Dr. Denis Bećirović

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18334
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#226 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by GandalfSivi »

palermo wrote: Ali nije meni problem ni jedan ni drugi (rekao sam u nekom postu da su mi oba prihvatljiva) problem mi je što nestaje razlika između SDA i SDP-a.....to se čak više i ne krije.....
De molim te ovo malo elaboriraj, ne bilo ti mrsko...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#227 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by vivaldi »

palermo wrote:problem mi je što nestaje razlika između SDA i SDP-a.....
po meni je veci problem sto se forum poceo daleko vise baviti strankama i politicarima nego ljudima. ljevica, desnica. gore, dole, istok, zapad, sjever, jug..who the fuck cares.

ima li u meniju ikoga ko bi mogao bar pokusati uciniti neki pozitivni iskorak za cijelo drustvo? ja ne vidim takvog, i to je sranje ko sto mislim da je sranje sto su se i forumasi poceli baviti time sta kome treba za pobjedu umjesto sta treba za napredak. ako nema napretka onda nije bitno ko je na vlasti
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#228 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by cyprus »

Ma ne bih ja rekao da je dotle došlo, da se SDP približava SDA... Ali se Bećirovićeva retorika jeste itekako približila, i to davno... Pritom je sasvim nebitna njegova religioznost ili ateizam...

I ne bi me čudilo da Denis odleprša iz partije u nekoj ne tako dalekoj budućnosti... Samo da ne bude deja vu k'o sa Komšićem...
last mohicans
Posts: 11992
Joined: 09/08/2012 23:19

#229 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by last mohicans »

putokaz1 wrote:Podrška :Tokić ,ASDA ,POMAK
može biti korisna
ASDA navuče iz krajne 15 000/ 20 000 nek njih bar pola podrže Bećirovića dobro je
POMAK može navući ,eh sad neznam cifru,ali to su 4 jaka načelnika BIHAĆ je jak može navući i 7000 glasova
Vrlo je bitna podrška iz Krajne kao i iz Zenice,još Ramović iz Goražda podrži
Nejasni su Radončić i Šepić
Ma ovo SDP dobro radi, svidjelo se nekome ili ne. Još ako bi Hažibajrić dao podršku, a sve je bolje od Fahre po pitanju njega, kiflini i Šepićevci. To bi bio vrlo značajan broj glasača. Ne znam jesu li ove zadnje tri partije prijavile kandidate za predsjedništvo, uopšte. Mislim da dosta ljudi nije svijesno da će Denis pokupiti nemali broj SDA glasova za predsjedništvo. Nimalo nije isključivo da će neki glasati za SDA kao stranku, a za Denisa kao člana predsjedništva. Mogu ga pokušati diskreditovati koliko god hoće, pa da ga i nadri vehebijom i isilovcem proglase, neće im fajde donijeti.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#230 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by zbiljovski »

https://www.youtube.com/watch?v=taajYK4Zxmk Od 5:45

Nije Denis očigledno sam vjernik u vrhu SDP-a, generalni sekretar SDP-a, Irfan Čengić, intervju 2016. :"Ne pijem,ne pušim, pošto sam poprilično religiozna osoba, iako sam u SDP BiH, za koju mnogi kažu da su tamo ateisti i protiv religije".

Iskreno se nadam da će se SDP BiH osloboditi okova komunizma i postati moderna socijaldemokratska partija, nešto kao njemački SPD. Mnogo su mi draži ovakvi političari, nego oni koji na sva zvona eksploatišu vjeru i povjerenje vjernika.

Vjerujem da je Denis prvi korak ka tome
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#231 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Novak20 »

vivaldi wrote:
ima li u meniju ikoga ko bi mogao bar pokusati uciniti neki pozitivni iskorak za cijelo drustvo? ja ne vidim takvog, i to je sranje ko sto mislim da je sranje sto su se i forumasi poceli baviti time sta kome treba za pobjedu umjesto sta treba za napredak. ako nema napretka onda nije bitno ko je na vlasti
:thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#232 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by cyprus »

Ma ja ne znam otkud uopšte ta glupost da je u SDP sve go ateista... Mislim, znam otkud priča i ko je plasira, ali mi je nevjerovatno da se čitava javnost snebiva, i da se smatra nekim čudom kad "ispliva" primjer kakvog crvenog vjernika :-) :-) :-)
User avatar
Tigar1
Posts: 443
Joined: 24/10/2012 17:38

#233 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Tigar1 »

cyprus wrote:Ma ja ne znam otkud uopšte ta glupost da je u SDP sve go ateista... Mislim, znam otkud priča i ko je plasira, ali mi je nevjerovatno da se čitava javnost snebiva, i da se smatra nekim čudom kad "ispliva" primjer kakvog crvenog vjernika :-) :-) :-)

U SBK to zaista nije glupost, svi čelni ljudi SDP a su deklarirani ateisti, i uvijek dežurni pljuvači svega što ima veze sa vjerom pogotovo Islamom.

