Druga Gimnazija Sarajevo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
alex57
Posts: 4
Joined: 26/06/2014 10:20

#726 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by alex57 »

cici17 wrote:Idem ja na takmicenja iz fizz I mat oduvijek I juce sam za matt smijer predala. Sa svojim bodovima sam 79ta a oni 96 primaju. Konkurs traje do 3jula a nadam se da su svi ovi bolji vec predali. U 1gimn bi me glatt primili a ja se nadam da cu ipak proc. A mozda I ove godd jos za jedan razred prosire. Prouc'te mi sta :sad:
nemoguće je da primaju samo 4 razreda,mislim da će još jedan formirati :) ma čekaj do 3.jula i budi u toku s informacijama tj.da li će doći do formiranja još jednog razreda ;-) ne bih da te plašim stvarno,ali matematički nije nimalo bezazlen, odabrane su kvarile prosjek nekima koji su imali 5 iz redovne matematike,pa su se prebacivali na polugodištu... ma sretno tebi,aBd da te prime! :D
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#727 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Saian »

Satch wrote:Prof. Emira ako prati:

Najbolja ste, profesorice. Pustite ove sto ne uce :)

sjo streberchino jedna :D

ah poodoavno je zakir nama znao rec, kad mu dodjes isfolirat da te koljeno boli da ne mosh radit fizicko, kaze zakeroni, hoce to sine, kad imas koljena :D shuk ko svila
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#728 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Saian »

WildRedRose wrote:nabasah nedavno na ovo :lol: :D
http://www.druga-gimnazija-sarajevo.de/ ... uelno.html

evo drage jesenke :kiss:
Image


lady, evo je samo za tbe :oops: :skoljka:

Image
sjo zhari glave :oops:

a jesenka d van d onli :thumbup:
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#729 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Saian »

jel ovo diko jos uvijek tamo, zar nije bio skandal boj na nekoj ekskurziji, ili je to nevjerovatan blef
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#730 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Radio Sarajevo »

Saian wrote:jel ovo diko jos uvijek tamo, zar nije bio skandal boj na nekoj ekskurziji, ili je to nevjerovatan blef
Nije to bilo na ekskurziji, nego na nekoj od maturskih večeri, kad je na mikrofon pričao kako će on i učenici jebati Sanju Vlaisavljević. Ali eto, Sanja više ne predaje tamo, sad se prodala četnicima i ustašama, dok muž Jugoslav tezgari po Avazu i sl. medijima. Bljak.
cici17
Posts: 89
Joined: 01/05/2014 20:33
Location: every-fucking-where

#731 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by cici17 »

alex57 wrote:
cici17 wrote:Idem ja na takmicenja iz fizz I mat oduvijek I juce sam za matt smijer predala. Sa svojim bodovima sam 79ta a oni 96 primaju. Konkurs traje do 3jula a nadam se da su svi ovi bolji vec predali. U 1gimn bi me glatt primili a ja se nadam da cu ipak proc. A mozda I ove godd jos za jedan razred prosire. Prouc'te mi sta :sad:
nemoguće je da primaju samo 4 razreda,mislim da će još jedan formirati :) ma čekaj do 3.jula i budi u toku s informacijama tj.da li će doći do formiranja još jednog razreda ;-) ne bih da te plašim stvarno,ali matematički nije nimalo bezazlen, odabrane su kvarile prosjek nekima koji su imali 5 iz redovne matematike,pa su se prebacivali na polugodištu... ma sretno tebi,aBd da te prime! :D
Hvala, hvala :-D
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#732 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by WildRedRose »

Radio Sarajevo wrote:
Saian wrote:jel ovo diko jos uvijek tamo, zar nije bio skandal boj na nekoj ekskurziji, ili je to nevjerovatan blef
Nije to bilo na ekskurziji, nego na nekoj od maturskih večeri, kad je na mikrofon pričao kako će on i učenici jebati Sanju Vlaisavljević. Ali eto, Sanja više ne predaje tamo, sad se prodala četnicima i ustašama, dok muž Jugoslav tezgari po Avazu i sl. medijima. Bljak.
jel to fkt bilo ? :shock:
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#733 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by holowey »

