DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#476 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by konektovan »

Kad je ljeto i treba da bude vruće, pa ja... :mrgreen:
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#477 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by refffko »

Ommadawn wrote:
refffko wrote:Ima fap u autu, a ugalj i gume lozi ;)
U gradski prevoz nije usao 10 godina. A sve veliki ekolozi :run:
Zao mu mede, a djevojci kupi bundu od cincile.
Cekaj, ti smatras da je sasvim u redu da uklonis nesto sto, kako si licno ubjedjen, je nametnuto auto industriji? Ti se ne pitas zasto su ljeti onolike vrucine i sto se po gradu ne moze disati?
Iz istog razloga kao ti, sto si skinuo FAP filter sa auta - ljudi loze gume, ugalj i sta vec ne. Ni ti ne ulazis u gradski prevoz jer se bolje pravit frajer u autu.
Razumijem problem da se filter napuni ali zasto ga ne ocistiti? Nego bolje skinut, ha ja...
Mislim da je puno veci problem na Otoci dozvoliti gradnju onolikog broja zgrada, totalno zatvoriti strujanja vazduha, nego da u gradu 200 auta iskljuci fap filter.
Mislim da 200 tih auta manje zagadjuje vazduh, nego 10 auta koja idu na loz ulje, a takva auta redovno prolaze tehnicki pregled.
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#478 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by basicm »

Ja sam vec pisao da su mi htjeli zdrav filter cupati jer je javio da treba regeneraciju. 4 od 4 majstora koja sam posjetio. Zasto da ne, ja odem bez lampice greske, on naplati skidanje jos proda u otpad, dobar pola mjeseca da ne radi.
Znaci jednom u 10 godina u trajvan i brise se grijeh skidanja filtera? Odoh danas djirat a sutra filter van.
vozackii
Posts: 451
Joined: 01/08/2014 20:37

#479 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by vozackii »

Oni nam najlosije gorivo uvaljuju cijene dizu kako hoce a mi trebamo bit fini cuvati Bosnicu hahaha :thumbup:

A jos registraciju i njene namete nisam pomenuo :lol:
Last edited by vozackii on 30/01/2018 13:08, edited 1 time in total.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#480 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Ommadawn »

refffko wrote:
Ommadawn wrote:
refffko wrote:Ima fap u autu, a ugalj i gume lozi ;)
U gradski prevoz nije usao 10 godina. A sve veliki ekolozi :run:
Zao mu mede, a djevojci kupi bundu od cincile.
Cekaj, ti smatras da je sasvim u redu da uklonis nesto sto, kako si licno ubjedjen, je nametnuto auto industriji? Ti se ne pitas zasto su ljeti onolike vrucine i sto se po gradu ne moze disati?
Iz istog razloga kao ti, sto si skinuo FAP filter sa auta - ljudi loze gume, ugalj i sta vec ne. Ni ti ne ulazis u gradski prevoz jer se bolje pravit frajer u autu.
Razumijem problem da se filter napuni ali zasto ga ne ocistiti? Nego bolje skinut, ha ja...
Mislim da je puno veci problem na Otoci dozvoliti gradnju onolikog broja zgrada, totalno zatvoriti strujanja vazduha, nego da u gradu 200 auta iskljuci fap filter.
Mislim da 200 tih auta manje zagadjuje vazduh, nego 10 auta koja idu na loz ulje, a takva auta redovno prolaze tehnicki pregled.
Mislim da je problem neplanska gradnja.
Mislim da je problem da se lozi guma, plastika, ugalj, tkanina...
Mislim da je problem da se auta voze na loz ulje.
Mislim da je problem skidati FAP/DPF filter na autu.
Mislim da je problem smatrati da je "nametnuto".
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#481 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Throttle »

Cuj kako ce proci tehnicki, isto kao sto sad prolaze neispravni :mrgreen:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#482 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by liaar »

jedan od razloga što raja skida DPF je i održavanje istog.
Na kvalitetu našeg goriva nema niko da je zadovoljan, 3l tekućine za DPF koliko sam čuo izađe oko 500€+-
Plus ako crkne DPF, treba zamijeniti, što opet ide preko 1000€. A zna se kakva je situacija sa parama u državi, svi su kreditno zavaljeni svakako, odakle da još izmišljaju tolike pare za te popravke ?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#483 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Ommadawn »

vozackii wrote:Oni nam najlosije gorivo uvaljuju cijene dizu kako hoce a mi trebamo bit fini cuvati Bosnicu hahaha :thumbup:

A jos registraciju i njene namete nisam pomenuo :lol:
A zasto ne? Tebi je sasvim okej da su rijeke zagadjene, da smeca ima svukuda, da ne mozes stati na parking pored puta a da nije pretvoren u deponiju, da Golf iz 1986-e ispred tebe stvori dimnu zavjesu svaki put kad presalta??

