DREAM JOB,

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Locked
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#126

Post by pitt »

vrlo si elegantan orhane :D:D:D
User avatar
Orhanowski
Posts: 1132
Joined: 29/08/2006 22:20

#127

Post by Orhanowski »

pitt wrote:vrlo si elegantan orhane :D:D:D
Cilj opravdava sredstvo :D A ti samo zakuhavas :-) Jucer navalio Orhan - Hierarchia, Aska i vuk... A ja fino reko (na nekoj temi) da sam se fino ud'o, da imam dijete od 5 godina i da me zemske, kao ljubavnice i pjesnikinje, ne zanimaju. :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#128

Post by pitt »

Orhanowski wrote:
pitt wrote:vrlo si elegantan orhane :D:D:D
Cilj opravdava sredstvo :D A ti samo zakuhavas :-) Jucer navalio Orhan - Hierarchia, Aska i vuk... A ja fino reko (na nekoj temi) da sam se fino ud'o, da imam dijete od 5 godina i da me zemske, kao ljubavnice i pjesnikinje, ne zanimaju. :D
a ti odmah na ljubav pomislio :D:D Nestasan si orhane.....vrlo nestashan :D:D:D
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#129

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 13:01, edited 1 time in total.
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#130

Post by Hierarchia »

Nancy Drew wrote:
pitt wrote:
Orhanowski wrote: Cilj opravdava sredstvo :D A ti samo zakuhavas :-) Jucer navalio Orhan - Hierarchia, Aska i vuk... A ja fino reko (na nekoj temi) da sam se fino ud'o, da imam dijete od 5 godina i da me zemske, kao ljubavnice i pjesnikinje, ne zanimaju. :D
a ti odmah na ljubav pomislio :D:D Nestasan si orhane.....vrlo nestashan :D:D:D
Ma ja, Orhan to odmah zaozbilje.... :D :D :D
Ma, dajte, ljudi. Sta ste na neduzna covjeka nagrnuli. :D Image
Bog dao iskreno i umiljato stvorenje. :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#131

Post by pitt »

Nancy Drew wrote:
pitt wrote:
Orhanowski wrote: Cilj opravdava sredstvo :D A ti samo zakuhavas :-) Jucer navalio Orhan - Hierarchia, Aska i vuk... A ja fino reko (na nekoj temi) da sam se fino ud'o, da imam dijete od 5 godina i da me zemske, kao ljubavnice i pjesnikinje, ne zanimaju. :D
a ti odmah na ljubav pomislio :D:D Nestasan si orhane.....vrlo nestashan :D:D:D
Ma ja, Orhan to odmah zaozbilje.... :D :D :D
Vidis ti oivo nancy.......kako ga ona samo brani :D:D Opet cemo ja i ti na kraju krivi ispast za sve :D:D:D
User avatar
Orhanowski
Posts: 1132
Joined: 29/08/2006 22:20

#132

Post by Orhanowski »

Hierarchia wrote:
Nancy Drew wrote:
pitt wrote: a ti odmah na ljubav pomislio :D:D Nestasan si orhane.....vrlo nestashan :D:D:D
Ma ja, Orhan to odmah zaozbilje.... :D :D :D
Ma, dajte, ljudi. Sta ste na neduzna covjeka nagrnuli. :D Image
Bog dao iskreno i umiljato stvorenje. :D
Image
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#133

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 13:01, edited 1 time in total.
freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#134

Post by freak_with_a_laptop »

Job trenutno je ok, trka, frka, teren, putovanja, sastancenje i kafice - navikne covjek na svako zlo.

Ali ... ako je tema DREAM job, onda je definitivno ovo :D

Image
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#135

Post by Hierarchia »

freak_with_a_laptop wrote:Job trenutno je ok, trka, frka, teren, putovanja, sastancenje i kafice - navikne covjek na svako zlo.

Ali ... ako je tema DREAM job, onda je definitivno ovo :D

Image
Svaka cast. Ti si prva koja je priznala. :)
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#136

Post by Hierarchia »

Orhanowski wrote:
Hierarchia wrote:
Ma, dajte, ljudi. Sta ste na neduzna covjeka nagrnuli. :D Image
Bog dao iskreno i umiljato stvorenje. :D
Image
Eh, Orhane... Slaba ti ta sredstva. Ne gine ti javni linc. :D Pusti ove scenariste sapunica. :-)
User avatar
Orhanowski
Posts: 1132
Joined: 29/08/2006 22:20

#137

Post by Orhanowski »

Nancy Drew wrote:Ma ja.... :zzzz: ...mi smo krivi...

Al ako ćemo brate pošteno i Orhan je sav vražji.

