DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#1051 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by UmaX »

jel ikad iko doso kod tih Ćunera i reko rasĆipuj mi auto????
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#1052 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by basicm »

UmaX wrote: 12/11/2020 10:32 jel ikad iko doso kod tih Ćunera i reko rasĆipuj mi auto????
Ja cekam termin :zjev:
User avatar
kabal1337
Posts: 8067
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#1053 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by kabal1337 »

ja71 wrote: 12/11/2020 08:56
kabal1337 wrote: 11/11/2020 22:22 Ja ne smatram da su krivi, odakle on zna da nece vozilo koristiti recimo za stazu a ne za svakodnevnu upotrebu.
...
da li je stvarno auto namijenjeno za stazu ako neko dodje i ode svojim autom ?
znaju oni dobro da kod 99% musterija to nije slucaj.
ovakvi "argumenti" su prica za malu djecu.
Njega se to ne tice, nije vidio.
hadzaj
Posts: 177
Joined: 15/09/2013 18:36

#1054 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by hadzaj »

Dali će od 1 januara 2021 biti moguće proći eko test na tehničkom pregledu sa vozilima na kojima su eliminirani dpf filteri bilo bušenjem ili vađenjem unutrašnjeg sadržaja dpf filtera ?
User avatar
Optimist
Posts: 13642
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1055 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Optimist »

hadzaj wrote: 25/11/2020 17:41 Dali će od 1 januara 2021 biti moguće proći eko test na tehničkom pregledu sa vozilima na kojima su eliminirani dpf filteri bilo bušenjem ili vađenjem unutrašnjeg sadržaja dpf filtera ?
Naravno da hoce, kao i do sada. Otkud ti to da nece?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13206
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1056 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Evolution_IV »

mozda je covjek mislio da smo postali drzava :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1057 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by bitanga_sa_otesa »

od ponedeljka je pravna drzava :bih: :thumbup:
hadzaj
Posts: 177
Joined: 15/09/2013 18:36

#1058 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by hadzaj »

Prelazni period je bio do 1 januara 2020 a ne 2021 godine , to važi za srbiju 5 jul 2021 https://www.klix.ba/amp/200109033
avijon
Posts: 1529
Joined: 20/08/2012 22:10

#1059 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by avijon »

Ista vijest evo peta godina :lol: :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 13642
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1060 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Optimist »

Neprimjenom zakona o tehnickim pregledima u Bosni se samo kupuje socijalni mir.
Nista vise.
Taman posla da se od ponedjeljka pocne raditi po propisu, pa da vise ne prodje 40posto vozila koja se voze.
artur morgan
Posts: 2829
Joined: 30/04/2020 19:47

#1061 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by artur morgan »

Manje guzve bi bilo na cesti, oni koji bi opstali prodisali bi i dobili dusevni mir :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1062 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by bitanga_sa_otesa »

artur morgan wrote: 25/11/2020 19:31 Manje guzve bi bilo na cesti, oni koji bi opstali prodisali bi i dobili dusevni mir :D
:smeker: :brmbrm:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1063 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sam sebi danas novu izduvnu skrojio i laNbada sondu novu i katalizator,mene nece vracat s tehniĆkog.

Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1064 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by tempuser »

Optimist wrote: 25/11/2020 19:29 Neprimjenom zakona o tehnickim pregledima u Bosni se samo kupuje socijalni mir.
Nista vise.
Taman posla da se od ponedjeljka pocne raditi po propisu, pa da vise ne prodje 40posto vozila koja se voze.
Davno apsolvirana tema... Uz nerad tehničkih pregleda tu su "sindikalne" cijene osiguranja!
Sve dok Bošnjo uz 450 EUR prosječne plate može da se nategne da vozika auto (o kući bez fasade, oluka i ograde, ustima bez zuba, grahu bez mesa sad nećemo) mislim da mu je dobro u životu!
User avatar
sime_cipol
Posts: 16253
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1065 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by sime_cipol »

Vodećim politicarima je za narednu godinu dovoljno sto su izgubili Sarajevo i Banja Luku, nisu ludi da narod provociraju i sa eliminatornim TP :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1066 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by tempuser »

I bar 1/3 foruma! :D
artur morgan
Posts: 2829
Joined: 30/04/2020 19:47

#1067 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by artur morgan »

Nova vlast u Sarajevu i Banja Luci, jutros je odlučno odbacila i demantirala špekulacije koje iznosi @sime_cipol, i kazala da prvo što će uraditi bit će eliminatorni TP....uz poruku da im je veoma stalo do duševnog mira vozača koji će prodisati kada 40% vozača sa dpf delete uklone iz saobraćaja, čak više nego do ekologije, živjela nova vlast :-D
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#1068 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by ado-nekad-sampion »

Nit zivim u BiH nit sam skidao nista s auta dok sam zivio (auto s DPFom) i protivnik sam da se bilo sta skida s auta, ali...

