DRAZEN PETROVIC

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

zazumza
Posts: 39
Joined: 29/05/2007 01:19

#1 DRAZEN PETROVIC

Post by zazumza »

jedan je covjek koji je zivio kosarku i sa njim je umrla kosarka na prostorima ex yu...a to je bio jedan , nikad ne prezaljeni i najbolji kosarkas svih vremena europe...DRAZEN PETROVIC...., a poslije njega je to isto tako veliki covik i kosarkas , KRESIMIR COSIC....!!!!!
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#6

Post by rashomon »

Najbolji europski košarkaš svih vremena, i ja kažem...
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#7

Post by piskerernest »

rashomon wrote:Najbolji europski košarkaš svih vremena, i ja kažem...
a kukoč,nowitzki,sabonis
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8

Post by Edin H. »

piskerernest wrote:
rashomon wrote:Najbolji europski košarkaš svih vremena, i ja kažem...
a kukoč,nowitzki,sabonis
Kichanovic, Dalipagic, Delibasic, Slavnic ...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#9

Post by sulesavic »

Neelix wrote:pustite ga na miru ba, preselio prije....14 godina jelno? dopizdi vazda jedno te isto slusat... :D
Ali treba ponavljati. D.P. jest najbolji...
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#10

Post by rajvosa^ »

piskerernest wrote:
rashomon wrote:Najbolji europski košarkaš svih vremena, i ja kažem...
a kukoč,nowitzki,sabonis
Ni jedan, ni drugi a ni treci ne mogu primirisat Petrovicu...od ove trojice sto si ti napisala, ustvari Kukoc je najgori. Njegov najveci uspjeh je titula sestog covjeka u Bulsima - znaci klupa. Novicki jos igra tako da mu se ne zna koje ce statistike postici ali je vrlo dobar, a Sabonis je centar i ne moze se bas poredit s Petrovicem. Sta trenutno nadmasuje Novickog (jer ni Kukoc ni Sabonis ovdje ne igraju ulogu) je, Drazen je u Hall of Fame kosarke. Nesto sto Novicki jos nije ni blizu. Gledao sam reportazu o Petrovicu - imao je najbrze izbacenje lopte iz ruke u NBA istoriji.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#11

Post by Comrad »

rajvosa^ wrote:
piskerernest wrote:
rashomon wrote:Najbolji europski košarkaš svih vremena, i ja kažem...
a kukoč,nowitzki,sabonis
Ni jedan, ni drugi a ni treci ne mogu primirisat Petrovicu...od ove trojice sto si ti napisala, ustvari Kukoc je najgori. Njegov najveci uspjeh je titula sestog covjeka u Bulsima - znaci klupa. Novicki jos igra tako da mu se ne zna koje ce statistike postici ali je vrlo dobar, a Sabonis je centar i ne moze se bas poredit s Petrovicem. Sta trenutno nadmasuje Novickog (jer ni Kukoc ni Sabonis ovdje ne igraju ulogu) je, Drazen je u Hall of Fame kosarke. Nesto sto Novicki jos nije ni blizu. Gledao sam reportazu o Petrovicu - imao je najbrze izbacenje lopte iz ruke u NBA istoriji.
Zar se u Hall of Fame ne ulazi nakon sto zavrsis karijeru. Petrovic jeste bio vanserijski igraci talenat ali je dosao u pogresno vrijeme u NBA, no ako uzmemo statistike Nowitzki ce ga prestici.
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#12

Post by sesalmir »

Pa ako vec na taj nacin gledas ko je kvalitetniji, Nowitzki ce ga sigurno nadmasiti, covjek je bio u NBA finalu, MVP lige, siguran buduci Hall of Fame i ima velike sanse da osvoji titulu, jer je dallas sa ovom ekipom sigurno medju favoritima i sljedece tri sezone.
A cuj ne moze se porediti sa sabonisom jer je ovaj centar, pa sta ako je, kao da centar ne moze biti naj igrac, za mene je sabonis najbolji i prava steta je sto nije imao priliku da kao danasnji evropljani zaigra od pocetka svoje karijere u NBA jer bi u toj najvecoj centarskoj generaciji svih vremena imao itekako mnogo pokazati, gdje bi, siguran sam u to imao vece uspjehe i od robinsona i ewinga koji su bili uz hakeema centarske ikone u tom periodu.
Sabonis, div sa osjecajm za loptu jednoga playmakera, neponovljivo.
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#13