Klizeći on to... :D ...sav je naivan a vamo :-) 8-)

Nije njemu mrsko što ga žemskice vako paze.....

pa još kad čuju da Image
Nancy Drew :D :D Sto sam vrazji? Fino sam rek'o, da sam se fino ud'o, da sa svojom dragom suprugom zivim sretno i posteno i da me zene/djevojke/cure/curecci i pjesnikinje ne zanimaju :D A ona stvar sa slike je 49kw, malo brze od obicnog Image
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#138

Post by pitt »

Nancy Drew wrote:Ma ja.... :zzzz: ...mi smo krivi...

Al ako ćemo brate pošteno i Orhan je sav vražji.

Klizeći on to... :D ...sav je naivan a vamo :-) 8-)

Nije njemu mrsko što ga žemskice vako paze.....

pa još kad čuju da Image
kazem ti ja ba....socijala D:D: gavrilova taktika :D:D

Freak ne foliraj......radila bi ko u rudniku :D:D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#139

Post by Svemirski_Jebach »

mlada i zelena wrote:Citam ovaj forum vec 100 godina i ovo mi je do sad najzanimljivija tema...
Eh da mi je ...
Ovako poslije fax-a sam se zaposlila, zapravo zaposlila sam se na 4-oj, radim isti posao vec 5 i po godina. ( Radim od druge.)Ali jos davno sam shvatila da iako me ispunjava i cini sretnom, ne samo platom vec i na milion drugih nacina ne mogu se ostati u istoj profesiji do kraja zivota..Stvari se oko nas prebrzo mijenjaju a mi tapkamo u mjestu sto zbog onih koji nas "predvode" a nesposobni su za to sto zbog straha prema novom i drugacijem, uopste promijenama...
Sto tempora negdje rece i za ovaj posao se treba stalno obrazovati, stalno uciti, isprobavati nove nacine, kombinirati staro i novo, znati milion nekih stvari, a ljudi ga nazalost svode na nekakvu rutinu..
To je posao za koji treba puno dushe, strpljenja, nadam se da imam i znanje. Sudeci po rezultatima koje postizem i nisam tako losa.. Opet, ja kao ja nikad nisam niti cu biti zadovljna rezultatima jer znam da moze 100 puta bolje, ali da bih u ovom poslu to ostvarila moram zadovoljiti vise nekih vaznih preduslova sto je nemoguce trenutno jer nisam ja ta koja vuce sve konce. Da sam ....
Trenutno su mi na umu dva posla, jer bih jedino tako bila zadovoljna, koja su kombinovana moj dream job.
Kafana ili coffee shop od nekih 150 metara kvadratnih uredjena po mom jusu i ukusu (ovo jusu i ukusu je lokalizam - skuzicete iz konteksta, ne bih promasila svi bi se tu osjecali ugodno i posebno) gdje bi se posluzivale sve vrste kafe koje postoje na svijetu bijelom i gosti bi mogli sjediti i uzivati u mirisima, aromama najboljih kafa koje postoje iz pravih soljica, casa, niposto iz onih plasticnih/papirnih "tuta" sa "sesiricima" (kafa poprimi miris onog papirnog bechera-case i sesirica a treba da dise i osvaja svijet...ni torte i kolaci ne bi bilii zabranjeni :-)
I ta moja kafana bi radila 24/7... NE bih se bunila ni da ljudi dodju s knjigama iz neke knjizare, novinama i ceife...
Drugi dream job koji bi me zadovoljio pored ovog bi bio privatna skola internatskog tipa organizirana sa jos par idealista, materijalista, intelektualaca, itd. Za ovo drugo treba puno i novca, i volje i snage, ali mislim da bi mi upalilo :-D
lijepo ali potpuno nerealno :D
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#140

Post by taxi_driver »

citam vas i kontam da je moj posao u bukvalnom znacenju dream job.mogu spavati na poslu,gledati tv,igrati se na psp,surfati net-om i izlezavati a uz to da me sefovi vide.
pristojna plata,bez odgovornosti.sta covjek vise da pozeli. :P :P

i da ,cesto odem kuci 2-3 sata ranije,a da mi ne skidaju od plate.
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#141

Post by Svemirski_Jebach »

mlada i zelena wrote:heheh svemirac ne znas ti jos mene but maybe one day te pocastim kafom u mojoj kafani/ coffee shop kad dodjes sa zenom iz cemerike...pa se iznenadis..
jest da je ovo dream job...al' nekako ne znam ni ja kako, nesvjesno uvijek krocim i ostvarim sto naumim..bude tu zivciranja,stresa,svega.al' ipak bude kako ja hocu na kraju...
strpljiva sam ja..pa ako bude, aBd za 10 godina, makar znam da ce biti zanimljivo ako nista...i bice :D :D
nek ti je sa srecom...ako otvoris sta, javi...eto me na pice :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#142