Dr Bećirović je sigurno ozbiljan kandidat i nebi me čudilo da na kraju pobijedi u utrci za predsjedništvo.
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#234 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by neon-x »

Izvinjavam se na upadu ali moram prokomentarisati da ovo sto rade SDA.. pardon SDP i Denis je teski turbo-folk. Ovo nije modernizacija SDP, odnosno prebacivanje iz proslog sistema u novi sistem u kojem funkcionise socijaldemokratija u Europi, na sta je pretpostavljam prof.Zgodic mislio kad je pisao o otvaranju SDP ka religijskom (ne znam nisam citao), ovo je tipicna pijacarska borba za vlast i sve blagodeti koje ona donosi.

Varaju se svi koji misli da stranke koje ce proklamovati podrsku Denisu nisu buduci koalicioni partneri u vlasti sa SDP jer niko se danas u BiH nece pocesati u korist nekog drugog a da za uzvrat ne dobije nesto za sebe.

Naravno da ovo pisem zbog toga sto svebosnjacko ludilo koje ce zahvatiti bosnjacko zivlje i izabrati Denisa u predsjednistvo je jos jedan korak unazad za opciju i viziju koju zastupa Mirsad Hadzikadic ali i za bh drustvo i drzavu.
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#235 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by neon-x »

vivaldi wrote:
palermo wrote:problem mi je što nestaje razlika između SDA i SDP-a.....
po meni je veci problem sto se forum poceo daleko vise baviti strankama i politicarima nego ljudima. ljevica, desnica. gore, dole, istok, zapad, sjever, jug..who the fuck cares.

ima li u meniju ikoga ko bi mogao bar pokusati uciniti neki pozitivni iskorak za cijelo drustvo? ja ne vidim takvog, i to je sranje ko sto mislim da je sranje sto su se i forumasi poceli baviti time sta kome treba za pobjedu umjesto sta treba za napredak. ako nema napretka onda nije bitno ko je na vlasti
Diskretno preporucujem posjetu ovoj temi prof-dr-mirsad-hadzikadic-kandidat-za-c ... 1s675.html
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18334
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#236 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by GandalfSivi »

neon-x wrote:
vivaldi wrote:
palermo wrote:problem mi je što nestaje razlika između SDA i SDP-a.....
po meni je veci problem sto se forum poceo daleko vise baviti strankama i politicarima nego ljudima. ljevica, desnica. gore, dole, istok, zapad, sjever, jug..who the fuck cares.

ima li u meniju ikoga ko bi mogao bar pokusati uciniti neki pozitivni iskorak za cijelo drustvo? ja ne vidim takvog, i to je sranje ko sto mislim da je sranje sto su se i forumasi poceli baviti time sta kome treba za pobjedu umjesto sta treba za napredak. ako nema napretka onda nije bitno ko je na vlasti
Diskretno preporucujem posjetu ovoj temi prof-dr-mirsad-hadzikadic-kandidat-za-c ... 1s675.html
To onaj sto prica kako su mu prisli studenti i rekli “da zele biti njegove iskre”? Nije ni usao u politiku, a vec laze. I da se razumijemo, i on i Falatar vjerovatno imaju dobre namjere, ali ne mozes doci u Bosnu i prosipati napamet naucene recenice po Americkoj (ili zapadnoj generalno) skripti...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#237 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by kmirsad »

GandalfSivi wrote:
kmirsad wrote:Hm... bojim se da se pomalo mješa komunizam i socijal demokratija...ogroman je broj iskrenih članova SDP-a i istovremeno velikih vjernika...svih konfesija...
Ma čak ni komunisti nisu trijebile vjernike, nego klero radikale svih boja... a koje su osjetili kao opasnost za socijalističko uređenje... SDP, nikako, sem nekog formalnog nasljednika... imovina i sl.... ne možemo stavljati u kontekst SKJ... posebno izjednačavati... najozbiljnija poveznica im je antifašizam...
A bivšeg komunističkog kadra... ima najviše u nacionalnim partijama...
Realno, neki jos zive u 60im proslog vijeka. Kakve veze ima sto je lik vjernik sa tim sto je socialdemkrata? Stavise, ako cemo ici ideoloski, vjernici bi trebali vise biti za neke socialdemokratske ideale, nego za krupni kapital. Veze s vezom nema...
Meni se ovo baš sviđa... deklarisani zacementirani socijal demokrata, privatno... vjernik... lijepo je imati stranku u kojoj imaš... socijal demokrate kao glavnu poveznicu svog članstva... a među njima privatno i po svom izboru... udrobljeni... ateisti... iskreni vjernici muslimani, ... pravoslavci...katolici... judeisti, ... hedonisti...Bogu mili...
User avatar
sinuhe
Posts: 11490
Joined: 03/06/2011 11:33

