Draško Stanivuković

Post Reply
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#3426 Re: Draško Stanivuković

Post by yasaq »

krmak b'jel, krmak crn, krmak je krmak !!!
User avatar
HerrFlick999
Posts: 189
Joined: 08/02/2021 09:44

#3427 Re: Draško Stanivuković

Post by HerrFlick999 »

User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3428 Re: Draško Stanivuković

Post by Sanjarko »

detroit-mercy wrote: 19/03/2021 13:45
putokaz1 wrote: 18/03/2021 18:19 Draško je ipak poseban Četnik :roll: :lol:
Ako smeta tvome ocu,
Ako kaze kako gresis,
Ti mu reci duso moja,
Cetnik sam al najlepsi :mrgreen:
Svako svojoj ceti leti. :zoka:
User avatar
okanomalo
Posts: 922
Joined: 09/01/2015 16:10

#3429 Re: Draško Stanivuković

Post by okanomalo »

denole wrote: 28/03/2021 15:00 Stanivuković: Situaciju u koju su nas doveli ne možete zamisliti ni u najgorim snovima. Blokirali su grad

https://klix.ba/stanivukovic-situacij ... i-su-grad/
sta je on mislio? da ce ga ninati? gledaj kako se nasi u sarajevu matematicki rasporedjuju samo da se dograbe vlasti. bez vecine koja odlucuje i njihovih rucica sve ti dzaba.pirova pobjeda.
User avatar
HerrFlick999
Posts: 189
Joined: 08/02/2021 09:44

#3430 Re: Draško Stanivuković

Post by HerrFlick999 »

Jedno je politiciki napadati se i malo podmetati, jedno je bas grad citav blokirati. Vratice im se ovo, pogotovo odbornicima sto vatru u ruku staljvaju za Dodika.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#3431 Re: Draško Stanivuković

Post by fosna2014 »

Joj što Drašku prave probleme ... :D

User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#3432 Re: Draško Stanivuković

Post by Hank Paldum »

Ovo samo uzeti kokice i gledati kako se medusobno svađaju i šamaraju
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3433 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

Drasko ce ih potopiti, samo prolongiraju neminovno. Sam razvaljuje cijelu skupstinu, apsolutno superioran u odnosu na SNSD seljacku vecinu. Uvijek je dva koraka ispred, svaku njihov pokusaj opstrukcije iskoristi kako bi ojacao svoju poziciju. SNSD ne prestaje zabijati autogolove.

Sada su seljacki, kako jedino mogu i znaju, u maniru prefrganih seoskih hinja, pokusali Banjaluku ostaviti bez sredstava za održavanje grada kako bi Stanivukovica prikazali kao nesposobnog. :D To im se vraca kao bumerang jer Drasko odlicno komunicira sa medijima i javnim mnijenjem. To je njegov teren na kojem mu ljakani ne mogu nastetiti. I sada je ponudio da iz vlastitih dzepova na principu 50-50, pola on pola SNSD i sateliti, finansiraju odrzavanje grada. Sah-mat.

Ovo je jos jedna potvrda da se sa ovim GOVINIMA ne mogu boriti casni i principijelni ljudi poput Bogica Bogicevica. Nema teorije. Politika u BiH je najgora moguća kanalizacija za koju moras imati jebeno otporan zeludac, moras biti ludo hrabar i beskompromisan. I moras osjecati mrznju, prezir i gadjenje prema onima protiv kojih se boris. Nista od toga nema Bogic i zato se povukao.

Drasko bi mogao biti prvi politicar koji ce raditi na tome da se naprave uslovi za hapsenje politicke mafije. Jedino kod njega vidim zelju za totalni rat po cijenu života.
suspect_zero
Posts: 25761
Joined: 11/10/2008 21:45

#3434 Re: Draško Stanivuković

Post by suspect_zero »

Hank Paldum wrote: 30/03/2021 16:58 Ovo samo uzeti kokice i gledati kako se medusobno svađaju i šamaraju
Aha, kod nas se milke i tepaju jedan drugom....inače, vama u dijaspori ovo i jeste sve "za uzet kokice i gledat".
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3435 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

suspect_zero wrote: 30/03/2021 17:50
Hank Paldum wrote: 30/03/2021 16:58 Ovo samo uzeti kokice i gledati kako se medusobno svađaju i šamaraju
Aha, kod nas se milke i tepaju jedan drugom....inače, vama u dijaspori ovo i jeste sve "za uzet kokice i gledat".
Ovo sto radi SNSD u Banjaluci danas nama je u Zenici radila SDA u protekle četiri godine. Identično, sve u bocu isto. Sabotirali su svaki projekat da bi ocrnili gradonacelnicka, nije ih bilo briga sto je na stetu gradjana. Sabotirali su budzet suludim amandmanima kao sto danas radi SNSD u BL. Isti modus operandi.