Post by Svemirski_Jebach »

taxi_driver wrote:citam vas i kontam da je moj posao u bukvalnom znacenju dream job.mogu spavati na poslu,gledati tv,igrati se na psp,surfati net-om i izlezavati a uz to da me sefovi vide.
pristojna plata,bez odgovornosti.sta covjek vise da pozeli. :P :P

i da ,cesto odem kuci 2-3 sata ranije,a da mi ne skidaju od plate.

sta si ti? Testiras uticaj kombinovane metode - internet, PSP, TV, spavanje - na radnu ucinkovitost? :D
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#143

Post by forUMASH »

taxi_driver wrote:citam vas i kontam da je moj posao u bukvalnom znacenju dream job.mogu spavati na poslu,gledati tv,igrati se na psp,surfati net-om i izlezavati a uz to da me sefovi vide.
pristojna plata,bez odgovornosti.sta covjek vise da pozeli. :P :P

i da ,cesto odem kuci 2-3 sata ranije,a da mi ne skidaju od plate.
.....meni sad fakat nije jasno za koji si ti qurac otisao iz Bosne.... :D
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#144

Post by taxi_driver »

forUMASH wrote:
taxi_driver wrote:citam vas i kontam da je moj posao u bukvalnom znacenju dream job.mogu spavati na poslu,gledati tv,igrati se na psp,surfati net-om i izlezavati a uz to da me sefovi vide.
pristojna plata,bez odgovornosti.sta covjek vise da pozeli. :P :P

i da ,cesto odem kuci 2-3 sata ranije,a da mi ne skidaju od plate.


.....meni sad fakat nije jasno za koji si ti qurac otisao iz Bosne.... :D



ovo nije zeza,stvarno je ovako kao sto sam napisao.cak imam sliku kolega kako igraju ps.neki dan ih slikao iz zeze.ako treba prostirem je.
a par puta se desilo,da sam radio trecu,dosao na posao u 2230 a kuci u 2400 bio.a placeno 8 sati plus extra za nocnu smjenu.to je moj dream job
User avatar
Orhanowski
Posts: 1132
Joined: 29/08/2006 22:20

#145

Post by Orhanowski »

mlada i zelena wrote:Citam ovaj forum vec 100 godina i ovo mi je do sad najzanimljivija tema...
Eh da mi je ...
Ovako poslije fax-a sam se zaposlila, zapravo zaposlila sam se na 4-oj, radim isti posao vec 5 i po godina. ( Radim od druge.)Ali jos davno sam shvatila da iako me ispunjava i cini sretnom, ne samo platom vec i na milion drugih nacina ne mogu se ostati u istoj profesiji do kraja zivota..Stvari se oko nas prebrzo mijenjaju a mi tapkamo u mjestu sto zbog onih koji nas "predvode" a nesposobni su za to sto zbog straha prema novom i drugacijem, uopste promijenama...
Sto tempora negdje rece i za ovaj posao se treba stalno obrazovati, stalno uciti, isprobavati nove nacine, kombinirati staro i novo, znati milion nekih stvari, a ljudi ga nazalost svode na nekakvu rutinu..
To je posao za koji treba puno dushe, strpljenja, nadam se da imam i znanje. Sudeci po rezultatima koje postizem i nisam tako losa.. Opet, ja kao ja nikad nisam niti cu biti zadovljna rezultatima jer znam da moze 100 puta bolje, ali da bih u ovom poslu to ostvarila moram zadovoljiti vise nekih vaznih preduslova sto je nemoguce trenutno jer nisam ja ta koja vuce sve konce. Da sam ....
Trenutno su mi na umu dva posla, jer bih jedino tako bila zadovoljna, koja su kombinovana moj dream job.
Kafana ili coffee shop od nekih 150 metara kvadratnih uredjena po mom jusu i ukusu (ovo jusu i ukusu je lokalizam - skuzicete iz konteksta, ne bih promasila svi bi se tu osjecali ugodno i posebno) gdje bi se posluzivale sve vrste kafe koje postoje na svijetu bijelom i gosti bi mogli sjediti i uzivati u mirisima, aromama najboljih kafa koje postoje iz pravih soljica, casa, niposto iz onih plasticnih/papirnih "tuta" sa "sesiricima" (kafa poprimi miris onog papirnog bechera-case i sesirica a treba da dise i osvaja svijet...ni torte i kolaci ne bi bilii zabranjeni :-)
I ta moja kafana bi radila 24/7... NE bih se bunila ni da ljudi dodju s knjigama iz neke knjizare, novinama i ceife...
Drugi dream job koji bi me zadovoljio pored ovog bi bio privatna skola internatskog tipa organizirana sa jos par idealista, materijalista, intelektualaca, itd. Za ovo drugo treba puno i novca, i volje i snage, ali mislim da bi mi upalilo :-D
Sta da ti kazem??? Mlada si i zelena :D
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#146

