Dream Theater

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1 Dream Theater

Post by So What! »

Dajte sluša li iko na ovom forumu Dream Theater?

https://www.youtube.com/watch?v=LYtiDCXLAcQ
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#2 Re: Dream Theater

Post by LSD »

To više niko ozbiljan ne sluša....prava raja sluša Merlina i glasa za SDA.

zakljucaj
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#3 Re: Dream Theater

Post by Eluveitie »

more, mada manje nego ranije..

'oćel ko kupit njihovih majica za petaka btw :lol:
mad_world
Posts: 123
Joined: 10/02/2012 21:44

#4 Re: Dream Theater

Post by mad_world »


Portnoy :-)
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#5 Re: Dream Theater

Post by Heller »

Eluveitie wrote:more, mada manje nego ranije..

'oćel ko kupit njihovih majica za petaka btw :lol:

Kak´e su, imam ja musterija mozemo oboje bit na dobitku :mrgreen:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#6 Re: Dream Theater

Post by So What! »

Eluveitie wrote:more, mada manje nego ranije..

'oćel ko kupit njihovih majica za petaka btw :lol:
Kakve su? Daj linkove ako ima na Pik.ba il pošalji preko PP.
Last edited by So What! on 29/04/2013 11:36, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: Dream Theater

Post by Truba »

ja sam ih prije mnogo slušao a sada kad automatski naleti pjesma u izborniku

imaju dobrih ritmova samo me nerviraju predugačke pjesme nekad :D
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8 Re: Dream Theater

Post by So What! »

Black swan wrote:ja sam ih prije mnogo slušao a sada kad automatski naleti pjesma u izborniku

imaju dobrih ritmova samo me nerviraju predugačke pjesme nekad :D
Nećeš vjerovati, ali dosta fanova baš nerviraju te stvari, ali meni je ovo masterpiece, sa posljednjeg albuma:

User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#9 Re: Dream Theater

Post by chengaba »

U top 3 najdraža benda su mi definitvno, vjerovatno i najdraži bend (što je meni mnogo mnogo velika stvar), usko sam vezan za njihovu muziku sigurno od 7-8 razreda osnovne, a i sad sa bendom sviramo dosta njihovih pjesama. Posljednja dva-tri albuma su mi nako, ali da nisu ništa snimili osim Scenes from a Memory i Images and Words, meni dosta!
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#10 Re: Dream Theater

Post by LSD »

Hajd Images and words jest klasik album, Change of seasons i Awake isto vrlo dobri - ali tad su i valjali i mogli se konzumirati....Train of thought je isto kvalitetan (ali je dug u PM)....ostalo im je pegla i reciklaža....oni su pomalo samodopadan bend, kao i mnogi iz tog prog fazona tipa Shadow gallery, Royal hunt, Megellan itd.
Meni je DT postao odavno smorotican i peglativan bend....moraš baš biti u nekom posebnom modu da ih možeš slušati.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#11 Re: Dream Theater

Post by So What! »

Meni je njihov posljednji labum, ovaj bez Portnoya nevjerovatan i osjetna je neka promjena u zvuku. Meni lično najdraži album je Images and Words. Dream Theater je ogroman bend po svojoj reputaciji, ali da imaju mali broj fanova u regiji svjedoči i činjenici o samo jednom koncertu u regiji i to onaj na Jarunu iz 2006. godine. Osim toga Dream Theater je skup bend, a na posljendjoj turenji najbliže su nam nastupali u Mađarskoj dok su obišli skoro cijeli svijet, nopr. imali su koncert u Singapuru.

Ipak ono što ja jedva čekam je ovo:

chino
Posts: 686
Joined: 21/11/2002 00:00

#12 Re: Dream Theater

Post by chino »

Jedna ne bas toliko progresivna i za njih ne bas tipična pjesma, al meni predobra
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#13 Re: Dream Theater

Post by chengaba »

So What! wrote:Meni je njihov posljednji labum, ovaj bez Portnoya nevjerovatan i osjetna je neka promjena u zvuku. Meni lično najdraži album je Images and Words. Dream Theater je ogroman bend po svojoj reputaciji, ali da imaju mali broj fanova u regiji svjedoči i činjenici o samo jednom koncertu u regiji i to onaj na Jarunu iz 2006. godine. Osim toga Dream Theater je skup bend, a na posljendjoj turenji najbliže su nam nastupali u Mađarskoj dok su obišli skoro cijeli svijet, nopr. imali su koncert u Singapuru.
Uu imaju oni dosta fanova ovdje (mislim na Balkan), vjeruj mi.
U koncert je bio u Domu sportova, sasvim solidno bilo! :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#14 Re: Dream Theater

Post by So What! »

chino wrote:Jedna ne bas toliko progresivna i za njih ne bas tipična pjesma, al meni predobra
Ovo puštam sebi ujutro, mada zvuči kao klišej, ali meni je DT čaroban bend. Stvarno odmaram mozak slušajući ih.