Registracijom placas porez za saobracaj. Nisi zadovoljan putevima, saobracajom i ostalim? Unistavaj vladu a ne prirodu.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#484 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Ommadawn »

liaar wrote:jedan od razloga što raja skida DPF je i održavanje istog.
Na kvalitetu našeg goriva nema niko da je zadovoljan, 3l tekućine za DPF koliko sam čuo izađe oko 500€+-
Plus ako crkne DPF, treba zamijeniti, što opet ide preko 1000€. A zna se kakva je situacija sa parama u državi, svi su kreditno zavaljeni svakako, odakle da još izmišljaju tolike pare za te popravke ?
Pa onda jaro kupis auto koje mozes i odrzavati.
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#485 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by refffko »

Ja sam morao mijenjati filter na auto koje je preslo samo 140 000KM.
Auto je kupljeno u Sarajevu. Ovdje vozeno, ovdje redovno odrzavano. Znaci, shebalo ga je nekvalitetno gorivo.
Ko je za to kriv?
Ko bi bio kriv da sam sad izvalio milju za nov filter, a da me opet hebe za 50 000 kilometara?
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#486 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by liaar »

Pa ja, onda bi srali ovdje kako se voze starudije koja zagađuju
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#487 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by basicm »

liaar wrote:Pa ja, onda bi srali ovdje kako se voze starudije koja zagađuju
Nije nego benzince. Ne mora se svo imanje prodati ako se benzinac kupi.
vozackii
Posts: 451
Joined: 01/08/2014 20:37

#488 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by vozackii »

Joj samo da dpf nataknemo na svako auto i rijesili smo svaki problem u Bosni. Cak cemo i u EU uci cim zakon za dpf donesemo .. ima mnoooooogo vecih problema od dpf. Pa dpf ima 20% auta na cestama nasim a 80% ih je bez njeg.. bas je dpf problem
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#489 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by amar1994 »

refffko wrote:Ja sam morao mijenjati filter na auto koje je preslo samo 140 000KM.
Auto je kupljeno u Sarajevu. Ovdje vozeno, ovdje redovno odrzavano. Znaci, shebalo ga je nekvalitetno gorivo.
Ko je za to kriv?
Ko bi bio kriv da sam sad izvalio milju za nov filter, a da me opet hebe za 50 000 kilometara?
nije to do goriva izvinut ces :thumbup:

to je najveci mit da je tamo puno bolje gorivo :-)

vidio sam da je 1.6 hdi , ako je stari sa 16v , taj filter je i predvidjen da se mijenja na 120000km .
Last edited by amar1994 on 30/01/2018 13:32, edited 1 time in total.
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#490 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by refffko »

basicm wrote:
liaar wrote:Pa ja, onda bi srali ovdje kako se voze starudije koja zagađuju
Nije nego benzince. Ne mora se svo imanje prodati ako se benzinac kupi.
Evo sad hoce i na benzince DPF filter da ugradjuju.
Znaci li to da sve ove sadasnje benzicne izjednacavaju po stetnosti za okolinu sa dizelima koji nemamju DPF?
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#491 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by ado-šampion »

Ja razumijem problem i ne podrzavam to skidanje, ali ne budite ljudi naivni s tom pricom o eko testu i 2020. :-) U Njemackoj ljudi prolaze eko test s uredno otklonjenim DPF filterima, danas u 2018. godini. I dobiju zeleni stiker. I to ne samo u Njemackoj nego svuda po Evropi. Gdje je tehnicki prava strogoca u poredjenju s BiH. A kod nas auto danas prodje tehnicki samo sto ne spadne s tockova, haman ga doguraju u stanicu za pregled. Agencije koje se bave registracijom otvaraju stanice za tehnicki da bi imali za musterije vlasnike obarastina kojim se eto tu i tamo desi da ih vrate s tehnickog na drugim mjestima. A lafo za 2 godine nece moci ispod euro 3 ili koji vec. :roll: :-)

Ima rjesenje tog problema, kupujte benzince. U nekim zemljama koje su isto tako siromasne dizeli su skroz zabranjeni. Nas narod treba tjerati da kupuje nova auta pa kakva god. A ne groba koji je nekad bio auto pa skine DPF. Ali daleko smo mi od toga, govore to ovdje spomenute zgrade na Otoci, lozenje cvrstih goriva u gradu cak i od strane gradskih toplana, itd, itd.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#492 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by amar1994 »

