Dozvola za oruzje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
dinoxxx
Posts: 35
Joined: 18/12/2006 20:12

#1 Dozvola za oruzje

Post by dinoxxx »

Koja je procedura za dobijanje oruzanog lista za pistolj
P.S. Ovu je temu neko postavio na BiH net forum ali niko ne odgovara
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#2

Post by superxenon »

zajebana brate...
moj stari ganja obnovu pa je procedura a kamol ispocetka da je vadis, ako si mlad pogotovo, naravno da sa stelom mozes bez problema da je dobijes
nesmijes biti krivicno gonjen to ti je poznato ja mislim...
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#3

Post by superxenon »

sencho wrote:Odeš u svoju PU. Treba ti zahtjev, ljekarsko uvjerenje, uvjerenje o nekažnjavanju i uvjerenje o državljanstvu. Ako prođeš daju ti dvije potvrde. Sa jednom odeš u prodavnicu i kupiš oružje. Sa drugom potvrdom i prodajnim listom nazad u PU po oružani list.
Ovo je procedura za posjedovanje oružja, ne znam kako ide za nošenje.
ja mislim da je sada za posjedovanje i nosenje jedna te ista, nema vise da smijes posjedovati a ne nositi, jer jedan moj poznanik ima oruzani list i ja sam gledao pise za posjedovanje i nosenje...
User avatar
olduser
Posts: 361
Joined: 02/01/2008 16:16
Location: forum/ucp.php?i=164

#4

Post by olduser »

mislim, mada nisam siguran, da ti je potrebna i dozvola za metke pored dozvole za pisolj..
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#5

Post by pape »

:roll: Da Bog da pa vama, kojima "treba", oruzje doslo glave, ... :D
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#6

Post by Suicidal Siberian »

pape wrote::roll: Da Bog da pa vama, kojima "treba", oruzje doslo glave, ... :D
Me lovz my gunz :D :D :D :D

Pa ja mislim da svako treba imati oruzje ako se osjeca ugrozenim, i da zna ko ga tacno ugrozava...opasna su ova vremena u kojima zivimo, tako da treba imati geveru u stanu,kuci,autu...ne znas na koga mozes naletiti...milion puta sam vidjeo kako neduzni ljudi nalete na budale pa se ne mogu odbraniti...samo se postavlja pitanje da li ce ta osoba biti racionalna u tom momentu da ne ubije covjeka u samoodbrani.
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#7

Post by froop »

Da li dozvola vazi i u Republici Spskoj ako naprimjer izvadim u Federaciji? :D
Last edited by froop on 01/02/2008 18:55, edited 1 time in total.
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#8

Post by RIZVA »

da li se prilikom podnosenja zahtjeva treba navoditi pojedinosti za sta ti treba oruzje
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9

Post by Edin H. »

froop wrote:Da li dozvola vazi i u Republici Spskoj ako naprimjer izvadim u Federaciji? :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dinoxxx
Posts: 35
Joined: 18/12/2006 20:12

#10

Post by dinoxxx »

A da li je istina da bi izvadio oruzani list moras imati zavrsen fakultet (VSS)
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#11

Post by superxenon »

dinoxxx wrote:A da li je istina da bi izvadio oruzani list moras imati zavrsen fakultet (VSS)
to definitivno nije istina...
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#12

Post by froop »

Edin H. wrote:
froop wrote:Da li dozvola vazi i u Republici Spskoj ako naprimjer izvadim u Federaciji? :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ne bez zajebancije. Jeli ta dozvola vazi samo za entitet ili drzavu?
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#13

Post by Comrad »

A moze li se kakva dozvola za bayonet izvadit. :D
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#14

Post by Saian »

dinoxxx wrote:A da li je istina da bi izvadio oruzani list moras imati zavrsen fakultet (VSS)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: uh oplakah, pa od chega bi zivjeli ovi sto tale puce onda :D :D :D
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#15

Post by barby02 »

RIZVA wrote:da li se prilikom podnosenja zahtjeva treba navoditi pojedinosti za sta ti treba oruzje
Mislis , koga i zasto zelis ubiti?? Ne treba,samo lokaciju, gdje ces pucati :D
dinoxxx
Posts: 35
Joined: 18/12/2006 20:12

#16

Post by dinoxxx »

barby02 wrote:
RIZVA wrote:da li se prilikom podnosenja zahtjeva treba navoditi pojedinosti za sta ti treba oruzje
Mislis , koga i zasto zelis ubiti?? Ne treba,samo lokaciju, gdje ces pucati :D
:lol: :lol: :lol: hehehehe :D :D :D
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#17

Post by dr.gog »

Živo sam se ismijao kad sam gledao kao precizno i vješto vladaju pojedinci sa kupljenim pištoljima.Odron.
Ljudi moji,prije papirologije(koja je inače na štelu naravno moguća),riješite pitanje u glavi : Jeste li spremni u samoodbrani pucati u čovjeka?
Drugo : Znate li tehnički,koristiti oružje,mislim na pravilno nošenje,pripremu i upotrebu--ciljanje i pucanje?
Treće: kao morbidno žvakanje ---jeste li riješili osnovne zakonske posljedice koje nastupaju nakon rokanja? Ako prosvirate nekom trbuh,nerv,kičmu...pravite napasnika trajnim invalidom i dospijevate u gabulu koja će vam uništiti karijeru,a vi morate računati sa vraćanjem dugova 8-) .

