Druga Gimnazija Sarajevo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#51

Post by danas »

pape wrote: PS. - @Danas, ... svoje ime mozes naci na 89. stranici monografije. :oops:
pape :D
nisam to ja bolan :D ja sam na stranici 119 :P :lol: :lol:
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#52

Post by safran »

Je li tacno da je Lacevicka, kao profesor maksizma, usla u SDA?
Ispravka - Laca je profesor filosofije koja je, u vrijeme usmjerenog obrazovanja, predavala marksizam. Citav četvrti razred sam slušala o bitnim razlikama između profesora filosofije i profesora marksizma kao i o razlikama između građana i malograđana. Njena predavanja nisu imala veze sa planom i programom (mislim, nismo se nešto previše bunili :roll: .

sjecam se kad bi maida beganovic (divna zena -- predavala nam fiziku u cetvrtom)
Šta divna - predivna žena. Ni dan danas ne mogu prežaliti što mi je ona 2 godine predavala fiziku - blage veze nemam. Doduše, nije to samo njena zasluga, bio je tu i Čemo Salih, majko božija. Zamislite profesora fizike koji se u II gimnaziji drži udžbenika ko pijan plota i pred pločom ponavlja ko sveto pismo. Za ono fizike što znam zahvalna sam Zvizdi.

Nego neko spomenu "Paju" na ONO i DSZ - profesor se zvao Pero Tadić. Mislim da i danas nešto predaje u II - ili mi neko reče da je prešao u KŠC :?

Sjeća li se neko llikova zvanih Zrinka Ramadan (Geografija i OTP) i Munevera Baračkai (Digitalna tehnika). Ova druga mi biješe razrednica, jedini inženjer full timer. Uz Čemu Saliha, dvije najveće fule u moja vremena.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#53

Post by danas »

safran wrote: Sjeća li se neko llikova zvanih Zrinka Ramadan (Geografija i OTP) i Munevera Baračkai (Digitalna tehnika). Ova druga mi biješe razrednica, jedini inženjer full timer. Uz Čemu Saliha, dvije najveće fule u moja vremena.
zaboravljas omerovica i guzu :D :D :D

a zrinka ramadan je bila... :D neopisiva... :lol: :lol: :lol: :lol:
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#54

Post by SherlockHolmes »

Munevera je bas bila, onako, pojaka iznad struka (ili otprilike u nivou) :D Joj, dje se Zrinke sjetiste, i ono je bila chvaka...
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#55

Post by danas »

SherlockHolmes wrote:Munevera je bas bila, onako, pojaka iznad struka (ili otprilike u nivou) :D Joj, dje se Zrinke sjetiste, i ono je bila chvaka...
zrinka je bila uzas... :-)

a sjecam se ovog gada guze. uzas lik, hinja najgora. a lijen ko guzica. nama i desetki predavao nesto (neke racunare, sta ja znam) i prvo isao cas kod desetke a onda kod nas... i on njima nacrta one seme, sklopove na tabli... a bilo mu mrsko isto raditi za nas, nego bi istjerao desetku i nas uveo u njihovu ucionicu, gdje je vec sve imao na tabli napisano... samo mu hostapleri iz mog razreda za vrijeme malog odmora preprave seme, spoje vodove naopako... i sad on ono predaje a u po frke neko pita -- kako ovo profesore, nije na shemi tako :D :D :D ... i onda se on ono zadevera do kraja casa, prepravlja, brise, ispravlja... a mi rahat... :lol: :lol: :lol: :lol:


PS safran: ja i ti smo isli u isti razred :D :-)
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#56

Post by safran »

More bit, more bit, ja 11 a ti?

Nego, nemojte mi bar Omerovića trpati u isti koš sa one dvije čvake - kod njega si se na času barem imao čemu nasmijati - "Ti sa lisicom reci mi ...." (cura ima krzno na kapuljači) - ma kako se kuca sandzački naglasak?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#57

Post by danas »

safran wrote:More bit, more bit, ja 11 a ti?

Nego, nemojte mi bar Omerovića trpati u isti koš sa one dvije čvake - kod njega si se na času barem imao čemu nasmijati - "Ti sa lisicom reci mi ...." (cura ima krzno na kapuljači) - ma kako se kuca sandzački naglasak?
ma jesmo: IV-11, svake godine drugi razredni i jednom nas dopadne munevera... :-) :D
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#58

Post by safran »

Ma ja, izvukli lutriju. I svake godine drugi prof. matematike .... hvala bogu jednom se prevariše pa nam dadoše dobrog. DOgodine, odmah popraviše grešku sa Alagićkom. :-?

