dron u BiH kao turista?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#26 Re: dron u BiH kao turista?

Post by ¤ jelena ¤ »

Diktatura javašluka.
Zakalwe
Posts: 411
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#27 Re: dron u BiH kao turista?

Post by Zakalwe »

todd_smith wrote: Zavisi kakav je dron, ako je komercijalni onda ce ti trebati dozvola tj ako te "uhvate"

Ja koristim DJi Spark i bez problema sam ga pustao oko Bijele Tabije, Vijecnice, Carsije...

Naravno oko Carsije samo moras paziti zbog struje i zica, ali to je vise do tebe nego do zakona

koliko znam najvise paze tj brane oko Americke Ambasade, Stadiona Kosevo i Stadiona Grbavica

Ovo ostalo bi sve trebalo biti okej
Phantom 4.
Nisam mislio nista letjeti po Rajvosa, samo po planinama i mozda malo u Zenici ili Travniku.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#28 Re: dron u BiH kao turista?

Post by Edin H. »

todd_smith wrote: koliko znam najvise paze tj brane oko Stadiona Kosevo i Stadiona Grbavica
Je li da bi platio kartu tekmu? :oops:
User avatar
gentoo
Posts: 3224
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#29 Re: dron u BiH kao turista?

Post by gentoo »

Dron najnormalnije smijes unjeti i u USA i u UK i gdje god.. ne vidim kod nas zasto bi bio problem (moze te airline zezati zbog eventualnih dodatnih baterija ako ides avionom itd..). Dron u torbi nikom nije problem, dron u zraku kod nas jos uvijek nije problem (nigdje), u skoro svim ostalim zemljama jeste.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#30 Re: dron u BiH kao turista?

Post by todd_smith »

Zakalwe wrote:
todd_smith wrote: Zavisi kakav je dron, ako je komercijalni onda ce ti trebati dozvola tj ako te "uhvate"

Ja koristim DJi Spark i bez problema sam ga pustao oko Bijele Tabije, Vijecnice, Carsije...

Naravno oko Carsije samo moras paziti zbog struje i zica, ali to je vise do tebe nego do zakona

koliko znam najvise paze tj brane oko Americke Ambasade, Stadiona Kosevo i Stadiona Grbavica

Ovo ostalo bi sve trebalo biti okej
Phantom 4.
Nisam mislio nista letjeti po Rajvosa, samo po planinama i mozda malo u Zenici ili Travniku.
Neces imati nikakav problem onda. Slobodno nosi i leti.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#31 Re: dron u BiH kao turista?

Post by mali jomu »

Zakalwe wrote: Cao,

Kratko pitanje: dolazim u posjetu BiH kao turista iz EU. Nemam duplo drzavljanstvo, dolazim avionom.
Mislio sam ponijeti svoj dron da malo slikam "domovinu" (vecinom ruralne dijelove) ali bih prvo zelio da se upoznam o eventualnim pravilima.

Da li smijem kao strani drzavljanin "letjeti" sa dronom?

Hvala unaprijed.

Koliko sam skonto, ti zakoni o dronovima u BiH jos nisu zavrseni.....



https://www.klix.ba/vijesti/bih/praviln ... /180730055


https://www.atvbl.com/vijesti/drustvo/b ... a-3-8-2018


http://mondo.ba/a780232/Mob-IT/Vijesti/ ... u-BiH.html




e sad, normala pazi se aerodroma, vojnih i policijskih itd objekata, gradovi su zeznuti i tako to....

a to priroda, polja, rijeke, planine.... probaj, po meni ne bi trebao imat problema :thumbup:
Post Reply