dakle,prijatelju,debelo razmisli....ja bih ti preporučio da pojačaš fizičku snagu i spremnost na odbranu golim rukama, eventualno da znaš iskoristit najbliže predmete ,ako ti neko udari na život ,porodicu ili imovinu.
Lično sam odložio oružje,ali odlično vladam sa istim i svjestan sam koje je to zlo i najzadnja nužda.
Ako ti je posao takav,ili već imaš nevolja sa naoružanim napastima kockastih glava, radi ono što situacija nalaže u datom momentu i nadaj se da će sve ispast kako treba.Gadna su vremena i pacifističko pametovanje je isprazno kad ti neko prijeti otkočenim Glockom ili kalašnjikovom,ili plastičnim pod auto.
Pamet u glavu i kloni se problema...
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#18

Post by froop »

dr.gog wrote:Živo sam se ismijao kad sam gledao kao precizno i vješto vladaju pojedinci sa kupljenim pištoljima.Odron.
Ljudi moji,prije papirologije(koja je inače na štelu naravno moguća),riješite pitanje u glavi : Jeste li spremni u samoodbrani pucati u čovjeka?
Drugo : Znate li tehnički,koristiti oružje,mislim na pravilno nošenje,pripremu i upotrebu--ciljanje i pucanje?
Treće: kao morbidno žvakanje ---jeste li riješili osnovne zakonske posljedice koje nastupaju nakon rokanja? Ako prosvirate nekom trbuh,nerv,kičmu...pravite napasnika trajnim invalidom i dospijevate u gabulu koja će vam uništiti karijeru,a vi morate računati sa vraćanjem dugova 8-) .

dakle,prijatelju,debelo razmisli....ja bih ti preporučio da pojačaš fizičku snagu i spremnost na odbranu golim rukama, eventualno da znaš iskoristit najbliže predmete ,ako ti neko udari na život ,porodicu ili imovinu.
Lično sam odložio oružje,ali odlično vladam sa istim i svjestan sam koje je to zlo i najzadnja nužda.
Ako ti je posao takav,ili već imaš nevolja sa naoružanim napastima kockastih glava, radi ono što situacija nalaže u datom momentu i nadaj se da će sve ispast kako treba.Gadna su vremena i pacifističko pametovanje je isprazno kad ti neko prijeti otkočenim Glockom ili kalašnjikovom,ili plastičnim pod auto.
Pamet u glavu i kloni se problema...
sve je to ok. Al ako kao ja zivis u boljem entitetu i ako si okruzen sa "komsijama" koje misle naravno sve najbolje i kad se malo napiju pa psuju pa pucaju ili misle ovdje mi ne moze niko nista, mogu ja onog iz Njemacke opljackati ili gore i ako ti je Drina blizu onda je sve to relativno.
I ako ga slucajno ubijem, haja ja sam kriv al on mrtav.
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#19

Post by barby02 »

Dr. je u pravu ali ima profesionalnu deformaciju. :lol:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#20

Post by basta sljezove boje »

froop wrote: sve je to ok. Al ako kao ja zivis u boljem entitetu i ako si okruzen sa "komsijama" koje misle naravno sve najbolje i kad se malo napiju pa psuju pa pucaju ili misle ovdje mi ne moze niko nista, mogu ja onog iz Njemacke opljackati ili gore i ako ti je Drina blizu onda je sve to relativno.
I ako ga slucajno ubijem, haja ja sam kriv al on mrtav.
bez komsija ne mozes dobiti dozvolu za posjedovanje oruzja. Kada sam trazila dozvolu za nosenje oruzja rekli su mi da to mogu imati samo sluzbene osobe, a privatno lice moze dobiti jedino dozvolu za posjedovanje oruzja. Trebalo je priloziti lijecnicko uvjerenje, a onda su dvojica policajaca banuli jedne subote kasno poslijepodne kod nas kuci, pa su razgovarali sa mnom i sa mojim ukucanima, a komsije su mi poslije rekle da su dolazili i kod njih i raspitivali se o tome ko sam, sto sam. Nakon toga sam dobila navedenu dozvolu za posjedovanje, pa pistolj drzim jedino doma, a za licnu zastitu nosim elektrosoker i sprej za koje dozvole nisu potrebne.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#21

Post by skojotovski »

froop wrote:Da li dozvola vazi i u Republici Spskoj ako naprimjer izvadim u Federaciji? :D
ma izvadi ga i u RS, pa sta bude :lol: :lol: :lol: :lol:
dinoxxx
Posts: 35
Joined: 18/12/2006 20:12

#22

Post by dinoxxx »

skojotovski wrote:
froop wrote:Da li dozvola vazi i u Republici Spskoj ako naprimjer izvadim u Federaciji? :D
ma izvadi ga i u RS, pa sta bude :lol: :lol: :lol: :lol:
hehe :D :D
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#23

