Dostava namirnica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply

Da li bi kupovali online namirnice i druge kucne potrepstine?

Da
17
68%
Ne
8
32%
 
Total votes: 25

Becky7
Posts: 857
Joined: 25/11/2017 16:31

#1 Dostava namirnica

Post by Becky7 »

Da li bi kupovali online namirnice i druge kucne potrepstine?

Mislim da bi Bingo, Mercator pa cak i DM mogli da pokrenu online kupovinu artikala koje mozemo pronaci u njihovim marketima, navela sam ih kao primjer jer su jaki na nasem trzistu.

Ovo je potpuno normalno izvan nasih granica i zanima me vase misljenje na ovu temu.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2 Re: Dostava namirnica

Post by wewa »

kupovala sam jos u vf-u, i tada je dobro funkcionisalo

s dolaskom konzuma opao je kvalitet usluge, pa je odavno ne koristim a rado bih da ima kakva pouzdana firma
cak bih bila spremna platiti odredjeni postotak vise cijene, samo da ne moram svaki cas u kupovinu
apsolutno romantican
Posts: 151
Joined: 13/02/2018 06:21

#3 Re: Dostava namirnica

Post by apsolutno romantican »

da, vf je imao i funkcionisalo je dobro kao i kvalitet namirnica
Becky7
Posts: 857
Joined: 25/11/2017 16:31

#4 Re: Dostava namirnica

Post by Becky7 »

wewa wrote:kupovala sam jos u vf-u, i tada je dobro funkcionisalo

s dolaskom konzuma opao je kvalitet usluge, pa je odavno ne koristim a rado bih da ima kakva pouzdana firma
cak bih bila spremna platiti odredjeni postotak vise cijene, samo da ne moram svaki cas u kupovinu

Slazem se tako covjek malo vremena ima da bi nam ovako nesto bas pomoglo. Nadam se da ce nam uvesti ovu mogucnost.



apsolutno romantican wrote:da, vf je imao i funkcionisalo je dobro kao i kvalitet namirnica
Slazem se ☺️
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Dostava namirnica

Post by insomnia78 »

Pa kad ti lola donese karton mlijeka kojem ron istice za tri dana :lol:
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#6 Re: Dostava namirnica

Post by l33t »

ako ste sposobni (hodanje i imate 30min vremena viska) mislim da vam opravdano ne treba dostava... konzum, merkator, bingo u krugu od 200m vala svi imaju...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7 Re: Dostava namirnica

Post by moonca »

To bi bilo odlicno,pogotovo zimi za penzionere. :) Vjerovatno i minimalna narudzba, ne bas kutija cigareta i sibica. :-)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#8 Re: Dostava namirnica

Post by wewa »

l33t wrote:ako ste sposobni (hodanje i imate 30min vremena viska) mislim da vam opravdano ne treba dostava... konzum, merkator, bingo u krugu od 200m vala svi imaju...
po tom kriteriju treba zatvoriti sve restorane i kafice
svi imaju kuhinje, svak sebi moze nasuti soka :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#9 Re: Dostava namirnica

Post by SmokingMan »

Nema potrebe.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#10 Re: Dostava namirnica

Post by l33t »

wewa wrote:
l33t wrote:ako ste sposobni (hodanje i imate 30min vremena viska) mislim da vam opravdano ne treba dostava... konzum, merkator, bingo u krugu od 200m vala svi imaju...
po tom kriteriju treba zatvoriti sve restorane i kafice
svi imaju kuhinje, svak sebi moze nasuti soka :D
not the same thing ... Treba mi 1kg krompira i 2L mlijeka treba mi za to dostava? notrly
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11 Re: Dostava namirnica

Post by wewa »

l33t wrote:
wewa wrote:
l33t wrote:ako ste sposobni (hodanje i imate 30min vremena viska) mislim da vam opravdano ne treba dostava... konzum, merkator, bingo u krugu od 200m vala svi imaju...
po tom kriteriju treba zatvoriti sve restorane i kafice
svi imaju kuhinje, svak sebi moze nasuti soka :D
not the same thing ... Treba mi 1kg krompira i 2L mlijeka treba mi za to dostava? notrly
sto volim kad svijet mjere po sebi :D

nas u kuci 5, dvoje pubertetlija. toliko se pojede za dorucak.
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#12 Re: Dostava namirnica

Post by Melo15 »

wewa wrote:
l33t wrote:
wewa wrote: po tom kriteriju treba zatvoriti sve restorane i kafice
svi imaju kuhinje, svak sebi moze nasuti soka :D
not the same thing ... Treba mi 1kg krompira i 2L mlijeka treba mi za to dostava? notrly
sto volim kad svijet mjere po sebi :D

nas u kuci 5, dvoje pubertetlija. toliko se pojede za dorucak.
A onda posaljes pubertetlije da kupe to :D

P.S Ja nisam za ovo vala, odem u bingo ne znam ni sta idem da kupim dok ne vidim sta od onog sto kupujem imaju na stanju...A nesto ne vjerujem da ce neko to redovno updateovati fino da se online vidi sta ima na stanju. I sta onda, narucis 5 stvari, dvije nemaju, donesu ti one 3 i onda opet idi po druge dvije negdje...
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#13 Re: Dostava namirnica

Post by travar »

Ovo bi radilo (i radi) u zemlji lala i tuljipana, ali ne kod nas. :mrgreen:
U samoj prodavnici staviš u korpu po jednoj cijeni, na kasi druga (veća) cijena, pa možeš misliti na šta bi to ličilo kad bi se online radile narudžbe.

