DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1101 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by 530i »

Znam čovjeka, vozi neki stari Mercedes kamion...tehnički "uredno" "odradi" u Kiseljaku.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#1102 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Mlad i Nevin »

tempuser wrote: 28/11/2020 20:36
Mlad i Nevin wrote: 28/11/2020 20:34 Mene vise nasmijava situacija kad bošnjo kesira 12 milja za golfa 6 i konta uzeo nova kola, ne mora šarafa promijeniti, pa mu za mjesec prdnu dizne i zamajac a bošnjo se ibreti :mrgreen:
Šta tu ima smješno osim da komšiji crkne krava pameti?
Meni si i ti smijesan jer pokusavas ispraviti krivu Drinu... :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1103 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by tempuser »

Mlad i Nevin wrote: 29/11/2020 10:23
tempuser wrote: 28/11/2020 20:36
Mlad i Nevin wrote: 28/11/2020 20:34 Mene vise nasmijava situacija kad bošnjo kesira 12 milja za golfa 6 i konta uzeo nova kola, ne mora šarafa promijeniti, pa mu za mjesec prdnu dizne i zamajac a bošnjo se ibreti :mrgreen:
Šta tu ima smješno osim da komšiji crkne krava pameti?
Meni si i ti smijesan jer pokusavas ispraviti krivu Drinu... :mrgreen:
Tebi je izgleda sve smješno... Jel ti smješno kad ti prst pokažu? :mrgreen:
Ja ne ispavljam ništa, samo nisam kloc da prihvatim nešto pogrešno i nakaradno kao ispravno i logično.
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#1104 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Laplace »

tempuser wrote: 25/11/2020 22:15
Optimist wrote: 25/11/2020 19:29 Neprimjenom zakona o tehnickim pregledima u Bosni se samo kupuje socijalni mir.
Nista vise.
Taman posla da se od ponedjeljka pocne raditi po propisu, pa da vise ne prodje 40posto vozila koja se voze.
Davno apsolvirana tema... Uz nerad tehničkih pregleda tu su "sindikalne" cijene osiguranja!
Sve dok Bošnjo uz 450 EUR prosječne plate može da se nategne da vozika auto (o kući bez fasade, oluka i ograde, ustima bez zuba, grahu bez mesa sad nećemo) mislim da mu je dobro u životu!
Ko kaže da je grah bez mesa? Mačka donese miša i eto mesa.

Još samo da neko nahrani mačku.
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#1105 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by ado-nekad-sampion »

madner wrote: 28/11/2020 21:01
tempuser wrote: 28/11/2020 20:11
madner wrote: 28/11/2020 20:01 Bosnjo dodje do zakljucka da izmedju vozanja lesa i ne vozanja, vozanje lesa ima puno prednosti.

I u pravu je potpuno, dok je sistem takav da je gornji zakljucak ispravan samo budala ne bi vozala les.
Što samo dokazije tvrdnju od koje smo krenuli, da država koje nema kupuje socijalni mir, samo ne razumijem to licemjerje da oni kojima je to ok istovremeno kmeče na drugim temama...
Nema drzave koja ne radi isto. Ni jedna ne bi uradilo to sto predlazes, bez obzira koliko je bogata. Zato imas razne mjere koje uvijek pogode mali procent populacije, nikad sredinu. Ne zabrane odmah sve ispod Euro 6, nego dignu porez prvo za Euro 1. Pa kada vide da gotovo vise nema istih, onda na Euro 2 itd...

Isto sada sa elektricnim automobilima, hoce ih, namecu ih ali indirektno. Po tebi su mogli samo zabraniti dizele, ali iz nekog razloga eto nisu jer kupuju socijalni mir. I to je ljudima ok, osim fanaticima.
Ma apsolutno i to je ono sto sam i ja pisao nedavno. Nema drzave koja ne kupuje socijalni mir, da ponovim jos jednom, zavisno od stanja privrede to je na vecem ili manjem nivou.

