Draško Stanivuković

Post Reply
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3926 Re: Draško Stanivuković

Post by uglavnomja »

seoBIH wrote: 05/07/2021 14:42 Mozemo mi šalu i pošalicu do sutra. Mozemo zabadati glavu u zemlju, ali poslije četnika, opet četnik. Sve dok ne promijene način razmišljanja i okrenu se bitnim stvarima.

Za sve vas koji seruckate po doticnom nosiocu ove teme, opet vas pitam, ko je alternativa, šta je alternativa? ŠTA?
alternativa je - da nema alternative

ovim sto hoce status quo odgovara ovo, pljackaju budzet, imaju apsolutnu vlast i dok se narod glodje je li drasko, kao i svi srbi na planeti, cetnik, koji jedva ceka da opet krene u rat ... oni lopatom iz budzeta grabe, zaposljavaju jutjubere kao direktore finansijskih agencija, stancaju diplome za cure i ljubavnice, izmisljaju neradna mjesta sa platom od 3-4000, namjestaju tendere u stotinama hiljada... sve je to nebitno, bitan je drasko (ili za one druge bendzi)

ukratko, i opet

bendzi :thumbup:
drasko :thumbup:
sejo :thumbup:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3927 Re: Draško Stanivuković

Post by seoBIH »

uglavnomja wrote: 05/07/2021 14:48 sve je to nebitno, bitan je drasko (ili za one druge bendzi)
:thumbup: :thumbup:

Totalno, a neka im neko drugi puši priču da "napadaju" zbog bosanaca i Bosne i Hercegovine. :bih:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#3928 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

Draško je pokrenuo male oglase.

Image
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3929 Re: Draško Stanivuković

Post by vatrogasac »

seoBIH wrote: 05/07/2021 14:42 Mozemo mi šalu i pošalicu do sutra. Mozemo zabadati glavu u zemlju, ali poslije četnika, opet četnik. Sve dok ne promijene način razmišljanja i okrenu se bitnim stvarima.

Za sve vas koji seruckate po doticnom nosiocu ove teme, opet vas pitam, ko je alternativa, šta je alternativa? ŠTA?
Ako si pratio nit priče ovog dana šta sam sve pisao mogao si zaključiti da i jeste problem u načinu razmišljanja u cijeloj državi kod sva tri naroda. Blesavo bi bilo tvrditi da ja mogu nešto promijeniti, a da krenem samo od svoje avlije i to nema smisla jer svi nivoi vlasti su sistem spojenih posuda pa mi penzija u mojoj avliji zavisi od višeg nivoa i onda ništa ne mogu graditi sa minimalcem u svojoj avliji. A zašto mi je penzija takva dosta je i do ovoga iako se tebi činilo da nema nikakve veze.

Image

Dokle god centrifugalne sile ove države budu jače od centripetalnih ja ne mogu razmišljati o svojoj avliji. Dobro to poentira Nedim.
Profesor Nedim Suljić: Susjedi nam i dalje kradu struju, dug veći od sedam milijardi KM. U entitetu RS vole reći da su „braća po vjeri“ sa Srbijom, ali trebaju znati da nisu i „braća po novčaniku“, jer od uzurpacije hidropotencijala na rijeci Drini koristi ima samo Srbija, a ne građani entiteta ili države BiH - ističe Suljić.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3930 Re: Draško Stanivuković

Post by uglavnomja »

malo spina :-) ubaciti dodika

tema je drasko
gradonacelnik
u otvoreenom ratu sa svim dodicima


od kad je gradonacelnik odgovoran za vode, centrale itd ?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3931 Re: Draško Stanivuković

Post by vatrogasac »

uglavnomja wrote: 05/07/2021 15:02 malo spina :-) ubaciti dodika

tema je drasko
gradonacelnik
u otvoreenom ratu sa svim dodicima


od kad je gradonacelnik odgovoran za vode, centrale itd ?
Hajd' priznaj onako na osnovu zbira svih informacija da li je Drašku draži Beograd ili Sarajevo? Ali iskreno da me ne tjeraš da ti dovlačim desetine intervjua sa YT, citate iz izjava novinarima i fotografije iz Beograda što me mrzi iskreno, ali čitaoci ovoga su imali priliku čuti, pročitati i vidjeti.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3932 Re: Draško Stanivuković

Post by ¤ jelena ¤ »

Ne kontam čime jedan najobičniji gradonačelnik zaslužuje ovoliku medijsku pažnju.

