Dronovi - Quadcopter letjelice

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#26 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Pa nekad ne da poletjeti ako se ne instalira update.. to je problem..
BTw. koristim p3p, i mogu reći da je standard shit, jer radi na WiFi..
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#27 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Cupko_ »

IstinitaPoruka wrote:Pa nekad ne da poletjeti ako se ne instalira update.. to je problem..
BTw. koristim p3p, i mogu reći da je standard shit, jer radi na WiFi..
Ja ga imam evo vec par sedmica i super je :) Ja sam odmah tebi rekao da meni dron ne treba kao profesionalcu, to koristim onako cisto iz hobija kada dodjem s posla, vikendom i slicno, tako da ovaj mi je sasvim dovoljan :) Do sada sam isprobao maksimalnu visinu od 500 metara a sto se tice daljine, slao sam ga oko 780 metara, a kad bude ljepse vrijeme isprobat cu i dalje. Uglavnom prezadovoljan sam za sad sa svim, a nekad ako mi se bas bude davalo jos 1000 km, kupit cu nesto bolje i sve 5.
Sve u svemu, svima koji ovo zele imati zbog hobija i zabave, preporucujem P3S koji je koliko toliko prihvatljiv cijenom, jer za hobi po mom misljenju ne treba nista bolje i jace.
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#28 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Razlika je između 1080p i 4k videa.
Drastična :D
Ja sam svoj najdalje 2450m slao, a na prethodnim video-ima sam dizao do 500m (iznad 'oblačića' :) )
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#29 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Cupko_ »

IstinitaPoruka wrote:Razlika je između 1080p i 4k videa.
Drastična :D
Ja sam svoj najdalje 2450m slao, a na prethodnim video-ima sam dizao do 500m (iznad 'oblačića' :) )
Najveći kvalitet na P3S nije 1080p nego 2.7K :D Kada gledaš na 4K TV-u, vjerujem da ima razlika, ali budući da ja imam 1080 TV, laptop sa 1080 ekranom i S7 Edge sa QHD rezolucijom što je opet manje od 2.7K, za mene razlike nema u tome.
I još jednom kažem, ne tvrdim da P3P ne valja ili nešto slično, ali iskreno nije mi se davalo još gotovo 1000km zbog većeg dometa jer sam za ovo početnik i koristim to iz hobija, a 4K mi ne znači ništa kao ni bilo kome ko nema kvalitetan TV/display/grafiku koja će to pokrenuti :) Ali ima različitih ljudi, npr. moj komšija je kupio P4 i 4K TV samo da bi mogao gledati snimke u pravoj kvaliteti :) Kome nije žao odvojiti 5000km za taj užitak, neka izvoli :D
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#30 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Cupko_ wrote:
IstinitaPoruka wrote:Razlika je između 1080p i 4k videa.
Drastična :D
Ja sam svoj najdalje 2450m slao, a na prethodnim video-ima sam dizao do 500m (iznad 'oblačića' :) )
Najveći kvalitet na P3S nije 1080p nego 2.7K :D Kada gledaš na 4K TV-u, vjerujem da ima razlika, ali budući da ja imam 1080 TV, laptop sa 1080 ekranom i S7 Edge sa QHD rezolucijom što je opet manje od 2.7K, za mene razlike nema u tome.
I još jednom kažem, ne tvrdim da P3P ne valja ili nešto slično, ali iskreno nije mi se davalo još gotovo 1000km zbog većeg dometa jer sam za ovo početnik i koristim to iz hobija, a 4K mi ne znači ništa kao ni bilo kome ko nema kvalitetan TV/display/grafiku koja će to pokrenuti :) Ali ima različitih ljudi, npr. moj komšija je kupio P4 i 4K TV samo da bi mogao gledati snimke u pravoj kvaliteti :) Kome nije žao odvojiti 5000km za taj užitak, neka izvoli :D
Znaš kako kažu, koliko para toliko i muzike :D
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#31 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Evo još jedan snimak do 4K, pa izaberite kojom ćete rezolucijom gledati..
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#32 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by zlo zlo »

ja sam dobila onaj za klince dron, dok ne naučim vozit da valja :lol: :lol:
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#33 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

