DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#551 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by UmaX »

Ako su u Austriji "uhvatili" tog na BH tablama i opalili kaznu, ne vidim zasto ne bi ni Hrvati. :D

Salu na stranu, ne smiju to raditi strancima jer je diskriminacija. Gdje god da se auto registrira, mora proc tehnicki. Druga stvar sto je kod nas tehnicki smijesan.

A i pored toga, kao sto je vec vise puta receno, skinut DPF i dalje prolazi na tehnickom, jer se mjeri zacrnjenost u leru. Dzaba sto dignu obrtaje, to nista. Treba opterecenje da bi zacadio.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#552 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by hladan.preminger »

UmaX wrote:Ako su u Austriji "uhvatili" tog na BH tablama i opalili kaznu, ne vidim zasto ne bi ni Hrvati. :D

Salu na stranu, ne smiju to raditi strancima jer je diskriminacija. Gdje god da se auto registrira, mora proc tehnicki. Druga stvar sto je kod nas tehnicki smijesan.

A i pored toga, kao sto je vec vise puta receno, skinut DPF i dalje prolazi na tehnickom, jer se mjeri zacrnjenost u leru. Dzaba sto dignu obrtaje, to nista. Treba opterecenje da bi zacadio.
Pitanje je zasto su toga u austriji kaznili, mozda lik laze zbog cega je kaznjen.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#553 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by 530i »

UmaX wrote:
Salu na stranu, ne smiju to raditi strancima jer je diskriminacija. Gdje god da se auto registrira, mora proc tehnicki. Druga stvar sto je kod nas tehnicki smijesan.
.
Između ostalog, i za sve druge države, bilo prilikom prelaska granice, bilo tokom boravka, auto mora biti ispravno. Znam čovjeka koji je imao udes kod Makarske i policija mu nije dala da nastavi tako, nego je morao popravljati auto dole - golf 4 udaren sa lijeve strane - mogao je voziti bez problema, ali... isto važi ako je i razbijena šajba, razbijen far i sl., a može biti registrovan i pet godina kod nas.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#554 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by UmaX »

Da, da, naravno.

No zaustavljat ljude nasumicno i gledat ima li DPF mi djeluje previse ekstremno, narocito ganjat strance.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#555 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by supercali »

UmaX wrote:Da, da, naravno.

No zaustavljat ljude nasumicno i gledat ima li DPF mi djeluje previse ekstremno, narocito ganjat strance.
Pa ti si u njehovoj zemlji koja postuje svoje gradjane I brine se o.njima
Zašto bi on dopustio bilo kojem strancu da mu zagadjuje prirodu za koju se on brine ulaze novce I sl
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#556 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by 530i »

Kontroliše se to i češće nego što mi mislimo.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#557 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by UmaX »

Eto sad. :D

Realno trebaju vec na granici gledat aute. I ako neko uleti sa cadjavcem u zonu gdje smiju samo Euro 6 vozila.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#558 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by 530i »

Gledaju i na granici, ali ne mogu sad ispitivati svaki auto. Poenta je da se bez DPF-a može desiti problem sa organima reda.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#559 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Ommadawn »

Nema veze sa DPF-om ili diesel motorom ali sa granicarima, policijom i nasim narodom i njegovim "mudrostima" - itekako ima.
Krenuo moj drug autom nazad za Swe iz Bosne. Nakupovao cigara i alkohola, da ponese pa ce to prodati. Tad se cini mi se moglo pronijeti jedna ili dvije steke cigara ali on je toga imao masu pa rasporedio po autu. Jednu steku stavio na torbe odozgo, kao eto da skloni svaku sumnju.
Pustise ga ljudi na granici, hvali se on da je prosao, eto vidi levata, niko nista, jesam ih zajebo... Taman negdje prije nego ce iz Austrije u Njemacku policija ga zaustavi. Policijsko auto, Audi i pored njega nekakav kombi.
Daj vozacku, daj papir od osiguranja, sve u dure - bitte, otvori nam gepek. Otvori on gepek, izvadi torbe i momci pocese traziti. Nadjose masu steka - kazna 1100 eura. Uhvatio se on za glavu, konta sta ce, kako ce...

Svabo je davno rekao "Jebi kleine, neces dugo".
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#560 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by UmaX »

Hahaha, cuo sam za takve slucajeve. To oni da rasterete granicu. :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 7321
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#561 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Rockefeller »

Jebote zivi u Svedskoj i sverca.

E neka mu.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#562 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by UmaX »

Znam jednog koji bas cesto dolazi Wizzairom iz Njemacke. Svaku put ponese steku cigareta, sto zaradi na njima mu pokrije barem pola karte ako ne i citavu. :D :D :D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#563 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by hladan.preminger »

Ommadawn wrote:Nema veze sa DPF-om ili diesel motorom ali sa granicarima, policijom i nasim narodom i njegovim "mudrostima" - itekako ima.
Krenuo moj drug autom nazad za Swe iz Bosne. Nakupovao cigara i alkohola, da ponese pa ce to prodati. Tad se cini mi se moglo pronijeti jedna ili dvije steke cigara ali on je toga imao masu pa rasporedio po autu. Jednu steku stavio na torbe odozgo, kao eto da skloni svaku sumnju.
Pustise ga ljudi na granici, hvali se on da je prosao, eto vidi levata, niko nista, jesam ih zajebo... Taman negdje prije nego ce iz Austrije u Njemacku policija ga zaustavi. Policijsko auto, Audi i pored njega nekakav kombi.
Daj vozacku, daj papir od osiguranja, sve u dure - bitte, otvori nam gepek. Otvori on gepek, izvadi torbe i momci pocese traziti. Nadjose masu steka - kazna 1100 eura. Uhvatio se on za glavu, konta sta ce, kako ce...

