DREAM JOB,

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Locked
bob the rock
Posts: 28
Joined: 27/11/2006 16:33

#1 DREAM JOB,

Post by bob the rock »

Some will do a job they do not like, for a boss they do not like, for forty hours a week, for forty years. LIFE CAN BE SHORT LIKE THAT.
Trenutno razmisljam da promjenim zivot iz korijena. Ne bas zato sto nisam u potpunosti zadovoljan sa onim sto trenutno imam, nego imam snazan osjecaj da ne upraznjavam potencijal koji je u meni.
Takode sam siguran da bi stvari u BiH jedino krenule na bolje ako bi svako radio ono u cemu nade sebe.
Zelio bi da odgovori na ovu temu (ako ikoga zanima), idu po principu trenutno zaposlenje, ako ga imas, i ono sto bi stvarno zelio da radis ako je drugacije.
Ako ste se nasli u onome sto radite recite mi malo o tome.
Volio bih ako bi mogli da napisete u kom ste zivonom dobu, cisto da bi znao koliko ljudi mogu da se promjene u nekim zrelim goinama. Ja imam 35 god.
NEOBICNI ODGOVORI SU DOBRODOSLI.
M A Q
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#2

Post by zena21 »

Interesantna tema :)

E'o vako... Ja imam godina koliko i ti :oops: Promijenila sam dosta poslova, naravno nista u svojoj struci :roll:

Uvijek sam bila zadovoljna poslovima koje sam obavljala, osim ovog koji radim sad :roll: Planirala sam u toku ove godine promijeniti posao, ali nije to bas tako lako...
Da se razumijemo, ovdje je ok, plata dobra i na vrijeme, ljudi ok... samo sto me ovaj posao ne ispunjava... E sada se postavlja pitanje da li iz ovog razloga uopce traziti novi posao, ako je sve ostalo ok (lova, radne kolege...) :?
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#3

Post by njonjica »

Ehhhh.....ja da imam love (k'o sto nemam :D ) kupila bih neku zgradurinu i otvorila privatni zatvor.....to bi bio biznissssss :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#4

Post by amrino »

Ja se samo molim bogu da cu jednoga dana dozivjeti to da mi ujutro bude drago sto idem na posao a ne da mi mrak padne na oci...pare su meni, naspram tog osjecaja smijesan motiv!
Ako mi se to ipak ne desi- trudicu se, kao sto i sada radim, da uvijek odvajam vrijeme za hobije koji me ispunjavaju...tako se neka ravnoteza stvori...
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#5

Post by zena21 »

amrino wrote:Ja se samo molim bogu da cu jednoga dana dozivjeti to da mi ujutro bude drago sto idem na posao a ne da mi mrak padne na oci...pare su meni, naspram tog osjecaja smijesan motiv!
Ako mi se to ipak ne desi- trudicu se, kao sto i sada radim, da uvijek odvajam vrijeme za hobije koji me ispunjavaju...tako se neka ravnoteza stvori...
Hm... Znaci radije bi radila za 300KM i bila ispunjena tim poslom, nego za 2000KM a da ti je mrsko ici na posao... Sorry, ja biram drugu opciju :oops: :D
User avatar
mrs. zurbrigen
Posts: 364
Joined: 11/01/2007 22:25

#6

Post by mrs. zurbrigen »

momentani posao mi je u redu, mada je samo job, nothing to be passionate about. nazalost sad zavrsavam studije, koje me bas ne predestiniraju za neki dobro placeni posao, pa bas i ne znam kako ce sve to da zavrsi...

kad bi dobila sansu, da sve promijenim, ne znam, pokusala bi u vremenu amazona i internet knjizara otvoriti svoju malu trgovinicu, gdje ljudi mogu popiti i kaficu i pojest neki kolac dok listaju kroz knjige, gdje bi mladi autori citali i dobri bendovi svirali, dizajneri pravili modne revije itd....
ili bi otvorila trgovinu za ekolosko proizvedene zivezne namjernice, al ne onako kako bi po clicheu trebalo, nego moderno, bez neke ocigledne ideologije...
ima tu jos par ideja, sve su na slican nacin naivne kao i ove dvije, ali u sustini je to samo jedna ideja u nekoliko varijacija, naime biti svoj chef.