Lijepi MOT :izet:

Neces proc majcin sine , sve se gleda i pregleda , zbog pisljive korozije na blatobranima padaju auta :shock: :thumbup:
You can be fined up to £2,500, be banned from driving and get 3 penalty points for driving a vehicle in a dangerous condition.
:izet: :lol:
Last edited by amar1994 on 30/01/2018 13:45, edited 2 times in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#493 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by konektovan »

Ima narod za novu daciu ado, ali nece niko da je vozi. Svi hoce polovnu peticu, sesticu, sedmicu, bengu, mecku, skodu. :mrgreen: to nas hebe da izvineš. :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#494 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by supercali »

liaar wrote:Pa ja, onda bi srali ovdje kako se voze starudije koja zagađuju
Zasto moramo svi voziti?
Evo ja u zadnjih 2 mjeseca mozda 10 puta sjeo u auto da vozim
Ne idem u trafiku autom ne idem na posao autom kad izlazim subotom pokupi me jaran vrati me taksi ili sl
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#495 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Ima narod za novu daciu ado, ali nece niko da je vozi. Svi hoce polovnu peticu, sesticu, sedmicu, bengu, mecku, skodu. :mrgreen: to nas hebe da izvineš. :mrgreen:
jebla te dacija , gledaj golfa :D

https://www.olx.ba/artikal/27930360/vol ... full-2011/

:izet: :run:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4478
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#496 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by VladaFBiH »

amar1994 wrote:
refffko wrote:Ja sam morao mijenjati filter na auto koje je preslo samo 140 000KM.
Auto je kupljeno u Sarajevu. Ovdje vozeno, ovdje redovno odrzavano. Znaci, shebalo ga je nekvalitetno gorivo.
Ko je za to kriv?
Ko bi bio kriv da sam sad izvalio milju za nov filter, a da me opet hebe za 50 000 kilometara?
nije to do goriva izvinut ces :thumbup:

to je najveci mit da je tamo puno bolje gorivo :-)

vidio sam da je 1.6 hdi , ako je stari sa 16v , taj filter je i predvidjen da se mijenja na 120000km .
mislim da je prva generacija bila 80k check, druga 120k check a treca i aktuelna 160k check... a filter je vjerovatno trajao i više nego što su predvidjeli :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#497 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by amar1994 »

VladaFBiH wrote:
amar1994 wrote:
refffko wrote:Ja sam morao mijenjati filter na auto koje je preslo samo 140 000KM.
Auto je kupljeno u Sarajevu. Ovdje vozeno, ovdje redovno odrzavano. Znaci, shebalo ga je nekvalitetno gorivo.
Ko je za to kriv?
Ko bi bio kriv da sam sad izvalio milju za nov filter, a da me opet hebe za 50 000 kilometara?
nije to do goriva izvinut ces :thumbup:

to je najveci mit da je tamo puno bolje gorivo :-)

vidio sam da je 1.6 hdi , ako je stari sa 16v , taj filter je i predvidjen da se mijenja na 120000km .
mislim da je prva generacija bila 80k check, druga 120k check a treca i aktuelna 160k check... a filter je vjerovatno trajao i više nego što su predvidjeli :)
:thumbup:

Za moj pise da je bez odrzavanja , vidjet cemo , tek je 85 hiljada 8-)

inace ima zamjenski za pristojnu cijenu :)

https://www.bestpartstore.co.uk/1017925 ... ust-system

3god garancije
vozackii
Posts: 451
Joined: 01/08/2014 20:37

#498 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by vozackii »

konektovan wrote:Ima narod za novu daciu ado, ali nece niko da je vozi. Svi hoce polovnu peticu, sesticu, sedmicu, bengu, mecku, skodu. :mrgreen: to nas hebe da izvineš. :mrgreen:
Pa svako za svoje pare bira sta hoce. A sva ta auta su bolja od konzerve te. Eto je tebi vozaj se
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#499 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by supercali »

Jah bolja su a kad dodje servis onda ovdje otvara se tema servis mi 1000 ima li sta jeftinije
Jel mogu ja to nekako skinuti jel mogu ja to nekako improvizaciju neku i sl
vozackii
Posts: 451
Joined: 01/08/2014 20:37

#500 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by vozackii »

supercali wrote:Jah bolja su a kad dodje servis onda ovdje otvara se tema servis mi 1000 ima li sta jeftinije
Jel mogu ja to nekako skinuti jel mogu ja to nekako improvizaciju neku i sl
Jesam ja reko bolja su ili jeftinija odrzavat

To je do mozga kupca ali auto ko auto je svemirski brod za konzervu
Post Reply