Draško Stanivuković

Post Reply
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#1801 Re: Draško Stanivuković

Post by visuljak »

milib988 wrote: 27/11/2020 11:54 https://www.youtube.com/watch?v=KYnrxWAbs2E

Majke mi moje, ovi iz RS-a nisu normalni....

"Zvanicnici iz RS-a ne trebaju da rade u Sarajevu, nego u RS-u.."
kada se probude nece moci vjerovati u sta su sve vjerovali.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1802 Re: Draško Stanivuković

Post by JThomas »

90minut wrote: 27/11/2020 11:14
visuljak wrote: 27/11/2020 11:08 Republika Srpska je naziv ENTITETA.

Oni nikada nece reci entitet RS(osim jednom kada je Dodik priznao da im je podvaljeno uredjenje jer entitet ne znaci nista).

Bas tako, entitet se mogao zvati Mokra Gora a da ne bude mokar.

Serif Konjevic niti je serif niti konj nego covjek i pjevac pa tako ni entitet nije republika.
Pa to i govori onaj amer da su pogriješili jer su nazvali republika.
ama naziv je samo simbolički bitan. ono što je stvarno bitno jeste da su mu dali 90ak posto ovlasti unitarnih država, plus kočnice i u vezi onoga što jeste zajedničko...i mogao se zvati i mokra gora, sve bi bilo isto.
User avatar
vkmiro
Posts: 439
Joined: 31/08/2007 20:55

#1803 Re: Draško Stanivuković

Post by vkmiro »

un1ted wrote: 20/11/2020 17:41
vkmiro wrote: 20/11/2020 17:39 Sve u svemu, cirkus za narad....
Svi kritikuju, niko da napise rješenje. Evo i za tebe pitanje nakon kritike, šta je rješenje, šta treba i ko treba da uradi?
Ja sam čovjek u godinama iz onog sistema ali imam mišljene, iako naše generacije nisu htjele " ovakvu " BiH
Pravo riješenje je poštovanje sva tri naroda što i Dejtonski sporazum govori. Poštovanje entiteta i koncenzus dogovora. Ne može se 20 godina nepriznavati RS a, svakodnevno pljuvati po njoj i sve što dolazi iz nje a očekivati da oni vole Sarajevo. Podržavati takozvanu opoziciju iz RS ( iako svi znaju da i oni misle isto po svim pitanjima koje spočitavaju poziciji ) jer oni iz RS nikada ni ne spominju opoziciju iz Federacije.
To isto važi i za Hrvate, ispoštovati Hrvatske predstavnike a ne javno govoriti kako im se svetite preko Komšića. Pa šta onda očekivati od njih.
Suditi svim ratnim zločincima po zasluzi a ne po nacionalnosti, jer svaki normalni čovjek zna da je zločina bilo na svim stranama, nisu majčine suze jednog naroda veče od suza drugih naroda.
Suditi političare iz sva tri naroda za korupciju i krađe novca, jer kradu naše pare a ne njihove ( Respiratori - izmišljanje nekih firmi za licenciranje pošto tako hoce stranka kojoj pripadaju akteri afere ).
Izači na izbore i birati normalne i obrazovane ljude ( ne sa kupljenim diplomama ), več dokazane privrednike koji imaju iza sebe uspjehe, a ne po rodbinskoj vezi ( što smo mogli vidjeti u nekim gradovima i na ovim izborima).
Nije ova država nečija porodična prčija, da vlast bude u jednoj porodici i široj familiji.
Iz federacije sam, pripadam sada ( jer se moraš i opredjeliti ) onom trecem najmanjem narodu a živim u gradu sa Bošnjačkom ubjedljivom večinom. Moja djeca koja su završila fakultete nikada nisu mogla dobiti ovdje posao, stalno odbijenice ( dok su se drugi na prijavama otvoreno hvalili da ce biti primljeni jer su u stranci ) Moja djeca nisu imala dana staža u svom gradu, nešto malo što su skupili, bilo je na Hrvatskim teritorijama pošto su ih tamo normalno primali u radni odnos. Iz tog razloga su otišli iz ove države, tamo ih niko nije pitao ko su i šta su, rade svoje poslove a unuci idu u škole u kojima su đaci svih boja kože i nacionalnosti i svi se druže, dolaze na spavanje jedni kod drugih itd.
Mislim da sam ti objasnio kakva bi ovo država trebala biti i šta je riješenje, ali ovdje je to nemoguče. Jedan primjer:
Kada su u gradu bili protesti za smjenu vlast, šetalo je nekih 50 ljudi svaki dan, drugi su sjedili po kafičima i ismijavali ih i dobacivali.
Kada su bili protesti za gradski fudbalski klub - njegovo finansiranje ( gdje u upravi sjede uvjek političari-kriminalci ), izašlo je 5 hiljada ljudi da podrže klub.
E, u takvoj državi živimo
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1804 Re: Draško Stanivuković

