Druga Gimnazija Sarajevo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
timurv123
Posts: 25
Joined: 25/06/2012 19:24

#701 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by timurv123 »

Raja, u velikoj sam dilemi ovih dana. Naime, nasa pedagogica prof. Jasminka Zeco nam je prije nekoliko dana podijelila papire sa anketom. Anketa o smjerovima. Ja se ne mogu odluciti izmedju drustvenog i jezickog. Mozete li mi vi koji imate iskustva reci ponesto o tim smjerovima, i eventualno o profesorima koji tamo predaju? Unaprijed, hvala! :)
User avatar
Neko Treci
Posts: 5
Joined: 20/04/2014 19:15

#702 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Neko Treci »

timurv123 wrote:Raja, u velikoj sam dilemi ovih dana. Naime, nasa pedagogica prof. Jasminka Zeco nam je prije nekoliko dana podijelila papire sa anketom. Anketa o smjerovima. Ja se ne mogu odluciti izmedju drustvenog i jezickog. Mozete li mi vi koji imate iskustva reci ponesto o tim smjerovima, i eventualno o profesorima koji tamo predaju? Unaprijed, hvala! :)
Po mni bi bolje bilo da ides u jezicki, misli malo i na buducnost (zivis u BiH) :D :-)
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#703 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by casanova123 »

jezicki uzmi.. najlaksi je smjer definitivno, a jos naucis malo bolje jezike.. da uzmes matematicki onda si budala.. nista ti ne donese osim sekiracije i puno vise rada i ocekivanja :D
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4835
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#704 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Tvrtko II Kotromanić »

svejedno ti je jezicki ili drustveni, oba su lagana, zavisi samo jel imas vise afiniteta prema jezicima ili prema historiji/geografiji
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#705 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by casanova123 »

ma nisi lud da ucis historiju i zamisli zapadne da ti zara predaje.. ili geografiju da se peglas sa teorijom.. uzmes laganini jezicki i dobijes jos talijanski i barem imas neke koristi od toga :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#706 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by ladyblue18 »

casanova123 wrote:ma nisi lud da ucis historiju i zamisli zapadne da ti zara predaje.. ili geografiju da se peglas sa teorijom.. uzmes laganini jezicki i dobijes jos talijanski i barem imas neke koristi od toga :D
Zara je otisla u penziju.

A ako ga zapadne Emira na matematici, bice mu svejedno jel drustveni ili jezicki kad ce se osjecati ko da je na matematickom.
Uglavnom nek razmisli kakvi su mu afiniteti i ako nema dobar prosjek nece upast na jezicki.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4835
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#707 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Tvrtko II Kotromanić »

casanova123 wrote:ma nisi lud da ucis historiju i zamisli zapadne da ti zara predaje.. ili geografiju da se peglas sa teorijom.. uzmes laganini jezicki i dobijes jos talijanski i barem imas neke koristi od toga :D
kao sto rekoh, zavisi kakve ko afinitete ima :wink:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#708 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by casanova123 »

Cuj Zara u penziji :D
Blago se novim generacijama :S
timurv123
Posts: 25
Joined: 25/06/2012 19:24

#709 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by timurv123 »

Ma volim i jezike i historiju, u tome je problem, a Tatjana jeste otisla u penziju, i meni je licno zao. Bila mi je najdraza profesorica prosle godine, kod nje se pravo znanje sticalo. U drugu ruku, sad sam sretan jer je dosla nova profesorica historije, Merima Jasarevic, i zena, malo je reci, rastura. U pozitivnom smislu, naravno. ;-)
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4835
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#710 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Tvrtko II Kotromanić »

casanova123 wrote:Cuj Zara u penziji :D
Blago se novim generacijama :S
nemoj tako, Zara legenda :D
doduse jest malo caknuta bila vazda
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#711 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by ladyblue18 »

Da je legenda to stoji, i da je cvaknuta to stoji, ali oboje nikako u pozitivnom smislu. :mrgreen:
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#712 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by nedims »