ali dok god onako pragmaticne sitnice kao stanarina, racuni, osiguranja i slicno budu imali utjecaj na moj zivot, mislim da su neki pokusaji osamostaljenja previse riskantni, pogotovo u ovo vrijeme...
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#7

Post by MRAVOJED »

test vozač za Spoon Sports :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#8

Post by amrino »

zena21 wrote:
amrino wrote:Ja se samo molim bogu da cu jednoga dana dozivjeti to da mi ujutro bude drago sto idem na posao a ne da mi mrak padne na oci...pare su meni, naspram tog osjecaja smijesan motiv!
Ako mi se to ipak ne desi- trudicu se, kao sto i sada radim, da uvijek odvajam vrijeme za hobije koji me ispunjavaju...tako se neka ravnoteza stvori...
Hm... Znaci radije bi radila za 300KM i bila ispunjena tim poslom, nego za 2000KM a da ti je mrsko ici na posao... Sorry, ja biram drugu opciju :oops: :D
Ne moras ici u krajnost! 300- 2000....a sta ako je razlika u nekih 500 maraka...da li su te pare vrijedne moje nesrece ili srece?
Nije sve u parama...zbog toga je covjek i pokrenuo temu... :oops:
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#9

Post by debela »

niti mi valja posao, niti me ispunjava, niti je siguran i dugotrajan...nuzno zlo. pokusavam da promijenim ali ne ide. bolje reci, pokusavam naci nesto novo prije nego se ovdje sve ugasi.
znam samo da bi ono sto bih voljela raditi svodilo kontakt sa ljudima na minimum.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#10

Post by zena21 »

amrino wrote:
zena21 wrote:
amrino wrote:Ja se samo molim bogu da cu jednoga dana dozivjeti to da mi ujutro bude drago sto idem na posao a ne da mi mrak padne na oci...pare su meni, naspram tog osjecaja smijesan motiv!
Ako mi se to ipak ne desi- trudicu se, kao sto i sada radim, da uvijek odvajam vrijeme za hobije koji me ispunjavaju...tako se neka ravnoteza stvori...
Hm... Znaci radije bi radila za 300KM i bila ispunjena tim poslom, nego za 2000KM a da ti je mrsko ici na posao... Sorry, ja biram drugu opciju :oops: :D
Ne moras ici u krajnost! 300- 2000....a sta ako je razlika u nekih 500 maraka...da li su te pare vrijedne moje nesrece ili srece?
Nije sve u parama...zbog toga je covjek i pokrenuo temu... :oops:
Nije... Ima nesto i u zlatu :oops: :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#11

Post by manijak1 »

Do tebe je onda sve :D :D sam se popeo sam se ubio ..... :D
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#12

Post by PITARKA_SA »

otvaranje azila za zivotinje ,malu kucicu sa hiljadu maca,cuka..i citav zivot brinuti o njima...to bi me jedino ispunjavalo i cinilo potpunom osobom..sve ostalo radim samo radi novca ,nista vise :roll:
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#13

Post by tempora »

debela wrote:niti mi valja posao, niti me ispunjava, niti je siguran i dugotrajan...nuzno zlo. pokusavam da promijenim ali ne ide. bolje reci, pokusavam naci nesto novo prije nego se ovdje sve ugasi.
znam samo da bi ono sto bih voljela raditi svodilo kontakt sa ljudima na minimum.
E onda si bas izabrala profesiju u kojoj ces imati minimum kontakta sa ljudima. Pa tvoja buduca profesija je bazirana samo na kontaktu i opet kontaktu i opet kontaktu. :roll: I to sa ljudima u nevolji, gdje je komunikacija obicno teska, poremecena i popracena teskim emocijama. Zabrinu me. :) Ne mijenjaj nista! 8-)
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#14