Taj primjer koji si naveo... Prije 2-3 godine digla se frka treba zabranit dizele, ali bas. Vjerovatno ne prvi put. Kao zabranice da se moze dobiti zelena plaketa za dizele ispod Euro 6. Btw. bez zelene plakete ne mozes ili u odredjenom krugu oko centra grada, kako je u Minhenu, ili nikako u grad, u gradovima koji su u dolini, npr. Frajburg. Mene bi to pogodilo jer zivim unutar zelene zone a Euro 5 auto. Znam da su neki ljudi krenuli prodavat auta.

2-3 godine unaprijed i dalje stoji kako stoji, kao i prije toga i sad je minimum za zelenu plaketu Euro 4 dizel, nisu cak digli ni na Euro 5. To je isto socijalni mir. Evo sad je plan da od 2025. ne mozes registrovati novi dizel, pa zivi bili pa vidjeli. Prvobitno je bilo da od 2025. nece nikako moci novo auto sa SUS motorom, pa promijenili, sad samo dizel, a benzin od 2035. :-)

Btw., da ponovim, nisam pobronik tih stvari, ali treba biti realan. Ne treba gledati samo sebe i uzak krug oko sebe. Kao sto neko rece gore i onaj koji radi za bijednu platu treba auto da bi zaradio i tu bijednu platu. Znam lika gradjevinac, plata kasni, ne prima se, a ionako mizerna, a treba doci na gradiliste van Sarajeva u pizdicima, sta ce on izaci na autobuskoj 3 km ranije pa pjeske uzbrdo? Treba otici zafalilo materijala, sta ce, pjeske nazad u grad po materijal pa na ledja? Mislim takvih primjera u BiH je masa. Jel prosla zima vec trbea razmisljati o peletu za sljedecu zimu, jer ruku na srce ako nisi na centralnom nema se dzaba grijat, prst u uho ne mogu me iskljucit. Jebe se takvom covjeku zivo za DPF, on nece trepnuti prije nego sto ga iskljuci i odreze.

Svi znamo sta treba i sta je najbolje ali ne mozemo uci ni pod ciju kozu. Bezveze je prica ko da su ljudi ponosni sto su u takvoj situaciji. :roll: Sve u BiH pocinje i zavrsava s manjkom para. 40% nezaposlenih prosjecna plata 400-450 eura.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1106 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by madner »

Stopa nezaposlnosti je dosta manja, a niko ne zna da li je to prava plata ili ne. :D

Sve ostalo stoji, a ova autisticna logika da ako nema pare za Euro 5 i ne treba voziti nigdje ne stoji. Ima i u DE leseva, neko ih voza. :D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#1107 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by UmaX »

Ima i u DE leseva al ti lesevi makar ne dime i imaju ispravne kocnice, gume nisu celave itd.
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1108 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by mk ultra »

Nedavno gledam na jednom YT kanalu da svi ganjaju stare W124 jer youngtimeri nemaju ogranicenja na ulazak u grad... :mrgreen:
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#1109 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by artur morgan »

Pricamo o siromastvu, skupom grijanju, toleranciji na dimnjake u autima, dok isti ti siromasni ljudi a koji puse trose godisnje na duhan od 1.300 KM pa na vise a nekima ne moze biti ni 2x tog iznosa, kupuju se ajfoni, ide se na shishu redovno, ima se za goriva po gradu se voza 100% , na gorivo od godisnje par hiljada KM, kupuje se brendirana garderoba, crni petak se ne propusta ni u vrijeme korone, cizme od 300 KM i sl. Pogresno trosenje novca odnosno pogresno poredane stvari od mnogih nisu opravdanje da se dopusta da se lozi sta im volja. Jer i tako ce skrsit godinje 5-6 hiljada na ovo sve gore. Iskreno socijalni mir znaci ignoriranje ozbiljnog problema odnosno nerad. To bi trebali znati ljudi koji zive u Njemackoj jer Njemci su vrlo odgovorni po tom pitanju.
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#1110 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by ado-nekad-sampion »

To je samo jedna definicija, evo ovaj primjer sto sam ja spomenuo npr. jedva se spaja kraj s krajem. Kakvi iPhonei kakvi bakraci. Problem je kad dodje vrijeme da se kupi pelet i to svake godine. Znam i ja ljude koji imaju para a loze ugalj, ali budimo realni ti su manjina u odnosu na one koji nemaju drugog izlaza.