Mislim da je bila 1960-a godina kada sam se sa svojim razredom uselio u novu novcatu Drugu Gimnaziju...
Nazalost...koristio sam je samo dvije godine. Bas vrijeme brzo leti.
User avatar
MorpheusAranea
Posts: 96
Joined: 20/06/2013 15:26

#713 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by MorpheusAranea »

Ljudi, treba mi informacija. Nisam iz druge gimnazije, niti sam zavrsio gimnaziju uopce, ali mi treba informacija koja literatura se koristi u gimnaziji za predmet psihologija od 1.do 4.razreda, na drustvenom smjeru predpostavljam. Hvala :D
User avatar
Individualism18
Posts: 235
Joined: 28/05/2012 20:36

#714 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Individualism18 »

MorpheusAranea wrote:Ljudi, treba mi informacija. Nisam iz druge gimnazije, niti sam zavrsio gimnaziju uopce, ali mi treba informacija koja literatura se koristi u gimnaziji za predmet psihologija od 1.do 4.razreda, na drustvenom smjeru predpostavljam. Hvala :D
Učenici psihologiju, u sarajevskim gimnazijama, imaju samo u trećem razredu. Autorica udžbenika za ovaj predmet je Jasminka Zećo.
User avatar
MorpheusAranea
Posts: 96
Joined: 20/06/2013 15:26

#715 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by MorpheusAranea »

Individualism18 wrote:
MorpheusAranea wrote:Ljudi, treba mi informacija. Nisam iz druge gimnazije, niti sam zavrsio gimnaziju uopce, ali mi treba informacija koja literatura se koristi u gimnaziji za predmet psihologija od 1.do 4.razreda, na drustvenom smjeru predpostavljam. Hvala :D
Učenici psihologiju, u sarajevskim gimnazijama, imaju samo u trećem razredu. Autorica udžbenika za ovaj predmet je Jasminka Zećo.
Ni na drustvenom smjeru nemaju vise od jedne godine?
I hvala ti na informaciji :)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#716 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by ladyblue18 »

Nema, hvala Bogu. :oops:
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#717 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by van Basten »

U subotu sam u Oslobodjenju vidio smrtovnicu za prof.Prgu.
:( kad se sve sabere i oduzme, meni je bio pozitiva, bez obzira na strogocu koju je furao.
Sjecam se... dvocas, kontrolni, negdje pred kraj drugog casa prilazi jednom uceniku i kriza mu cijeli kontrolni. Samo rece - prepisivao si pogresnu grupu :D
Onda, isto pismeni ali drugi. Ja bio siguran da mi je zadatak tacan al dobio 1. Radimo ispravak, vidim meni rezultat isti kao na tabli. Ustanem, odem do pofesora, rekoh zasto 1 kad mi je zadatak tacan (nezamislivo do tad kod njega, sjecam se sokiranih pogleda kolega kad sam se ustao), malo prodiskutovali o tome, kad strihira ga i ispravi ocjenu na 4- :D
Iza mene se stvori red odmah, kaze nista, nista, ovo je nagrada za hrabrost uceniku sto je prisao prvi.

A na popravni je obarao sa "ti ces mi doci na rodjendan" (nekad krajem avgusta je bio).
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4835
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#718 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by Tvrtko II Kotromanić »

aaa :(
nek mu je rahmet dusi
napatio me bas, na polugodistu me oborio, na krjau jedva 2 izvukao, al sam ga uvijek postovao, nema sta
i meni je prijetio/obecavao rodjendan u avgustu :D
cici17
Posts: 89
Joined: 01/05/2014 20:33
Location: every-fucking-where

#719 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by cici17 »