Da se razumijemo, nisam protiv, ali....
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#14 Re: Dostava namirnica

Post by wewa »

kao sto rekoh u prvom postu na ovoj temi, funkcionisalo je u vrijeme vf-a i to odlicno. dakle, moglo je prije vise od 10 godina, ne vidim zasto ne bi i danas. pitanje je ima li ijedan lanac prodavnica volje da se ovim pozabavi (Konzum i dalje radi dostavu, ali su uslovi nepovoljni jer se narucuje za naredni dan, a i nisu azurni kao sto je vf bio pa se desi da velikog broja namirnica ne bude u ispostavljenoj narudzbi).
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#15 Re: Dostava namirnica

Post by l33t »

ma danas bi ljudi sve na serviranje, bice ovo u buducnosti 100% nece se morati izlazit iz kuce... jos VR kad zazivi RIP. dronovi hranu donose ljudi po 200kg mjera :thumbup: :thumbup:


:run:
Becky7
Posts: 857
Joined: 25/11/2017 16:31

#16 Re: Dostava namirnica

Post by Becky7 »

Da ne quotam, naravno da neces naruciti samo mlijeko i cigare nego da postoji minimalna narudžba npr. 50 km. Evo ja imam Amko jedino u blizini i tu opet nema sirok izbor namirnica vecinom natrpano i bas ono sto trazim nema.

Ne znam mislim da bi nam ovako nesto trebalo jer bi imali veliki izbor robe i sigurno bi bilo ljudi koji bi narucivali.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#17 Re: Dostava namirnica

Post by Zoya »

Ovo je nesto najgenijalnije. Koliko sam samo vremena i novca ustedjela. Nema zavlacenja po trgovinama, cekanja u red ili kupovanja gluposti koji ti nisu potrebne nego Ono, mozda zatreba. Ovako fino sjednes, isklikas na Ono sto ti treba , platis, bude ti dostavljeno i mirna Glava sedmicu dana.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#18 Re: Dostava namirnica

Post by Thorgerson »

Ne bih kupovao.

Zasto? Pa evo kontam sta kupujem najcesce? To su mlijecni proizvodi, voce, povrce, jaja i hljeb. Ja te stvari moram kupovati svjeze, koliko mogu biti svjeze. Dakle, ja sam 99% siguran da ce meni lanac fino uvaliti budjavo voce i povrce, mlijeko i namaze kojima rok uskoro istice, jaja stara 15-ak dana itd. Tj. rjesavat ce se zaliha. Pa sad je sasvim normalno da ti u prvi plan izbace mlijeko kojem istice rok za 2 dana, jaja stara 15-20 dana itd.

Neke stvari koje ne kupujem cesto, vala mogu se nakanit da odem jednom mjesecno. Tipa detrdzenta i nekih drugih namirnica koji se ne kupuju na dnevnoj ili sedmicnoj bazi.

Ponekad narucim nesto sa http://krompir.ba, oni su mi ok, super voce i povrce, mada malo i poskupo, ali eto ipak ljudi sve zapakuju i donesu ti na vrata.

Eh DM bi vec bio super, tu imam neke stvari koje kupujem nevezano bas za rok, i bas me cudi da oni nemaju online kupovinu. Al opet, sta je svrha onda skupo placenih poslovnih prostora koji su u zakupu, a ti ovamo jos investiras u online kupovinu.

I generalno, mislim da shoping lanci to izbjagavaju i zbog toga sto ti kada udjes u prodavnicu pored 5 stvari koje si htio kupiti kupis jos 10 koje nisi htio. To je jednostavno tako. A ovako islikas sto ti treba i cao. Jbg. Nije to to. I oni to znaju veoma dobro. :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#19 Re: Dostava namirnica

Post by Dope_Man »

U zadnje vrijeme nesto na youtube gledam neki njihov serijal Watchdog gdje se bave raznim problemima koje ima prosjecan britanac sa kompanijama, od prevara, laznih proizvoda itd.. i sinoc su bas o higijeni neke kompanije koja dostavlja. Uglavnom, higijena cista nula. Kontakirao ih sam radnih kompanije kojem se smucilo u cemu dostavlja hranu ljudima. Svakako je kupovina prilika za prosetati, a kada uzimam biram ono sto meni odgovara (voce, povrce).. tako da licno ne bih nikad isao na dostavu.
Post Reply