Ne mozete ljudi ocekivati da se rade stvari na silu. Prvo se moraju stvoriti uslovi da vecina ljudi zivi iole normalno, a ne samo 10-20% stanovnistva, tek se onda mogu lupati zabrane. I to se odnosi na sve.

Problem zagadjenja se nece rijesiti NIKAD, sve dok je 40% nezaposlenih i 20% na mizernim platama. Ko misli suprotno vrlo je iluzoran.

A socijalni mir se kupuje svugdje na svijetu, samo zavisno od stanja privrede na malo vecem ili manjem nivou. Ko misli da ima rjesenje koji nije nemoj vozati ili nemoj se grijati, njegov glas treba da se cuje. :D
User avatar
kabal1337
Posts: 8067
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#1069 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by kabal1337 »

Sto si skidao najlon ado :D
(Sala naravno)
artur morgan
Posts: 2829
Joined: 30/04/2020 19:47

#1070 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by artur morgan »

ado-nekad-sampion wrote: 26/11/2020 12:06 Problem zagadjenja se nece rijesiti NIKAD, sve dok je 40% nezaposlenih i 20% na mizernim platama. Ko misli suprotno vrlo je iluzoran.
Da ti ja nešto kažem :-D

Nije toliko bitno što je po tvojim tvrdnjama 40% nezaposlenih i sto 20% ima mizerne plate. U većim bh. gradovima, koji imaju problem sa zagađenjem tokom zime, u kojima se loži svašta nešto za grijanje, lokalni nivo, općina odnosno grad, pa ni viši nivoi vlasti kantoni, od poslije rata nisu uopće ulagali u toplotnu infrastrukturu, nije se uopšte proširivala toplotna infrastruktura prema prigradskim naseljima, nije vršeno ulaganje u eko prihvatljive izvore toplotne energije. Pa sad vidi, kolike iznose krediti koje uzimamo od MMF-a i gdje te pare idu, kao i od drugih finansijskih organizacija, koliko je bačeno za SDA ventilatore, koliko je pronevjera bilo od rata, afera bilo, korupcije, lopovluka, Asima... odnosno da je bilo reda i rada, domaćinskog trošenja javnih sredstava, danas ne bi bilo problema sa zagađenjem bez obzira na to što ima dosta u državi nezaposlenih i ljudi slabih primanja koji nemaju mogućnost da investiraju u prihvatljivije ekološke sisteme za grijanja u svojim domovima. Međutim otkad je to njihova obaveza ? Jeli Njemci imaju takvu obavezu ? Ili je to riješila država Njemačka.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#1071 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by RagibUzoriti »

Daj ba pustite se suplje.

Magle i smoga u ratu u Sarajevu bilo, kad se nije imalo ni loziti sta ni voziti sta.

Isfurana prica o ekoloski osvjestenoj gospodi.
artur morgan
Posts: 2829
Joined: 30/04/2020 19:47

#1072 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by artur morgan »

Bilo je nekad smoga i u Evropi ali nema vise :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1073 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by bitanga_sa_otesa »

u evropi su metlama rastjerali smog :D
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#1074 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by ado-nekad-sampion »

artur morgan wrote: 26/11/2020 13:22
ado-nekad-sampion wrote: 26/11/2020 12:06 Problem zagadjenja se nece rijesiti NIKAD, sve dok je 40% nezaposlenih i 20% na mizernim platama. Ko misli suprotno vrlo je iluzoran.
Da ti ja nešto kažem :-D