Evo ovo mi je npr. najdraža pjesma od njih:


chengaba wrote:
Uu imaju oni dosta fanova ovdje (mislim na Balkan), vjeruj mi.
U koncert je bio u Domu sportova, sasvim solidno bilo! :thumbup:
Ma koliko sam vidio ima toga u Srbiji i Hrvatskoj, ali daleko manje nego što su oni to zaslužili, ali ja lično sam rijetko naišao ovdje koga da sluša DT.

A sad jedno pitanje, da li mislite da James LaBrie loše pjeva uživo ili su pjesme jednostavno teške?
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#15 Re: Dream Theater

Post by LSD »

Oni coveri i to uživo :roll: komplet albuma (Maiden - the number of the beast, Metallica - master of puppets, Floyd- dark side of the moon, Purple itd....nisu loše odsvirali.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#16 Re: Dream Theater

Post by So What! »

Zaobravili smo na ovo, bend je u međuvremenu obajvio live i studijski album. Studijski je prekucao, eto ih za nekoliko dana u Zagrebu:

Image
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#17 Re: Dream Theater

Post by Russki »

ne slusam ih bas, nisu mi nikad legli
za fanove: http://www.muzika.hr/clanak/42159/najav ... agreb.aspx
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18 Re: Dream Theater

Post by ExNihilo »

Ako neko ide na koncert, može očekivati, otprilike, ovu setlistu:

http://www.setlist.fm/setlist/dream-the ... 58c50.html#


Po prvi put, ikada, uživo sviraju Space-dye Vest :tooo: :sretan:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19 Re: Dream Theater

Post by So What! »

ExNihilo wrote:Ako neko ide na koncert, može očekivati, otprilike, ovu setlistu:

http://www.setlist.fm/setlist/dream-the ... 58c50.html#


Po prvi put, ikada, uživo sviraju Space-dye Vest :tooo: :sretan:
Davno su to počeli svirat uživo:

User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#20 Re: Dream Theater

Post by ExNihilo »

So What! wrote:
ExNihilo wrote:Ako neko ide na koncert, može očekivati, otprilike, ovu setlistu:

http://www.setlist.fm/setlist/dream-the ... 58c50.html#


Po prvi put, ikada, uživo sviraju Space-dye Vest :tooo: :sretan:
Davno su to počeli svirat uživo:

Jok. Do prije 2 dana (početak turneje) nikada nisu izveli Space Dye Vest. Čak su govorili da je nikada neće izvesti bez Moorea.

Da si pogledao video koji si postao, primijetio bi (nadam se) da se ne radi o DT, nego o samostalnom koncertu Labria i Rudessa.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#21 Re: Dream Theater

Post by So What! »

ExNihilo wrote:
So What! wrote:
ExNihilo wrote:Ako neko ide na koncert, može očekivati, otprilike, ovu setlistu:

http://www.setlist.fm/setlist/dream-the ... 58c50.html#


Po prvi put, ikada, uživo sviraju Space-dye Vest :tooo: :sretan:
Davno su to počeli svirat uživo:

Jok. Do prije 2 dana (početak turneje) nikada nisu izveli Space Dye Vest. Čak su govorili da je nikada neće izvesti bez Moorea.

Da si pogledao video koji si postao, primijetio bi (nadam se) da se ne radi o DT, nego o samostalnom koncertu Labria i Rudessa.
Njih dvojica su i dovoljni da se izvede ta pjesma, a obojica su iz DT-a, tako da nemoj da se uvrijediš, svaki fan DT-a mi je prijatelj, ali nema smisla ti izjava stvarno. Samo zato što nije labelovano kao Dream Theater, ne mora značiti da to nije njihova izvedba. Po toj logici na ovom snimku, ovo također nije u izvedbi Dream Theatera:

User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#22 Re: Dream Theater

Post by ExNihilo »

Nemoj se ni ti uvrijediti, ali složit ćeš se da - što nema Petruccija, nije DT. It's that simple. Frajer je osnivač, tekstopisac, gitarista i producent skoro svakog albuma. Osovina i temelj.

Neozbiljno mi je tvrditi za dva člana da su ekvivalent benda. Da je tako, gore postavljeni show ne bi bio predstavljen kao show Labriea i Rudessa, već kao show DTa, što niko ne tvrdi. Osim tebe. :D

Mislim, ako npr. Tarja samostalno izvede, danas, stare pjesme Nightwisha - je li to Nightwish? :D
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#23 Re: Dream Theater

Post by So What! »

Uglavnom greške ima i moje, ali opet dolazim oda zaključka da smo obojica donekle upravu. U principu tačno je da dvojac nije koristio label DT-a, ali oni su osovina ove pjesme.