Na kraju smo ih popisali na izborima, ali ostaje zal za uludo potrosene 4 godine. To vrijeme nam niko ne moze vratiti.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#3436 Re: Draško Stanivuković

Post by Hank Paldum »

suspect_zero wrote: 30/03/2021 17:50
Hank Paldum wrote: 30/03/2021 16:58 Ovo samo uzeti kokice i gledati kako se medusobno svađaju i šamaraju
Aha, kod nas se milke i tepaju jedan drugom....inače, vama u dijaspori ovo i jeste sve "za uzet kokice i gledat".
Meni je samo drago kod nebeskog naroda kada se sami sobom pozabave u večnoj prelepoj nezavisnoj srpskoj republici a vi ih FGRovci nastavite braniti od zle dijaspore od kojih su mnogi demobilisani borci ARBiH i logoraši, evo vam poruka od vaših jarana
Image

Sad me pusti na miru da uživam uz kokice kako se međusobno šamaraju
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3437 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

Hank Paldum wrote: 30/03/2021 18:00Meni je samo drago kod nebeskog naroda kada se sami sobom pozabave u večnoj prelepoj nezavisnoj srpskoj republici a vi ih FGRovci nastavite braniti od zle dijaspore od kojih su mnogi demobilisani borci ARBiH i logoraši, evo vam poruka od vaših jarana
Image

Sad me pusti na miru da uživam uz kokice kako se međusobno šamaraju
Banjaluka, Trebinje i Zvornik vise NIKAD nece biti bosnjacki gradovi. Jednim dijelom radi zlocinacke politike SDS-a i ekipe, a drugim radi mafijaske politike SDA i ekipe.

Bosnjaka i Bosanaca je iz godine u godinu sve manje. Veoma malo se radjaju i masovno iseljavaju. Svake godine broj Bosnjaka opadne za par desetina hiljada i taj trend je nezaustavljiv radi katastrofalne politike (ako se ovo sto radi SDA politikom moze nazvati). U proteklih 20 godina nestaju bosnjacka sela, kopne dominantno bosnjacki gradici. Sve zavrsava u Sarajevu, Zenici i Tuzli, te u zemljama zapadne Evrope, uz katastrofalan natelitet. Pogledaj bihacku krajinu, NESTAJE. Za sta su ljudi ginuli? Skole se zatvaraju, nema djece.

Posten Bosnjak, ponavljam i pisem velikom slovima, POSTEN Bosnjak, ne vidi nikakvu buducnost u ovoj SDA drzavi. Ogromna vecina mladih razmislja o odlasku i ceka prvu priliku da digne sidro.

Banjaluka, Trebinje i Zvornik mogu biti bangladeški, nigerijski, sirijski, filipinski... ali bosnjacki ne mogu jer taj narod rapidno nestaje zahvaljujuci katastrofalnoj politici.

A sto se tice vas u dijaspori, pa vi raditi na jačanju Svedske i Njemacke, drugih zapadnih drzava, tamo punite budzete i radjate djecu. Nama posaljete malo sadake da prezivimo, doprinosite sadaka mentalitetu koji sam ceka da mu neko baci koru hljeba. I to se vidi sada kada trebamo nesto nabaviti legalnim tokovima, kao sto su vakcine, da za to nismo sposobni. Nismo sposobni KUPITI a kamoli nesto stvoriti, napraviti, izgraditi. SDA sistem vrijednosti podrazumijeva snalazenje i ugardjivanje, parazitiranje na kredit dok se sistem ne srusi usljed neotplativosti dugova.
suspect_zero
Posts: 25761
Joined: 11/10/2008 21:45

#3438 Re: Draško Stanivuković

Post by suspect_zero »

Hank Paldum wrote: 30/03/2021 18:00
suspect_zero wrote: 30/03/2021 17:50
Hank Paldum wrote: 30/03/2021 16:58 Ovo samo uzeti kokice i gledati kako se medusobno svađaju i šamaraju
Aha, kod nas se milke i tepaju jedan drugom....inače, vama u dijaspori ovo i jeste sve "za uzet kokice i gledat".
Meni je samo drago kod nebeskog naroda kada se sami sobom pozabave u večnoj prelepoj nezavisnoj srpskoj republici a vi ih FGRovci nastavite braniti od zle dijaspore od kojih su mnogi demobilisani borci ARBiH i logoraši, evo vam poruka od vaših jarana
Image