WildRedRose wrote:
Radio Sarajevo wrote:
Saian wrote:jel ovo diko jos uvijek tamo, zar nije bio skandal boj na nekoj ekskurziji, ili je to nevjerovatan blef
Nije to bilo na ekskurziji, nego na nekoj od maturskih večeri, kad je na mikrofon pričao kako će on i učenici jebati Sanju Vlaisavljević. Ali eto, Sanja više ne predaje tamo, sad se prodala četnicima i ustašama, dok muž Jugoslav tezgari po Avazu i sl. medijima. Bljak.
jel to fkt bilo ? :shock:
na ekskurziji...u lloret de maru...u neka doba noci u holu hotela pijani diko dobacivao sanji "je*acemo mi tebe kad tad"...ne sjecam se da je bilo kakvih sankcija poslije toga...
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#734 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by WildRedRose »

Groznoo :-) nisu mi se niti jedno ikada svidjali.. ali takvo nesto od profesora cuti... :-)

btw ni Smajo nije sankcionisan poslije onog ispada sa djetetom.. tako da, vise me nista ne cudi.
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#735 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Saian »

WildRedRose wrote:Groznoo :-) nisu mi se niti jedno ikada svidjali.. ali takvo nesto od profesora cuti... :-)

btw ni Smajo nije sankcionisan poslije onog ispada sa djetetom.. tako da, vise me nista ne cudi.
kakav ispad s djetetom gluho bilo :?

a o Sanji ne bih :oops: :D
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4835
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#736 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Sanja je meni kao profesorica bila stvarno super
kratko mi je predavala doduse, al :thumbup: u svakom smislu :izet: :D

ne ulazim u njena piskaranja za glas srpske i sl :run:
cici17
Posts: 89
Joined: 01/05/2014 20:33
Location: every-fucking-where

#737 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by cici17 »

Ja ludih profesora majke mi... mozda bolje da me ne prime :D
A diko je vako I privatno hajvan pa me od njega ne iznenadjuje al et.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#738 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Gray »

Pozdrav svima.

Moj brat namjerava da se upiše u 2. gimnaziju, ima ukupno 96,7 bodova. Vidim da je konkurencija u drugoj gimnaziji dosta jaka, pa bi sada sa tim brojem bodova bio na oko 75.-80. mjestu (primaju ukupno 96), dok bi u prvoj gimnaziji bio na 25

Je li dovoljno 96,7 boddova za upis ove godine? Ako se ima isti broj ukupnih bodova koji onda kriterij koriste za rangiranje?
timurv123
Posts: 25
Joined: 25/06/2012 19:24

#739 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by timurv123 »

Za sve ovi koji upisuju Drugu gimnaziju, ja sam pretprosle (a i dalje ne mogu vjerovati da su 2 godine tako brzo proletjele, i da vec primaju drugu generaciju iza moje :roll: ) godine na prijemnom (tada je i dalje bio prijemni, zadnji) imao ukupnoo 99,7 bodova, znaci ukupno, i bio sam 15. na listi. U Prvoj gimanziji, prvi na listi je imao 99,8. Ali te godine su u Drugu primali 4 razreda na nacionalni, pa su zatrazili od ministarstva dozvolu za jos 2 razreda nacionalnog i jedan razred MYP. Eto, svima sretno i sve najbolje, necete se kajati, profesori su, moram stvarno priznati, veoma korektni i fer (makar prema meni), ako se potrudite da ih nadjete, ima dobre raje, i ono sto je najbitnije, uzivajte. Od kolijevke pa do groba, najljepse je je djacko doba. :D
alex57
Posts: 4
Joined: 26/06/2014 10:20

#740 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by alex57 »

Gray wrote:Pozdrav svima.

Moj brat namjerava da se upiše u 2. gimnaziju, ima ukupno 96,7 bodova. Vidim da je konkurencija u drugoj gimnaziji dosta jaka, pa bi sada sa tim brojem bodova bio na oko 75.-80. mjestu (primaju ukupno 96), dok bi u prvoj gimnaziji bio na 25

Je li dovoljno 96,7 boddova za upis ove godine? Ako se ima isti broj ukupnih bodova koji onda kriterij koriste za rangiranje?
Prošle godine je planirani broj učenika na nacionalnom bio 80,a primili su ih 100. S tim da je ova generacija možda čak i duplo veća od generacije koja se upisala prošle godine,mislim da će sigurno bar još jedan razred primiti,ako ne i dva.Brat ti ima dosta bodova,tako da ne vidim razlog da ga ne prime (prošle godine je zadnja primljena na nacionalnom imala 86,a na myp-u 91). :D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#741 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Partizzanka »

