download se usporava?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#1 download se usporava?

Post by r_faruk »

kada provjeravam brzinu interneta ona je 2Mb, a kada pokusavam da uradi download sa warezz-a uspori mi na 25kB/s. kada uradim download sa bihnet-ove stranice, brzina ne pada.... u cemu je stvar, jesul' to ovi borci sopa i ostali....
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#2 Re: download se usporava?

Post by xamp »

Uzmi premium account pa ce ti bit normalna brzina :D
User avatar
nermin9200
Posts: 331
Joined: 10/12/2010 22:21

#3 Re: download se usporava?

Post by nermin9200 »

r_faruk wrote:kada provjeravam brzinu interneta ona je 2Mb, a kada pokusavam da uradi download sa warezz-a uspori mi na 25kB/s. kada uradim download sa bihnet-ove stranice, brzina ne pada.... u cemu je stvar, jesul' to ovi borci sopa i ostali....
ne skidas s wareza, nego te warez uputi na neku stranicu, primjera radi rapidshare ili nesto slicno... a do te stranice zavisi kolika ti je granica, jer vjerovatno besplatno skiads... no sikiriki, sve je to normalno :mrgreen:
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#4 Re: download se usporava?

Post by r_faruk »

manje vise to znam, nego nije mi se nikada jos desilo da mi ovako grohne brzina..........
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#5 Re: download se usporava?

Post by Toffee karamela »

r_faruk wrote:manje vise to znam, nego nije mi se nikada jos desilo da mi ovako grohne brzina..........
Bro nije do tebe, desilo se ono čega sam se pribojavala od dana smrti Megauploada i Filesonica, RS je uhvatio furcat, svim free korisnicima brzina je smanjena na 30 kb/s, drugim riječima nemoj ni skidati jer ti za film od 7 fajlova treba haman 7-8 sati. Ja primijetila jučer, mislila da mi se pokvario JDownloader...kad ono jok, izbaci već navedenu obavijest.

Tako je to kada nestane konkurencije, bravo majstori :x
User avatar
RedJohn
Posts: 320
Joined: 17/12/2011 22:48

#6 Re: download se usporava?

Post by RedJohn »

Ma kume skidaj sa piratbay-a ili kat.ph gledaj koliko fajl ima seed pa skidaj (Više Seed-ova brži Download,više Leachers sporiji Download :wink:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#7 Re: download se usporava?

Post by Toffee karamela »

RedJohn wrote:Ma kume skidaj sa piratbay-a ili kat.ph gledaj koliko fajl ima seed pa skidaj (Više Seed-ova brži Download,više Leachers sporiji Download :wink:
Nema ipak toliko toga na piratebayu, pogotovo starijih filmova i serija.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#8 Re: download se usporava?

Post by ExNihilo »

Toffee karamela wrote:
RedJohn wrote:Ma kume skidaj sa piratbay-a ili kat.ph gledaj koliko fajl ima seed pa skidaj (Više Seed-ova brži Download,više Leachers sporiji Download :wink:
Nema ipak toliko toga na piratebayu, pogotovo starijih filmova i serija.

Za starije filmove - netačno.

Za starije serije - nisam ulazio u te vode. :D
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#9 Re: download se usporava?

Post by Toffee karamela »

Ellinor wrote:
Toffee karamela wrote:
RedJohn wrote:Ma kume skidaj sa piratbay-a ili kat.ph gledaj koliko fajl ima seed pa skidaj (Više Seed-ova brži Download,više Leachers sporiji Download :wink:
Nema ipak toliko toga na piratebayu, pogotovo starijih filmova i serija.

Za starije filmove - netačno.

Za starije serije - nisam ulazio u te vode. :D
Ma kako netačno, ne znam šta ti smatraš starijim filmom, ali recimo ko traži klasike otprije 20, 30 ili više godina zna da ih neće naći na pirateu. Možda i pronađe neki jako poznat, ali neko napucano izdanje od 4 gige koje ne dolazi u obzir za skidanje, bar meni.

No treba biti zahvalan na onome što je još dostupno i moliti se da ne bude gore :-?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10 Re: download se usporava?

Post by ExNihilo »

Ja neki dan skino film iz 1927. :wink:

Eto, reci koji te zanima klasik i garantiram da će biti i to sa dobrim brojem seedera. I da neće biti veći od 1 GB.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#11 Re: download se usporava?

Post by Dupli_skalp »

ja npr. ne mogu "paradu" da pronađem na tpb-u...

zna li neko gdje ima ali da nije cam verzija?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#12 Re: download se usporava?

Post by ExNihilo »

Pa film je tek izašao, ne postoji još kvalitetan snimak i neće još zadugo ni biti. :D
User avatar
gentoo
Posts: 3298
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#13 Re: download se usporava?

Post by gentoo »

Sacekaj malo.. Odma poslije uvodjenja FTTH BH Telecom da uspostavi peering sa RS.. svi ce imati 1Gbit/s brzinu :lol: :run:
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#14 Re: download se usporava?