Post by rajvosa^ »

Comrad wrote:
rajvosa^ wrote:
piskerernest wrote: a kukoč,nowitzki,sabonis
Ni jedan, ni drugi a ni treci ne mogu primirisat Petrovicu...od ove trojice sto si ti napisala, ustvari Kukoc je najgori. Njegov najveci uspjeh je titula sestog covjeka u Bulsima - znaci klupa. Novicki jos igra tako da mu se ne zna koje ce statistike postici ali je vrlo dobar, a Sabonis je centar i ne moze se bas poredit s Petrovicem. Sta trenutno nadmasuje Novickog (jer ni Kukoc ni Sabonis ovdje ne igraju ulogu) je, Drazen je u Hall of Fame kosarke. Nesto sto Novicki jos nije ni blizu. Gledao sam reportazu o Petrovicu - imao je najbrze izbacenje lopte iz ruke u NBA istoriji.
Zar se u Hall of Fame ne ulazi nakon sto zavrsis karijeru. Petrovic jeste bio vanserijski igraci talenat ali je dosao u pogresno vrijeme u NBA, no ako uzmemo statistike Nowitzki ce ga prestici.
Drazen je usao u Hall of Fame posmrtno 2002 ili 2003 nisam siguran...dakle, nazalost zavrsetku karijere. Ne kontam zasto je u pogresno vrijeme dosao u NBA?
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#14

Post by Comrad »

rajvosa^ wrote:
Comrad wrote:
rajvosa^ wrote: Ni jedan, ni drugi a ni treci ne mogu primirisat Petrovicu...od ove trojice sto si ti napisala, ustvari Kukoc je najgori. Njegov najveci uspjeh je titula sestog covjeka u Bulsima - znaci klupa. Novicki jos igra tako da mu se ne zna koje ce statistike postici ali je vrlo dobar, a Sabonis je centar i ne moze se bas poredit s Petrovicem. Sta trenutno nadmasuje Novickog (jer ni Kukoc ni Sabonis ovdje ne igraju ulogu) je, Drazen je u Hall of Fame kosarke. Nesto sto Novicki jos nije ni blizu. Gledao sam reportazu o Petrovicu - imao je najbrze izbacenje lopte iz ruke u NBA istoriji.
Zar se u Hall of Fame ne ulazi nakon sto zavrsis karijeru. Petrovic jeste bio vanserijski igraci talenat ali je dosao u pogresno vrijeme u NBA, no ako uzmemo statistike Nowitzki ce ga prestici.
Drazen je usao u Hall of Fame posmrtno 2002 ili 2003 nisam siguran...dakle, nazalost zavrsetku karijere. Ne kontam zasto je u pogresno vrijeme dosao u NBA?
Zato jer je kao najbolji igrac Evrope dosao u NBA gdje je sjedio na klupi jedno vrijeme. Zamisli da igrac onakvog kalibra sada ode u NBA. Pogresno vrijeme, zbog toga jer nije bilo puno evropljana u NBA i morao se probijati...
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#15

Post by Comrad »

With Portland's starting backcourt of Clyde Drexler and Terry Porter already established, the reigning European Player of the Year was reduced to playing 12 minutes per game - minutes collected largely in "garbage time" - allowing him a mere 7.4 points per game. The beginning of the 1990-1991 season brought Petrović's frustration to a climax, as his playing time dropped to 7 minutes a game.[13] At his insistence, 38 games into the season (in 20 of which Petrović didn't see any playing time), a three-way trade with the Denver Nuggets sent him to the New Jersey Nets in exchange for a first-round pick in the following draft.
wikipedia.org
Tek kasnije kada se afirmirao i kada su vidjeli da moze igrati, dobijao je visu minutazu, al jbg ode prerano :roll:
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#16

Post by rikardoreis »