zlo zlo wrote:ja sam dobila onaj za klince dron, dok ne naučim vozit da valja :lol: :lol:
Kako se zove dron?
Ispočetka i jest tako najbolje..
Toplo preporučujem za početnike Eachine H8 mini, skoro neuništiv (samo pazite kad udarite i skinu se propeleri, da ih vratite na dobro mjesto)
Također, Syma x5c 'malo veći' i Syma x8c. Naravno svaku ovu symu imate u fpv verziju (stavite mobitel i gledate šta kamera snima-ali je po meni to neupotrebljivo..)..
Svakako, nabavite 'viška' baterija, jer ubrzo ćete shvatiti da vam je malo :)
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#34 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Jedan snimak sa Risovca, ~20 km od Jablanice
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#35 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by zlo zlo »

IstinitaPoruka wrote:
zlo zlo wrote:ja sam dobila onaj za klince dron, dok ne naučim vozit da valja :lol: :lol:
Kako se zove dron?
Ispočetka i jest tako najbolje..
Toplo preporučujem za početnike Eachine H8 mini, skoro neuništiv (samo pazite kad udarite i skinu se propeleri, da ih vratite na dobro mjesto)
Također, Syma x5c 'malo veći' i Syma x8c. Naravno svaku ovu symu imate u fpv verziju (stavite mobitel i gledate šta kamera snima-ali je po meni to neupotrebljivo..)..
Svakako, nabavite 'viška' baterija, jer ubrzo ćete shvatiti da vam je malo :)
morat ću provjerit, bio na akciji u fisu na jesen :lol: :lol: baš ono za klince, ali koliko je padao, zaplitao se u stablo itd, nije se ni jedan propeler odvojio a kamoli ostalo :D
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#36 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

zlo zlo wrote:
IstinitaPoruka wrote:
zlo zlo wrote:ja sam dobila onaj za klince dron, dok ne naučim vozit da valja :lol: :lol:
Kako se zove dron?
Ispočetka i jest tako najbolje..
Toplo preporučujem za početnike Eachine H8 mini, skoro neuništiv (samo pazite kad udarite i skinu se propeleri, da ih vratite na dobro mjesto)
Također, Syma x5c 'malo veći' i Syma x8c. Naravno svaku ovu symu imate u fpv verziju (stavite mobitel i gledate šta kamera snima-ali je po meni to neupotrebljivo..)..
Svakako, nabavite 'viška' baterija, jer ubrzo ćete shvatiti da vam je malo :)
morat ću provjerit, bio na akciji u fisu na jesen :lol: :lol: baš ono za klince, ali koliko je padao, zaplitao se u stablo itd, nije se ni jedan propeler odvojio a kamoli ostalo :D
Iii.. koji je model u pitanju :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#37 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by zlo zlo »

IstinitaPoruka wrote: Iii.. koji je model u pitanju :D
jy-x5 u pitanju :mrgreen:
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#38 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

zlo zlo wrote:
IstinitaPoruka wrote: Iii.. koji je model u pitanju :D
jy-x5 u pitanju :mrgreen:
Auh.. pa, to je Syma x5c :) Uskoro radim neku mini recenziju, super dron uglavnom. PREotporan. :)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by zlo zlo »

uglavnom bio je jeftiniji u fisu nego da s ebaya naručivali. Fina igračkica, dobra za vježbanje :D .
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by zlo zlo »

IstinitaPoruka wrote:
zlo zlo wrote:
IstinitaPoruka wrote: Iii.. koji je model u pitanju :D
jy-x5 u pitanju :mrgreen:
Auh.. pa, to je Syma x5c :) Uskoro radim neku mini recenziju, super dron uglavnom. PREotporan. :)
jesi možda uzimao dodatne baterije? i gdje?
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#41 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by orinoco »

