Dr. Gorazd Bučar - In memoriam

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
smib
Posts: 446
Joined: 17/10/2002 00:00

#1 Dr. Gorazd Bučar - In memoriam

Post by smib »

Pred dva dana je nenadano tiho otišao da se konačno nađe ponovno sa svojom životnom suputnicom veliki Čovjek vašeg grada, legendarni graditelj olimpijske bob staze i tko zna koliko neponovljivih objekata najdražeg mu grada Sarajeva. Nadam se iskreno da mu je moj grad koliko toliko nadoknadio gubitak voljenog grada i pružio mu utočište kad mu je ono najviše trebalo. Ne znam koliko smo mi njemu, ali on je nama zaista oplemenio život svojim prisustvom, beskrajnim bosanskim šarmom i neiscrpnim vrelom znanja kojim je neštedimici darivao sve ljude oko sebe.
Neka mu je laka moja krčka zemlja u kojoj je našao posljednji počinak kraj svoje nerazdvojene družice Mirjane. Pokoj mu duši.
Bože, koliko će mi nedostajati njegov vedar osmijeh i bosanski humor.
havetinja
Posts: 759
Joined: 12/09/2003 00:00
Contact:

#2

Post by havetinja »

pozdrav za smib :wink:

i posljednji pozdrav profesoru
Last edited by havetinja on 04/02/2005 15:10, edited 1 time in total.
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#3

Post by Stari »

Arhitekture?????....u Sarajevu....vrlo moguce


Srdacan pozdrav smib
Opanak u tranziciji
Posts: 276
Joined: 28/01/2005 16:42

#4 Re: Dr. Gorazd Bučar - In memoriam

Post by Opanak u tranziciji »

smib wrote:Pred dva dana je nenadano tiho otišao da se konačno nađe ponovno sa svojom životnom suputnicom veliki Čovjek vašeg grada, legendarni graditelj olimpijske bob staze i tko zna koliko neponovljivih objekata najdražeg mu grada Sarajeva. Nadam se iskreno da mu je moj grad koliko toliko nadoknadio gubitak voljenog grada i pružio mu utočište kad mu je ono najviše trebalo. Ne znam koliko smo mi njemu, ali on je nama zaista oplemenio život svojim prisustvom, beskrajnim bosanskim šarmom i neiscrpnim vrelom znanja kojim je neštedimici darivao sve ljude oko sebe.
Neka mu je laka moja krčka zemlja u kojoj je našao posljednji počinak kraj svoje nerazdvojene družice Mirjane. Pokoj mu duši.
Bože, koliko će mi nedostajati njegov vedar osmijeh i bosanski humor.

Pokoj mu dusi!
smib
Posts: 446
Joined: 17/10/2002 00:00

#5

Post by smib »

Profesor Bučar bio je građevinar po struci. Redovni profesor Građevinskog fakulteta u Sarajevu, Osijeku, i Rijeci.
Al najviše od svega bio je dobar Čovjek.
Nekako je teško zakrpati praznine koje iza takvih ljudi ostaju.

PS: Have, Stari, pozdrav i vama iz proljetne Rijeke.
deskjob
Posts: 2
Joined: 27/11/2012 13:14

#6 Re: Dr. Gorazd Bučar - In memoriam

Post by deskjob »

Da. vrlo često ga se sjetim. Sve što je nam je kao studentina govorio u živitu se pokazalo kao istina. To mogu vizionari. Ljudi koji vide dalje od drugih.
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#7 Re: Dr. Gorazd Bučar - In memoriam

Post by vindfaker »

joj al ga diže, nakon 16 godina
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#8 Re: Dr. Gorazd Bučar - In memoriam

Post by piupiu »

vindfaker wrote: 02/02/2021 20:27 joj al ga diže, nakon 16 godina
Sjećaju se ljudi nekakvih vojskovodja, pljačkaša i sjecikesa od prije 2000 godina, pa što ne bi i svog profesora od prije 20 godina...
Post Reply