Nije toliko bitno što je po tvojim tvrdnjama 40% nezaposlenih i sto 20% ima mizerne plate. U većim bh. gradovima, koji imaju problem sa zagađenjem tokom zime, u kojima se loži svašta nešto za grijanje, lokalni nivo, općina odnosno grad, pa ni viši nivoi vlasti kantoni, od poslije rata nisu uopće ulagali u toplotnu infrastrukturu, nije se uopšte proširivala toplotna infrastruktura prema prigradskim naseljima, nije vršeno ulaganje u eko prihvatljive izvore toplotne energije. Pa sad vidi, kolike iznose krediti koje uzimamo od MMF-a i gdje te pare idu, kao i od drugih finansijskih organizacija, koliko je bačeno za SDA ventilatore, koliko je pronevjera bilo od rata, afera bilo, korupcije, lopovluka, Asima... odnosno da je bilo reda i rada, domaćinskog trošenja javnih sredstava, danas ne bi bilo problema sa zagađenjem bez obzira na to što ima dosta u državi nezaposlenih i ljudi slabih primanja koji nemaju mogućnost da investiraju u prihvatljivije ekološke sisteme za grijanja u svojim domovima. Međutim otkad je to njihova obaveza ? Jeli Njemci imaju takvu obavezu ? Ili je to riješila država Njemačka.
Ne znam dal da ti odogovaram jer odosmo offtopic ali hajde...

Kako mislis mojim tvrdnjama? Koliko ima nezaposlenih zvanicno? Jel 40%? Koliko od tih ostalih 60% radi za 600 KM i manje, sigurno jos 20%, a to je jos i optimisticno (realno i vise). Sta je to nego mizerna plata. I kako nije bitno, pa sta je onda bitno? Ako imas 40% stanovnistva nezaposleno, koje haj sto ne doprinosi, nego se jos i lijeci i skoluje dzaba, i 20% na mizernim platama, javna potrosnja takvih ljudi i doprinosi haman nula, odakle onda ocekivati da dodju pare?

Od kojih para da se ulaze, privrede nema nikako. Ne mogu da se isplate penzije bez kredita. I kako da se ulozi, pa evo i sad u Sarajevu Toplane sve ljude drze na ekonomskoj cijeni, zgrade hotel propuh, utopljenih ima na prste jedne ruke, i opet dosta domacinstava na placa, a Toplane tonu u ponor. I plus baska i oni loze neekoloska goriva kad zagusti. Sta treba ulozit u sistem pa da 50% ne placa a 50% na ekonomskoj cijeni, pa ko to moze izdrzati a plin koji dobivamo najskuplji u Evropi jer ga samo uzimamo zimi (industrija nula).

Ja i govorim to je obaveza drzave. A Njemacka je rijesila lako jer Njemacka je 4. najjaca privreda na svijetu koja proizvede 20 milijardi viskova svake godine, za razliku od BiH koja se zaduzuje da isplati penzije. I Njemacka nije sama, nego su se privatnici koji posjeduju zgrade natjerali da ih utople. A natjerali su se upravo jer imaju od cega utopliti. I to je bio proces koji je trajao desetinama godina.
I ta prica ima para, bilo je, ima qrac i bilo je qrac, sve je to sica koliko para treba da drustvo funkcionise, samo neko ko nije u zivotu makao iz BiH a slusao je bajke o Jugoslaviji moze vjerovati da se bez jake privrede moze ista. Domacinsko trosenje para nema nigdje na svijetu, ili para ima ili nema. Kakvo je domacinsko trosenje jebena aplikacija za Koronu koja kosta duplo vise nego ti tvoji repiratori? Otidji zivjeti negdje na Zapad, pa vidi koliko stvari bi moglo biti bolje a tolike pare i toliki viskovi. A vamo se prica o nekim parama i o necemu sto je kao "moglo" i "trebalo" a privrede nigdje, iz duga u dug.

Ne znam ni sam sto odgovaram ali hajde.

Poenta ostaje, ne moze plata biti 600 KM (ili nula za 40% populacije) a da natjeras nekog da servisira DPF. Osvrnite se malo gdje zivite.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1075 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by bitanga_sa_otesa »

kad je bio procvat zaposlenosti i kad se fino zivilo bilo je smoga i smrada u sarajevu ,samo sto se toga ne sjecaju ovi rodjeni u 90-im i sto su sljegli iz raznih foĆa ,rogatica i strgacina ...
Post Reply