Sad me pusti na miru da uživam uz kokice kako se međusobno šamaraju
Upravo to, dijaspore (neću reći zle, kao ti) kojoj da je ovdje valjalo ne bi bila tamo...zato mani nas se šupljiranja, da ti je SDA dala da živiš normalno, dostojanstveno ne bi sada iz tuđine tipkao.
A ovo FGR je više toliko ispran termin da fakat ne znam što ga ti toliko forsiraš, niti nas ima finih, gradskih niti raje.

A ovo tvoje uživanje mi je kao kad se podsmjehuješ komšiji što se svađa i krvi sa ženom a tvoja se sa njim potajno tarlaha :oops: .....nema ovdje mjesta likovanj koliko god ti kokice bile ukusne.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3439 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

Sutra bi moglo biti tuce u skupstini. :D

Drasko ovdje kaze da ih je nasamario, a na samom kraju videa kaze 'samo da se baja ne naljuti' :lol:

https://youtu.be/lEVjizr0Mag

Ovdje kaze da ce biti frke ako pokusaju silom i mimo poslovnika izglasati amandmane :D

https://youtu.be/kzPnxFNopmg

Na finjaka sa ovom stokom ne mozes. Radi se o notornim seljackim hinjama koje ne prezaju ni od čega. Moras im pokazati zube, opaliti samarcina ako zelis pobijediti.

...

Tako je isto kod nas. Ne mogu fini ljudi poput Bogica pera odbiti SDA sekti. Oni su do kosti pokvareni. Pokrasti ce izbore, kupiti ljude, spremni su na svaku gadost i pakost. Bolesni ljudi. Mora se naci neki poput Konakovica da im ne da glasacke kutije, da im u facu kaze da se lopovi, da ne dozvoli da kupe ljude itd. Sa njima moras biti spreman na sve. To ne mogu 'fini' ljudi.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#3440 Re: Draško Stanivuković

Post by Pandakonda »

polako ga stize sto nema vecinu u GV...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3441 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

Pandakonda wrote: 31/03/2021 00:00 polako ga stize sto nema vecinu u GV...
Kratkoročno - to mu je problem, dugorocno - od toga ce profitirati.

Sada ce on sve lose, za sta je mozda i on kriv, natovariti na ledja skupstinske vecine koja ga opstruira. Isto je uradio Kasumovic. SDA vecina ga sabotirala a on sve lose u gradu natovario na njihov račun. Rezultat svega je da su Zenicani zamrzili SDA i brutalno ih kaznili na izborima. Dakle, za njih bi bilo bolje da su bili konstruktivna podrska gradonacelniku, da su se sa njim borili idejama a ne opstrukcijama.

...

Tako ce uraditi i Drasko sa Dodikovcima. Sve lose ce natovariti na njihov račun, a on je u medijskim istupima jos jaci od Kasumovica. Rezultat svega ce biti apokalipsa SNSD-a vec na narednim izborima.

ps

Malo sam ispratio komentare na banjaluckim portalima. Samo to pogledajte i sve ce vam biti jasno. 90% komentara je u korist Stanivukovica.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#3442 Re: Draško Stanivuković

Post by Hank Paldum »

Kikibombona wrote: 30/03/2021 18:57
Hank Paldum wrote: 30/03/2021 18:00Meni je samo drago kod nebeskog naroda kada se sami sobom pozabave u večnoj prelepoj nezavisnoj srpskoj republici a vi ih FGRovci nastavite braniti od zle dijaspore od kojih su mnogi demobilisani borci ARBiH i logoraši, evo vam poruka od vaših jarana
Image

Sad me pusti na miru da uživam uz kokice kako se međusobno šamaraju
Banjaluka, Trebinje i Zvornik vise NIKAD nece biti bosnjacki gradovi. Jednim dijelom radi zlocinacke politike SDS-a i ekipe, a drugim radi mafijaske politike SDA i ekipe.