Sjećaš li se onog sreće što nam ga dadoše kad smo isp..... Guzu u IV, kako se on zvaše?
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#59

Post by safran »

Joooooj, i onog lika što nam je predavao SDR? Kako se zvao onaj buljooki? :shock: Sjećaš se - asembler, fortran ....
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#60

Post by danas »

safran wrote:Ma ja, izvukli lutriju. I svake godine drugi prof. matematike .... hvala bogu jednom se prevariše pa nam dadoše dobrog. DOgodine, odmah popraviše grešku sa Alagićkom. :-?

Sjećaš li se onog sreće što nam ga dadoše kad smo isp..... Guzu u IV, kako se on zvaše?
ma eno sam ti gore napisala za guzu :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#61

Post by danas »

safran wrote:Joooooj, i onog lika što nam je predavao SDR? Kako se zvao onaj buljooki? :shock: Sjećaš se - asembler, fortran ....
pa to je valjda kemo :D i on je bio uzas :D svi ti inzinjeri -- strava i uzas :D
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#62

Post by SherlockHolmes »

i to ste od nas ukrali :P to smo mi salki radili u stvari. sta cete kad ste bili streeeeeberii, a valja vam sad nesto djeci pricat :D
Last edited by SherlockHolmes on 16/09/2006 22:28, edited 1 time in total.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#63

Post by danas »

SherlockHolmes wrote:i to ste od nas ukrali :P to smo mi salki radili u stvari. sta cete kad ste bili streeeeeberii, valja nesto djeci pricat :D
haj ne drobi, od nase jedanaestke nije bilo goreg razreda :D mozda samo dvica, fizikalci :D
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#64

Post by SherlockHolmes »

sve streber do strebera, na velikom odmoru ste se prestrojavali pred ucionicom :P :D
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#65

Post by safran »

danas wrote:
safran wrote:Ma ja, izvukli lutriju. I svake godine drugi prof. matematike .... hvala bogu jednom se prevariše pa nam dadoše dobrog. DOgodine, odmah popraviše grešku sa Alagićkom. :-?

Sjećaš li se onog sreće što nam ga dadoše kad smo isp..... Guzu u IV, kako se on zvaše?
ma eno sam ti gore napisala za guzu :D
Ma nije taj - na početku IV smo ispizdili Guzu i nije htio više da nam uđe u razred. Dali su nam novog inženjera kojeg nikako nismo uspjeli iznervirati. SJećaš se Guzinih pokreta rukom dok hoda po kabinetu? Nekad '97 dobijem ja račun od bih.net-a i na njemu podapisato Amir Mulić - opaaaaaa!

Kemo Huseinović nam je predavao Elektroniku a ovo je bio SDR (Softver digitalnih računara - joj i predmeta i g....). Na svakom kontrolnom nas je ispitivao gradivo od početka godine a zadnji pismeni smo radili 3 časa.

Kemo je inače pravi idiot - a bilo je ćurića koje su se ložile na njegove plaaaaaave oči.
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#66

Post by SherlockHolmes »

aha, znam nekoliko takvih. :shock: kemo zvani crna kutija
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#67

Post by danas »

safran wrote:
danas wrote:
safran wrote:Ma ja, izvukli lutriju. I svake godine drugi prof. matematike .... hvala bogu jednom se prevariše pa nam dadoše dobrog. DOgodine, odmah popraviše grešku sa Alagićkom. :-?

Sjećaš li se onog sreće što nam ga dadoše kad smo isp..... Guzu u IV, kako se on zvaše?
ma eno sam ti gore napisala za guzu :D
Ma nije taj - na početku IV smo ispizdili Guzu i nije htio više da nam uđe u razred. Dali su nam novog inženjera kojeg nikako nismo uspjeli iznervirati. SJećaš se Guzinih pokreta rukom dok hoda po kabinetu? Nekad '97 dobijem ja račun od bih.net-a i na njemu podapisato Amir Mulić - opaaaaaa!

Kemo Huseinović nam je predavao Elektroniku a ovo je bio SDR (Softver digitalnih računara - joj i predmeta i g....). Na svakom kontrolnom nas je ispitivao gradivo od početka godine a zadnji pismeni smo radili 3 časa.