Ljudi koliko treba za drugu minimalno bodova da se upise. Zanal iko koliko je prosle god zadnij imao bodova pls javite. I sta mislite ocel mene primit imam 96,4 od mogucih 100. Help :shock:
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#720 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by tagomago »

cici17 wrote:Ljudi koliko treba za drugu minimalno bodova da se upise. Zanal iko koliko je prosle god zadnij imao bodova pls javite. I sta mislite ocel mene primit imam 96,4 od mogucih 100. Help :shock:
moja sestra ima 98, pa smo opet skeptični glede upisa. :roll:

hajmo, ima li mlađe raje po forumu? :mrgreen:
cici17
Posts: 89
Joined: 01/05/2014 20:33
Location: every-fucking-where

#721 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by cici17 »

tagomago wrote:
cici17 wrote:Ljudi koliko treba za drugu minimalno bodova da se upise. Zanal iko koliko je prosle god zadnij imao bodova pls javite. I sta mislite ocel mene primit imam 96,4 od mogucih 100. Help :shock:
moja sestra ima 98, pa smo opet skeptični glede upisa. :roll:

hajmo, ima li mlađe raje po forumu? :mrgreen:
Msm ja bih matematički smijer koji nije trazen al mi je ipak neka panika haha negg da neko ko se prosle godine upisivao pa da odg onda bismo od prilike znali kako to ide.
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#722 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by lajlica »

cici17 wrote:
tagomago wrote:
cici17 wrote:Ljudi koliko treba za drugu minimalno bodova da se upise. Zanal iko koliko je prosle god zadnij imao bodova pls javite. I sta mislite ocel mene primit imam 96,4 od mogucih 100. Help :shock:
moja sestra ima 98, pa smo opet skeptični glede upisa. :roll:

hajmo, ima li mlađe raje po forumu? :mrgreen:
Msm ja bih matematički smijer koji nije trazen al mi je ipak neka panika haha negg da neko ko se prosle godine upisivao pa da odg onda bismo od prilike znali kako to ide.
ja sam prošle godine imala 95 bodova i prošla sam tako da ćeš bez imalo problema i ti tako da se bespotrebno brineš :)
alex57
Posts: 4
Joined: 26/06/2014 10:20

#723 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by alex57 »

cici17 wrote:
tagomago wrote:
cici17 wrote:Ljudi koliko treba za drugu minimalno bodova da se upise. Zanal iko koliko je prosle god zadnij imao bodova pls javite. I sta mislite ocel mene primit imam 96,4 od mogucih 100. Help :shock:
moja sestra ima 98, pa smo opet skeptični glede upisa. :roll:

hajmo, ima li mlađe raje po forumu? :mrgreen:
Msm ja bih matematički smijer koji nije trazen al mi je ipak neka panika haha negg da neko ko se prosle godine upisivao pa da odg onda bismo od prilike znali kako to ide.
ja sam sad završila prvi razred.. nemoj upisivat matematički ako nisi takmičar,iskren savjet :D na općem je zadnja učenica imala 86 bodova,a na myp-u 91 koliko se sjećam,ali prošle godine su objavljivali trenutne liste koje su zeznule mnoge... tako da ih je mnogo predalo na općem,ali kad su vidjeli liste u panici su podigli papire i otišli u druge srednje,a ustupili mjesto onima koji imaju manje bodova od njih :-)
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#724 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by lajlica »

Istina,bila je neka trenutna lista prošle godine i mnogi koji su mislili da nisu prošli uzeli su svoje papire i predali negdje drugo,a onda je ministarstvo odobrilo još dodatnih 20 učenika,tako da je bilo 100 primljenih koliko se sjećam na nacionalnom :-)
cici17
Posts: 89
Joined: 01/05/2014 20:33
Location: every-fucking-where

#725 Re: Druga Gimnazija Sarajevo

Post by cici17 »

Idem ja na takmicenja iz fizz I mat oduvijek I juce sam za matt smijer predala. Sa svojim bodovima sam 79ta a oni 96 primaju. Konkurs traje do 3jula a nadam se da su svi ovi bolji vec predali. U 1gimn bi me glatt primili a ja se nadam da cu ipak proc. A mozda I ove godd jos za jedan razred prosire. Prouc'te mi sta :sad:
Post Reply