Post by JThomas »

:lol: takozvanu opoziciju. a kako bi bila pravilno zvana?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1805 Re: Draško Stanivuković

Post by spreca »

milib988 wrote: 27/11/2020 11:54 https://www.youtube.com/watch?v=KYnrxWAbs2E

Majke mi moje, ovi iz RS-a nisu normalni....

"Zvanicnici iz RS-a ne trebaju da rade u Sarajevu, nego u RS-u.."
Doso fraer da se malo ogrebe o vlast, jer je vidio da se brlog uzdrmo pa ako uspije da sta bilo ucabuli, ali stav se ne mijenja
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1806 Re: Draško Stanivuković

Post by nosara »

JThomas wrote: 27/11/2020 13:00 :lol: takozvanu opoziciju. a kako bi bila pravilno zvana?
Takozvana je jer je, do sada bila, isto govno kao i pozicija. Treba li pojasnjenje? Odnosi se na cijelu BiH.
Last edited by nosara on 27/11/2020 13:22, edited 1 time in total.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#1807 Re: Draško Stanivuković

Post by visuljak »

vkmiro wrote: 27/11/2020 12:58
Ja sam čovjek u godinama iz onog sistema ali imam mišljene, iako naše generacije nisu htjele " ovakvu " BiH
Pravo riješenje je poštovanje sva tri naroda što i Dejtonski sporazum govori. Poštovanje entiteta i koncenzus dogovora. Ne može se 20 godina nepriznavati RS a, svakodnevno pljuvati po njoj i sve što dolazi iz nje a očekivati da oni vole Sarajevo. Podržavati takozvanu opoziciju iz RS ( iako svi znaju da i oni misle isto po svim pitanjima koje spočitavaju poziciji ) jer oni iz RS nikada ni ne spominju opoziciju iz Federacije.
To isto važi i za Hrvate, ispoštovati Hrvatske predstavnike a ne javno govoriti kako im se svetite preko Komšića. Pa šta onda očekivati od njih.
Suditi svim ratnim zločincima po zasluzi a ne po nacionalnosti, jer svaki normalni čovjek zna da je zločina bilo na svim stranama, nisu majčine suze jednog naroda veče od suza drugih naroda.
Suditi političare iz sva tri naroda za korupciju i krađe novca, jer kradu naše pare a ne njihove ( Respiratori - izmišljanje nekih firmi za licenciranje pošto tako hoce stranka kojoj pripadaju akteri afere ).
Izači na izbore i birati normalne i obrazovane ljude ( ne sa kupljenim diplomama ), več dokazane privrednike koji imaju iza sebe uspjehe, a ne po rodbinskoj vezi ( što smo mogli vidjeti u nekim gradovima i na ovim izborima).
Nije ova država nečija porodična prčija, da vlast bude u jednoj porodici i široj familiji.
Iz federacije sam, pripadam sada ( jer se moraš i opredjeliti ) onom trecem najmanjem narodu a živim u gradu sa Bošnjačkom ubjedljivom večinom. Moja djeca koja su završila fakultete nikada nisu mogla dobiti ovdje posao, stalno odbijenice ( dok su se drugi na prijavama otvoreno hvalili da ce biti primljeni jer su u stranci ) Moja djeca nisu imala dana staža u svom gradu, nešto malo što su skupili, bilo je na Hrvatskim teritorijama pošto su ih tamo normalno primali u radni odnos. Iz tog razloga su otišli iz ove države, tamo ih niko nije pitao ko su i šta su, rade svoje poslove a unuci idu u škole u kojima su đaci svih boja kože i nacionalnosti i svi se druže, dolaze na spavanje jedni kod drugih itd.
Mislim da sam ti objasnio kakva bi ovo država trebala biti i šta je riješenje, ali ovdje je to nemoguče. Jedan primjer:
Kada su u gradu bili protesti za smjenu vlast, šetalo je nekih 50 ljudi svaki dan, drugi su sjedili po kafičima i ismijavali ih i dobacivali.
Kada su bili protesti za gradski fudbalski klub - njegovo finansiranje ( gdje u upravi sjede uvjek političari-kriminalci ), izašlo je 5 hiljada ljudi da podrže klub.
E, u takvoj državi živimo
Zato nam je tako kako je.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1808 Re: Draško Stanivuković