Bosnjaka i Bosanaca je iz godine u godinu sve manje. Veoma malo se radjaju i masovno iseljavaju. Svake godine broj Bosnjaka opadne za par desetina hiljada i taj trend je nezaustavljiv radi katastrofalne politike (ako se ovo sto radi SDA politikom moze nazvati). U proteklih 20 godina nestaju bosnjacka sela, kopne dominantno bosnjacki gradici. Sve zavrsava u Sarajevu, Zenici i Tuzli, te u zemljama zapadne Evrope, uz katastrofalan natelitet. Pogledaj bihacku krajinu, NESTAJE. Za sta su ljudi ginuli? Skole se zatvaraju, nema djece.

Posten Bosnjak, ponavljam i pisem velikom slovima, POSTEN Bosnjak, ne vidi nikakvu buducnost u ovoj SDA drzavi. Ogromna vecina mladih razmislja o odlasku i ceka prvu priliku da digne sidro.

Banjaluka, Trebinje i Zvornik mogu biti bangladeški, nigerijski, sirijski, filipinski... ali bosnjacki ne mogu jer taj narod rapidno nestaje zahvaljujuci katastrofalnoj politici.

A sto se tice vas u dijaspori, pa vi raditi na jačanju Svedske i Njemacke, drugih zapadnih drzava, tamo punite budzete i radjate djecu. Nama posaljete malo sadake da prezivimo, doprinosite sadaka mentalitetu koji sam ceka da mu neko baci koru hljeba. I to se vidi sada kada trebamo nesto nabaviti legalnim tokovima, kao sto su vakcine, da za to nismo sposobni. Nismo sposobni KUPITI a kamoli nesto stvoriti, napraviti, izgraditi. SDA sistem vrijednosti podrazumijeva snalazenje i ugardjivanje, parazitiranje na kredit dok se sistem ne srusi usljed neotplativosti dugova.
Naveo si dobar primjer sa gradom Zenica. Zašto bih ja želio da Banjaluka dok ima ovakvo stanovništvo kao rezultat etničkog čišćenja i dok je dio genocidnog entiteta uopšte uspije kao Zenica?
Zašto bih želio da neko ko zastupa velikosrpske i četničke stavove a toliki je lopov da će uništiti čitav entitet bez ispaljenog metka (Dodik) i to mu uspjeva veoma dobro da izgubi protiv nekoga ko zastupa velikosrpske i četničke stavove a radi pametnije i (navodno) u dobrobit "glavnog grada" genocidnog entiteta?
Zašto bih navijao dok je Banjaluka takva kalva jeste više za nekoga ko oslobađa grad nego za nekoga ko blokira grad?
Eno ih već godinama iz rs-a dolaze u Federaciju radiit, mi smo za njih Švicarska i to je realnost a ne kao ovdje u nekom paralelnom univerzumu "Nemamo pravo ismijavati rs jer i nama nije dobro"
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#3443 Re: Draško Stanivuković

Post by Hank Paldum »

suspect_zero wrote: 30/03/2021 19:33
Hank Paldum wrote: 30/03/2021 18:00
suspect_zero wrote: 30/03/2021 17:50

Aha, kod nas se milke i tepaju jedan drugom....inače, vama u dijaspori ovo i jeste sve "za uzet kokice i gledat".
Meni je samo drago kod nebeskog naroda kada se sami sobom pozabave u večnoj prelepoj nezavisnoj srpskoj republici a vi ih FGRovci nastavite braniti od zle dijaspore od kojih su mnogi demobilisani borci ARBiH i logoraši, evo vam poruka od vaših jarana
Image

Sad me pusti na miru da uživam uz kokice kako se međusobno šamaraju
Upravo to, dijaspore (neću reći zle, kao ti) kojoj da je ovdje valjalo ne bi bila tamo...zato mani nas se šupljiranja, da ti je SDA dala da živiš normalno, dostojanstveno ne bi sada iz tuđine tipkao.
A ovo FGR je više toliko ispran termin da fakat ne znam što ga ti toliko forsiraš, niti nas ima finih, gradskih niti raje.