MA STA MI KAZETE?!?!

profesor Prgo umro? pa on nije tako star! nadam se da se nije patio :(
rahmet mu dusi

Profesoricu Zaru sam srela nedavno i saopstila mi je da je u penziji - iako mi se po nacinu na koji je to rekla ucinilo da joj nije drago o tome pricati

DAJTE TU PRICU o Diki i Sanji?!?!?!
kakvi skandali?!?!?!

jooj Diko mi je vazda ogavan bio, a Sanja sa onim svojim drpanjem grudi u prekratkoj lacoste haljinici u sred casa ... nije nista bolja!
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#742 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Partizzanka »

Eh da i jos nesto ...
u slucaju da neko od profesora prati forum ...

profesorici Emiri neka kaze da se iskreno nadam da se udala i da vise nije onako frustrirana kao kada smo mi bili djaci.
prof. Aidi (informatiku) da je dovoljno zaradila na instrukcijama i da vise djake ne smara svojom pametnom kcerkom (na istim tim instrukcijama) te da je dosla tobe i da se zapravo trudi nauciti djake necemu
prof Balic - da je i dalje necu pozdravljati na ulici kao sto nisam ni do sada, i da sa zadovoljstvom ignorisem njenu pojavu na planeti Zemlji!
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#743 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Partizzanka »

i jos jedno pitanje

zna li neko gdje je ona profesorica koja nije bas bila lijepa ali je bila zgodna
predavala nam je religiju ja mislim
ali opcenito zena nije POJMA IMALA o zivotu a jos manje o predmetu ... i onako nas je ispitivala kao luda
i svadjala se sa nama zestoko
dok neko odgovara mi igrali "gradova" i onda neko nju nesto pita i ona se svadja sa rajom u razredu a ovi sto odgovaraju nadrljaju!
cici17
Posts: 89
Joined: 01/05/2014 20:33
Location: every-fucking-where

#744 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by cici17 »

alex57 wrote:
Gray wrote:Pozdrav svima.

Moj brat namjerava da se upiše u 2. gimnaziju, ima ukupno 96,7 bodova. Vidim da je konkurencija u drugoj gimnaziji dosta jaka, pa bi sada sa tim brojem bodova bio na oko 75.-80. mjestu (primaju ukupno 96), dok bi u prvoj gimnaziji bio na 25

Je li dovoljno 96,7 boddova za upis ove godine? Ako se ima isti broj ukupnih bodova koji onda kriterij koriste za rangiranje?
Prošle godine je planirani broj učenika na nacionalnom bio 80,a primili su ih 100. S tim da je ova generacija možda čak i duplo veća od generacije koja se upisala prošle godine,mislim da će sigurno bar još jedan razred primiti,ako ne i dva.Brat ti ima dosta bodova,tako da ne vidim razlog da ga ne prime (prošle godine je zadnja primljena na nacionalnom imala 86,a na myp-u 91). :D
Al ove god osoba koja.je trenutno iznad crte ima 95bodova al svi kazu da ce produzit na jedan razred. Ja cu vidjet kako se situation bude razvijala pa mozda u prvu predam. A kad se ima isti br bodova gledaju ko je prije predao tako da ce ti brat biti zadnji od tih bas kao I ja. Ugl sretno I da se upiše u zeljenu skolu :D
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#745 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by lajlica »

cici17 wrote:
alex57 wrote:
Gray wrote:Pozdrav svima.