Post by JThomas »

nosara wrote: 27/11/2020 13:19
JThomas wrote: 27/11/2020 13:00 :lol: takozvanu opoziciju. a kako bi bila pravilno zvana?
Takozvana je jer je, do sada bila, isto govno kao i pozicija. Treba li pojasnjenje? Odnosi se na cijelu BiH.
takozvano ovo, takozvano ono. pa sve je takozvano. i nije uopšte definicija opozicije da nije isto govno kao pozicija. nego da nije na vlasti. zato recimo postoji sintagma konstruktivna, ili nekonstruktivna opozicija, ili se može reći da opozicija nije bolja od vlasti...
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2829
Joined: 14/01/2019 04:56

#1809 Re: Draško Stanivuković

Post by Porodice Foht »

RunnerX wrote: 26/11/2020 21:44 Priželjkivao sam pobjedu Stanivukovića upravo zbog ovoga što se sad dešava sa Dodikom i SNSD. U ideologiju ne bih puno ulazio, o Drašku je sve rečeno, ali ako je to cijena da se demontira Dodikov režim - ok.

Stanivuković nikad neće imati Dodikovu moć, nikad neće poklopiti sve institucije, niti je politički kalibar za nešto slično. Sa druge strane može itekako doprinijeti skidanju Tegeltije i sličnih, kao i rušenju SNSD imperije.
Treba pratiti, Drasko bi mogao biti karta na koju ce igrati i medjunarodna zajednica jer druge alternative, a da nisu stariji politicari s ratnom biografijom jednostavno - nema!. Pomoci ce ga maksimalno u nadi da bar bude vise price o ekonomiji i napretku a manje o nacionalnim tenzijama. U tom slucaju na nama je da ga prihvatimo takav kakav je, iako je rijec o mladom velikosrpskom nacionalisti opasnih namjera.
Dugo su svi bili u potrazi za novim grlom i izgleda nasli su ga. Sad cete vidjeti kad krene investicioni ciklus u Banjaluci. Po meni, neke sanse za bolju BiH su narasle za 5-10% i zato treba dati sansu momku.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#1810 Re: Draško Stanivuković

Post by Billy The Pljuc »

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1811 Re: Draško Stanivuković

Post by General War »

JThomas wrote: 27/11/2020 15:11
nosara wrote: 27/11/2020 13:19
JThomas wrote: 27/11/2020 13:00 :lol: takozvanu opoziciju. a kako bi bila pravilno zvana?
Takozvana je jer je, do sada bila, isto govno kao i pozicija. Treba li pojasnjenje? Odnosi se na cijelu BiH.
takozvano ovo, takozvano ono. pa sve je takozvano. i nije uopšte definicija opozicije da nije isto govno kao pozicija. nego da nije na vlasti. zato recimo postoji sintagma konstruktivna, ili nekonstruktivna opozicija, ili se može reći da opozicija nije bolja od vlasti...
Pa sad sto se tice opozicije...takozvana je jer jedno bi bilo da su probali nesto drugo pa pogrijesili pa Ok, a ako rade istu stvar kao i pozicija...jbg onda je to "takozvana" jer prodaju muda pod bubrege a ni pakovanje ne promjene.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1812 Re: Draško Stanivuković

Post by JThomas »

ljudi, sve je takozvano, nazivi ne postoje u prirodi...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1813 Re: Draško Stanivuković

Post by un1ted »