#238 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by sinuhe »

Da, to su ti bolji ljudi. Socijal demokrate :P :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#239 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by kmirsad »

sinuhe wrote:Da, to su ti bolji ljudi. Socijal demokrate :P :lol:
Iskreni socijal demokrati... i iskreni vjernici... po nekom mom pravilu i vjerovanju ne mogu niti ništa drugo do dobri ljudi...
A da kukolja ima... ima... o tome sam več pisao...
kmirsad wrote:Naravno da je i SDP bremenit kriminalom, nepotizmom, korupcijom... ni sada nije puno drugačiji... gotovo da se mogao povuči znak jednokosti... haj možda sam malo pretjerao, ali tu je to negdje, u par deka...svi kradu u svom pašaluku...
Mislim da će ovo u budučnosti biti drugačiji SDP...
Ništa Denis neče postiči pobjedom za bošnjačkog člana Predsjedništva, ukoliko svoju trenutnu popularnost ne iskoristi za sazivanje izbornog Kongresa, dolazak na čelo partije, zatim dovede svoje ljude i istomišljenjike, nekompromitovane kao što je i sam, bez oraha u đepu, u Glavni odbor, Predsjedništvo stranke, Sud časti... i izvrši korjenito čiščenje partijskih redova na regionalnim i opčinskim nivoima od kompromitovanih kadrova... zna on dobro ko su ljudi koji njegovom SDP-u ne trebaju i koji ga vuku na dno... a strpljiv je i pametan...
Inače, bez toga...to će biti Pirova pobjeda...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#240 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by vatrogasac »

last mohicans wrote:Mislim da dosta ljudi nije svijesno da će Denis pokupiti nemali broj SDA glasova za predsjedništvo. Nimalo nije isključivo da će neki glasati za SDA kao stranku, a za Denisa kao člana predsjedništva.
Trenutno ovo stoji i takvo je raspolženje, a što se tiče etiketa neće ga mašiti jer i Nijaz Duraković je u srbijanskim medijima bio islamski fundamentalista.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#241 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Capsicum »

Ovo s Bećirovićem i SDP-om prelazi u tragikomediju majke mi :D
Zadali se ljudi u kupovinu ko veliki. Misli ako će pokupit malo preletača, potplatiti par nevladinih organizacija i uću u koaliciju s ultradesničarima da će im to donjeti pobjedu. Valjda zaboravljaju da su već jednom od strane lijevih birača kažnjeni za koaliranje s desnicom.

Čekamo da se obznani podrška Bećiroviću od strane SBB i PDA. Ima li još koja partija desnog spektra da neće s SDP-om u koaliciju? HDZ? :D
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#242 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by daddy-kool »

cyprus wrote:Ma ja ne znam otkud uopšte ta glupost da je u SDP sve go ateista... Mislim, znam otkud priča i ko je plasira, ali mi je nevjerovatno da se čitava javnost snebiva, i da se smatra nekim čudom kad "ispliva" primjer kakvog crvenog vjernika :-) :-) :-)
Naravno da to nije tako, sjetićemo se dr. Lipovače i njegove bajramske čestitke. :D

Mislim da je primjedba, ako se to tako može nazvati, bila o strateškom i ideološkom opredjeljenju SDP-a. Ovdje se oni pozicioniraju kao direktni konkurent SDA, ali samo SDA a nigdje ne vidimo npr HDZ. Ironično je da se i SDA približava SDP-u kroz podršku građanskom principu u BiH.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11053
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#243 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Prpa.ba »

Cuj lijevi biraci ce nekoga kazniti :lol: najbeskorisnije i najneisplativije biracko tijelo moze kazniti samo sebe. Cinjenica je da se 25 do 33% ljevicarskog birackog tijela ni za sta ne pita, a Becirovic je skontao fol. Hoce li kapitalizirati steceno znanje, ostaje za vidjeti.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#244 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by sadie_forever »

Prpa.ba wrote:Cuj lijevi biraci ce nekoga kazniti :lol: najbeskorisnije i najneisplativije biracko tijelo moze kazniti samo sebe. Cinjenica je da se 25 do 33% ljevicarskog birackog tijela ni za sta ne pita, a Becirovic je skontao fol. Hoce li kapitalizirati steceno znanje, ostaje za vidjeti.
pravij ljevicara nema,ili ima ali premalo da bi kaznili nekoga

cinjenica da je i komsic pobjedio ne iz ljevicarski ideja vise desnicarskih,mi bosnjaci da nametnemo nekome nesto .
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#245 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Capsicum »

Ne bih se složio. Uporedite npr. izbore za članove predsjedništva iz reda H. i B. naroda u 2010 i 2014 godini. Desničarske B. partije dobijaju cca 420k oba puta, a ljevičari su "kažnjeni" zbog razjedinjenosti pa je podrška sa 337k pala na skromnih 189k, odnosno za 44%.
A što je možda još indikativnije, SDP je od 2010 kad je za državni parlament dobio 266k pao 2014 na 92k, odnosno za čitavih 65%.

