Dresura pasa, pitanja i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

gikit2009
Posts: 1
Joined: 31/08/2009 15:22

#51 Neka mi neko pomogne

Post by gikit2009 »

Sad planiram da uzmem Labradora 1.5 meseca ali nemam usllove da ga drzim u stan pa sam mislio da ga drzim u garazi pa da se brinem o njemu 2 puta po 2-3 sata na dan ali neki mi kazu da nije dobro da drzis labradora u garazu pa neznam sta da radim .Neka mi neki dreser ili Veterinar pomogne u ovome sta da radim .I je li tesko drzati Labradora.Hvala vam Puno Alberto
Zah
Posts: 944
Joined: 22/07/2008 02:01

#52 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by Zah »

Interesantno za pogledati a vezano je za dresuru pasa.Ima vise filmova.Treba pogledati one male slicice po zavrsteku prvog filma, koje se nalaze dole pri dnu.



Sa ovom bi bilo zavrseno moje preznetiranje tekstova vezano za dresuru pasa. Bilo bi dobro kada bi nastavili sa razmjenom misljenje na ovu temu a ako to izostane, tema ide u zaborav.Ne znam, zasto nije bilo razmijene misljenje, jer mislim da ova problematika interesuje svakog ko ima psa.Dakle, na vama je da odlucite.
Pozdrav Zah
hachi
Posts: 2
Joined: 18/04/2011 19:59

#53 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by hachi »

pozdrav.nadam se da ce mi neko odgovoriti i da je tema jos otvorena.
imam psa mjesanca sarplaninca starog godinu dana.trenutno smo sami nas dvoje suprug nije tu.nase setnje su prava mora jer toliko vuce da ga skoro ne mogu kontrolisati a zao mi je da bude cijeli dan u dvoristu na lancu,jer je dvoriste neogradjeno.znam da je mozda i izbor psa bio pogresan ali hachi je stene udomljeno sa ulice.volim ga i cinim sve da bude zdrav pas i da se koliko toliko krece ali istovremeno se bojim da mi se ne otme i da iz toga ne ispadnu problemi i za njega i za okolinu.on nije agresivan ali je veliki i jak i ne bi bilo dobro da nekog zaskoci ili prepadne.pokusavam da ga dresiram,ali na "dodji" se tako nevoljko odaziva i u dvoristu a vani dok smo ga pustali da se istrci nikako,tako da sada izlazi na povodcu.evo bas jutros ucim ga da hoda uz nogu,ali on samo njuska trza na mirise a onda vuce u stranu i zapisava.nakon nekog vremena pred nas istrcava drugi pas(mozda i kuja)i jedva uspijevam da ga odrzim da ne odjuri za njom.nosila sam salamu koju voli ali ta zelja za njuskanjem i vucenjem je jaca.inace zna da sjedne,da sapui stane ako kazem stani i povucem povodac ali vuce brate smori me.sta mislite jesam li zakasnila da ga ucim da hoda uz nogu ili barem da ne vuce toliko i da li bi kastriranje nesto promjenilo u njegovom ponasanju.hvala unaprijed
User avatar
milicija
Posts: 1089
Joined: 21/05/2004 15:03
Location: SUP !

#54 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by milicija »

imam i ja problem :P ako ko moze da pomogne...
Naime, imam psa skoro pola godine..dresiran je sve i super slusa...osim jedne stvarcice...:D a to je lajanje kad odem u prodavnicu npr.. i kada ostane sam. malo vise laje...pa me interesuje ima li tko kakvih iskustava, i ima li kakva dresura da prestane na komandu.. mislim kako ?!
:)
Unaprijed zahvalan :)
revoX.
Posts: 2
Joined: 30/09/2011 18:43

#55 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by revoX. »

Nikako mi ne uspijeva dresura, bar mislim da radim sve kako treba. Ipak odustajem i trazit cu nekog da ga osnovno izdresira. Ako imate nekog dobrog dresera pls help. Pozz
User avatar
sones
Posts: 39
Joined: 26/01/2012 09:41