vkmiro wrote: 27/11/2020 12:58
un1ted wrote: 20/11/2020 17:41
vkmiro wrote: 20/11/2020 17:39 Sve u svemu, cirkus za narad....
Svi kritikuju, niko da napise rješenje. Evo i za tebe pitanje nakon kritike, šta je rješenje, šta treba i ko treba da uradi?
Ja sam čovjek u godinama iz onog sistema ali imam mišljene, iako naše generacije nisu htjele " ovakvu " BiH
Pravo riješenje je poštovanje sva tri naroda što i Dejtonski sporazum govori. Poštovanje entiteta i koncenzus dogovora. Ne može se 20 godina nepriznavati RS a, svakodnevno pljuvati po njoj i sve što dolazi iz nje a očekivati da oni vole Sarajevo. Podržavati takozvanu opoziciju iz RS ( iako svi znaju da i oni misle isto po svim pitanjima koje spočitavaju poziciji ) jer oni iz RS nikada ni ne spominju opoziciju iz Federacije.
To isto važi i za Hrvate, ispoštovati Hrvatske predstavnike a ne javno govoriti kako im se svetite preko Komšića. Pa šta onda očekivati od njih.
Suditi svim ratnim zločincima po zasluzi a ne po nacionalnosti, jer svaki normalni čovjek zna da je zločina bilo na svim stranama, nisu majčine suze jednog naroda veče od suza drugih naroda.
Suditi političare iz sva tri naroda za korupciju i krađe novca, jer kradu naše pare a ne njihove ( Respiratori - izmišljanje nekih firmi za licenciranje pošto tako hoce stranka kojoj pripadaju akteri afere ).
Izači na izbore i birati normalne i obrazovane ljude ( ne sa kupljenim diplomama ), več dokazane privrednike koji imaju iza sebe uspjehe, a ne po rodbinskoj vezi ( što smo mogli vidjeti u nekim gradovima i na ovim izborima).
Nije ova država nečija porodična prčija, da vlast bude u jednoj porodici i široj familiji.
Iz federacije sam, pripadam sada ( jer se moraš i opredjeliti ) onom trecem najmanjem narodu a živim u gradu sa Bošnjačkom ubjedljivom večinom. Moja djeca koja su završila fakultete nikada nisu mogla dobiti ovdje posao, stalno odbijenice ( dok su se drugi na prijavama otvoreno hvalili da ce biti primljeni jer su u stranci ) Moja djeca nisu imala dana staža u svom gradu, nešto malo što su skupili, bilo je na Hrvatskim teritorijama pošto su ih tamo normalno primali u radni odnos. Iz tog razloga su otišli iz ove države, tamo ih niko nije pitao ko su i šta su, rade svoje poslove a unuci idu u škole u kojima su đaci svih boja kože i nacionalnosti i svi se druže, dolaze na spavanje jedni kod drugih itd.
Mislim da sam ti objasnio kakva bi ovo država trebala biti i šta je riješenje, ali ovdje je to nemoguče. Jedan primjer:
Kada su u gradu bili protesti za smjenu vlast, šetalo je nekih 50 ljudi svaki dan, drugi su sjedili po kafičima i ismijavali ih i dobacivali.
Kada su bili protesti za gradski fudbalski klub - njegovo finansiranje ( gdje u upravi sjede uvjek političari-kriminalci ), izašlo je 5 hiljada ljudi da podrže klub.
E, u takvoj državi živimo
Ti zivis realan zivot covjeka u Bosni i Hercegovini. Oni nerealni ce se odmah zakaciti za "tzv opoziciju", bez da ukljuce mozdane vijuge na što si tačno mislio.

Čitav tvoj tekst je suštinski problem kojeg se moramo dotaći i raditi na njemu, prije nego počnemo pričati o ulicama, bratimljenjima i raznoraznim drugim stvarima koje nece doprinijeti da moj komšija u sred Sarajeva razmišlja hoće li sutra moci skuckati obrok ako mu dobri ljudi ne pomognu.

Znam da tebi nije drago, ali je meni drago što su tvoja djeca otišla van BIH. Oni ce svoju djecu odgajati neopterecenu svakodnevnicom u BIH i slušanju raznoraznih urlika iz smrdljivih usta. Moći će svoj intelekt iskoristi za nešto fino, pa čak i pomoći svojoj državi, jer će biti u zdravom društvu koji ima neku normu. U BIH bolesnom društvu, gdje nema nikakve moraln norme, ni najbolji od nas ništa ne mogu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1814 Re: Draško Stanivuković

Post by JThomas »

:mrgreen: jelde?

takozvana bih, takozvana rs, takozvana armija bih...su veliki dio realnih problema. jer moje jeste, a anamo ono je "takozvano". tako vlast i opstaje, a da se ne bavi realnim problemima.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1815 Re: Draško Stanivuković

Post by un1ted »

Jesam li ja to dopustio ili oni koje smo mi birali? Ne fakturis dodicku i co, vec našim liderima koji nikada nisu imali muda reci da nisu nikakve zajednicke institucije, da nije tzv armija BIH i slično. Kako ne shvatate da ogroman dio krivice za ovo stanje snosimo SVI MI?!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1816 Re: Draško Stanivuković