Kemo je inače pravi idiot - a bilo je ćurića koje su se ložile na njegove plaaaaaave oči.
guzu jesmo iznervirali, ali nije to to... fido mu je digo stolicu jednom i htio ga mlatnut. mislim da je to bio kraj prvog polugodista -- te je moguce da smo dobili drugog inzinjera za proljece. ovog novog se ne sjecam -- jel' to onaj sto bi samo otvorio dnevnik, dao nam svima petice i onda reko -- dosta sam za danas ispitivao :D :D :D

kemo je bio katastrofa... :-)
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#68

Post by safran »

Upravo vidjeh na igman.com Pero Tadić je također u Kanadi -
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#69

Post by safran »

jel' to onaj sto bi samo otvorio dnevnik, dao nam svima petice i onda reko -- dosta sam za danas ispitivao
Ma nije, taj nam je predavao, mislim taj SDR ali u IV razredu - taj je bio pravo fin, crn, mlad tip, i sad ga vidam po gradu ponekad.
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#70

Post by SherlockHolmes »

sjecate li se onog sto je muzicko predavao?? karadza, sad se sjetih
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#71

Post by danas »

SherlockHolmes wrote:sjecate li se onog sto je muzicko predavao?? karadza, sad se sjetih
debil :x
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#72

Post by SherlockHolmes »

e kod njega sam uspio pasti na polugodistu. iz muzickog.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#73

Post by van Basten »

eh da i ja podijelim svoja sjećanja na tu školu... upisah je '93, generacija koja se upisala bez ikakvih kriterija (prijemni i sl) i koja je prvu godinu išla po punkovima što je uveliko determiniralo dalji naš put u školi ( ni pano nam nisu dali na rastanku :P )
Prvi dan u drugom razredu su nam dali testove iz matematike, bosanskog i još nečega, kao da vide pre3dznanje kojim dolazimo sa punktovima. Ja sam u svom razredu imao 5. rezultat sa 9 bodova od maksimalnih - 100 8) zato su nam dali Prgu da nas malo rikta...
Meni je u najboljem sjećanju ostala Zvizdićka, kod nje sam i maturski radio... žena koja me oduševila pristupom... sve fiz9ike što znam dugujem njoj. Autorica i dvije najlegendarnije profesorkse izjave koje sam čuo za vrijeme svog školovanja u gimnaziji. Jedna izjava: "ti si ovo naštrebala za jednu finu četvorku, al evo tebi kečina jer nemaš pojma o čemu pričaš" :D
Po finom pamtim i Sanju (filozofija), s njom sam nekako uvijek uspjevao držati iste talasne, Jasenku (geografija), Aidu (informatika), Šakovuićku (bosanski; II razred, onda je otišla u penziju), Hamzu (fizičko)...
Za kraj pohvala sam ostavio osobu koja je također zaslužila da se posebno spomene - Gordana (njemački), jedna predivna žena, iako nisam imao pojma sa njemačkim volio sam njene časove, dobro pamtim kad mi je pred kraj III razreda izganja 8 (osam) boba da navučem 4,5- uključujući ocjenu više i iz matematike te biologije kod moje razredne.
U negativne pojave bih prije svega istaknuo Šerićku (biologija), gdje sam imao nesreću da mi bude i razredna... ja sa tom ženom nisam mogao dvije progovoriti a da mi ne izvuče živac...
uh, raspisah se... a mogao bih još tri puta toliko
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#74

Post by danas »

van Basten wrote:
Za kraj pohvala sam ostavio osobu koja je također zaslužila da se posebno spomene - Gordana (njemački), jedna predivna žena, iako nisam imao pojma sa njemačkim volio sam njene časove, dobro pamtim kad mi je pred kraj III razreda izganja 8 (osam) boba da navučem 4,5- uključujući ocjenu više i iz matematike te biologije kod moje razredne.
joj, kod nje nikad nisam nista znala... niti nas je ona cemu ucila, nisti smo mi sta znali iz tog njemackog... sjecam se da nas je silila da ucimo neke pjesmice napamet, ko da smo u prvom osnovne -- jos se sjecam erlkoniga... :roll: :D

a bila mi i razredna jedne godine... kad su firauni iz mog razreda ukrali dnevnik i prepravili svoje kecine u cetvorke... a jadnu gordanu mal' srce nije strefilo... :D :lol:
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#75

Post by van Basten »

pa baš zato sam i volio njene časove... žena je vrlo dobro znala da niko neće naučiti strani jezik u školsktvu i po programu ikakav je tad bio pa nas nije previše zamarala sa tim...
Inače preminula je '97... negdje pred sami kraj mog školovanja ili malo poslije završetka istog, ne sjećam se sad baš tačno
Post Reply