ljekari ne pridrzavaju propisa. Sta onda ocekivati od polupismenog naroda koji po fejsu dijeli objave da bijeli luk ili brpj 19 na vratima lijece koronu?
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by sumirprimus »

Meni samo nikako u glavu ne ide sa ovoliko velikim procentom zarazenih sa blazim simptomima da se komplet drzave zatvaraju i i sve u njima staje
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3216
Joined: 28/01/2012 11:38

#10 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by kamberovica polje »

Za sebe se ne bojim, ali roditelji su mi u šezdesetim godinama i nije mi nimalo svejedno. Još mi je gore što sad nisam uz njih i što moram čekat da se ovo sve smiri kako bi došao u Zenicu.
Iskreno, više me strah posljedica i onog što može doći nakon pandemije.
Last edited by kamberovica polje on 18/03/2020 01:01, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by sumirprimus »

Otprilike slicne strepnje
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#12 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by plain vanilla »

kamberovica polje wrote: 18/03/2020 00:59 Za sebe se ne bojim, ali roditelji su mi u šezdesetim godinama i nije mi nimalo svejedno. Još mi je gore što sad nisam uz njih i što moram čekat da se ovo sve smiri kako bi došao u Zenicu.
Iskreno, više me strah posljedica i onog što može doći nakon pandemije.
Pa to. Ne brinem se ja da cu fasovat virus. Brinem samo utoliko da bih ga mogla donijeti kuci i zaraziti mamu.
Za sebe se brinem u buducnosti, ne znamo kakve ce ovo imati posljedice na sve sfere zivota.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#13 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by sumirprimus »

Pa bjezi od roditelja.jes da su teski i tvrdoglavi al ako radis jedini lijek je izolovat ih..
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#14 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by oaza85 »

Virus je mila majka sta nam tek slijedi zbog ovih ishitrenih poteza koji su satrli ekonomiju i vratili nas u doba hladnog rata, zica i ograda na sve strane.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by sumirprimus »

Mene je vise strah majskih poplava.to bi nas posle ovog dokusurilo :mrgreen:
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#16 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by allem_77 »

MorningStar wrote: 18/03/2020 00:43 Otisao do omiljenog kafica zatvoren . pU , srecom trzni su otvoreni bili. Za sutra se ne zna vidim divljaju ovi sto se mnogo brinu za narod.
Tebi je izgleda glavni problem gdje ćeš srkati kahvu. :D Ima onih aparata. Jeftinije nego u kafiću. Kod mene na poslu pola marke. Jest da nekada izbaci protjerušu, ali šta se može. Opsujem mu mater, a on se ne ljuti. Sutradan me opet ljubazno usluži.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by MorningStar »

allem_77 wrote: 18/03/2020 01:12
MorningStar wrote: 18/03/2020 00:43 Otisao do omiljenog kafica zatvoren . pU , srecom trzni su otvoreni bili. Za sutra se ne zna vidim divljaju ovi sto se mnogo brinu za narod.
Tebi je izgleda glavni problem gdje ćeš srkati kahvu. :D Ima onih aparata. Jeftinije nego u kafiću. Kod mene na poslu pola marke. Jest da nekada izbaci protjerušu, ali šta se može. Opsujem mu mater, a on se ne ljuti. Sutradan me opet ljubazno usluži.
Imam svoj cejf i volim da odletim u odredjeno vrijeme na kaficu u poznati ambijent .. zadovoljan sam malim stvarima :oops:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#18 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by plain vanilla »

sumirprimus wrote: 18/03/2020 01:09 Pa bjezi od roditelja.jes da su teski i tvrdoglavi al ako radis jedini lijek je izolovat ih..
Zivimo skupa, taman i da iselim valja u bolnicu na terapije...
I da, na spratu imam lika u samoizolaciji :mrgreen:
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#19 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by oaza85 »

Umjesto da se na prvu vijest o virusu kompletna Kina stavlja u izolaciju, neozbiljne kreature koje vode ostatak svijeta cekaju izvjestaj KP Kine, pa da se odrede.
Armagedon.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#20 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by SmokingMan »

Ne bojim se ni sekunde (poduzimam što je u mojoj moći da zaštitim sebe, i druge), i na sve ovo gledam kao jednu veliku lekciju za običnog čovjeka. Čim prođe period izolacije priključujem se volonterizmu, jer sam motivisan da buem koristan član društva, želim bolje i solidarnije društvo. :thumbup:
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#21 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by espn »

:D :mrgreen:
Last edited by espn on 08/07/2020 15:37, edited 1 time in total.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#22 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by ganjeta »

Meni poso takav da sam uvjek izložen raznim virusima, infekcijama i bolestima..nikad ništa hvala Bogu.

Nemaš se šta bojati ako si zdrav osim da ga nekom ne preneseš, zato higijena i izolacija. Ukratko.

Najgori su ovi ko u Mostaru što se desilo, ako nama tako uleti onda je baš belaj.
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#23 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by aerodinamika »

allem_77 wrote: 18/03/2020 01:12
MorningStar wrote: 18/03/2020 00:43 Otisao do omiljenog kafica zatvoren . pU , srecom trzni su otvoreni bili. Za sutra se ne zna vidim divljaju ovi sto se mnogo brinu za narod.
Tebi je izgleda glavni problem gdje ćeš srkati kahvu. :D Ima onih aparata. Jeftinije nego u kafiću. Kod mene na poslu pola marke. Jest da nekada izbaci protjerušu, ali šta se može. Opsujem mu mater, a on se ne ljuti. Sutradan me opet ljubazno usluži.
provailio sam ga na drugoj temi se prosuo ko secer, lik smatra da ekonomija jedne zemlje se temelji na kaficima :-) neozbiljan i nadasve naporan, ekonomski analfabeta, vjerujem ok kao covjek, ali bez nekih konkretnih forumskih doprinosa
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#24 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Leverage »

Ne znam za bijeli luk, al' broj 19 u haustoru ne samo da liječi nego i produžava život.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72581
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#25 Re: Drugari, jel vas strah?

Post by Velkoski »

čekam zombije



nego,

ekonomija će otići u kurac, dobro ćemo osjetiti posljedice ovog sranja :mrgreen:
Locked