A ovo tvoje uživanje mi je kao kad se podsmjehuješ komšiji što se svađa i krvi sa ženom a tvoja se sa njim potajno tarlaha :oops: .....nema ovdje mjesta likovanj koliko god ti kokice bile ukusne.
Zaboravvo si da je možda komšija nekome silovao, ubio i protjerao nekoga iz zajedničke kuće pa se zato raduju? Eto ti ćeš mi reći na šta ću likovati, ne možeš izaći na proteste a glumiš na forumu glas razuma.
Evo Kiki pominje da je danas skupština, nadam se da će Draško i Lukač biti u istoj prostoriji :bih:

Ti izgleda još ne shvataš da je u doba globalizacije, 26 godina iza rata i olakšanja za radnike da rade u inostranstvu sasvim normalno da se radi negdje drugo. U Njemačkoj ima Talijana, Turaka, Slovenaca i Španaca, je li i njih SDA otjerala?
Švicarska puna Nijemaca, je li i njih SDA i loša polotika otjerala?
Vas FGRovce je stvarno vrijeme pregazilo.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#3444 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

Hank Paldum wrote: 31/03/2021 08:16 Evo Kiki pominje da je danas skupština, nadam se da će Draško i Lukač biti u istoj prostoriji :bih:
Neće. Različite skupštine.


Kod Draška zabavnije nego u "velikoj" skupštini.

https://www.6yka.com/novosti/stanivukov ... a-moj-znak
https://www.6yka.com/novosti/buka-skups ... foto-video
https://www.6yka.com/novosti/haos-u-sku ... se-odrzalo

Neće Mile zavrnuti samo grijanje, Mile zavrće sve.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3445 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

[quote="Hank Paldum" post_id=17253629 time=1617170507 user_id=442517]Naveo si dobar primjer sa gradom Zenica. Zašto bih ja želio da Banjaluka dok ima ovakvo stanovništvo kao rezultat etničkog čišćenja i dok je dio genocidnog entiteta uopšte uspije kao Zenica?
Zašto bih želio da neko ko zastupa velikosrpske i četničke stavove a toliki je lopov da će uništiti čitav entitet bez ispaljenog metka (Dodik) i to mu uspjeva veoma dobro da izgubi protiv nekoga ko zastupa velikosrpske i četničke stavove a radi pametnije i (navodno) u dobrobit "glavnog grada" genocidnog entiteta?
Zašto bih navijao dok je Banjaluka takva kalva jeste više za nekoga ko oslobađa grad nego za nekoga ko blokira grad?
Eno ih već godinama iz rs-a dolaze u Federaciju radiit, mi smo za njih Švicarska i to je realnost a ne kao ovdje u nekom paralelnom univerzumu "Nemamo pravo ismijavati rs jer i nama nije dobro"
[/quote]

Zato sto je Banjaluka Bosna i Hercegovina, zato sto bez uspjesne Banjaluke nema ni uspjesnog Sarajeva. Govorimo o pola drzave. Nece nama nikad biti dobro dok je njima lose. Dijelimo istu drzavu i istu sudbinu.

A to da je neko za nekoga Svicarska, da li si normalan jarane? Razlika je u pet deka. I uvijek ce biti jer smo jedna drzava. U Sarajevu su malo bolje plate nego u Banjaluci, ali su i veci troskoti zivota. Kada podvuces crtu dodjes skoro na isto. Kakva Svicarska?

Ja mogu shvatiti da je tebi svejedno jer ne dijelis nasu sudbinu. Medjutim, dodji u Zenicu pitaj moje prijatelje i komšije Bosnjake da li je njima svejedno. Pola je vec otislo vani a drugo pola razmislja o odlasku. Kada sam bio dijete bilo nas je more ispred zgrade. Sada nema djeteta ispred zgrade. Uzas. A bice jos puno gore.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3446 Re: Draško Stanivuković

Post by BHCluster »

Zato dok ovdje dezurni dusobriznici palamude u brlogu znaju sta rade:
Republička uprava za geodetske i imovinskopravne poslove Banja Luka – područna jedinica Milići, na adresu Alije Hasanovića iz Maćeha, općina Milići, dostavila je rješenje kojim mu se, na osnovu odredbi Zakona o premjeru i katastru RS iz 2018. godine, oduzima pravo na korištenje oko tri dunuma zemljišta koje se na njegovo ime vodilo u katastarskoj općini Maćesi.

Kako stoji u rješenju, riječ je o „uzurpaciji na parcel k.p br.1840/1 i 1840/2“ koje se vode u „privremnom listu nepokretnosti br. 28 katastarske općine Maćesi“, a na koje mu se stavlja „zabrana otuđenja i opterećenja te utvrđuje pravo Republike Srpske da se iste trebaju knjižiti kao njena svojina“.

Rješenje koje je stiglo na adresu Alije Hasanovića, stiglo je na još desetine adresa u Milićima, a prema riječima Hasanovića, uglavnom se oduzima imovina koja pripada Bošnjacima, piše Politički.ba.