Da su Nijemci toliko "odgovorni" na nacin na koji se ovdje potencira da bi trebalo raditi, dizeli ne bi prezivjeli 2010. godinu. I to je isto ozbiljan problem. Nije zagadjenost ko u SA naravno, ali cesto bude preko granice.

Hajmo malo krenut od sebe. Ko bi pristao da placa ekomomsku cijenu grijanja umjesto socijalne da bi zrak bio cisci? Recimo svima kojim u kucu ulazi preko 1000 KM ide ekomomska cijena. 2x skuplje nego sad. Odmah bi poceli plakat nema se para a sve poskupljuje. Lako je srat kad je drugi u pitanju, grijes se na centralno za mizeriju i jebe ti se na sta ce se ogrijati onaj kome je i na ugalj haman skuplje nego tebi na centralno. Da je kako da bude bolje a da mene ne dira.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1111 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by STARx »

Vi bas mislite da se u njemackoj vozaju tehnicki, po psu, ispravna auta.. kakvih gore grobova ima, a vecinom su v6-v8.. kineske izlizane gume, kocnica i nema, auspuh odrezan.. to dere mladja populacija, cuneri slicni nasim.. instrument tabla ko novogodisnja jelka.. sta vam je s tom njemackom..
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#1112 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by UmaX »

Ja tako vidim samo turke (valjda su turci, tako izgledaju) u razjebanim Ćuniranim E46, nista drugo. A i to rijetko.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1113 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by STARx »

Sta sam ih se ja nagledo, rodjenih nijemaca, sa cuniranim autima.. w215 propadnutog zracnog ovjesa, izbusenog auspuha, bez katalizatora, ulje curi, diskovi ko papir, gume ravne.. w164 s ciuling gumama.. pogledaj malo hamburg, pa ces vidjeti da i kod njih smetljarluk vlada.. s tim da je njihov tehnicki rigozoran, takva auta obara.. a opet ih ima na cesti

A evo i dokaz, more je ovakvih sto se snimaju kako cuniraju, a pogodi.. rodjeni nijemci, nisu rumuni, poljaci, turci, rusi..
https://www.youtube.com/c/Maeximiliano/videos
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1114 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by bitanga_sa_otesa »

čuning iz not a krajm ic d vej of lajf :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1115 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by STARx »

Ma smijesna prica kako rodjeni nijemac to nikad ne bi, to rade turci i ostali eu otpad, kako je ta zemlja van ovog svijeta.. Kako kod njih neces vidjeti cuning auto, neispravno.. Drzava odma reaguje, hvataju se svi za glavu.. Al u kurcu.. Tehnicki obara, policija iskljucuje AKO primjeti.. Oni cuniraju i dalje, a i cunirat ce.. Pred tehnicki ce se varit auspuh, poslije skidat, klapne ugradjivat..
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#1116 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by Revolucionar ★ »

Svapski lifestyle je samo stereotip nas koji zivimo u ovim balkanskim lokvama. Jedna prosjecna svapska porodica zivi fino, placa dadjbine i ima jedan do dva mid range automobila od par hiljada eura. Zivi se ugodno, i trosi se onoliko koliko mogu da se pokriju. Drugo je sto je nama slika ugledne, bosnjacke dijaspore jedina slika Njemacke, gdje se dijasporac nategne do kraja da kupi tu neku Audiciju i pozira za napacene Bosnjake. Na kraju krajeva, najveci broj grobina iz uvoza nama stigne upravo iz Njemacke. Nisu to grobovi postali u prevozu do Bosne
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1117 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by STARx »

lissaly_manny wrote: 30/11/2020 14:13
STARx wrote: 30/11/2020 14:07 Ma smijesna prica kako rodjeni nijemac to nikad ne bi, to rade turci i ostali eu otpad, kako je ta zemlja van ovog svijeta.. Kako kod njih neces vidjeti cuning auto, neispravno.. Drzava odma reaguje, hvataju se svi za glavu.. Al u kurcu.. Tehnicki obara, policija iskljucuje AKO primjeti.. Oni cuniraju i dalje, a i cunirat ce.. Pred tehnicki ce se varit auspuh, poslije skidat, klapne ugradjivat..