Post by JThomas »

ali kako ćemo mijenjati stvari ako je opozicija takozvana - što bi imalo značiti ista kao vlast, nije vrijedna glasanja? kontradiktorno je i nepotrebno. suštinski, a ne jezički. ja podržavam smjenjivost i priču o kriminalu (naravno ako se pokaže iskrenom), bez obzira što su po pitanju srbovanja zasad i u bližoj budućnosti stvarno svi u rs isti. jer bilo kakvih promjena sa dodikom provjereno neće biti, a ovako može biti bar u nečemu. i zato mi je to upalo u oči. eto baja hoće da mijenja zakon da ga razvlasti koliko je nebitno i koliko je takozvana. iako su po srbovanju isti.
Bonaventura
Posts: 61
Joined: 26/11/2020 12:15

#1817 Re: Draško Stanivuković

Post by Bonaventura »

draganbl wrote: 26/11/2020 10:58 pojavi mladi opozicioni političar pro-BiH nastrojen
Pro-Bih nastrojen znacilo da govori istinu i da pri ocjeni šta je to interes ljudi koji žive u BiH polazi od racionalnih kriterijuma.
Takav bi naravno morao da bude Bošnjak iz Federacije i da se obraća Bošnjacima.Da kaže ono što je očigledno a to je da je (veliko)bošnjački projekat na nivou BiH propao.Na nivou Federacije BiH to se još ne može da kaže ali od bošnjačke države od Une do Drine i od Save do Jadranskog mora,jasno je da nema ništa.Dalje bi morao da kaže da iskustvo svih ovih decenijama pokazalo da je zajednička država FBiH i RS nešto što samo po sebi sadrži neotklonjiv defekt kao što se to pokazalo tokom dvadesetog vijeka i za druge višenacionalne države u centralnoj i istočnoj Evropi koje su bez izuzetka sišle sa istorijske scene.Od Austrougarske do višenacioanlnih komunističkih federacija tokom devedesetih.
Racionalni kriterijumi podrazumijevaju odbacivanje emocija u donošenju zaključaka.U ovom slučaju to znači što bržem pristupanju razdruženju i uređenju dobrosusjedskih odnosa dvije nezavisne države u budućnosti.Interes ljudi jeste da imaju stabilne države,neopterećene snažnim unutrašnjim konfliktima kako bi mogli da se fokusiraju na izgradnju društava po uzoru na zapadnoevropska.
Last edited by Bonaventura on 27/11/2020 16:14, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1818 Re: Draško Stanivuković

Post by JThomas »

:thumbup: kako svjež rezon na ovom ustajalom forumu, mislim da nešto slično nikad niko nije napisao.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1819 Re: Draško Stanivuković

Post by General War »

Bonaventura wrote: 27/11/2020 16:08
draganbl wrote: 26/11/2020 10:58 pojavi mladi opozicioni političar pro-BiH nastrojen
Pro-Bih nastrojen znacilo da govori istinu i da pri ocjeni šta je to interes ljudi koji žive u BiH polazi od racionalnih kriterijuma.
Takav bi naravno morao da bude Bošnjak iz Federacije i da se obraća Bošnjacima.Da kaže ono što je očigledno a to je da je (veliko)bošnjački projekat na nivou BiH propao.Na nivou Federacije BiH to se još ne može da kaže ali od bošnjačke države od Une do Drine i od Save do Jadranskog mora,jasno je da nema ništa.Dalje bi morao da kaže da iskustvo svih ovih decenijama pokazalo da je zajednička država FBiH i RS nešto što samo po sebi sadrži neotklonjiv defekt kao što se to pokazalo tokom dvadesetog vijeka i za druge višenacionalne države u centralnoj i istočnoj Evropi koje su bez izuzetka sišle sa istorijske scene.Od Austrougarske do višenacioanlnih komunističkih federacija tokom devedesetih.
Racionalni kriterijumi podrazumijevaju odbacivanje emocija u donošenju zaključaka.U ovom slučaju to znači što bržem pristupanju razdruženju i uređenju dobrosusjedskih odnosa dvije nezavisne države u budućnosti.Interes ljudi jeste da imaju stabilne države,neopterećene snažnim unutrašnjim konfliktima kako bi mogli da se fokusiraju na izgradnju društava po uzoru na zapadnoevropska.
PA de vi prvo krenite sa Kosovom, pa da vidimo kako ce to ici dobrosusjedski i tako to...po uzoru na zapadnu evorpu...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1820 Re: Draško Stanivuković