Gradonačelnik, halo?

Moraš guglat da provališ ko mu je bio prethodnik.

Kakva crna alternativa članu Predsjedništva i bivšem predsjedniku....ja ne znam čega sve ne u RS.

O alternativi, promjenama na bolje i volšebnim iskoracima komotno prepustite unucima da dumaju.


Na čemu je ovaj narod, jbt?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3933 Re: Draško Stanivuković

Post by vatrogasac »

¤ jelena ¤ wrote: 05/07/2021 15:16 Kakva crna alternativa članu Predsjedništva i bivšem predsjedniku....ja ne znam čega sve ne u RS.
To je to. On ide grada do grada od Rogatice do Pala i sprema se za to sljedeće godine, a vokabular mu je nepromijenjen od Nikole Poplašena kada govori o RS-u.

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3934 Re: Draško Stanivuković

Post by uglavnomja »

vatrogasac wrote: 05/07/2021 15:07
uglavnomja wrote: 05/07/2021 15:02 malo spina :-) ubaciti dodika

tema je drasko
gradonacelnik
u otvoreenom ratu sa svim dodicima


od kad je gradonacelnik odgovoran za vode, centrale itd ?
Hajd' priznaj onako na osnovu zbira svih informacija da li je Drašku draži Beograd ili Sarajevo? Ali iskreno da me ne tjeraš da ti dovlačim desetine intervjua sa YT, citate iz izjava novinarima i fotografije iz Beograda što me mrzi iskreno, ali čitaoci ovoga su imali priliku čuti, pročitati i vidjeti.
i to je to? sva argumentacija - coj'k voli bg vise nego sa
:-)

covjek NIKAD (prije) nije pozvan u sarajevo. kako ce doci?
prvi dan je rekao da ce doci kad ga pozovu

mada sad moze to da popravi i nadoknadi :)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3935 Re: Draško Stanivuković

Post by vatrogasac »

Vidim da ti ne mogu objasniti. Kao što se iz gore priloženog vidi počela je predizborna kampanja pa pažljivo prati i samo će ti se kazati. Šta kaže voditeljica na početku najavljujući ga ..."ljubavi prema svojoj državi i narodu". Kojoj državi? I tako u 18 minuta spomenu 100 puta RS, a ni jednom Bosnu. I to nekoliko km od Sarajeva. Bit će i većih bisera u finišu.
User avatar
HerrFlick999
Posts: 189
Joined: 08/02/2021 09:44

#3936 Re: Draško Stanivuković

Post by HerrFlick999 »

seoBIH wrote: 05/07/2021 14:33 Pa koje je rješenje ljudi dragi? Da seremo da je četnik. Eto jeste četnik, jesi li sada sretan? Koje je rješenje? Da on nije u politici? Da nije ovaj-onaj-treci? Ja, i? Dodje peti izabere ga taj narod, šta onda?

Stvarno mi nisu jasni vaši komentari, evo 20 godina. Valjda trebamo napraviti našu "mahalu" privlačnom i da teže onome što mi imamo.
Ja ne znam jel vi ne kontate da je najbolje sto se Bosnjaci mogu nadati ovako postepen prenos vlasti sa jednoga na drugoga Srbina koji eventualno sa sobom nosi manje mrznje i proslosti.

Neko poput Vojina nikada nece moci osvojiti vlast u RS-u. Recimo konkretno njegov SDP nije stigao ni do jednog jedinoga odbornika u skupstini grada. To je limit takve vrste retorike. Ne moze se u politikom baviti u RS a da je nekome SA draze od BG-a.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3937 Re: Draško Stanivuković

Post by deogest »

HerrFlick999 wrote: 05/07/2021 17:51
seoBIH wrote: 05/07/2021 14:33 Pa koje je rješenje ljudi dragi? Da seremo da je četnik. Eto jeste četnik, jesi li sada sretan? Koje je rješenje? Da on nije u politici? Da nije ovaj-onaj-treci? Ja, i? Dodje peti izabere ga taj narod, šta onda?