Post by froop »

basta sljezove boje wrote:
froop wrote: sve je to ok. Al ako kao ja zivis u boljem entitetu i ako si okruzen sa "komsijama" koje misle naravno sve najbolje i kad se malo napiju pa psuju pa pucaju ili misle ovdje mi ne moze niko nista, mogu ja onog iz Njemacke opljackati ili gore i ako ti je Drina blizu onda je sve to relativno.
I ako ga slucajno ubijem, haja ja sam kriv al on mrtav.
bez komsija ne mozes dobiti dozvolu za posjedovanje oruzja. Kada sam trazila dozvolu za nosenje oruzja rekli su mi da to mogu imati samo sluzbene osobe, a privatno lice moze dobiti jedino dozvolu za posjedovanje oruzja. Trebalo je priloziti lijecnicko uvjerenje, a onda su dvojica policajaca banuli jedne subote kasno poslijepodne kod nas kuci, pa su razgovarali sa mnom i sa mojim ukucanima, a komsije su mi poslije rekle da su dolazili i kod njih i raspitivali se o tome ko sam, sto sam. Nakon toga sam dobila navedenu dozvolu za posjedovanje, pa pistolj drzim jedino doma, a za licnu zastitu nosim elektrosoker i sprej za koje dozvole nisu potrebne.
ti izgleda nista nisi razumio. Ja zivjeti u RS i ja bi izvaditi dozvolu za puckalo u Federacija. Izvaditi puckalo dozvolu u Rs nix gut. Razumes? Susjed nesmije znati da ja imati.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#24

Post by visocicaguy »

froop wrote:
basta sljezove boje wrote:
froop wrote: sve je to ok. Al ako kao ja zivis u boljem entitetu i ako si okruzen sa "komsijama" koje misle naravno sve najbolje i kad se malo napiju pa psuju pa pucaju ili misle ovdje mi ne moze niko nista, mogu ja onog iz Njemacke opljackati ili gore i ako ti je Drina blizu onda je sve to relativno.
I ako ga slucajno ubijem, haja ja sam kriv al on mrtav.
bez komsija ne mozes dobiti dozvolu za posjedovanje oruzja. Kada sam trazila dozvolu za nosenje oruzja rekli su mi da to mogu imati samo sluzbene osobe, a privatno lice moze dobiti jedino dozvolu za posjedovanje oruzja. Trebalo je priloziti lijecnicko uvjerenje, a onda su dvojica policajaca banuli jedne subote kasno poslijepodne kod nas kuci, pa su razgovarali sa mnom i sa mojim ukucanima, a komsije su mi poslije rekle da su dolazili i kod njih i raspitivali se o tome ko sam, sto sam. Nakon toga sam dobila navedenu dozvolu za posjedovanje, pa pistolj drzim jedino doma, a za licnu zastitu nosim elektrosoker i sprej za koje dozvole nisu potrebne.
ti izgleda nista nisi razumio. Ja zivjeti u RS i ja bi izvaditi dozvolu za puckalo u Federacija. Izvaditi puckalo dozvolu u Rs nix gut. Razumes? Susjed nesmije znati da ja imati.
:lol: :lol: :-)
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#25

Post by basta sljezove boje »

froop wrote:
basta sljezove boje wrote:
froop wrote: sve je to ok. Al ako kao ja zivis u boljem entitetu i ako si okruzen sa "komsijama" koje misle naravno sve najbolje i kad se malo napiju pa psuju pa pucaju ili misle ovdje mi ne moze niko nista, mogu ja onog iz Njemacke opljackati ili gore i ako ti je Drina blizu onda je sve to relativno.
I ako ga slucajno ubijem, haja ja sam kriv al on mrtav.
bez komsija ne mozes dobiti dozvolu za posjedovanje oruzja. Kada sam trazila dozvolu za nosenje oruzja rekli su mi da to mogu imati samo sluzbene osobe, a privatno lice moze dobiti jedino dozvolu za posjedovanje oruzja. Trebalo je priloziti lijecnicko uvjerenje, a onda su dvojica policajaca banuli jedne subote kasno poslijepodne kod nas kuci, pa su razgovarali sa mnom i sa mojim ukucanima, a komsije su mi poslije rekle da su dolazili i kod njih i raspitivali se o tome ko sam, sto sam. Nakon toga sam dobila navedenu dozvolu za posjedovanje, pa pistolj drzim jedino doma, a za licnu zastitu nosim elektrosoker i sprej za koje dozvole nisu potrebne.
ti izgleda nista nisi razumio. Ja zivjeti u RS i ja bi izvaditi dozvolu za puckalo u Federacija. Izvaditi puckalo dozvolu u Rs nix gut. Razumes? Susjed nesmije znati da ja imati.
jarane, ja ti se izvinjavam, pa ti pobrisi i zaboravi moj post. Ja znam kako je isla procedura kod mene i da su komsije ispitivali o meni je li pijem, drogiram se, pravim li probleme i tako to. A za RS nemam pojma, cak nerado i putujem tim dijelom BiH
Post Reply