Comrad wrote:
rajvosa^ wrote:
Comrad wrote: Zar se u Hall of Fame ne ulazi nakon sto zavrsis karijeru. Petrovic jeste bio vanserijski igraci talenat ali je dosao u pogresno vrijeme u NBA, no ako uzmemo statistike Nowitzki ce ga prestici.
Drazen je usao u Hall of Fame posmrtno 2002 ili 2003 nisam siguran...dakle, nazalost zavrsetku karijere. Ne kontam zasto je u pogresno vrijeme dosao u NBA?
Zato jer je kao najbolji igrac Evrope dosao u NBA gdje je sjedio na klupi jedno vrijeme. Zamisli da igrac onakvog kalibra sada ode u NBA. Pogresno vrijeme, zbog toga jer nije bilo puno evropljana u NBA i morao se probijati...

Da, otisao je u NBA kad je ova tek pocela sa znacajnijim otvaranjem ka evropskim igracima, moze se reci da su Drazen, Divac, Paspalj, Marchulonis i Volkov probili led...koliko znam, prije njih nije bilo znacajnijeg evropskog igraca osim Detlefa Sremfa u Sonicsima...bio je Njemac Uwe Blab, al' njegov ucinak je mizeran...

Od ovih gore pobrojanih, u pocetku je najbolje prosao Divac, Jabar zavrsio karijeru, koliko se sjecam odmah je imao solidnu minutazu pored prvog centra Lakersa M.Thompsona...

dzaba Drazenu sto je u tom momentu bio najbolji evropski igrac, kad je na njegovoj poziciji u Blazersima bio veliki Clyde Drexler...pa i Terry Porter...hocu reci, po meni je tad NBA jaca bila nego sad, sad moze svaka susa zaigrat, koliko toliko (npr. nas Radojevic)...
Zali boze one 2 godine Drazenove na klupi, kakav je igrac pokazao je prelaskom u Netse gdje u prvoj godini ima prosjek 10 poena po utakmici, a na drugoj 20...u trenutku smrti je vec bio vrlo cijenjen igrac, medju 10 najboljih strijelaca, mislim da je tek trebao odigrati svoje jos bar 2 najbolje sezone...

Marchulonis je odlicno odigrao u Wariorsima, Sabonis kasnije takodje, Paspalj je imao nesrecu da na njegovom mjestu u Spursima igra jedan Sean Elliot, pa se ubrzo vratio u Evropu...da je bio strpljiv poput Drazena, siguran sam da bi napravio solidnu karijeru...
Rus Volkov je nesto odigrao u Atlanti, ali ipak ispod svog renomea...bio je i onaj Bugarin Georgi Gluchkov, teski centar, al bilo je ubrzo - haj ti, sine, kuci, nauci hodat pa se vrati... :D

A sto se tice Nowitzkog i Kukoca, svaka cast Dirku, odlican igrac, ali nije bolji od Kukoca, Toni je za njega madjionicar, svestraniji igrac... mogao je sve odigrati ako treba, od pleja do centra, da ne spominjem asistencije, i uopste nema veze sto je bio sesti igrac...pa bio je sesti igrac najbolje ekipe svih vremena (zvanicmo proglaseno), na njegovoj poziciji bio Pipen, ko je to Nowitzkom konkurencija u Dallasu i ko je taj Dallas da prostis? Sumnjam da je i medju 30 najboljih ekipa svih vremena...na onoliku minutazu, normalno je da ce uzvratiti onako kvalitetan igrac poput Nowitzkog...

Kukoc, Drazen, Divac, Sabonis,Marchulonis neuporedivi su s ovom novom generacijom Evropljana, igrali su odlicno u NBA kad su tamo harali majstori poput Jordana, Pipena, Magica Johnsona, Charlesa Barkleya, Ewinga, Stocktona, Karla Malonea, Olajuwona, Drexlera, A.Thomasa itd...mislim da danas u onolikom broju nema tih kalibara, ove sadasnje NBA zvijezde (osim Bryanta i mozda jos nekog) su mi na nivou ondasnjih „drugorazrednih“ igracina poput Joe Dumarsa, Kevina Johnsona, Chrisa Mullina, Dominica Wilkinsa, R.Millera, Jamesa Whortyja, Roberta Parisha, Sean Elliota, Toma Chambersa itd...

