DP ne izdaje racun !

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

prezimenko

DP ne izdaje racun !

Post by prezimenko » 11/12/2011 16:52

Vec mi se treci put dogodilo da u DP-u nisu izdali racun (samo teta pritisne na ESC).
Ispred mene je covjek pitao "a racun?" kaze ko nesto nam se pokvarilo i onda ga odstampa.

Pola proizvoda fali u radnji... to valjda pred prodaju ili praksa standardna ?

ps.- moguce da to rade samo nedjeljom

chuchumbamayumbe

Re: DP ne izdaje racun !

Post by chuchumbamayumbe » 11/12/2011 17:26

Garant zavrću, dobiće otkaz za Novu Godinu, pa ko veli ko ga je*e!

medoIL

Post by medoIL » 11/12/2011 17:31

U konzumu nema kase kamoli tastature ...Kod mene u mahali DP zadovoljavajuci , mada moraju ljudi malo zavrnuti poreza u nasoj drzavi je ne moguce preziviti placajuci 100% porez ...

Silent.Hunter
Has thanked: 1 time

Post by Silent.Hunter » 11/12/2011 17:36

Gdje živiš?
DP u Kaknju uredno izdaje racune, a cesto idem( 25m od mene)
Last edited by Silent.Hunter on 12/12/2011 23:50, edited 1 time in total.

prezimenko

Post by prezimenko » 11/12/2011 17:45

to sam mislio prije mejsec dana isto kada nisam racun dobio, vjerovatno nedjeljom ne izdaju

casanova123

Post by casanova123 » 11/12/2011 17:47

ma DP nista vise ne valja.. nema pola proivoda, sve neki glupi turski..
a kad vidim da nema mojih napolitanki, pa nema grisija kako treba, nema kellys smokija.. nema haribo bombona, nema spageta koje sam inace tu uzimao.. ali bas vise nista nema kako trba..

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 14/12/2011 23:28

Danas sestra kupila Sprindovu jufku u ''mom'' DP MARKETU. Možda je bila neoprezna, pa nije pogledala datum roka trajanja ili proizvodnje. Sva se raspala i vonja na ukislo tijesto. Zaključujem da oni malo štede na struji rashladnih uređaja, al' hajd' znaj je li to istina. Uglavnom, bacili smo pomenutu jufku i kupili ispravnu jufku u KONZUMU!

Bespotrebno sam se nasekirao i povisio glas na sestru!

*zena21

Post by *zena21 » 15/12/2011 08:11

iako imam DP komsiluku.. nikad ne kupujem tamo

probala nekoliko puta.. ali:

- mali izbor robe
- roba sa isteklim rokom trajanja ili blizu isteka
- i ono gdje pise da je rok OK.. hm.. kad otvoris.. sumnjivog mirisa i izgleda
- tete na kasama prespore
- guzve ogromne

nakol par puta, odustala :D

casanova123

Post by casanova123 » 15/12/2011 09:20

PipiDugaDevetka wrote:Danas sestra kupila Sprindovu jufku u ''mom'' DP MARKETU. Možda je bila neoprezna, pa nije pogledala datum roka trajanja ili proizvodnje. Sva se raspala i vonja na ukislo tijesto. Zaključujem da oni malo štede na struji rashladnih uređaja, al' hajd' znaj je li to istina. Uglavnom, bacili smo pomenutu jufku i kupili ispravnu jufku u KONZUMU!

Bespotrebno sam se nasekirao i povisio glas na sestru!

ovakva nam se desava stalno u DP-u..

6.april

Post by 6.april » 15/12/2011 09:32

I onda kažu podrži domaće.
I ja imam samo loša iskustva sa DPom. Jako su neljubazni, strašno siromašan izbor, sumnjiv rok trajanja.