Kome god nije jasno kakve su marve Bubashwabe bar procita Mi djeca kolodvora ZOO.... Al danas je kolodvor ZOO posao dosao kultura fensi mjestasca i to daleko su 70e :mrgreen:
Samo obici vece gradove.. Hamburg, berlin, hanover.. Sasvim normalno da te prostitutke zaskacu, nazivaju pederom :lol: Jos kad noc padne, a testosteron podivlja, pa krene utrkivanje u raspalim v8 masinama saobracajnicama uz diskoteke, dokazivanje kokama.. :bih:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1118 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by STARx »

Revolucionar ★ wrote: 30/11/2020 14:18 Svapski lifestyle je samo stereotip nas koji zivimo u ovim balkanskim lokvama. Jedna prosjecna svapska porodica zivi fino, placa dadjbine i ima jedan do dva mid range automobila od par hiljada eura. Zivi se ugodno, i trosi se onoliko koliko mogu da se pokriju. Drugo je sto je nama slika ugledne, bosnjacke dijaspore jedina slika Njemacke, gdje se dijasporac nategne do kraja da kupi tu neku Audiciju i pozira za napacene Bosnjake. Na kraju krajeva, najveci broj grobina iz uvoza nama stigne upravo iz Njemacke. Nisu to grobovi postali u prevozu do Bosne
A znas li zasto nam najveci broj grobina stize iz njemacke? Dobar auto, servisiran, u njemackoj kosta vise nego isti takav u sarajevu. Gore se ne kupuju dobra auta, vec jeftina auta. Zasto platiti dobrog mla 10-12.000eura kad moze u bosni kupiti za 20.000km? Zato kupi grobinu za 3500eura, tjesi se da je zajebo sistem, on ispo pametan.. Dobro auto je skupo, samo sto se kod nas na to gleda malo drugacije..
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1119 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by mk ultra »

STARx wrote: 30/11/2020 14:31 Zasto platiti dobrog mla 10-12.000eura kad moze u bosni kupiti za 20.000km?
nedavno, blizak prijatelj, zamjeni w163 za w164 i doplati
nije nešto posebno provjeravao, u autu motor koji nije u saobracajnoj, rikne sve za 2mj, novi motor, fazoni 2mj traženja kompletnog motora, ugl. ceh skoro 10 milja...
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1120 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by STARx »

mk ultra wrote: 30/11/2020 14:38
STARx wrote: 30/11/2020 14:31 Zasto platiti dobrog mla 10-12.000eura kad moze u bosni kupiti za 20.000km?
nedavno, blizak prijatelj, zamjeni w163 za w164 i doplati
nije nešto posebno provjeravao, u autu motor koji nije u saobracajnoj, rikne sve za 2mj, novi motor, fazoni 2mj traženja kompletnog motora, ugl. ceh skoro 10 milja...
E to je nasa stvarnost. Ko narod volimo prevarit, zajebat, zakinut, samo daj meni i nek je meni dobro. Nijemac kad kupuje auto svjestan je koliko kosta propisno odrzavanje, po tom kriteriju kupuje i trazi auto koje odgovara njegovim potrebama, dok se kod nas gleda za sto manje para kupiti auto sto vece kataloske cijene. Takva auta zahtjevaju skuplja odrzavanja, a nije da ce se ovdje odrzavati :D Cast pojedincima. Nijemac kad dodje u situaciju da auto ne moze odrzavati, zapusti ga, istog se rijesi ispod svake cijene i jasno da do znanja da auto ima ulaganja. Tu nastupa bosnjo, obara mu jos 500eura uvozi smjeska se, zajebo cijeli svijet, on pametan svi glupi, ustedio para. Krenu kvarovi, osvane na piku, prima sve. Od kesa do zamjena, samo da se rijesi. Kvarove naravno presuti.

