DRAŠKOVIĆ: ZLOČINI U BIH NISU NA SRBIJI

Post Reply
kame
Posts: 965
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#1 DRAŠKOVIĆ: ZLOČINI U BIH NISU NA SRBIJI

Post by kame »

Ministar vanjskih poslova Srbije i Crne Gore (SCG) Vuk Drašković izjavio je da je u interesu državne zajednice da se, povlačeći tužbu pred Međunarodnim sudom pravde (MSP) protiv zemalja članica Organizacije Sjevernoatlantskog pakta (NATO), "ogradi i distancira" od politike koja je “dovela do agresije NATO-a na Saveznu Republiku Jugoslaviju (SRJ)” u proljeće 1999.

Ministar Drašković je u intervjuu današnjim beogradskim "Novostima" također ocijenio da treba da bude učinjeno "sve da uđemo u politička i vojna savezništva i integracije" s Evropskom unijom i Sjedinjenim Američkim Državama.

Po Draškoviću, treba da budu povučene "tužbe svih protiv svih iz bivše Jugoslavije, kao što mi povlačimo tužbu protiv NATO-a držeći se načela savezništva i prijateljstva".

"Ne mogu se savezništva i prijateljstva graditi na tužbama, i to važi i za Bosnu i Hercegovinu i Hrvatsku i njihove tužbe protiv Srbije", ukazao je Drašković.

Drašković je podsjetio da se MSP u Haagu već oglasio nadležnim za tužbu BiH i Hrvatske protiv SCG, pa su, po njemu, "potpuno besmislene priče da će se taj isti sud proglasiti nenadležnim za bosansku tužbu ukoliko se oglasi nenadležnim za našu tužbu protiv NATO-a”.

Šef diplomatije državne zajednice je istakao da se "moralna dimenzija" odbrane SCG zasniva na tome da "mi ne možemo da odgovarmo zato što zločine (u BiH i u Hrvatskoj) nismo ni počinili. Za zločine činjene po Bosni i Hrvatskoj i po Kosmetu već se odgovara po individualnoj odgovornosti u Haagu. Ne može se za iste zločine ponovo suditi po kolektivnoj odgovornosti, ovog puta svima odreda u Srbiji i Crnoj Gori”.

Po Draškoviću, povlačenjem tužbe pred MSP-om "stičemo ogroman kredit u očima vodećih zemalja svijeta, šaljemo jasnu poruku da je ovo nova Srbija, upravo ona Srbija koja se tako junački suprotstavljala Miloševićevoj politici i njegovim ratovima i zločinima".

"Dobijamo i naklonost svijeta u sporu Bosne i Hrvatske protiv Srbije i gotovo sam siguran, da će međunarodna kampanja da se i te tužbe povuku biti tako snažna da će Sarajevo i Zagreb morati to da učine", smatra Drašković.

Drašković je ocijenio da je bivši predsjednik Srbije i SRJ Slobodan Milošević, "odbijajući i povoljnu pretposljednju verziju sporazuma u Rambujeu, jasno pokazao da je želio da se dogodi nesreća, zlo. Pokazao je da je htio bombe NATO-a kako bi mrtve, ruševine i izgubljeno Kosovo iskoristio za ideološke ciljeve svoje i partije svoje supruge".

"Njegov cilj je bio i raspirivanje antievropskog, antiameričkog raspoloženja u Srbiji i korišćenje NATO bombi kao kišobrana da se Srbija vrati u 1945. godinu, u vrijeme prijekih sudova i likvidacija političkih protivnika. Ovog puta - protivnika SPS-a i JUL-a, odnosno bračnog para koji je vladao Srbijom", kazao je Drašković.

Po Draškoviću, "NATO je bombardovao Srbiju i to je - posljedica, a uzrok je Slobodan Milošević i njegova politika.

"Ne mislim da je logično da se tuže posljedice, niti da uzrok tuži posljedicu? Ja osuđujem i jedno i drugo. Ali, veoma mi je jasna razlika među njima", zaključio je Drašković, prenio je Tanjug.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#2

Post by CiCiban »

ukratko : posto je nasa kompanija reorganizovana i ima novi uPPravni odbor :) ..mi , prema tome, vise nizmo duzni da isplatimo dug ostecenoj strani :?
zasto li je redovno osisan, pitam se :shock:
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#3 draškovičevi nevini srbijanci

Post by margareta »

Jok , nikako , ma nisu to srbijanski srbi , taj divni nebeski nevini narod........
......................ni maloga mrava oni nisu i ne biše zgazili........................................
................to su bili nji(h)ovi samo zli du(h)ovi..........
ni jedna srbijanska cijev nije bila okolo Sarajeva...........
...........srebreničani su sami sebe poklali , poubijali .............
MANJAČE .........
...........KERATERMI...............
.................MASOVNE GROBNISE,,,,,,,,,,,,,
.........................................................................koliko samo krvi ..........
..........to bos. srbi ne bi mogli ni POMISLITI da nisu imali SRBIJANSKE
ARMADE.......DIVLJAKE....KOLJAČE......UBICE USPAVANIH BEBA .....................

PRIMITIVCI SA SMRDLJIVIM ŠAJKAČAMA U OPANCIMA "FOLK_ROK "
G.U.S.L.A.R.I......pokolju , nažderu se , krvavi i usrani odu popu i pop im sve grijehe 'prosti.i tako u krug-klanje , sranje , žderanje , guslanje ,
jel' ......to.....možda ipak nisu srbi!?
Istina je da nisu SAMI , jer imali su svoje BiH urođeničke - zvijezde navodilje .tipa : "UDRI PO VELUŠIČIMA , TAMO NEMA SRPSKOG ŽIVLJA"
Drašković je skupa s' miloševićem u takmičarskom"duhu" prijetio Muslimanima, još '90.-ih.
"kod kog vidi zelenu zastavu ode mu i ruka i glava" JEL' TO MJESEČARIO
pa se "ne sjeca"
tu šatrologiju može uz gusle , opanke i šajkaču pjevati imbecilu mekenziju
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#4

Post by Stitch__ »

ma jebo to....gou telekom :lol:
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#5

Post by CiCiban »

:-D
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#6 ne provociraj po forumu ,drž' se vuka

Post by margareta »

:-) slatkišu :-) j........i te telekomisti :evil:
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#7 vukovi

Post by margareta »

Stitch__ wrote:ma jebo to....gou telekom :lol:
..ma j...š vukove injiove vukojebine ' to.......gou na Dinu :D :-)
:D hoces da se mEnjamo za temu :D :-) :D bi' ja , al' vukovi ti kvare teme i sheme pitaj draškovica :D :-) :D
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#8

Post by Stitch__ »

Stitch__ (citat):
ma jebo to....gou telekom
..ma j...š vukove injiove vukojebine ' to.......gou na Dinu
hoces da se mEnjamo za temu bi' ja , al' vukovi ti kvare teme i sheme pitaj draškovica
e svasta cu dozivit, da me proglase chetnikom zato sto sam reko "gou telekom" heheheehehe :D

Svakakvih ljudi danas :lol:
Post Reply