Post by r_faruk »

Toffee karamela wrote:
r_faruk wrote:manje vise to znam, nego nije mi se nikada jos desilo da mi ovako grohne brzina..........
Bro nije do tebe, desilo se ono čega sam se pribojavala od dana smrti Megauploada i Filesonica, RS je uhvatio furcat, svim free korisnicima brzina je smanjena na 30 kb/s, drugim riječima nemoj ni skidati jer ti za film od 7 fajlova treba haman 7-8 sati. Ja primijetila jučer, mislila da mi se pokvario JDownloader...kad ono jok, izbaci već navedenu obavijest.

Tako je to kada nestane konkurencije, bravo majstori :x

heh, bas sam trazio neku obavijest.... palo mi je nesto slicno na pamet, majku im.......... hajd probacu sa tpb i ovim torrent-ima......... hvala..
dragonz
Posts: 1788
Joined: 20/09/2008 13:12

#15 Re: download se usporava?

Post by dragonz »

Toffee karamela wrote: Bro nije do tebe, desilo se ono čega sam se pribojavala od dana smrti Megauploada i Filesonica, RS je uhvatio furcat, svim free korisnicima brzina je smanjena na 30 kb/s, drugim riječima nemoj ni skidati jer ti za film od 7 fajlova treba haman 7-8 sati. Ja primijetila jučer, mislila da mi se pokvario JDownloader...kad ono jok, izbaci već navedenu obavijest.

Tako je to kada nestane konkurencije, bravo majstori :x
kod mene kao free korisnik na rapidshare-u ide brzina na 712 kb/s koristim telemach-ov internet paket od 6 mbit-a
zato pokušaj da skidaš fajlove jedan po jedan preko browsera
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#16 Re: download se usporava?

Post by Toffee karamela »

dragonz wrote:
kod mene kao free korisnik na rapidshare-u ide brzina na 712 kb/s koristim telemach-ov internet paket od 6 mbit-a
zato pokušaj da skidaš fajlove jedan po jedan preko browsera
Ja nisam njihov korisnik, probala sam jučer i manuelno (jedan po jedan link), brzina ista....puževska! Je li to Telemach nešto sredio sa RS ili šta...? :shock:
truhlo
Posts: 49
Joined: 26/12/2011 15:11

#17 Re: download se usporava?

Post by truhlo »

dragonz wrote:
Toffee karamela wrote: Bro nije do tebe, desilo se ono čega sam se pribojavala od dana smrti Megauploada i Filesonica, RS je uhvatio furcat, svim free korisnicima brzina je smanjena na 30 kb/s, drugim riječima nemoj ni skidati jer ti za film od 7 fajlova treba haman 7-8 sati. Ja primijetila jučer, mislila da mi se pokvario JDownloader...kad ono jok, izbaci već navedenu obavijest.

Tako je to kada nestane konkurencije, bravo majstori :x
kod mene kao free korisnik na rapidshare-u ide brzina na 712 kb/s koristim telemach-ov internet paket od 6 mbit-a
zato pokušaj da skidaš fajlove jedan po jedan preko browsera

Nije tacno i ja sam korisnik t-macha , brzina 10 mbit i vucem download 30kb/s sa RS.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#18 Re: download se usporava?

Post by nellington »

Brzina konekcije 1Mbs, brzina skidanja sa RS 1Mbs. Free user.

Image
dragonz
Posts: 1788
Joined: 20/09/2008 13:12

#19 Re: download se usporava?

Post by dragonz »

Image

evo dokaza ali fakat ne kontam što kod nekih ide na rapidshare-u samo 30 kb/s
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#20 Re: download se usporava?

Post by roki »

Izgleda da RapidS.u zavisnosti od opterecenosti sankcionise free korisnike preko brzine i/ili cekanja na download ili nasumicno free userima dodjeljuje ova ogranicenja.Nekoliko dana recimo ujutru imam punu brzinu bez cekanja a popodne em cekam em se download vuce.Sljedeci dan opet neka druga verzija
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#21 Re: download se usporava?

Post by Dupli_skalp »

dragonz wrote:kod mene kao free korisnik na rapidshare-u ide brzina na 712 kb/s koristim telemach-ov internet paket od 6 mbit-a
zato pokušaj da skidaš fajlove jedan po jedan preko browsera
kod mene varira također. bude tako oko 710 pa padne do 460, pa se opet popne na oko 680. i na kraju prosječna brzina mi bude oko 560kb/s.

imam utisak da mi je na starom S paketu (4 megabita) manje variralo.
truhlo
Posts: 49
Joined: 26/12/2011 15:11

#22 Re: download se usporava?

Post by truhlo »

dragonz wrote:Image

evo dokaza ali fakat ne kontam što kod nekih ide na rapidshare-u samo 30 kb/s

Image

evo drug i od mene
Post Reply