Osovina DT-a su Myung-Portnoy-Petrucci. Mnogi su vjerovali da kada ode jedan nema više DT-a, otišao Portnoy po meni su postali još bolji. Petrucci jest ključan faktor benda, ali apsolutno ne mora značiti da nema DT-a bez njega.

Na drugoj strani jedan Iced Earth ima Jona Schaffera koji mijenja postave kako stigne, ali baza fanova i dalje se povećava. Tu su i kod nas za par dana i kako inforamcije kruže, koncert je još malo pa rasprodan. Uglavnom, poštujem tvoje mišljenje svakako. Ako si fan progressive metala, također možeš uvidjeti na Queensryche scenariju gdje smo dobili dva benda, o kvalitetu neću da govorim, ali tu imamo dva benda i neki fanovi su ostali podijeljeni, neki zgotivili oba, a neki oba i prekrižili. Ja bi se vjerovatno opredjelio za onaj gdje pjeva LaBrie, uživo jest loš frajer, ali za mene nema DT-a bez njegovog glasa.

I usput kada bi nekim čudom došli i u Sarajevo, ja sam vazda njihov koncert zamišljao u Narodnom pozorištu, nekako to nije bilo kakav metal bend.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#24 Re: Dream Theater

Post by ultima_palabra »

LSD wrote:Hajd Images and words jest klasik album, Change of seasons i Awake isto vrlo dobri - ali tad su i valjali i mogli se konzumirati....Train of thought je isto kvalitetan (ali je dug u PM)....ostalo im je pegla i reciklaža....oni su pomalo samodopadan bend, kao i mnogi iz tog prog fazona tipa Shadow gallery, Royal hunt, Megellan itd.
Meni je DT postao odavno smorotican i peglativan bend....moraš baš biti u nekom posebnom modu da ih možeš slušati.
Images and Words je perfektan album... nema loše pjesme. Change of seasons isto strašan... kasnije jesu postali repetitivni, ali daleko od toga da smaraju.

Što se tiče pjevanja, LaBrie je imao neku situaciju sa glasom 1994. i jedno vrijeme je revao kao magarac... kasnije se donekle oporavio, ali nikad više nije bio 100%

Nešto mi ova set lista ne leži nikako...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#25 Re: Dream Theater

Post by ExNihilo »

So What! wrote:Uglavnom greške ima i moje, ali opet dolazim oda zaključka da smo obojica donekle upravu. U principu tačno je da dvojac nije koristio label DT-a, ali oni su osovina ove pjesme.

Osovina DT-a su Myung-Portnoy-Petrucci. Mnogi su vjerovali da kada ode jedan nema više DT-a, otišao Portnoy po meni su postali još bolji. Petrucci jest ključan faktor benda, ali apsolutno ne mora značiti da nema DT-a bez njega.

Na drugoj strani jedan Iced Earth ima Jona Schaffera koji mijenja postave kako stigne, ali baza fanova i dalje se povećava. Tu su i kod nas za par dana i kako inforamcije kruže, koncert je još malo pa rasprodan. Uglavnom, poštujem tvoje mišljenje svakako. Ako si fan progressive metala, također možeš uvidjeti na Queensryche scenariju gdje smo dobili dva benda, o kvalitetu neću da govorim, ali tu imamo dva benda i neki fanovi su ostali podijeljeni, neki zgotivili oba, a neki oba i prekrižili. Ja bi se vjerovatno opredjelio za onaj gdje pjeva LaBrie, uživo jest loš frajer, ali za mene nema DT-a bez njegovog glasa.

I usput kada bi nekim čudom došli i u Sarajevo, ja sam vazda njihov koncert zamišljao u Narodnom pozorištu, nekako to nije bilo kakav metal bend.
Pa dobro, osovina ove pjesme je svakako Moore, kojeg više nema u DT, a ne LeBrie i Rudess. Hem je Moore napisao pjesmu (i tekst i muziku), koja je za njega duboko lična, hem zbog klavijatura i njihove uloge u pjesmi...a on klavijaturista :D Čak se bojim da bez Moorea pjesma ne bude totalno nakaradno izvedena. Ali, vidjet ćemo.

Inače, zadnji album je pokidao i mislim da je među najboljima. Što se setliste tiče, fakat mi je čudno da ne sviraju The Bigger Picture i Behind The Veil sa novog albuma. Također, bizarno mi je što sviraju 5 pjesama sa Awake. Ali, sve u svemu - zadovoljan sam :D

Novi album Iced Eartha je, također, jako dobar. Neću moći prisustvovati koncertu, javite kako je prošlo :thumbup:
Post Reply