Itekako lijevi glasači kažnjavaju.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#246 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by agent_zero »

SDA turkobalije primitivne pjene na sve strane i trpaju i izmišljaju ovom čovjeku sve i svašta, umjesto da ga podrže.

Sram i stid da bude SDA turkobalije koje poštena čovjeka nemaju u svom primitivnom gnijezdu, sve go dezerter, trezoraš, podrumaš, kriminalac, mafijaš, ubica...
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#247 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by cyprus »

daddy-kool wrote:
cyprus wrote:Ma ja ne znam otkud uopšte ta glupost da je u SDP sve go ateista... Mislim, znam otkud priča i ko je plasira, ali mi je nevjerovatno da se čitava javnost snebiva, i da se smatra nekim čudom kad "ispliva" primjer kakvog crvenog vjernika :-) :-) :-)
Naravno da to nije tako, sjetićemo se dr. Lipovače i njegove bajramske čestitke. :D

Mislim da je primjedba, ako se to tako može nazvati, bila o strateškom i ideološkom opredjeljenju SDP-a. Ovdje se oni pozicioniraju kao direktni konkurent SDA, ali samo SDA a nigdje ne vidimo npr HDZ. Ironično je da se i SDA približava SDP-u kroz podršku građanskom principu u BiH.
Nema većeg licemjerja, k'o kad SDA koja je zajedno sa HDZ-om i SDS-om, bukvalno ruku pod ruku kreirala etnokratski sistem, i na istom i dan danas egzistira, započne priču o građanskom principu... Dakle, nema goreg načina da se kompromitira građanska opcija...

Što se tiče SDP-a, približavanje nekom desnom izbornom tijelu nije nelogična strategija... Ali ako se radi približavanje samo tradicionalnom SDA-ovom tijelu, a ne recimo i HDZ-ovom i SDS/SNSD-ovom, onda dugoročno takav pristup nije nimalo koristan...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#248 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by putokaz1 »

Capsicum wrote:Ne bih se složio. Uporedite npr. izbore za članove predsjedništva iz reda H. i B. naroda u 2010 i 2014 godini. Desničarske B. partije dobijaju cca 420k oba puta, a ljevičari su "kažnjeni" zbog razjedinjenosti pa je podrška sa 337k pala na skromnih 189k, odnosno za 44%.
A što je možda još indikativnije, SDP je od 2010 kad je za državni parlament dobio 266k pao 2014 na 92k, odnosno za čitavih 65%.

Itekako lijevi glasači kažnjavaju.
Da Lijevi kažnjavaju svoje a Desni neće kazniti svoje bar ne do 2018,a sad možda bude samo zamjena dresova umjesto SDA da dio Desni glasa za NBL NB PDA NIP ....
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#249 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Maraschino »

kmirsad wrote:
sinuhe wrote:Da, to su ti bolji ljudi. Socijal demokrate :P :lol:
Iskreni socijal demokrati... i iskreni vjernici... po nekom mom pravilu i vjerovanju ne mogu niti ništa drugo do dobri ljudi...
A da kukolja ima... ima... o tome sam več pisao...
:thumbup:

...a onako usput, ode Rumenko i ne okrece se. Jos samo da mu ovi iz SDA daju glas pa da pozatvaramo mnoge teme. :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18334
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#250 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by GandalfSivi »

Capsicum wrote:Ovo s Bećirovićem i SDP-om prelazi u tragikomediju majke mi :D
Zadali se ljudi u kupovinu ko veliki. Misli ako će pokupit malo preletača, potplatiti par nevladinih organizacija i uću u koaliciju s ultradesničarima da će im to donjeti pobjedu. Valjda zaboravljaju da su već jednom od strane lijevih birača kažnjeni za koaliranje s desnicom.

Čekamo da se obznani podrška Bećiroviću od strane SBB i PDA. Ima li još koja partija desnog spektra da neće s SDP-om u koaliciju? HDZ? :D
Niste u GS-u jos dobili memo od Komsica da bi mu bilo drago da Denis pobijedi? Vidim Emir se uvlaci Fahri, ali neka samo da direktiva prodje, jedva cekam da te vidim kako branis Denisa po forumu. Nece ti biti prvi put da mijenjas misljenje...
Locked