Post by General War »

JThomas wrote: 27/11/2020 16:12 :thumbup: kako svjež rezon na ovom ustajalom forumu, mislim da nešto slično nikad niko nije napisao.
:lol:
Novi vjetrovi pusu :D
Bonaventura
Posts: 61
Joined: 26/11/2020 12:15

#1821 Re: Draško Stanivuković

Post by Bonaventura »

General War wrote: 27/11/2020 16:32 PA de vi prvo krenite sa Kosovom, pa da vidimo kako ce to ici dobrosusjedski i tako to...po uzoru na zapadnu evorpu...
Nemam ništa sa Kosovom.Ja sam državljanin Republike Srpske i ove naše zajednice.
CotSuljakovic
Posts: 321
Joined: 18/08/2018 20:32

#1822 Re: Draško Stanivuković

Post by CotSuljakovic »

Suditi svim ratnim zločincima po zasluzi a ne po nacionalnosti, jer svaki normalni čovjek zna da je zločina bilo na svim stranama, nisu majčine suze jednog naroda veče od suza drugih naroda. :izet:
Mozete ponoviti ne jos hiljadu, ne jos milion nego milijardu milijardi puta ali laz ne postaje istina koliko god je pokusali upakovati. :bih:
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#1823 Re: Draško Stanivuković

Post by saimidin »

Porodice Foht wrote: 27/11/2020 15:19
RunnerX wrote: 26/11/2020 21:44 Priželjkivao sam pobjedu Stanivukovića upravo zbog ovoga što se sad dešava sa Dodikom i SNSD. U ideologiju ne bih puno ulazio, o Drašku je sve rečeno, ali ako je to cijena da se demontira Dodikov režim - ok.

Stanivuković nikad neće imati Dodikovu moć, nikad neće poklopiti sve institucije, niti je politički kalibar za nešto slično. Sa druge strane može itekako doprinijeti skidanju Tegeltije i sličnih, kao i rušenju SNSD imperije.
Treba pratiti, Drasko bi mogao biti karta na koju ce igrati i medjunarodna zajednica jer druge alternative, a da nisu stariji politicari s ratnom biografijom jednostavno - nema!. Pomoci ce ga maksimalno u nadi da bar bude vise price o ekonomiji i napretku a manje o nacionalnim tenzijama. U tom slucaju na nama je da ga prihvatimo takav kakav je, iako je rijec o mladom velikosrpskom nacionalisti opasnih namjera.
Dugo su svi bili u potrazi za novim grlom i izgleda nasli su ga. Sad cete vidjeti kad krene investicioni ciklus u Banjaluci. Po meni, neke sanse za bolju BiH su narasle za 5-10% i zato treba dati sansu momku.
Da
I
Da
:thumbup:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1824 Re: Draško Stanivuković

Post by Challenger_ »

Zanimljiv Fohtov rezon.
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#1825 Re: Draško Stanivuković

Post by costacurta »

Bonaventura wrote: 27/11/2020 16:35
General War wrote: 27/11/2020 16:32 PA de vi prvo krenite sa Kosovom, pa da vidimo kako ce to ici dobrosusjedski i tako to...po uzoru na zapadnu evorpu...
Nemam ništa sa Kosovom.Ja sam državljanin Republike Srpske i ove naše zajednice.
De 'vako,
uopšte me nije briga šta misliš o meni, federaciji i bošnjacima/muslimanima. Ni ti, niti bilo ko iz RSa ili UZP HZHBa.
Ne volim te isto ko ni ti mene.
95. smo zaustavljeni pred B.Lukom i nametnut nam je svima mir i neki ustav koji je mudo najobičnije.
Tragično je to što su nam iz MZa nametnuli da sve što želimo moramo naći koncenzus sve tri strane što je nemoguće ili nećemo maknuti nigdje niti dobiti išta.
I još je tragičnije što ne daju da se raziđemo, a ja bih bio najsretniji da se ogradim nekim zidom od RSa, eh znači pat pozicija. Šta sad? Vi ćete ovako tersiti do vijeka, sve živo opstruirati, pljuvati po zapadu ali dizati kredite od njih i lizati pakaš Rusima i biti im ponizne sluge a glumiti dvorske lude u regiji i vrtjeti mantru o dominaciji, prosperitetu, ekonomskoj i vojnoj sili (pogotovo ovo vojnoj :lol: ) ustvari pardon, to sve radi Srbija a ti si državljanin Republike srpske :thumbup: .
Post Reply