Stvarno mi nisu jasni vaši komentari, evo 20 godina. Valjda trebamo napraviti našu "mahalu" privlačnom i da teže onome što mi imamo.
Ja ne znam jel vi ne kontate da je najbolje sto se Bosnjaci mogu nadati ovako postepen prenos vlasti sa jednoga na drugoga Srbina koji eventualno sa sobom nosi manje mrznje i proslosti.

Neko poput Vojina nikada nece moci osvojiti vlast u RS-u. Recimo konkretno njegov SDP nije stigao ni do jednog jedinoga odbornika u skupstini grada. To je limit takve vrste retorike. Ne moze se u politikom baviti u RS a da je nekome SA draze od BG-a.
Pa normalno da ne moze, jer nikad ne bi bio izabran. Isti razlog je sto ovdje vlada SDA skoro 30 godina. Kad i mi i oni skontamo da su nam "nasi" najveci neprijatelji, unistavajuci ovu drzavu na svakom koraku, mozda se stanje bar malo na bolje promijeni.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3938 Re: Draško Stanivuković

Post by deogest »

vatrogasac wrote: 05/07/2021 15:07
uglavnomja wrote: 05/07/2021 15:02 malo spina :-) ubaciti dodika

tema je drasko
gradonacelnik
u otvoreenom ratu sa svim dodicima


od kad je gradonacelnik odgovoran za vode, centrale itd ?
Hajd' priznaj onako na osnovu zbira svih informacija da li je Drašku draži Beograd ili Sarajevo? Ali iskreno da me ne tjeraš da ti dovlačim desetine intervjua sa YT, citate iz izjava novinarima i fotografije iz Beograda što me mrzi iskreno, ali čitaoci ovoga su imali priliku čuti, pročitati i vidjeti.
Zadojeni, kojem je to srbinu draze Sarajevo od Beograda? Nadji ga. Postoji li? Kojem je to bosnji drazi Beograd od svog grada? Kojem je to amerikancu draza tudja zemlja? Ne kontam vas nikako.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3939 Re: Draško Stanivuković

Post by ¤ jelena ¤ »

Onom koji živi u Sarajevu, brate mili. :-)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3940 Re: Draško Stanivuković

Post by vatrogasac »

HerrFlick999 wrote: 05/07/2021 17:51Ne moze se u politikom baviti u RS a da je nekome SA draze od BG-a.
deogest wrote: 05/07/2021 17:54 Zadojeni, kojem je to srbinu draze Sarajevo od Beograda?
Ako ovo budu normalni standardi za političara u dijelu države koji se zove entitet i kome je po Ustavu iste države Sarajevo glavni grad, a ne Banja Luka ili Beograd onda nije čudo što Palmer i Eichhorst već treći dan nisu ništa riješili. Nema tu ni ekonomskog napretka kako sam već citirao profesora Nedima Suljića. Ako oni žele da se milijarde odlivaju u Beograd umjesto u Laktaše i Trebinje gdje imaju penzije po 200-300 KM onda je to teža dijagnoza ne samo poitičara nego i naroda koji ih bira samo ako su za Beograd. Što Stanivuković kao borac protiv kriminala ne spomene i ovu vrstu kriminala kojeg peru neracionalnim nacionalizmom? I ne znam zašto dočekuje bh košarkašice iz Banja Luke pjesmom Marš na Drinu koja nema nikakve veze sa narodom sa ovu stranu Drine. Zna se da je ta pjesma čista srbijanska. Morao baš tu izabrati. Što ne kaže narodu istinu i šta piše u Ustavu koji im je glavni grad entiteta?
Sarajevo je pravno glavni grad Bosne i Hercegovine, odnosno oba njena bosanskohercegovačka entiteta, iako dobar dio stanovnika to ne zna niti priznaje.
Nedavno istraživanje Agencije Prime Communications* sprovedeno u Republici Srpskoj pokazalo je da skoro 60 odsto građana ne zna da je po entitetskom Ustavu glavni grad Republike Srpske Sarajevo.
Da je po Ustavu Republike Srpske glavni grad ovog entiteta Sarajevo, odgovor je dalo ukupno 21,7 odsto ispitanika, 56 odsto odgovorilo da je glavni grad Banjaluka, a čak 13,9 odsto ispitanih građana smatra da je to Istočno Sarajevo. Istraživanje je sprovedeno na uzorku od 1.000 ispitanika.