"Nakon što je došlo do novog premjera zemljišta u RS-u, a time i stvaranja novog katastra i grunta RS, došlo je do otimanja privatne imovine, koja je odlukama nekakvih komisija, za koje niko od nas nije znao, po automatizmu prevedena u vlasništvo RS.

Tako su dunumi naših šuma prevedeni u vlasništvo 'Šuma RS', a obradive njive i livade u vlasništvo Republike Srpske.

Navodno, osnov za ove nove premjere kojim je, tobože, utvrđeno da naša imovina nije naša, bili su nekakvi premjeri od prije stotinu i više godina.

Svi mi na svoje otete nekretnine imamo posjedovne listove. Na tu imovinu su naši djedovi, očevi pa sada i mi plaćali porez da bi smo sada, voljom vlasti pod kojom živimo, ostali bez te imovine.

Meni je oduzeto oko tri dunuma zemlje i šume. Ima domaćina kojima je oduzeto i po 20 dunuma zemlje", navodi Hasanović.

Vlasnici kojima je oduzeta imovina, prema navodima iz rješenja, imaju pravo na žalbu Republičkoj upravi za geodetske i imovinskopravne poslove RS-a u roku od 15 dana.

„Žalbom se, možete misliti, mogu pobiti navodi iz rješenja samo u pogledu utvrđenih podataka premjera i katastarskog klasiranja zemljišta, a ne nikako otimanje imovine onog koji se žali.

Još veći apsurd je da nas u pouci o pravnom lijeku, oni koji su nam oduzeli imovinu, upućuju da u roku od 30 dana možemo pokrenuti sudski spor gdje će nam oni suditi.“

O svemu šta se događa s oduzimanjem njihove imovine, obavijestit će, najprije, međunarodne institucije u Sarajevu, a potom i nadležne evropske institucije.

"Naši strahovi da će donošenjem Zakona o premjeru i katastru RS iz 2018. godine Republika Srpska početi stvarati novi grunt i katastar po kome će, krijući se iza zakonskih odredbi, masovno oduzimati imovinu Bošnjaka su se obistinili.

Iza ovoga se kriju mnogo veći i opasniji ciljevi nego što je to oduzimanje zemlje od nekog seljaka.

Nikad nikome od nas nije došla bilo kakva obavijest da se vrši novi premjer niti da postoje te neke komisije koje to rade, niti nas je ko pozvao da donesemo na uvid papire o vlasništvu nad tom imovinom“, tvrdi Hasanović.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3447 Re: Draško Stanivuković

Post by Maraschino »

Iz brloga nista novo.
Oduzimace se imovina, imas pravo na zalbu a ko je ubijen ili protjeran nikada i nece znati za to.
Sve smisljeno da se genocidni brlog ocisti od preostalih nesrba.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#3448 Re: Draško Stanivuković

Post by LBVIEW »

BHCluster wrote: 31/03/2021 11:37 Zato dok ovdje dezurni dusobriznici palamude u brlogu znaju sta rade:
Republička uprava za geodetske i imovinskopravne poslove Banja Luka – područna jedinica Milići, na adresu Alije Hasanovića iz Maćeha, općina Milići, dostavila je rješenje kojim mu se, na osnovu odredbi Zakona o premjeru i katastru RS iz 2018. godine, oduzima pravo na korištenje oko tri dunuma zemljišta koje se na njegovo ime vodilo u katastarskoj općini Maćesi.

Kako stoji u rješenju, riječ je o „uzurpaciji na parcel k.p br.1840/1 i 1840/2“ koje se vode u „privremnom listu nepokretnosti br. 28 katastarske općine Maćesi“, a na koje mu se stavlja „zabrana otuđenja i opterećenja te utvrđuje pravo Republike Srpske da se iste trebaju knjižiti kao njena svojina“.

Rješenje koje je stiglo na adresu Alije Hasanovića, stiglo je na još desetine adresa u Milićima, a prema riječima Hasanovića, uglavnom se oduzima imovina koja pripada Bošnjacima, piše Politički.ba.

"Nakon što je došlo do novog premjera zemljišta u RS-u, a time i stvaranja novog katastra i grunta RS, došlo je do otimanja privatne imovine, koja je odlukama nekakvih komisija, za koje niko od nas nije znao, po automatizmu prevedena u vlasništvo RS.

Tako su dunumi naših šuma prevedeni u vlasništvo 'Šuma RS', a obradive njive i livade u vlasništvo Republike Srpske.