Najbolji pokzatelj koliki je jaz bio izmedju americke i evropske kosarke krajem 80-tih su ondasnje utakmice na McDonaldsovim turnirima gdje su Bucksi isprasili ondasnju strasnu selekciju SSSR-a (Sabonis, Volkov, Homichus, Kurtinaitis) sa 40 razlike...i sve ostale utakmice protiv najboljih evropskih ekipa amerikanci su s lakocom dobijali, osim cuvene tekme Denver – Jugoplastika, gdje je Denver tek nakon produzetaka pobijedio i New York Knicks – Scavolini (ili Barcelona, ne sjecam se tacno), kad je Trent Tucker trojkom u zadnjoj sekundi obezbijedio produzetak...a sad je gotovo normala kad pobijedi evropski tim (mada i to treba uzeti s rezervom jer Ameri kasnije pocinju s pripremama) ili neka reprezentacija (Portoriko, Argentina, Grcka itd) kad pobijedi ili izbaci selekciju USA na SP ili Olimpijadi, a prije su se mucili i s njihovom univerzitetskom selekcijom...
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#17

Post by piskerernest »

rajvosa^ wrote:
piskerernest wrote:
rashomon wrote:Najbolji europski košarkaš svih vremena, i ja kažem...
a kukoč,nowitzki,sabonis
Ni jedan, ni drugi a ni treci ne mogu primirisat Petrovicu...od ove trojice sto si ti napisala, ustvari Kukoc je najgori. Njegov najveci uspjeh je titula sestog covjeka u Bulsima - znaci klupa. Novicki jos igra tako da mu se ne zna koje ce statistike postici ali je vrlo dobar, a Sabonis je centar i ne moze se bas poredit s Petrovicem. Sta trenutno nadmasuje Novickog (jer ni Kukoc ni Sabonis ovdje ne igraju ulogu) je, Drazen je u Hall of Fame kosarke. Nesto sto Novicki jos nije ni blizu. Gledao sam reportazu o Petrovicu - imao je najbrze izbacenje lopte iz ruke u NBA istoriji.
nisam žensko,nego muško tebi za informaciju.
kukoč je tri puta bio prvak evrope i 1 vice prvak europe.3 titulu je osvojio bez rađe ,ivanovića,sobina i trenera maljkovića ,bez i jednog pojačanja.bio je 6. igrač u najboljoj ekipi svih vremena ali i zato što je su na njegovim pozicijama igrali pippen i rodman,najveći univerzalac i najbolji skakač, i pored toga kukoč je JEDINI IGRAČ U ISTORIJI NBA KOJI JE BIO STARTER NA SVIH 5 POZICIJA,.
statistike novickog su već sada bolje od svih europljana koji su igrali u nba,pogledaj te statistike i ako si realan sve će ti biti jasno.pa je li proglašen za MVP ili nije.u HALL OF FAME je dražen ušao jer ne igra više ,pa i novicki će ući jer je mvp jedne sezone
sabonis je kasno otišao u nba,i sa 31 godinom je u prvoj sezoni za ne veliku minutažu je imao odličan učinak.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#18

Post by piskerernest »

rikardoreis wrote:
Comrad wrote:
rajvosa^ wrote: Drazen je usao u Hall of Fame posmrtno 2002 ili 2003 nisam siguran...dakle, nazalost zavrsetku karijere. Ne kontam zasto je u pogresno vrijeme dosao u NBA?
Zato jer je kao najbolji igrac Evrope dosao u NBA gdje je sjedio na klupi jedno vrijeme. Zamisli da igrac onakvog kalibra sada ode u NBA. Pogresno vrijeme, zbog toga jer nije bilo puno evropljana u NBA i morao se probijati...

Da, otisao je u NBA kad je ova tek pocela sa znacajnijim otvaranjem ka evropskim igracima, moze se reci da su Drazen, Divac, Paspalj, Marchulonis i Volkov probili led...koliko znam, prije njih nije bilo znacajnijeg evropskog igraca osim Detlefa Sremfa u Sonicsima...bio je Njemac Uwe Blab, al' njegov ucinak je mizeran...

