Dostava iz Ikee

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
wall3
Posts: 165
Joined: 15/06/2011 10:21

#1 Dostava iz Ikee

Post by wall3 »

Zanima me znate li ikoga ko dostavlja iz Ikee u našu državu?
inamjestaj_bih
Posts: 7
Joined: 06/09/2014 13:23

#2 Re: Dostava iz Ikee

Post by inamjestaj_bih »

Poštovani,

mi radimo dostavu iz Ikee Zagreb po cijeloj BiH. Ovo je naša facebook stranica i tu možete doznati sve detalje :)

https://www.facebook.com/pages/Ikea-dos ... 2061865151
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3 Re: Dostava iz Ikee

Post by mO k3 »

inamjestaj_bih wrote:Poštovani,

mi radimo dostavu iz Ikee Zagreb po cijeloj BiH. Ovo je naša facebook stranica i tu možete doznati sve detalje :)

https://www.facebook.com/pages/Ikea-dos ... 2061865151
Cijena u IKEI = kolik cijena u BiH , povrat poreza u Hr??
inamjestaj_bih
Posts: 7
Joined: 06/09/2014 13:23

#4 Re: Dostava iz Ikee

Post by inamjestaj_bih »

Poslala sam detalje u inbox :)
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#5 Re: Dostava iz Ikee

Post by burekodsira »

ja bih vam iste sekunde zalijepio ban da ne znate s koje strane ste suplji :D

pa yebo ga vasa poslovna politika, krijete se po forumima i saljete privatne poruke.
ako imate biznis sto javno ne napisete toliko i toliko je nase pa vidite

ukljucujete li garanciju i eventualni povrat robe ako nije po ps-u? izdajete li racun?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#6 Re: Dostava iz Ikee

Post by P308 »

Znaci na cijenu iz kataloga trazite + 30%?
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#7 Re: Dostava iz Ikee

Post by friskyoreo »

burekodsira wrote:ja bih vam iste sekunde zalijepio ban da ne znate s koje strane ste suplji :D

pa yebo ga vasa poslovna politika, krijete se po forumima i saljete privatne poruke.
ako imate biznis sto javno ne napisete toliko i toliko je nase pa vidite

ukljucujete li garanciju i eventualni povrat robe ako nije po ps-u? izdajete li racun?
Cim nece javno znaci ili odera s cijenama ili radi nesto na granici s legalnosti.... :D
inamjestaj_bih
Posts: 7
Joined: 06/09/2014 13:23

#8 Re: Dostava iz Ikee

Post by inamjestaj_bih »

:shock:

Ajme koja strogost! Žao mi je što ste stekli takav dojam, nemam razloga bilo što kriti, naprosto nisam htjela zagušivati prostor ovdje kada je sve jasno rečeno na facebook stranici. Apsolutno svi podaci su na njoj, no dobro.

Ajmo redom:

- naša cijena je kataloška + 30% i ta cijena uključuje plaćene obveze prema državi (carina, pdv), trošak dostave i našu proviziju. Povrat poreza ostaje nama.
- registrirana smo firma i djelujemo apsolutno transparentno i legalno
- izdajemo fiskalni račun
- nudimo mogućnost reklamacije svojim kupcima i dajemo garanciju na one proizvode na koje ih daje i Ikea

Još nešto? :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#9 Re: Dostava iz Ikee

Post by mO k3 »

burekodsira wrote:ja bih vam iste sekunde zalijepio ban da ne znate s koje strane ste suplji :D

pa yebo ga vasa poslovna politika, krijete se po forumima i saljete privatne poruke.
ako imate biznis sto javno ne napisete toliko i toliko je nase pa vidite

ukljucujete li garanciju i eventualni povrat robe ako nije po ps-u? izdajete li racun?
Ma lopovluk veliki ... Postavicu poslije sta je meni poslato na inbox....
Nadam se da neće moderatori zatvoriti temu i da cu imati mogucnosti postaviti njihov lopovski proračun
inamjestaj_bih
Posts: 7
Joined: 06/09/2014 13:23

#10 Re: Dostava iz Ikee

Post by inamjestaj_bih »

S obzirom na uvredljivu poruku koju ste mi poslali u inbox i lazne insinuacije i klevete koje ste mi ondje napisali, mogu se samo nadati da moderatori nece dopustiti iznosenje kleveti i razvlacenje mene kao osobe nego da ce usmjeriti ovu temu u pozitivnom i konstruktivnom smjeru kakva sam se nadala da ce biti...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#11 Re: Dostava iz Ikee

Post by mO k3 »

inamjestaj_bih wrote:S obzirom na uvredljivu poruku koju ste mi poslali u inbox i lazne insinuacije i klevete koje ste mi ondje napisali, mogu se samo nadati da moderatori nece dopustiti iznosenje kleveti i razvlacenje mene kao osobe nego da ce usmjeriti ovu temu u pozitivnom i konstruktivnom smjeru kakva sam se nadala da ce biti...
Uvredljivo ja nisam ništa napisao ... Screenshot cu da postavim poslije ...
inamjestaj_bih
Posts: 7
Joined: 06/09/2014 13:23

#12 Re: Dostava iz Ikee

Post by inamjestaj_bih »

Jeste, napisali ste da znate tko sam ja, netko iz Posusja (?!), da znate kako ja radim, 10€ kahva na granici i navodno placanje carine i pdva...
S obzirom da nisam ni blizu Posusja i da je moja firma vec godinama uredni porezni obveznik, da za svaku robu i uslugu izdajemo fiskalni racun, ovo je itekako uvredljivo i zove se kleveta i time narusavate moj ugled i ovu temu odvodite u smjer koji se zove pljuvanje i razvlacenje.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#13 Re: Dostava iz Ikee

Post by graue_maus »

inamjestaj_bih wrote::shock:

Ajme koja strogost! Žao mi je što ste stekli takav dojam, nemam razloga bilo što kriti, naprosto nisam htjela zagušivati prostor ovdje kada je sve jasno rečeno na facebook stranici. Apsolutno svi podaci su na njoj, no dobro.