Navodno, osnov za ove nove premjere kojim je, tobože, utvrđeno da naša imovina nije naša, bili su nekakvi premjeri od prije stotinu i više godina.

Svi mi na svoje otete nekretnine imamo posjedovne listove. Na tu imovinu su naši djedovi, očevi pa sada i mi plaćali porez da bi smo sada, voljom vlasti pod kojom živimo, ostali bez te imovine.

Meni je oduzeto oko tri dunuma zemlje i šume. Ima domaćina kojima je oduzeto i po 20 dunuma zemlje", navodi Hasanović.

Vlasnici kojima je oduzeta imovina, prema navodima iz rješenja, imaju pravo na žalbu Republičkoj upravi za geodetske i imovinskopravne poslove RS-a u roku od 15 dana.

„Žalbom se, možete misliti, mogu pobiti navodi iz rješenja samo u pogledu utvrđenih podataka premjera i katastarskog klasiranja zemljišta, a ne nikako otimanje imovine onog koji se žali.

Još veći apsurd je da nas u pouci o pravnom lijeku, oni koji su nam oduzeli imovinu, upućuju da u roku od 30 dana možemo pokrenuti sudski spor gdje će nam oni suditi.“

O svemu šta se događa s oduzimanjem njihove imovine, obavijestit će, najprije, međunarodne institucije u Sarajevu, a potom i nadležne evropske institucije.

"Naši strahovi da će donošenjem Zakona o premjeru i katastru RS iz 2018. godine Republika Srpska početi stvarati novi grunt i katastar po kome će, krijući se iza zakonskih odredbi, masovno oduzimati imovinu Bošnjaka su se obistinili.

Iza ovoga se kriju mnogo veći i opasniji ciljevi nego što je to oduzimanje zemlje od nekog seljaka.

Nikad nikome od nas nije došla bilo kakva obavijest da se vrši novi premjer niti da postoje te neke komisije koje to rade, niti nas je ko pozvao da donesemo na uvid papire o vlasništvu nad tom imovinom“, tvrdi Hasanović.
Ovo rade zadnjih 150 godina. :evil:
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#3449 Re: Draško Stanivuković

Post by Hank Paldum »

Kikibombona wrote: 31/03/2021 11:13
Hank Paldum wrote: 31/03/2021 08:01Naveo si dobar primjer sa gradom Zenica. Zašto bih ja želio da Banjaluka dok ima ovakvo stanovništvo kao rezultat etničkog čišćenja i dok je dio genocidnog entiteta uopšte uspije kao Zenica?
Zašto bih želio da neko ko zastupa velikosrpske i četničke stavove a toliki je lopov da će uništiti čitav entitet bez ispaljenog metka (Dodik) i to mu uspjeva veoma dobro da izgubi protiv nekoga ko zastupa velikosrpske i četničke stavove a radi pametnije i (navodno) u dobrobit "glavnog grada" genocidnog entiteta?
Zašto bih navijao dok je Banjaluka takva kalva jeste više za nekoga ko oslobađa grad nego za nekoga ko blokira grad?
Eno ih već godinama iz rs-a dolaze u Federaciju radiit, mi smo za njih Švicarska i to je realnost a ne kao ovdje u nekom paralelnom univerzumu "Nemamo pravo ismijavati rs jer i nama nije dobro"
Zato sto je Banjaluka Bosna i Hercegovina, zato sto bez uspjesne Banjaluke nema ni uspjesnog Sarajeva. Govorimo o pola drzave. Nece nama nikad biti dobro dok je njima lose. Dijelimo istu drzavu i istu sudbinu.

A to da je neko za nekoga Svicarska, da li si normalan jarane? Razlika je u pet deka. I uvijek ce biti jer smo jedna drzava. U Sarajevu su malo bolje plate nego u Banjaluci, ali su i veci troskoti zivota. Kada podvuces crtu dodjes skoro na isto. Kakva Svicarska?