Od ovih gore pobrojanih, u pocetku je najbolje prosao Divac, Jabar zavrsio karijeru, koliko se sjecam odmah je imao solidnu minutazu pored prvog centra Lakersa M.Thompsona...

dzaba Drazenu sto je u tom momentu bio najbolji evropski igrac, kad je na njegovoj poziciji u Blazersima bio veliki Clyde Drexler...pa i Terry Porter...hocu reci, po meni je tad NBA jaca bila nego sad, sad moze svaka susa zaigrat, koliko toliko (npr. nas Radojevic)...
Zali boze one 2 godine Drazenove na klupi, kakav je igrac pokazao je prelaskom u Netse gdje u prvoj godini ima prosjek 10 poena po utakmici, a na drugoj 20...u trenutku smrti je vec bio vrlo cijenjen igrac, medju 10 najboljih strijelaca, mislim da je tek trebao odigrati svoje jos bar 2 najbolje sezone...

Marchulonis je odlicno odigrao u Wariorsima, Sabonis kasnije takodje, Paspalj je imao nesrecu da na njegovom mjestu u Spursima igra jedan Sean Elliot, pa se ubrzo vratio u Evropu...da je bio strpljiv poput Drazena, siguran sam da bi napravio solidnu karijeru...
Rus Volkov je nesto odigrao u Atlanti, ali ipak ispod svog renomea...bio je i onaj Bugarin Georgi Gluchkov, teski centar, al bilo je ubrzo - haj ti, sine, kuci, nauci hodat pa se vrati... :D

A sto se tice Nowitzkog i Kukoca, svaka cast Dirku, odlican igrac, ali nije bolji od Kukoca, Toni je za njega madjionicar, svestraniji igrac... mogao je sve odigrati ako treba, od pleja do centra, da ne spominjem asistencije, i uopste nema veze sto je bio sesti igrac...pa bio je sesti igrac najbolje ekipe svih vremena (zvanicmo proglaseno), na njegovoj poziciji bio Pipen, ko je to Nowitzkom konkurencija u Dallasu i ko je taj Dallas da prostis? Sumnjam da je i medju 30 najboljih ekipa svih vremena...na onoliku minutazu, normalno je da ce uzvratiti onako kvalitetan igrac poput Nowitzkog...

Kukoc, Drazen, Divac, Sabonis,Marchulonis neuporedivi su s ovom novom generacijom Evropljana, igrali su odlicno u NBA kad su tamo harali majstori poput Jordana, Pipena, Magica Johnsona, Charlesa Barkleya, Ewinga, Stocktona, Karla Malonea, Olajuwona, Drexlera, A.Thomasa itd...mislim da danas u onolikom broju nema tih kalibara, ove sadasnje NBA zvijezde (osim Bryanta i mozda jos nekog) su mi na nivou ondasnjih „drugorazrednih“ igracina poput Joe Dumarsa, Kevina Johnsona, Chrisa Mullina, Dominica Wilkinsa, R.Millera, Jamesa Whortyja, Roberta Parisha, Sean Elliota, Toma Chambersa itd...

Najbolji pokzatelj koliki je jaz bio izmedju americke i evropske kosarke krajem 80-tih su ondasnje utakmice na McDonaldsovim turnirima gdje su Bucksi isprasili ondasnju strasnu selekciju SSSR-a (Sabonis, Volkov, Homichus, Kurtinaitis) sa 40 razlike...i sve ostale utakmice protiv najboljih evropskih ekipa amerikanci su s lakocom dobijali, osim cuvene tekme Denver – Jugoplastika, gdje je Denver tek nakon produzetaka pobijedio i New York Knicks – Scavolini (ili Barcelona, ne sjecam se tacno), kad je Trent Tucker trojkom u zadnjoj sekundi obezbijedio produzetak...a sad je gotovo normala kad pobijedi evropski tim (mada i to treba uzeti s rezervom jer Ameri kasnije pocinju s pripremama) ili neka reprezentacija (Portoriko, Argentina, Grcka itd) kad pobijedi ili izbaci selekciju USA na SP ili Olimpijadi, a prije su se mucili i s njihovom univerzitetskom selekcijom...
kukoč je moj omiljeni košarkaš,novicki mi nikad nije bio simpatičan ali je on mvp sezone i činjenica je da on najbolji europljanin svih vremena.je
User avatar
LSD
Posts: 27288
Joined: 24/07/2007 08:26