Post by Murisno1 »

ev da i ja šta dodam ..
prije svega .. fina tema .. :)
mene vala poso ubi .. al ono u dušu me baš ubi ... pare su dobre, nema govora... nemam nekog napora sad Bog zna .. kolege udure .. al poso je ko carina :D ...
dođem kući ... budem nikakav ... što bi šta i radio .. ne mogu ... do 16 h već me poso utoho u pojam ...

Dream job ... još nisam skont'o ... to me najviše plaši ... ne znam šta bi ...

volio bih biti član predjedništva .. buhauhhauuhaua :D :D :D :D
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#147

Post by Rania »

mlada i zelena wrote:heheh svemirac ne znas ti jos mene but maybe one day te pocastim kafom u mojoj kafani/ coffee shop kad dodjes sa zenom iz cemerike...pa se iznenadis..
jest da je ovo dream job...al' nekako ne znam ni ja kako, nesvjesno uvijek krocim i ostvarim sto naumim..bude tu zivciranja,stresa,svega.al' ipak bude kako ja hocu na kraju...
strpljiva sam ja..pa ako bude, aBd za 10 godina, makar znam da ce biti zanimljivo ako nista...i bice :D :D
Ja sam uvjerena da si ti vec na pola puta do ostvarenja svog dream job-a.
Fol je u tome sto je najtezi dio skontati sta je to sto bi volio/voljela raditi. Onog momenta kad znas sta hoces sve postaje vrlo ostvarivo. Naravno pod uslovom da vjerujes u sebe i svoje sposobnosti. Te da ne podlijezes komentarima sredine tipa "Sjedi gdje sjedis", "Kako nama tako i tebi" ili jos bolje "Sta ona sad folira". ;-)

Znam iz licnog iskustva. :)

I ja sam imala snova (vezanih za skolovanje, posao, daleka putovanja) za koje su neki mislili da nisu nista vise od fix-ideja ali Boga mi svi se ostvarise..

Vidis moracu da smislim nesto novo jer covjek bez snova je prazan. Uvijek treba necemu teziti. :-)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#148

Post by Skyfox »

Do prije mjesec danas sam radio u jednoj manjoj firmi sve je bilo super, plata redovna, kolege, posao relativno podnosljiv ali monoton do bola. Aplicirao sam za posao u jednoj vecoj firmi, primili su me i sad kontam da sam se zajebao. Od posla ne dizem glave sa stola nekad bukvalno zaboravim i da jedem. Radim drugu smjenu od 12-20,30h, ali nikad jos nisam otisao u tom terminu kuci. Posao je sve samo ne monoton. Najgore mi je sto ako do 20.00h ja ne zavrsim svoj posao drugi ne mogu ici kuci, jer cekaju da ja zavrsim svoj dio. Nastaje nervoza, napetost... Svaki dan mi je muka bukvalno sto idem tamo. Trenutno nemam izbora da sta promjenim a i ne bi jer jedina satisfakcija je dobra plata, radi koje sam i presao tu. Poenta je sto osjecamm kao da sam zaglavio u nekoj zoni iz koje nema izlaza...
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#149

Post by Rania »

Skyfox wrote:Do prije mjesec danas sam radio u jednoj manjoj firmi sve je bilo super, plata redovna, kolege, posao relativno podnosljiv ali monoton do bola. Aplicirao sam za posao u jednoj vecoj firmi, primili su me i sad kontam da sam se zajebao. Od posla ne dizem glave sa stola nekad bukvalno zaboravim i da jedem. Radim drugu smjenu od 12-20,30h, ali nikad jos nisam otisao u tom terminu kuci. Posao je sve samo ne monoton. Najgore mi je sto ako do 20.00h ja ne zavrsim svoj posao drugi ne mogu ici kuci, jer cekaju da ja zavrsim svoj dio. Nastaje nervoza, napetost... Svaki dan mi je muka bukvalno sto idem tamo. Trenutno nemam izbora da sta promjenim a i ne bi jer jedina satisfakcija je dobra plata, radi koje sam i presao tu. Poenta je sto osjecamm kao da sam zaglavio u nekoj zoni iz koje nema izlaza...
Hej, izlaz uvijek postoji!
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#150

Post by shin »

Nekad mi dosadi, pa se sjetim rudara.
Locked