Image

"To je jedan pokazatelj koliko ljudi malo znaju o elementarnim stvarima, a tek onda možete zamisliti šta bi bilo da smo ušli u neke detalje. Sa druge strane ukazalo je na jedan apsurd da Banjaluka slovi kao administrativni centar Republike Srpske, ali je glavni grad ovog entiteta u Federaciji BiH i to je jedna tipična bosanskohercegovačka nelogična priča", smatra Puhalo. "Imamo ljude koji preziru Sarajevo, barem javno to govore, a pritom se kandiduju za politička mjesta sa sjedištem u Sarajevu. Njima je Sarajevo, sa jedne strane, oruđe da bi nas preplašili, da bi nam pokazali koliko su oni drugi strašni, a sa druge strane hrle u Sarajevo zato što tamo imaju platu od 5,6 ili 7 hiljada maraka", pojašnjava Puhalo.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3941 Re: Draško Stanivuković

Post by deogest »

Koga bolan briga sta je glavni grad kad nemas 2 normalne firme niti u jednom gradu? Ljudima penzija ni 200 maraka. :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3942 Re: Draško Stanivuković

Post by vatrogasac »

deogest wrote: 05/07/2021 19:00 Koga bolan briga sta je glavni grad kad nemas 2 normalne firme niti u jednom gradu? Ljudima penzija ni 200 maraka. :lol:
A zašto? Zato što im draži Beograd i "njihovi novčanici". Hidroelektrane su samo primjer kolonijalističkog odnosa Beograda spram Sarajeva sa kojim se mi 'ladno mirimo.
Profesor Nedim Suljić: Susjedi nam i dalje kradu struju, dug veći od sedam milijardi KM. U entitetu RS vole reći da su „braća po vjeri“ sa Srbijom, ali trebaju znati da nisu i „braća po novčaniku“, jer od uzurpacije hidropotencijala na rijeci Drini koristi ima samo Srbija, a ne građani entiteta ili države BiH - ističe Suljić.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3943 Re: Draško Stanivuković

Post by deogest »

Joj lika matere mi.

Beograd je bolan New York za Sarajevo. Po svemu. Metropola bila jos u Jugoslaviji.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3944 Re: Draško Stanivuković

Post by ¤ jelena ¤ »

vatrogasac wrote: 05/07/2021 15:21
¤ jelena ¤ wrote: 05/07/2021 15:16 Kakva crna alternativa članu Predsjedništva i bivšem predsjedniku....ja ne znam čega sve ne u RS.
To je to. On ide grada do grada od Rogatice do Pala i sprema se za to sljedeće godine, a vokabular mu je nepromijenjen od Nikole Poplašena kada govori o RS-u.

Ma može on ići od grada da do grada i pripremati teren za izbore, ali nije on nikakva konkurencija Dodiku, što ja očekujem od pojma alternativa. Stanivuković je samo prirodan slijed - koji ide njegovim stopama - kad se ovaj odluči povući.

Pametnije bi mu bilo raditi na promjeni imidža i reputacije svog grada u regionu - za početak.

Ali ne bih se baš zaklela da je on sposoban za to....
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3945 Re: Draško Stanivuković

Post by vatrogasac »

deogest wrote: 05/07/2021 19:07 Joj lika matere mi.