#56 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by sones »

hachi wrote:pozdrav.nadam se da ce mi neko odgovoriti i da je tema jos otvorena.
imam psa mjesanca sarplaninca starog godinu dana.trenutno smo sami nas dvoje suprug nije tu.nase setnje su prava mora jer toliko vuce da ga skoro ne mogu kontrolisati a zao mi je da bude cijeli dan u dvoristu na lancu,jer je dvoriste neogradjeno.znam da je mozda i izbor psa bio pogresan ali hachi je stene udomljeno sa ulice.volim ga i cinim sve da bude zdrav pas i da se koliko toliko krece ali istovremeno se bojim da mi se ne otme i da iz toga ne ispadnu problemi i za njega i za okolinu.on nije agresivan ali je veliki i jak i ne bi bilo dobro da nekog zaskoci ili prepadne.pokusavam da ga dresiram,ali na "dodji" se tako nevoljko odaziva i u dvoristu a vani dok smo ga pustali da se istrci nikako,tako da sada izlazi na povodcu.evo bas jutros ucim ga da hoda uz nogu,ali on samo njuska trza na mirise a onda vuce u stranu i zapisava.nakon nekog vremena pred nas istrcava drugi pas(mozda i kuja)i jedva uspijevam da ga odrzim da ne odjuri za njom.nosila sam salamu koju voli ali ta zelja za njuskanjem i vucenjem je jaca.inace zna da sjedne,da sapui stane ako kazem stani i povucem povodac ali vuce brate smori me.sta mislite jesam li zakasnila da ga ucim da hoda uz nogu ili barem da ne vuce toliko i da li bi kastriranje nesto promjenilo u njegovom ponasanju.hvala unaprijed
Nije kasno, samo treba biti dosljedan. Ja sam bila u sličnoj situaciji, imam mješanca kuvasa i tornjaka, i tek kad je imao 5-6 godina muž ga je naučio da hoda na lancu kako treba. Sad nije savršen (kad je sa mnom - muža savršeno sluša), ali je 99% dobar. Šetamo svaki dan bez većih problema, i to zajedno sa drugom kujom koja je dodž.
Preporučujem knjigu Cesara Millana - prevedena je i na naš jezik, i može se naručiti preko interneta, čini mi se knjižara point. Ništa revolucionarno novo, ali je fino prezentirano i lako svarljivo.

Što se tiče kastracije, kažu da su psi manje agresivni ako su operirani. Moj nije, ali njemu je 13 godina. Glavni razlog zbog kojeg bih ja to učinila je to što smatram da pas, ako mu se ne omogući redovno parenje, pati, posebno kad osjeti ženku u tjeranju. Kad jednog dana budem nabavljala novog, pošto će najverojatnije biti dodž, ide pod nož. Inače ne bih znala što ću sa kučićima, ima ih i ovako previše. A nisam tip koji svoju brigu tovari drugome.

Dakle, nije kasno, on je još mladac, ljudskih nekih 14-15 godina.
giovanni galli
Posts: 426
Joined: 05/01/2012 21:30

#57 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by giovanni galli »

koja bi bila cijena dresure nj.ovcara??
PAWNDA
Posts: 24
Joined: 22/03/2009 20:51

#58 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by PAWNDA »

Zeljko Martic je izuzetan dreser pasa. Tacno da covjek ne povjeruje kako se nije vec, sa takvim znanjem i talentom, ispalio negdje vani. Temeljan, ozbiljan, zahtjevan, dijelom strog no zato su i rezultati tu. Moja preporuka.
Jasmina2
Posts: 1
Joined: 09/06/2012 23:42

#59 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by Jasmina2 »

Ja takodjer ima problem -.- Imam psa šarplaninca- ženka stara je 1 godinu,dok je bila mala mnogo je bila mažena i vidjala je mnogo ljudi.I sada kada vec treba da cuva kucu,ona samo kad neko udje mase repom..Takodjer na pse uopse ne laje ..ii boji ih se ..(dok je bila mala pas je mal ujeo ,nista strasno..al et ) Molim Vas pomozi te.Sta da radim ?
dejan86
Posts: 1
Joined: 22/06/2012 15:47

#60 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by dejan86 »

pozdrav...ako mi neko moze bolje oobjasniti sta da uradim
imam zenkicu od 3mj.nj.ovcar i stalno grize,ne pomaze ni ostro NE ni lagan udarac po njuskici!
sta god da joj prinesem,ona grize...okupam je pa da posusim i peskir grize...pomagajte
i da li je uopste jos spremna za dresuru?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#61 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by Pasiflora »