Post by chinese_water »

Nemam pos'o, nemam pare al' me puca shpica :D :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#15

Post by tempora »

Ako se ne varam, danasnja ekonomija potrazuje od radnika da se konstantno obrazuje i ide u korak sa potrebama trzista. U evropskim ( ili eto zapadnim) zemljama svijeta, produkcija je odavno ustupila mjesto usluznoj djelatnosti. Sto zahtjeva i odredjene kvalifikacije ili promjenu istih, pa se zbog istoga slijede razni kursevi, seminari i sl, kako bi uposleni mogli odgovoriti zahtjevima potraznje.U profesiji kojom sam se ja do jucer bavila, nije bila potrebna samo diploma, vec i poznavanje problematike odredjenih kultura, po mogucnosti poznavanje jezika tih kultura i sl-kao sto je danas je li nezamislivo da uposlenik nema znanje o racunaru ili koristenje istoga.
Ponekad mislim da se ove silne promjene vise ne mogu upratiti. :shock:
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#16

Post by tech10 »

tempora wrote:Ako se ne varam, danasnja ekonomija potrazuje od radnika da se konstantno obrazuje i ide u korak sa potrebama trzista.
Kako cu se obrazovati kad stalno visim na ovome forumu. :D
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#17

Post by DobroJutroKolumbo »

Ja bi volio da imam bilo kakav posao, u nekoj drugoj zemlji... :(
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#18

Post by amrino »

DobroJutroKolumbo wrote:Ja bi volio da imam bilo kakav posao, u nekoj drugoj zemlji... :(
Pa idi onda u Ameriku pa ribaj hale...cula sam da njihova govna mirisu... :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#19

Post by BHG »

ja bi volio da pristupim jedinici za podrsku ali nedaju mi jer nevolim da mlatim raju bez potrebe... :D
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#20

Post by PITARKA_SA »

BHG wrote:ja bi volio da pristupim jedinici za podrsku ali nedaju mi jer nevolim da mlatim raju bez potrebe... :D
pu..kakav si ti to covijek...stidi se.... :D :D
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#21

Post by funaki »

amrino wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:Ja bi volio da imam bilo kakav posao, u nekoj drugoj zemlji... :(
Pa idi onda u Ameriku pa ribaj hale...cula sam da njihova govna mirisu... :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ova nasa smrde :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#22

Post by BHG »

PITARKA_SA wrote:
BHG wrote:ja bi volio da pristupim jedinici za podrsku ali nedaju mi jer nevolim da mlatim raju bez potrebe... :D
pu..kakav si ti to covijek...stidi se.... :D :D
miran i posten...i toga me je i stid i sram all day every day :oops:
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#23

Post by dacina_curica »

Konacno imam posao koji sam htjela (nakon 8 godina "robovanja" u slicnoj firmi, ali za mnogo manje pare), i konacno me ne mrzi ustajati ujutro da idem na posao.....Ne bih bas rekla da se smjeskam i pjevusim kad idem na posao (jer ko radije ne bi spavao i povlacio gu*icu po kaucu ponekad) ali mi nije mrsko......Stari posao me uzasno smarao, mrzila sam svaki dan koji sam tamo provela......Ali Hebi ga.....Bilo, proslo.......
Inace, 30 mi je godina (znaci malo manje od tebe), i ovaj posao sam konacno dobila sa 29.......Znaci nikad nije kasno..... :D
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#24

Post by dacina_curica »

.....
Last edited by dacina_curica on 06/02/2007 15:37, edited 1 time in total.
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#25

Post by Hierarchia »

Svi cemo mi za pet do deset godina rintati od 8 do 19. Dzaba supljirate ovdje. Zivi bili pa vidjeli. :D
Locked