Ja mogu shvatiti da je tebi svejedno jer ne dijelis nasu sudbinu. Medjutim, dodji u Zenicu pitaj moje prijatelje i komšije Bosnjake da li je njima svejedno. Pola je vec otislo vani a drugo pola razmislja o odlasku. Kada sam bio dijete bilo nas je more ispred zgrade. Sada nema djeteta ispred zgrade. Uzas. A bice jos puno gore.
Tiipična FGR logika (tu ne mislim samo na Sarajevo već na svaki grad koji ima svoju uličicu gdje se okupljaju 1% sa Popisa) koji ne znaju kako funkcioniše svijet van njihove FGR ćaršije.
Sta veliš "Moramo podržavati Banjaluku jer je i to Bosna i Hercegovina" :D
Ja sam šokiran što u BiH postoji grupica ljudi koji su umislili da su svjetski ljudi a toliko malo imaju pojma šta se desava u svijetu i misle da je svugdje još isto kao u 1988. godini. jer je taj mentalitet iz te godine još u FGR ćaršiji.
Pa znaš li koliko ima krajeva u naprednim zemljama poput SAD, Engleske, Njemačke, Austrije, Francuske gdje u određenim pokrajinama žive samo stranci, Arapi, migranti, mještani koji su u građanskim ratovima bili na pogrešnoj strani pa su sada autsajderi itd.?
Niko iz dugih krajeva niti posjećuje niti im želi dobro ali ne daju taj dio države i smatraju ih sastavnim djelom.
Ali eto Bošnjak treba nepunih 30 godina nakon etničkog čišćenja i genocida Jovanu iz Srebrenice željeti dobro jer kada je Jovanu dobro onda je i čitavoj Bosni i Hercegovini dobro i slična patetika.
Srećom pa ovaj forum ne oslikava realnost.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3450 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

Hank Paldum wrote: 31/03/2021 12:07Tiipična FGR logika (tu ne mislim samo na Sarajevo već na svaki grad koji ima svoju uličicu gdje se okupljaju 1% sa Popisa) koji ne znaju kako funkcioniše svijet van njihove FGR ćaršije.
Sta veliš "Moramo podržavati Banjaluku jer je i to Bosna i Hercegovina" :D
Ja sam šokiran što u BiH postoji grupica ljudi koji su umislili da su svjetski ljudi a toliko malo imaju pojma šta se desava u svijetu i misle da je svugdje još isto kao u 1988. godini. jer je taj mentalitet iz te godine još u FGR ćaršiji.
Pa znaš li koliko ima krajeva u naprednim zemljama poput SAD, Engleske, Njemačke, Austrije, Francuske gdje u određenim pokrajinama žive samo stranci, Arapi, migranti, mještani koji su u građanskim ratovima bili na pogrešnoj strani pa su sada autsajderi itd.?
Niko iz dugih krajeva niti posjećuje niti im želi dobro ali ne daju taj dio države i smatraju ih sastavnim djelom.
Ali eto Bošnjak treba nepunih 30 godina nakon etničkog čišćenja i genocida Jovanu iz Srebrenice željeti dobro jer kada je Jovanu dobro onda je i čitavoj Bosni i Hercegovini dobro i slična patetika.
Srećom pa ovaj forum ne oslikava realnost.
Ovdje se ne radi o nekakvom izolovanom cosku drzave vec o POLA drzave. Ti si jarane malouman ako mislis da na 30% dominantno bosnjacke zemlje moze biti blagostanje dok je na 70% raspad sistema. To nema nigdje ne kugli zemaljskoj.

U moj grad, Zenicu, nijedna ozbiljna firma nije dosla u proteklih 10 godina. Nema nista pozitivno da covjek moze istaci. Trenutno mrcvare jadne rudare koji placu pod stare dane jer su egzistencionalno ugrozeni. Totalno sivilo i odsustvo bilo kakve perspektive i nade.

Ti si tamo u dijaspori i nemas blage veze kakva je situacija. Pola mojih drugova je otislo. Moj kum, Bosnjak ako ti je vazno, je otisao sa zenom i dvoje djece prije 2 godine. Svaki takav odlazak je strasan udarac za grad i drzavu. Ne puni se budzet, mesar, cvjecar i drugi obrtnik biljezi sve manje prihode. Jezivo je koliko je mojih drugova i poznanika otislo u proteklih pet godina. I sto je najgore, skoro svi razmisljamo o odlasku i cekamo pravu priliku. U mojoj zgradi od 40-50 stanova, gdje je nekada vrvilo od mladosti, vise nema djece i mladih ljudi. Ima samo dvoje djece. :idea:

Ljudi nisu svjesni da je ovakav mir veca opasnost po biološki nestanak naroda od rata. Ti jednostavno nemas blage veze jer nisi ovdje. Isto nerazumijevanje ima moja rodbina koja je u Evropi i Americi. Vole pametovati a veze nemaju kako je. Kao da ja govorim kakav je zivot u Minhenu jer navratim jednom godišnje na par dana.
Post Reply