Ja sam svoje auto kupio 2010, iz uvoza. Platio preko 15.000eura, s dadzbinama i registracijom izaslo me preko 38.000km. U ovakvom stanju u kakvom je sad i dalje vrijedi 20.000km, a znas li kad ga ja mogu prodati u bosni za te pare? Nikad. Vani bi otisao s ovom historijom za 48h. Da je neki grob, otiso bi u roku par dana, samo nek je cijena niska. Al ja ga ne dam, makar umro s njim :D
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1121 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by mirsek »

STARx wrote: 30/11/2020 14:47

Ja sam svoje auto kupio 2010, iz uvoza. Platio preko 15.000eura, s dadzbinama i registracijom izaslo me preko 38.000km. U ovakvom stanju u kakvom je sad i dalje vrijedi 20.000km, a znas li kad ga ja mogu prodati u bosni za te pare? Nikad. Vani bi otisao s ovom historijom za 48h. Da je neki grob, otiso bi u roku par dana, samo nek je cijena niska. Al ja ga ne dam, makar umro s njim :D
Dogovorit cemo se, necu ciganciti sa cijenom :D nisi mi napisao jel 4matic i generalno kako se 4matic pokazao sto se tice pouzdanosti i odrzavanja ?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1122 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by STARx »

mirsek wrote: 30/11/2020 14:54
Dogovorit cemo se, necu ciganciti sa cijenom :D nisi mi napisao jel 4matic i generalno kako se 4matic pokazao sto se tice pouzdanosti i odrzavanja ?
Rwd je, ne znam ima li w211 u 4matic izvedbi 420cdi. Dobar je, zamjena ulja u diferencijalu svako 50-70.000km, mjenjac 60-70-80..Zimi ga ne potapaj hladnog, presaltaj rucno u mjestu brzine par sekundi, vozi.. Za tebe je 320ka 4matic u elegance opremi s 722.9 mjenjacem..
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1123 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by mirsek »

STARx wrote: 30/11/2020 15:02
mirsek wrote: 30/11/2020 14:54
Dogovorit cemo se, necu ciganciti sa cijenom :D nisi mi napisao jel 4matic i generalno kako se 4matic pokazao sto se tice pouzdanosti i odrzavanja ?
Rwd je, ne znam ima li w211 u 4matic izvedbi 420cdi. Dobar je, zamjena ulja u diferencijalu svako 50-70.000km, mjenjac 60-70-80..Zimi ga ne potapaj hladnog, presaltaj rucno u mjestu brzine par sekundi, vozi.. Za tebe je 320ka 4matic u elegance opremi s 722.9 mjenjacem..
Hvala na odgovoru :thumbup:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1124 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by STARx »

mirsek wrote: 30/11/2020 15:03
Hvala na odgovoru :thumbup:
Nista.. Paket opreme nema puno veze s unutrasnjom opremom, pa da se ne zaletis.. :D zna se desit da je classic opremljeniji unutra od avangarda.. Vise govorim zbog ovjesa, classic je tvrd, avangard je tvrd i nizak, elegance plovi..
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1125 Re: DPF/FAP filteri skidanje, off, delete

Post by mirsek »

STARx wrote: 30/11/2020 15:05
mirsek wrote: 30/11/2020 15:03
Hvala na odgovoru :thumbup:
Nista.. Paket opreme nema puno veze s unutrasnjom opremom, pa da se ne zaletis.. :D zna se desit da je classic opremljeniji unutra od avangarda.. Vise govorim zbog ovjesa, classic je tvrd, avangard je tvrd i nizak, elegance plovi..
Da, razumijem :thumbup:
Post Reply