Dejo, normalno je da pas od 3 mjeseca grize sve cega se dohvati! Potpuno normalno! Nabavio si psa i nisi nista saznao o tome??? Moram te malo kritizirati...
Dakle, pas mjenja zube negdje u 4. mjesecu. Sve do tada (kao i djete) grize sve sto mu je dostupno. Ako je drzis u kuci/stanu - moras paziti da ne zagrize u kablove (sto je moj obozavao :roll: ) da se ne povrijedi. Imas kupiti sprej (laganog je mirisa limuna i ishlapi za par minuta) kojim se moze sprijeciti da psic grize ono sto ne bi trebao :-) .
Znaci: psa se izvede napolje i za to vrijeme se naspricaju kriticne tocke (ja sam naspricala sav namjestaj-noge od stola, rubove garniture za sjedenje, pragove, stokove, kablove...) i kad se psic vrata - cudo jedno - nema grickanja!
Dok se zubici ne promjene i ta faza ne prodje - moras biti strpljiv i jako pazljiv.

Jasmina - vidim da ti niko nije odgovorio... Iskreno i ne znam sta da ti kazem. Sta znaci da treba cuvati kucu? Da skoci za vrat svakome ko se ukaze? Imas mladu sarplaninku i uzivaj u tome sto je tako dobrocudna. Nepoznate osobe ionako nece doci kad vide tolikog psa u basti, a za domace :) i ne treba biti agresivna.
Last edited by Pasiflora on 23/06/2012 12:45, edited 2 times in total.
User avatar
Janjicar
Posts: 5461
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#62 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by Janjicar »

Jasmina2 wrote:Ja takodjer ima problem -.- Imam psa šarplaninca- ženka stara je 1 godinu,dok je bila mala mnogo je bila mažena i vidjala je mnogo ljudi.I sada kada vec treba da cuva kucu,ona samo kad neko udje mase repom..Takodjer na pse uopse ne laje ..ii boji ih se ..(dok je bila mala pas je mal ujeo ,nista strasno..al et ) Molim Vas pomozi te.Sta da radim ?
Dresura uglavnom pali do 1 godine starosti a kasnije je vec teze...

I bolje je sto je takva kao sto Pasiflora rece, ne znam sto ce vam agresivne zivotinje :-)
HojHajOj joj!
Posts: 32
Joined: 21/01/2012 02:56

#63 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by HojHajOj joj! »

PAWNDA, je li mi možeš ovdje ili u pp napisati koliko Željko naplaćuje. Pričala sam već s njim, davao savjete, ali mi bilo malo neugodno pitati koliko je dresura. Je li neko zna?
PAWNDA
Posts: 24
Joined: 22/03/2009 20:51

#64 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by PAWNDA »

Sve zavisi od toga sta hoces, sigurno da se sve ne placa jednako. Pitaj, sta ce ti biti neugodno, ne ujeda :)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#65 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by Cholina_Lokica »

Ima li neko kakav pametan svjet... Carli me izludi kad treba vani ici, a Happy kad je hranjenje... On kad vidi da se oblacim totalno podivlja skace, trci, baca se, cesto mu je nemoguce staviti ogrlicu, to je traje od momenta kad se pocnem oblaciti dok ne otvorim vrata da se ide, odmah se smiri i sve ok. Happy kad im dajem da jedu, toliko vristi da je to strasno. Na sav glas pisti, skici, laje, ujeda Carlija :-) I jedno i drugo me do ludila dovode u tim momentima, sve moguce korekcije sam pokusala, nista ne pali, ali apsolutno nista :roll:
Ako stanem i cekam da se smire, nema sanse, ja dok stojim oni ce divljati tako, ni nakon pola sata - 45 minuta ne prestaju
User avatar
energIs
Posts: 146
Joined: 10/07/2007 12:56

#66 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by energIs »

ima li ko broj ovog profi dresera Zeljka Martica? ako moze nek napise... hvala :-D
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#67 Re: Dresura pasa, pitanja i savjeti

Post by Haman »

Malo prije pregledam povjest Foruma "Kucni ljubimci". Evo jedan interesantan naslov za ljubitelje i imaoce pasa, a vezan je za dresuru.

:novine: :novine: :novine: :novine:
Post Reply