Svabo je davno rekao "Jebi kleine, neces dugo".

Pa i kod nas imas graničnu policiju koja bude u patrolama i vrši kontrole relativno daleko od granice.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#564 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by condy »

Udarili na pošten narod :-D

Sta ih se opeklo na cigarama do sada!

Al, dobro opeklo.

Što bi bilo dobro, da su i kod nas takve kazne za švercere i razne mutljaroše.
Prodisali bi kolektivno.
axe22
Posts: 1805
Joined: 11/03/2013 21:21

#565 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by axe22 »

hladan.preminger wrote:
Pitanje je zasto su toga u austriji kaznili, mozda lik laze zbog cega je kaznjen.

Jbg, ne bi sad ganjao dpf da kupi i ponovo ugradi na vozilo da su ga kaznili zbog neceg drugog.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#566 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by supercali »

condy wrote:Udarili na pošten narod :-D

Sta ih se opeklo na cigarama do sada!

Al, dobro opeklo.

Što bi bilo dobro, da su i kod nas takve kazne za švercere i razne mutljaroše.
Prodisali bi kolektivno.
Ima onaj klip kad ispituju ciganku
Jel se tesko zivi
Pa zivi ne daju nam da prosimo da krademo...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#567 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Ommadawn »

Rockefeller wrote:Jebote zivi u Svedskoj i sverca.

E neka mu.
Nije jedini. Ima ih koliko hoćeš, mogao bih napisati knjigu o tome. A nećeš mi vjerovati, 1993-e kad smo ganjali papire da napustimo BL, stojimo ja i tata u redu a neki koji su bili upoznati sa cijenama alkohola i cigara (visokim, jel) već planiraju šta i kako će eto zajebati sistem.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7321
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#568 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Rockefeller »

Ommadawn wrote:
Rockefeller wrote:Jebote zivi u Svedskoj i sverca.

E neka mu.
Nije jedini. Ima ih koliko hoćeš, mogao bih napisati knjigu o tome. A nećeš mi vjerovati, 1993-e kad smo ganjali papire da napustimo BL, stojimo ja i tata u redu a neki koji su bili upoznati sa cijenama alkohola i cigara (visokim, jel) već planiraju šta i kako će eto zajebati sistem.
To je lopovluk, zavrtat sistem i tako te stvari.

Jebes sve nes se obogatit svercajuci 20 steka i par litara alkohola.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#569 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Ommadawn »

Rockefeller wrote:
Ommadawn wrote:
Rockefeller wrote:Jebote zivi u Svedskoj i sverca.

E neka mu.
Nije jedini. Ima ih koliko hoćeš, mogao bih napisati knjigu o tome. A nećeš mi vjerovati, 1993-e kad smo ganjali papire da napustimo BL, stojimo ja i tata u redu a neki koji su bili upoznati sa cijenama alkohola i cigara (visokim, jel) već planiraju šta i kako će eto zajebati sistem.
To je lopovluk, zavrtat sistem i tako te stvari.

Jebes sve nes se obogatit svercajuci 20 steka i par litara alkohola.
Ma nećeš biti milioner ali imat ćeš malo više nego prosječan čovjek. Ali stalno strahovati i kontati da te neko prati, da će ti upasti u stan i pretresati pa ti zveknut’ kaznu koja je veća od te sve zarade - neka hvala, dobro je i ovako.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#570 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Sodom1 »

condy wrote:Udarili na pošten narod :-D

Sta ih se opeklo na cigarama do sada!

Al, dobro opeklo.

Što bi bilo dobro, da su i kod nas takve kazne za švercere i razne mutljaroše.
Prodisali bi kolektivno.
Ne bi prodisali jer bi zaposlili jos administracije
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#571 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by condy »

Sodom1 wrote:
condy wrote:Udarili na pošten narod :-D

Sta ih se opeklo na cigarama do sada!

Al, dobro opeklo.

Što bi bilo dobro, da su i kod nas takve kazne za švercere i razne mutljaroše.
Prodisali bi kolektivno.
Ne bi prodisali jer bi zaposlili jos administracije
I to sto kazes. :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#572 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by basicm »

Ima li ko iskustva sa skidanjem i ciscenjem dpf-a?
Ima li koristi kakve?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#573 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by amar1994 »

basicm wrote:Ima li ko iskustva sa skidanjem i ciscenjem dpf-a?
Ima li koristi kakve?
Ima , radio mi je jaran na mazdi 3 2.0cd prije god , sad zasad nema problema :thumbup: , neke opasne hemikalije se koriste :shock:

Najbolje ti je iscupat i Çipovat :mrgreen:
User avatar
bude
Posts: 934
Joined: 10/11/2008 13:26

#574 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by bude »

basicm wrote:Ima li ko iskustva sa skidanjem i ciscenjem dpf-a?
Ima li koristi kakve?
Ja sam poodavno probao cistiti na p807, skinuo i temeljito ispirao pod pritiskom i nekim sredstvima, vratio na auto i opet gori, efekat nula bodova, i ovi sto su placali za ciscenje 4-5 stoja su nakon kratkog vremena opet imali problem. Na kraju se toliko zacepio da se usijao i zapalio plasticnu zastitu ispod motora, srecom kod majstora se to desilo pa su ga odmah i ugasili, da je bilo u voznji :-)
Vjerovatno ima rok trajanja i onda samo zamjena pomaze. Ja sam svoj fizicki i softverski izbacio i poslije se moglo vidjeti pod jakom turom malo dima, odnosno da ga nema.
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#575 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by basicm »

Najlakse ga iscupati, ali nije mi to cilj. Amare gdje je radio taj tvoj?
Post Reply