IstinitaPoruka wrote:Jedan snimak sa Risovca, ~20 km od Jablanice
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#42 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

zlo zlo wrote:jesi možda uzimao dodatne baterije? i gdje?
Izvinjavam se što kasnim sa odg. :)
Kupio sam na gearbestu, ima pola godine, prije nego su uveli zabranu za baterije..
Probaj naći na ebayu, moja preporuka da uzmeš set 5 komada + punjač koji istovremeno može svih 5 puniti..
I nemoj plaćati više od 15 dolara..
Evo nađoh ti na ebayu, gledaj ovakve, od 500 mAh do 750mAh (isti je to kapacitet, samo veća brojka, provjereno, testirano)
https://goo.gl/rsUzoI
I ovaj punjač
https://goo.gl/UCtZsG
Sve skupa, trebalo bi negdje 12-13 dolara sa ovih linkova (provjeri možda ima malko jeftinijih)
Ako ti ne bude šta jasno, javi slobodno
@orinoco - hvala ;)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#43 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by zlo zlo »

IstinitaPoruka wrote:
zlo zlo wrote:jesi možda uzimao dodatne baterije? i gdje?
Izvinjavam se što kasnim sa odg. :)
Kupio sam na gearbestu, ima pola godine, prije nego su uveli zabranu za baterije..
Probaj naći na ebayu, moja preporuka da uzmeš set 5 komada + punjač koji istovremeno može svih 5 puniti..
I nemoj plaćati više od 15 dolara..
Evo nađoh ti na ebayu, gledaj ovakve, od 500 mAh do 750mAh (isti je to kapacitet, samo veća brojka, provjereno, testirano)
https://goo.gl/rsUzoI
I ovaj punjač
https://goo.gl/UCtZsG
Sve skupa, trebalo bi negdje 12-13 dolara sa ovih linkova (provjeri možda ima malko jeftinijih)
Ako ti ne bude šta jasno, javi slobodno
@orinoco - hvala ;)
nije baš isti dron, tako da me same dimezije baterija briu, u mee baš i ne stae svaka, naletila sam na eke isto 380mah ko i od mene, širina i dužina e ista ali piše 8mm debljina, a u mene je 7 :lol:
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#44 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

zlo zlo wrote:
IstinitaPoruka wrote:
zlo zlo wrote:jesi možda uzimao dodatne baterije? i gdje?
Izvinjavam se što kasnim sa odg. :)
Kupio sam na gearbestu, ima pola godine, prije nego su uveli zabranu za baterije..
Probaj naći na ebayu, moja preporuka da uzmeš set 5 komada + punjač koji istovremeno može svih 5 puniti..
I nemoj plaćati više od 15 dolara..
Evo nađoh ti na ebayu, gledaj ovakve, od 500 mAh do 750mAh (isti je to kapacitet, samo veća brojka, provjereno, testirano)
https://goo.gl/rsUzoI
I ovaj punjač
https://goo.gl/UCtZsG
Sve skupa, trebalo bi negdje 12-13 dolara sa ovih linkova (provjeri možda ima malko jeftinijih)
Ako ti ne bude šta jasno, javi slobodno
@orinoco - hvala ;)
nije baš isti dron, tako da me same dimezije baterija briu, u mee baš i ne stae svaka, naletila sam na eke isto 380mah ko i od mene, širina i dužina e ista ali piše 8mm debljina, a u mene je 7 :lol:
Sve ove 'nestandardne', moći ćeš ubaciti, ali je malo uzak prostor, ali uglavnom može.. (probao sam na 2 quada slična Syma x5c)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#45 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by zlo zlo »

IstinitaPoruka wrote:Sve ove 'nestandardne', moći ćeš ubaciti, ali je malo uzak prostor, ali uglavnom može.. (probao sam na 2 quada slična Syma x5c)
nisam previše sigurna, i ovaj jedva ide, širina mi je 8mm utora, teško da ce ovaj od 9 ic :lol: :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#46 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by diablobih »

Zlo samo gleda dimenzije, k'o da frajera ganja :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#47 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by zlo zlo »

nek ja malo i gledam, bolje i to nego da nemre ući :lol: :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by supercali »

Ne brini kod tebe sve moze uci :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#49 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by zlo zlo »

mrš :stasreko:
Android Knego
Posts: 1557
Joined: 13/03/2012 08:11

#50 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Android Knego »

zlo zlo wrote:uglavnom bio je jeftiniji u fisu nego da s ebaya naručivali. Fina igračkica, dobra za vježbanje :D .
u kojem fisu?
Post Reply