Moj brat namjerava da se upiše u 2. gimnaziju, ima ukupno 96,7 bodova. Vidim da je konkurencija u drugoj gimnaziji dosta jaka, pa bi sada sa tim brojem bodova bio na oko 75.-80. mjestu (primaju ukupno 96), dok bi u prvoj gimnaziji bio na 25

Je li dovoljno 96,7 boddova za upis ove godine? Ako se ima isti broj ukupnih bodova koji onda kriterij koriste za rangiranje?
Prošle godine je planirani broj učenika na nacionalnom bio 80,a primili su ih 100. S tim da je ova generacija možda čak i duplo veća od generacije koja se upisala prošle godine,mislim da će sigurno bar još jedan razred primiti,ako ne i dva.Brat ti ima dosta bodova,tako da ne vidim razlog da ga ne prime (prošle godine je zadnja primljena na nacionalnom imala 86,a na myp-u 91). :D
Al ove god osoba koja.je trenutno iznad crte ima 95bodova al svi kazu da ce produzit na jedan razred. Ja cu vidjet kako se situation bude razvijala pa mozda u prvu predam. A kad se ima isti br bodova gledaju ko je prije predao tako da ce ti brat biti zadnji od tih bas kao I ja. Ugl sretno I da se upiše u zeljenu skolu :D
Istina ove godine je veća konkurecija,ali neka niko ne uzima nazad dokumente jer će sigurno odobriti dodatni upis ko prošle godine,jer ako budete uzeli dokumente izgubićete pravu priliku,sigurno će neko slabiji predati papire i primiće ga,tako je bilo i prošle godine,svi su požurili da uzmu dokumente a nisu se ni nadali da će odobriti dodatni upis :)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#746 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by ladyblue18 »

Partizzanka wrote:
Profesoricu Zaru sam srela nedavno i saopstila mi je da je u penziji - iako mi se po nacinu na koji je to rekla ucinilo da joj nije drago o tome pricati
Pa gdje ce joj biti drago, cini mi se da moze da bi do zadnjeg dana terorisala :evil: :mrgreen:
alex57
Posts: 4
Joined: 26/06/2014 10:20

#747 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by alex57 »

timurv123 wrote:Za sve ovi koji upisuju Drugu gimnaziju, ja sam pretprosle (a i dalje ne mogu vjerovati da su 2 godine tako brzo proletjele, i da vec primaju drugu generaciju iza moje :roll: ) godine na prijemnom (tada je i dalje bio prijemni, zadnji) imao ukupnoo 99,7 bodova, znaci ukupno, i bio sam 15. na listi. U Prvoj gimanziji, prvi na listi je imao 99,8. Ali te godine su u Drugu primali 4 razreda na nacionalni, pa su zatrazili od ministarstva dozvolu za jos 2 razreda nacionalnog i jedan razred MYP. Eto, svima sretno i sve najbolje, necete se kajati, profesori su, moram stvarno priznati, veoma korektni i fer (makar prema meni), ako se potrudite da ih nadjete, ima dobre raje, i ono sto je najbitnije, uzivajte. Od kolijevke pa do groba, najljepse je je djacko doba. :D
Bilo kuda,Timur svuda :-)
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#748 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by tagomago »

timurv123 wrote:Za sve ovi koji upisuju Drugu gimnaziju, ja sam pretprosle (a i dalje ne mogu vjerovati da su 2 godine tako brzo proletjele, i da vec primaju drugu generaciju iza moje :roll: ) godine na prijemnom (tada je i dalje bio prijemni, zadnji) imao ukupnoo 99,7 bodova, znaci ukupno, i bio sam 15. na listi. U Prvoj gimanziji, prvi na listi je imao 99,8. Ali te godine su u Drugu primali 4 razreda na nacionalni, pa su zatrazili od ministarstva dozvolu za jos 2 razreda nacionalnog i jedan razred MYP. Eto, svima sretno i sve najbolje, necete se kajati, profesori su, moram stvarno priznati, veoma korektni i fer (makar prema meni), ako se potrudite da ih nadjete, ima dobre raje, i ono sto je najbitnije, uzivajte. Od kolijevke pa do groba, najljepse je je djacko doba. :D
vremena se mijenjaju; eno u prvoj prva 101,6 a u drugoj prvih pet je iznad 100, na općem, treća još ništa ne izbacuje, jelte. ovo ide ko halva, two days to go :mrgreen:
plazmica17
Posts: 2
Joined: 02/07/2014 14:46

#749 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by plazmica17 »

:))
Last edited by plazmica17 on 30/07/2014 14:52, edited 1 time in total.
plazmica17
Posts: 2
Joined: 02/07/2014 14:46

#750

Post by plazmica17 »

:D :D
Last edited by plazmica17 on 30/07/2014 14:53, edited 1 time in total.
Post Reply