Dream Theater

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Piaty
Posts: 5675
Joined: 01/12/2020 00:58

#76 Re: Dream Theater

Post by Piaty »

Black swan wrote: 11/07/2014 19:36 predugačke pjesme :D
Eh pa kucaj wait for sleep...em je slatka, em je genijalna, em je lagana i bogomi jos i kratka. Kao neka reklamica
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#77 Re: Dream Theater

Post by So What! »

Dream Theater se vraća u Zagreb!
Image

U Zagreb dolazi Dream Theater, jedan od najznačajnijih bendova prog rock žanra. U sklopu će svoje turneje Top Of The World doći u našu metropolu, u petak, 27. svibnja 2022. godine u Malu dvoranu Doma Sportova.

Dream Theater inače je bend koji mnogi smtraju pionirima progresivnog metala, a osim toga, spadaju u veliku trojku bendova koji su zaslužni za razvoj i popularizaciju žanra.

U Zagreb će doći promovirati svoj novi studijski album “A View From The Top Of The World” čiji je izlazak planiran za 22. listopada. U 30 godina karijere, ovo im je već petnaesto izdanje, a u njemu i dalje istražuju svoje granice. Bend je ostao vjeran zvuku koji im je kroz godine donio milijune obožavatelja. Producent je ovog albuma sam član benda John Petrucci, inače gitarist i osnivač, koji se smatra jednim od najznačajnijih heavy metal gitarista današnjice. Iz Dream Theatrea, komentirali su novi album: “Mi jednostavno volimo svirati svoje instrumente. Radimo ovo već jako dugo i ne pristupamo tome olako. Svaki put kad se nađemo, znamo da ne smijemo razočarati naše fanove i trudimo se još više.”

Inače, Dream Theater već je nastupao u Lijepoj našoj. Na naše će se tlo vratiti sa svojom kompletnom produkcijom koja uključuje ozvučenje, rasvjetu i video zidove, pa će fanovi imati priliku uživati u pravom audio-vizualnom spektaklu.

Kako do ulaznica?

Ulaznice će za koncert biti moguće nabaviti od ovog petka (3.9.). Cijena partera stajanje jest 240 kn do 30. rujna, a od 1. listopada cijena partera raste do 260 kuna. Na sam dan koncerta, njihova će cijena biti 290 kuna. Karte za tribine stoje 260 kuna do 1. listopada, nakon toga 290 kuna, a na dan koncerta 320 kuna.

Najvećim će se obožavateljima pružiti prilika posebnim VIP paketa, a o tome će ih izvijestiti sam bend na svojim službenim web stranicama. Karte je moguće kupiti u Dirty Old Shopu, Rockmarku, Aquariusu, Dancing Bearu u Zagrebu, Dallasu u Rijeci ten a svim Eventimovim fizičkim podajnim mjestima, ali i onima online.
Muzika.hr
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#78 Re: Dream Theater

Post by ExNihilo »

Samo da vam kažem...


da je album leakao. :skoljka:
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1069
Joined: 23/02/2020 14:50

#79 Re: Dream Theater

Post by ANamelessGhoul »

Niti jedan cijeli album nisam preslusao kako je Portnoy otisao. Vidim cover ovom i nemam zelju uopste da ga slusam
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#80 Re: Dream Theater

Post by ExNihilo »

Bit će da se Petrucci malo potrošio. Značajno su mi bolji njegov prošlogodišnji solo album i ovogodišnja LTE ploča nego novi DT album. Usudio bih se reći da je ovo najslabiji DT album to date.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#81 Re: Dream Theater

Post by n+1 »

Danas je tačno 30 godina Images and Words.



Fun fact: bend je za potrebe covera unajmio profesionalnog fotografa koji je, između ostalog, uslikao djevojčicu koja se nalazi na artu. Međutim, sam bend nema pojma ko je djevojčica, niti je se fotograf sjeća, jer je unajmio random curicu za poziranje.

Ali ono što je meni važnije i zanimljivije: ova djevojčica, danas žena, vjerovatno i ne zna da je završila na coveru jednog od najznačajnijih metal albuma svih vremena.

Imagine fucking that. :D
Piaty
Posts: 5675
Joined: 01/12/2020 00:58

#82 Re: Dream Theater

Post by Piaty »

Fini kurioziteti

To je i jedini album sa kojeg znam sve pjesme dok sa ostatka diskografije znam jos 5-6 stvari i to je to.

Evo jos jedan fun fact iz svijeta Heavy Metala. Ona zenska sa omota Black Sabatha se tek prosle godine javila, objavila.

Uglavnom, ziva je ona darkerka jos. Baba je al je ziva :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#83 Re: Dream Theater

Post by dale cooper »

Ovo je odličan rock/metal album za testiranje audio opreme. Fenomenalno produciran, sa odličnim dinamičnim rasponom.
User avatar
LSD
Posts: 27244
Joined: 24/07/2007 08:26

#84 Re: Dream Theater

Post by LSD »

n+1 wrote: 07/07/2022 19:30 Danas je tačno 30 godina Images and Words.



Fun fact: bend je za potrebe covera unajmio profesionalnog fotografa koji je, između ostalog, uslikao djevojčicu koja se nalazi na artu. Međutim, sam bend nema pojma ko je djevojčica, niti je se fotograf sjeća, jer je unajmio random curicu za poziranje.

Ali ono što je meni važnije i zanimljivije: ova djevojčica, danas žena, vjerovatno i ne zna da je završila na coveru jednog od najznačajnijih metal albuma svih vremena.

Imagine fucking that. :D
Sjajan album :thumbup:


Za razliku od DT, Billy Corgan iz pumpkinsa našao one dvije curice sa Siamese dream omota, sad su to žene, pa ce ih staviti kao njihovih 30godišnji anniversary :mrgreen:
User avatar
billy organ
Posts: 1435
Joined: 04/07/2021 19:19

#85 Re: Dream Theater

Post by billy organ »

LSD wrote: 10/07/2022 11:27
n+1 wrote: 07/07/2022 19:30 Danas je tačno 30 godina Images and Words.



Fun fact: bend je za potrebe covera unajmio profesionalnog fotografa koji je, između ostalog, uslikao djevojčicu koja se nalazi na artu. Međutim, sam bend nema pojma ko je djevojčica, niti je se fotograf sjeća, jer je unajmio random curicu za poziranje.

Ali ono što je meni važnije i zanimljivije: ova djevojčica, danas žena, vjerovatno i ne zna da je završila na coveru jednog od najznačajnijih metal albuma svih vremena.

Imagine fucking that. :D
Sjajan album :thumbup:


Za razliku od DT, Billy Corgan iz pumpkinsa našao one dvije curice sa Siamese dream omota, sad su to žene, pa ce ih staviti kao njihovih 30godišnji anniversary :mrgreen:
To mi je bila jedna od najjacih ideja ikada. :D
Post Reply