Beograd je bolan New York za Sarajevo. Po svemu. Metropola bila jos u Jugoslaviji.
Jeste bilo jedno vrijeme zaista tako blagostanje da sam u Sarajevu jedan hljeb plaćao 1KM, a za isti iznos u Beogradu dobijao čak 4. O Pinku, TV Happy, Informeru, Kuriru, Blicu i toj subkulturi splavova koja danas vlada Beogradom neću ni da pričam.

Image

Image
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3946 Re: Draško Stanivuković

Post by uglavnomja »

odem ja 2010. u bg, prvi put poslije rata
naravno ta prica, ocekujem cajke, kriminal, turbofolk, splavovi, primitivizam, velika selndra blablabla


a ono nidje veze

za 5 dana ni jedan takt turbosmeca
na splavovima fina muzikica (vjerovatno ima i tih, ali takvih ne vidjoh)


ovo smece sto si nabrojao od medija gledaju i citaju oni koji u bih citaju faktor i stav :-) i slicno

mozda postoje u bg favele gdje se to gleda, ne znam, ali bg je ostao velegrad, u kojem za svakoga ima sta zeli, i rock i jazz i opera i smece ... ali ovi sa smecem su u manjini


uglavnom, ti bg ne znas ni na karti naci :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3947 Re: Draško Stanivuković

Post by ¤ jelena ¤ »

Treba ljude pustiti da žive svoje zablude o malim i jadnim drugima koje vide samo na ekranu.

Sevap je. :|
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3948 Re: Draško Stanivuković

Post by deogest »

uglavnomja wrote: 05/07/2021 20:02 odem ja 2010. u bg, prvi put poslije rata
naravno ta prica, ocekujem cajke, kriminal, turbofolk, splavovi, primitivizam, velika selndra blablabla


a ono nidje veze

za 5 dana ni jedan takt turbosmeca
na splavovima fina muzikica (vjerovatno ima i tih, ali takvih ne vidjoh)


ovo smece sto si nabrojao od medija gledaju i citaju oni koji u bih citaju faktor i stav :-) i slicno

mozda postoje u bg favele gdje se to gleda, ne znam, ali bg je ostao velegrad, u kojem za svakoga ima sta zeli, i rock i jazz i opera i smece ... ali ovi sa smecem su u manjini


uglavnom, ti bg ne znas ni na karti naci :D
Ne zna da u Beogradu ima skoro 150 000 muslimana. Ne zna da je jedan od najvecih multietnickih gradova u Europi, bio jos za vrijeme Juge, a i sada. U Beograd kad odes osjecas se svjetski. Nek ode i provjeri. Jedina metropola na ovim prostorima. :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3949 Re: Draško Stanivuković

Post by mO k3 »

deogest wrote: 05/07/2021 20:11
uglavnomja wrote: 05/07/2021 20:02 odem ja 2010. u bg, prvi put poslije rata
naravno ta prica, ocekujem cajke, kriminal, turbofolk, splavovi, primitivizam, velika selndra blablabla


a ono nidje veze

za 5 dana ni jedan takt turbosmeca
na splavovima fina muzikica (vjerovatno ima i tih, ali takvih ne vidjoh)


ovo smece sto si nabrojao od medija gledaju i citaju oni koji u bih citaju faktor i stav :-) i slicno

mozda postoje u bg favele gdje se to gleda, ne znam, ali bg je ostao velegrad, u kojem za svakoga ima sta zeli, i rock i jazz i opera i smece ... ali ovi sa smecem su u manjini


uglavnom, ti bg ne znas ni na karti naci :D
Ne zna da u Beogradu ima skoro 150 000 muslimana. Ne zna da je jedan od najvecih multietnickih gradova u Europi, bio jos za vrijeme Juge, a i sada. U Beograd kad odes osjecas se svjetski. Nek ode i provjeri. Jedina metropola na ovim prostorima. :thumbup:
koliko ima dzamija u begisu, ako ima 150k muslimana ??
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#3950 Re: Draško Stanivuković

Post by Login77777 »

To je ta nova nada kako neki ovdje vole reci…

http://slobodanvaskovic.blogspot.com/20 ... a.html?m=1
Post Reply