#19

Post by LSD »

Za ovog zenicanina koji je fan kukoca :D
Kao prvo ovo je tema o D.P. istinskom velemajstoru kosarke,a ova poredjenja sa dirkom,sabonisom,kukocem i ostalim nisu na mjestu.
Kao drugo zaboravljas da je drazen otisao rano sa ovog svijeta...u 28 godini zivota (najzrelijim),zaboravljas da mu je bas u tom trenu bila najbolja sezone u NBA karijere (23 kosa u prosjeku) i da je trebao jos napredovati i dati od sebe jos sigurno 5-6 kvalitetnih sezona u NBA...drazen se dokazao u evropi kao neprikosnoven igrac,a smrt ga je sprijecila da to pokaze i u NBA...dirka ne smatram evropskim igracem u smislu klupske kosarke (otisao u NBA iz njemackog drugoligasa) jer nije odigrao NITI JEDNE UTAKMICE u evropi na klupskom nivou.
P.S.-nemam nista protiv kukoca,vec ga smatram bas majstorom kosarke...ali drazen je bio jedinstven :D
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#20

Post by piskerernest »

LSD wrote:Za ovog zenicanina koji je fan kukoca :D
Kao prvo ovo je tema o D.P. istinskom velemajstoru kosarke,a ova poredjenja sa dirkom,sabonisom,kukocem i ostalim nisu na mjestu.
Kao drugo zaboravljas da je drazen otisao rano sa ovog svijeta...u 28 godini zivota (najzrelijim),zaboravljas da mu je bas u tom trenu bila najbolja sezone u NBA karijere (23 kosa u prosjeku) i da je trebao jos napredovati i dati od sebe jos sigurno 5-6 kvalitetnih sezona u NBA...drazen se dokazao u evropi kao neprikosnoven igrac,a smrt ga je sprijecila da to pokaze i u NBA...dirka ne smatram evropskim igracem u smislu klupske kosarke (otisao u NBA iz njemackog drugoligasa) jer nije odigrao NITI JEDNE UTAKMICE u evropi na klupskom nivou.
P.S.-nemam nista protiv kukoca,vec ga smatram bas majstorom kosarke...ali drazen je bio jedinstven :D
pa jesam fan kukoča ,u čemu je problem.
meni je kao vjerujem i većini iz bivše države dražen ili kukoč draži od novickog,ali je novicki već 4-5- godina u najboljim petorkama lige,ove čak i MVP.da li ti misliš da bi dražen ikada bio i blizu te titule pored svih onih koji su igrali u njegovo vrijeme.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#21

Post by taxi_driver »

piskerernest wrote:
LSD wrote:Za ovog zenicanina koji je fan kukoca :D
Kao prvo ovo je tema o D.P. istinskom velemajstoru kosarke,a ova poredjenja sa dirkom,sabonisom,kukocem i ostalim nisu na mjestu.
Kao drugo zaboravljas da je drazen otisao rano sa ovog svijeta...u 28 godini zivota (najzrelijim),zaboravljas da mu je bas u tom trenu bila najbolja sezone u NBA karijere (23 kosa u prosjeku) i da je trebao jos napredovati i dati od sebe jos sigurno 5-6 kvalitetnih sezona u NBA...drazen se dokazao u evropi kao neprikosnoven igrac,a smrt ga je sprijecila da to pokaze i u NBA...dirka ne smatram evropskim igracem u smislu klupske kosarke (otisao u NBA iz njemackog drugoligasa) jer nije odigrao NITI JEDNE UTAKMICE u evropi na klupskom nivou.
P.S.-nemam nista protiv kukoca,vec ga smatram bas majstorom kosarke...ali drazen je bio jedinstven :D
pa jesam fan kukoča ,u čemu je problem.
meni je kao vjerujem i većini iz bivše države dražen ili kukoč draži od novickog,ali je novicki već 4-5- godina u najboljim petorkama lige,ove čak i MVP.da li ti misliš da bi dražen ikada bio i blizu te titule pored svih onih koji su igrali u njegovo vrijeme.