alcho

Post by alcho » 15/12/2011 09:37

Ma da...eto nek' je u Konzumu i Mercatoru uzitak kupovati...svi ljubazni, niko ni ne pomislja da prevari, trce pa upozoravaju da rok proizvoda istice...ja sto ne mogu pre*eravanja

privremeni

Post by privremeni » 15/12/2011 11:13

6.april wrote:I onda kažu podrži domaće.
I ja imam samo loša iskustva sa DPom. Jako su neljubazni, strašno siromašan izbor, sumnjiv rok trajanja.
DP mi je bio zakletva svojom ponudom i cijenom, ali su otisli u helac. Zvanicno je objavljeno da ih preuzima Mercator.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 15/12/2011 12:38

alcho wrote:Ma da...eto nek' je u Konzumu i Mercatoru uzitak kupovati...svi ljubazni, niko ni ne pomislja da prevari, trce pa upozoravaju da rok proizvoda istice...ja sto ne mogu pre*eravanja
Zbog štednje na struji ili slično za rad rashladnih vitrina, jufku ne bih kupio u DP-u NIKADA VIŠE!
Da, u KONZUMU imaju jufke proizvedene u Travniku, znači, DOMAĆE sa oznakom K-PLUS!

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 15/12/2011 12:43

PipiDugaDevetka wrote:
alcho wrote:Ma da...eto nek' je u Konzumu i Mercatoru uzitak kupovati...svi ljubazni, niko ni ne pomislja da prevari, trce pa upozoravaju da rok proizvoda istice...ja sto ne mogu pre*eravanja
Zbog štednje na struji ili slično za rad rashladnih vitrina, jufku ne bih kupio u DP-u NIKADA VIŠE!
Da, u KONZUMU imaju jufke proizvedene u Travniku, znači, DOMAĆE sa oznakom K-PLUS!
Ti K-plus proizvodi su otpisani proizvodi proizvodjaca u zamjenu za policu u radnji.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 15/12/2011 12:54

Mr.Penguin wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
Ti K-plus proizvodi su otpisani proizvodi proizvodjaca u zamjenu za policu u radnji.
Ne razumijem, objasni detaljnije?

karanana
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 15/12/2011 12:58

ne razumijem ni ja a bas me interesuje jer i ja kupujem neke od Kplus proizvoda (kajmak, mlijeko, cokolade, keksovi, ementaler....). jer u sustini jedino na nekima od njih se moze bolje proci u konzumu nego u drugim centrima.

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 15/12/2011 13:12

Primjer. "Seti" kao proizvidjac cajeva u vrecicama zeli da se probije i da dodje na police jednog velikog lanca prodavnica kao sto je konzum i merkator, posto merkator i konzum prodaju police onome ko najvise da ili u parama ili u robi, Seti mora dati vise od nekog drugog domaceg proizvodjaca cajeva u robi ili novcu. Konzum ili merkator naprave svoju marku koja je cisti profit jer oni samo promjene ambalazu (K-plus) i prodaju.

Ovi veliki igraci ne zaradjuju samo na razlici koju kupe od proizvodjaca po veleprodajnoj cijeni i prodaju po maloprodajnoj vec i po prodaji polica i prodaji "Brendova tih prodajnih centara".

Kad god se kupi K-plus pare idu u dzep konzumu a ne pravom proizvodjacu tih proizvioda. Jos kad stave na akciju ljudi kupuju K-plus jer su jeftiniji nego stvarni proizvod. I to je zacarani krug.

K-plus
Linija Merkator
Top budget (za ovaj nisam 100% siguran)

Ujedam

Post by Ujedam » 15/12/2011 13:16

prezimenko wrote:Vec mi se treci put dogodilo da u DP-u nisu izdali racun (samo teta pritisne na ESC).
Ispred mene je covjek pitao "a racun?" kaze ko nesto nam se pokvarilo i onda ga odstampa.

Pola proizvoda fali u radnji... to valjda pred prodaju ili praksa standardna ?

ps.- moguce da to rade samo nedjeljom
P traži račun, ja to uvijek radim, te da iživciram ljude(bilo to na kasi, konobar itd.), te po zakonu treba da ti preda račun za sve. :D :thumbup:

6.april

Post by 6.april » 15/12/2011 13:18

Mr.Penguin wrote:Primjer. "Seti" kao proizvidjac cajeva u vrecicama zeli da se probije i da dodje na police jednog velikog lanca prodavnica kao sto je konzum i merkator, posto merkator i konzum prodaju police onome ko najvise da ili u parama ili u robi, Seti mora dati vise od nekog drugog domaceg proizvodjaca cajeva u robi ili novcu. Konzum ili merkator naprave svoju marku koja je cisti profit jer oni samo promjene ambalazu (K-plus) i prodaju.

