Download fajlova sa LAN servera

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
valterbranisarajevo

Download fajlova sa LAN servera

Post by valterbranisarajevo » 21/04/2011 21:37

Na serveru koji je priključen na LAN se nalazi portal napravljen sa free templejtom u joomli 1.0. Na portalu se nalaze neki fajlovi uglavnom u PDF formatu. Želio bi da, kada neko sa klijent računara skida ili otvara te fajlove, dobije ovo:

Image

ili ovo:

Image

Na samom serveru ta opcija radi. Naštimao sam je u Mozillli (Tools-Options-Applications-(Action-Allways Ask).

Međutim na klijent računarima klikom na link fajl se samo otvori bez pojave ovog boxa.

Postoji li kakva caka ili ekstenzija? Pretpostavljam da je u pitanju neka banalna stvar, ali ja stvarno nemam više snage da tražim rješenje googlajući...Pa eto ako neko zna.... :)

valterbranisarajevo

Re: Download fajlova sa LAN servera

Post by valterbranisarajevo » 22/04/2011 00:39

Hvala! :) I meni malo "smrdi" na server zato što još neke komponenete, koje rade na običnom računaru, tamo ne rade, npr. viniora counter.Pogledaću sutra.

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 22/04/2011 19:26

Sada dobijam prozor i na klijent mašinama, ali samo kada su u pitanju zipovani i winrarovani fajlovi, PDF i Word još nisam uspio riješiti.

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 22/04/2011 22:56

Ništa posebno drug. Samo sam winrarovao postojeći PDF fajl, promijenio extenziju na linku iz pdf i rar i odmah je prošlo na klijent mašini. Međutim klasični PDF i dalje ne radi odnosno odmah se otvara klikom na link...Ma znaš nije to "sveto slovo"-može i bez toga, ali baš me sada zainteresovalo."u kome grmu leži zec", a možda se još neko sretne sa sličnim problemom pa mu zatreba rješenje...

Uglavnom nabavio sam rezervni server. Kada se vratim sa GO srušiću ga, ponovo instalirati i na njega nabaciti portal...Ali ako ovo radi sa win rar-om možda nije do servera....Vidićemo... :)

Post Reply