pa lako je sada biti MVP,kad je kvaliteta tolika da bi i sejo bukva mogao igrati u prvoj petorci bilo kojeg tima u NBA. :D :D :D
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#22

Post by piskerernest »

taxi_driver wrote:
piskerernest wrote:
LSD wrote:Za ovog zenicanina koji je fan kukoca :D
Kao prvo ovo je tema o D.P. istinskom velemajstoru kosarke,a ova poredjenja sa dirkom,sabonisom,kukocem i ostalim nisu na mjestu.
Kao drugo zaboravljas da je drazen otisao rano sa ovog svijeta...u 28 godini zivota (najzrelijim),zaboravljas da mu je bas u tom trenu bila najbolja sezone u NBA karijere (23 kosa u prosjeku) i da je trebao jos napredovati i dati od sebe jos sigurno 5-6 kvalitetnih sezona u NBA...drazen se dokazao u evropi kao neprikosnoven igrac,a smrt ga je sprijecila da to pokaze i u NBA...dirka ne smatram evropskim igracem u smislu klupske kosarke (otisao u NBA iz njemackog drugoligasa) jer nije odigrao NITI JEDNE UTAKMICE u evropi na klupskom nivou.
P.S.-nemam nista protiv kukoca,vec ga smatram bas majstorom kosarke...ali drazen je bio jedinstven :D
pa jesam fan kukoča ,u čemu je problem.
meni je kao vjerujem i većini iz bivše države dražen ili kukoč draži od novickog,ali je novicki već 4-5- godina u najboljim petorkama lige,ove čak i MVP.da li ti misliš da bi dražen ikada bio i blizu te titule pored svih onih koji su igrali u njegovo vrijeme.


pa lako je sada biti MVP,kad je kvaliteta tolika da bi i sejo bukva mogao igrati u prvoj petorci bilo kojeg tima u NBA. :D :D :D
pretjeruješ
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#23

Post by peanuth »

piskerernest wrote:
taxi_driver wrote:
piskerernest wrote:pa jesam fan kukoča ,u čemu je problem.
meni je kao vjerujem i većini iz bivše države dražen ili kukoč draži od novickog,ali je novicki već 4-5- godina u najboljim petorkama lige,ove čak i MVP.da li ti misliš da bi dražen ikada bio i blizu te titule pored svih onih koji su igrali u njegovo vrijeme.


pa lako je sada biti MVP,kad je kvaliteta tolika da bi i sejo bukva mogao igrati u prvoj petorci bilo kojeg tima u NBA. :D :D :D
pretjeruješ
ne pretjeruje.. pogledaj dream team usa 92 a pogledaj dream team danas, ako se ovo uopste moze i nazvat dream team.... kvalitet je pao skroz..
mada i dan danas volim da gledam NBA,ali nije vise kao sto je bilo.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#24

Post by Neelix »

peanuth wrote:
piskerernest wrote:
taxi_driver wrote:

pa lako je sada biti MVP,kad je kvaliteta tolika da bi i sejo bukva mogao igrati u prvoj petorci bilo kojeg tima u NBA. :D :D :D
pretjeruješ
ne pretjeruje.. pogledaj dream team usa 92 a pogledaj dream team danas, ako se ovo uopste moze i nazvat dream team.... kvalitet je pao skroz..
mada i dan danas volim da gledam NBA,ali nije vise kao sto je bilo.
pretjeruje. taj kvalitet nema veze sa kvalitetom lige, nego sa odbijanjem najboljih igraca da igraju u reprezentaciji.
break
Posts: 81
Joined: 17/09/2007 10:07

#25

Post by break »

drazen petrovic- najbolji!
40 koseva po utakmici! ko je to jos imao? niko! :thumbup:
Post Reply