Ovi veliki igraci ne zaradjuju samo na razlici koju kupe od proizvodjaca po veleprodajnoj cijeni i prodaju po maloprodajnoj vec i po prodaji polica i prodaji "Brendova tih prodajnih centara".

Kad god se kupi K-plus pare idu u dzep konzumu a ne pravom proizvodjacu tih proizvioda. Jos kad stave na akciju ljudi kupuju K-plus jer su jeftiniji nego stvarni proizvod. I to je zacarani krug.

K-plus
Linija Merkator
Zna li se koje su to robne marke upakovane pod K-plus i Merkator naljepnicama i pakovanjima?

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 15/12/2011 13:23

6.april wrote:
Mr.Penguin wrote:Primjer. "Seti" kao proizvidjac cajeva u vrecicama zeli da se probije i da dodje na police jednog velikog lanca prodavnica kao sto je konzum i merkator, posto merkator i konzum prodaju police onome ko najvise da ili u parama ili u robi, Seti mora dati vise od nekog drugog domaceg proizvodjaca cajeva u robi ili novcu. Konzum ili merkator naprave svoju marku koja je cisti profit jer oni samo promjene ambalazu (K-plus) i prodaju.

K-plus
Linija Merkator
Zna li se koje su to robne marke upakovane pod K-plus i Merkator naljepnicama i pakovanjima?
Pise uglavnom uvijek sitnim slovima, negdje na proizvodu. Imas od nestle do vegete.
Last edited by Mr.Penguin on 15/12/2011 13:27, edited 1 time in total.

6.april

Post by 6.april » 15/12/2011 13:25

Hvala!
Moram provjeriti.

Znam da vani neke jako kvalitetne marke kupuju tržni centri i prodaju u svojim pakovanjima.
Takav slučaj bi mogla biti npr. Dorina upakovana u Konzumov omot.

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 15/12/2011 13:29

6.april wrote:Hvala!
Moram provjeriti.

Znam da vani neke jako kvalitetne marke kupuju tržni centri i prodaju u svojim pakovanjima.
Takav slučaj bi mogla biti npr. Dorina upakovana u Konzumov omot.
Ima zvecevo i ostali, uglavnom sve sto se prodaje.

alcho

Post by alcho » 15/12/2011 13:34

PipiDugaDevetka wrote:
Pazi..to je tvoj problem sto ti ne vodis racuna. I opet ti kazem, da ostali nisu nista bolji. Otidji u konzum i pogledaj na kojoj temperaturi stoje hrenovke i suhomesnati proizvodi. Ocito danas svi pokusavaju da prevare i kupac dreba biti oprezan bez obzira da li se radi o DP-u, Konzumu, Bingu...

Mene više nervira sto kad kupujem u konzumu (u Importanneu konkretno) sve je tako prljavo da ti se gadi nesto dotaci. Odes na dio u kojem se prodaju mlijecni proizvodi i namazi i kutije proizvoda su skoro crne od prljavstine. Fuj.

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 15/12/2011 13:44

PipiDugaDevetka wrote:
Nasao sam jednu mermeladu u kuci pise Domače BiH, na barkodu 385, nisam nasao ime proizvodjaca osim Konzuma.

karanana
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 15/12/2011 15:32

pa i na veginim sokovima, kontas da je domace a proizvodi se u hrvatskoj.

samo u sustini, ti si me bio prepo za Kplus jer sam konto da se ne igraju sa losom robom ili nesto, ali onda nije tako. u tom slucaju, ja kao kupac profitiram manjom cijenom, a to sto se oni izmedju sebe tale i placaju za poziciju na polici, to je briga tih marketera i menadzera koji rade u firmama koje daju proizvode za Kplus brend. ja sam vidjo i zvecevo i kras i poljorad i druge ok marke da rade Kplus i takve uzimam.
Last edited by karanana on 15/12/2011 15:34, edited 1 time in total.

Post Reply