Dragi umirovljeni penzioneri, hoćete li penziju?!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Dragi umirovljeni penzioneri, hoćete li penziju?!

Post by PipiDugaDevetka » 09/03/2011 19:02

Dobićemo je ako radnici zarade! Putem Radio Federacije saznah da radnici PRETIS-a (PREduzeće TIto SArajevo) štrajkuju jer su im blokirali račune, ''zavrnuli'' struju i to u momentu kada je najnoviji direktor ugovorio sa nekom španskom državnom frimom neki izvozni posao.

Radnici po ovoj hladnoći čuče i čame u halama za proizvodnju i neće izaći dok se nešto ne riješi!

Poslušajte emisiju Vijesti u pet Radio - FBiH od 8'13'':
http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?section=rfbih&wbf_id=3
Potreban REAL PLAYER.

Ja im odoh odnijeti 200gr kaHve/kave/kafe!

Hećo ministre, ti sabotiraš i moju penziju!
E, nećemo tako Dino/Hećo!

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Re: Dragi umirovljeni penzioneri, hoćete li penziju?!

Post by PipiDugaDevetka » 09/03/2011 20:23

Odlgedah FTV prilog o ovom ''štrajku'', pa sam odustao od nošenja kafe jer, izgleda da nemam sve informacije šta se dešava,...Znam samo da smo mi umirovljeni penzioneri ''donji'', u svakom slučaju.

to je to

Post by to je to » 09/03/2011 20:41

Nevjerovatno je da država uništava ovu firmu ( i koliko još drugih ) koja je u većinskom državnom vlasništvu. Ljudi nisu dobili 12 plata, penziono im se godinama ne uplaćuje a zdravstvenu knjižicu ne mogu mjesecima ovjeriti. Predhodna vlast ih uništila a ova nova se još nije formirala....

A zašto si odustao od nošenja kafe (tvoja inicijativa mi je baš super)?

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 09/03/2011 20:43

to je to wrote:Nevjerovatno je da država uništava ovu firmu ( i koliko još drugih ) koja je u većinskom državnom vlasništvu. Ljudi nisu dobili 12 plata, penziono im se godinama ne uplaćuje a zdravstvenu knjižicu ne mogu mjesecima ovjeriti. Predhodna vlast ih uništila a ova nova se još nije formirala....

A zašto si odustao od nošenja kafe (tvoja inicijativa mi je baš super)?

Nemam sve informacije o čemu se radi. Šta ja znam jesu li ona dvojica članova Upravnog odbora na silu zadržani sa radnicima u firmi?

Ako jesu, ne slažem se sa tim činom.

Hećo, ministar je maher u tim intrigama da radnici budu ''donji'' pred zakonom.

to je to

Post by to je to » 09/03/2011 21:33

Koliko sam čula niko silom nije zadržan (što je i potvrdio jedan od te dvojice). Iskreno se nadam da sila nije upotrebljena jer takođe ne opravdavam takav čin.

U svakom slučaju mentor Hečo i njegovi igrači su i doveli ove radnike na rub egzistencije.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 09/03/2011 21:39

to je to wrote:Koliko sam čula niko silom nije zadržan (što je i potvrdio jedan od te dvojice). Iskreno se nadam da sila nije upotrebljena jer takođe ne opravdavam takav čin.

U svakom slučaju mentor Hečo i njegovi igrači su i doveli ove radnike na rub egzistencije.

Što im Bajramović iz Sindikata ne donosi kafe ili dadne podršku dok se vlast ne ''pretumba'' i zamijeni ministra Heću?

to je to

Post by to je to » 09/03/2011 21:47

Pa bojim se da Bajramović nastavlja "slavni" put svog predhodnika koji se najviše borio za svoja prava.

Nadam se da nisam u pravu ali ne vidim baš neku korist od sindikata

Post Reply