Ajmo redom:

- naša cijena je kataloška + 30% i ta cijena uključuje plaćene obveze prema državi (carina, pdv), trošak dostave i našu proviziju. Povrat poreza ostaje nama.
- registrirana smo firma i djelujemo apsolutno transparentno i legalno
- izdajemo fiskalni račun
- nudimo mogućnost reklamacije svojim kupcima i dajemo garanciju na one proizvode na koje ih daje i Ikea

Još nešto? :)
za smece iz ikee plus 30 % , :shock: :shock: :shock: ........
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#14 Re: Dostava iz Ikee

Post by insomnia78 »

Pa ocito vam je to smece iz ikee toliko bitno da ste spremni platiti i dostavu


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
inamjestaj_bih
Posts: 7
Joined: 06/09/2014 13:23

#15 Re: Dostava iz Ikee

Post by inamjestaj_bih »

graue_maus wrote: za smece iz ikee plus 30 % , :shock: :shock: :shock: ........
Ne znam što ste koristili iz Ikee pa vam se pokazalo kao "smeće". Ja sam dugogodišnja korisnica njihovih proizvoda (otud i ljubav i ideja prema ovom poslu) i meni su sjajni. Npr., njihove posteljine, ručnici.. su vječni, traju i nakon godina pranja i otkuhavanja. Police za cd-ove i knjige koje imam u istom su stanju kao i kad su kupljeni.

A što se tiče tih famoznih "30%", kao što sam objašnjavala dotičnom iznad u privatnom postu, uzmite da samo carina iznosi 10%, a pdv 17%, da ne govorim o troškovima prijevoza, špedicija, dnevnica vozača, itd. Za usporedbu, prijevoznici iz Zagreba su iz Graza koji je udaljen manje od dva sata dovozili u Zagreb za 25%, a mi iz Hercegovine dovozimo iz Zagreba (6-7 h) za 30%. Onda možete znati da smo doista minimalizirali svoju proviziju, samo da bi korist i zadovoljstvo nas i kupaca bili obostrani.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#16 Re: Dostava iz Ikee

Post by mO k3 »

inamjestaj_bih wrote:
graue_maus wrote: za smece iz ikee plus 30 % , :shock: :shock: :shock: ........
Ne znam što ste koristili iz Ikee pa vam se pokazalo kao "smeće". Ja sam dugogodišnja korisnica njihovih proizvoda (otud i ljubav i ideja prema ovom poslu) i meni su sjajni. Npr., njihove posteljine, ručnici.. su vječni, traju i nakon godina pranja i otkuhavanja. Police za cd-ove i knjige koje imam u istom su stanju kao i kad su kupljeni.

A što se tiče tih famoznih "30%", kao što sam objašnjavala dotičnom iznad u privatnom postu, uzmite da samo carina iznosi 10%, a pdv 17%, da ne govorim o troškovima prijevoza, špedicija, dnevnica vozača, itd. Za usporedbu, prijevoznici iz Zagreba su iz Graza koji je udaljen manje od dva sata dovozili u Zagreb za 25%, a mi iz Hercegovine dovozimo iz Zagreba (6-7 h) za 30%. Onda možete znati da smo doista minimalizirali svoju proviziju, samo da bi korist i zadovoljstvo nas i kupaca bili obostrani.
Samos to ne spominjete da pdv koji dobijete nazad u hr za sebe zadrzite
inamjestaj_bih
Posts: 7
Joined: 06/09/2014 13:23

#17 Re: Dostava iz Ikee

Post by inamjestaj_bih »

Opet podmećete - spomenula sam to u postu ranije.
neki
Posts: 6703
Joined: 17/02/2005 07:57

#18 Re: Dostava iz Ikee

Post by neki »

mO k3 wrote:
inamjestaj_bih wrote:
graue_maus wrote: za smece iz ikee plus 30 % , :shock: :shock: :shock: ........
Ne znam što ste koristili iz Ikee pa vam se pokazalo kao "smeće". Ja sam dugogodišnja korisnica njihovih proizvoda (otud i ljubav i ideja prema ovom poslu) i meni su sjajni. Npr., njihove posteljine, ručnici.. su vječni, traju i nakon godina pranja i otkuhavanja. Police za cd-ove i knjige koje imam u istom su stanju kao i kad su kupljeni.

A što se tiče tih famoznih "30%", kao što sam objašnjavala dotičnom iznad u privatnom postu, uzmite da samo carina iznosi 10%, a pdv 17%, da ne govorim o troškovima prijevoza, špedicija, dnevnica vozača, itd. Za usporedbu, prijevoznici iz Zagreba su iz Graza koji je udaljen manje od dva sata dovozili u Zagreb za 25%, a mi iz Hercegovine dovozimo iz Zagreba (6-7 h) za 30%. Onda možete znati da smo doista minimalizirali svoju proviziju, samo da bi korist i zadovoljstvo nas i kupaca bili obostrani.
Samos to ne spominjete da pdv koji dobijete nazad u hr za sebe zadrzite
I u cemu je problem? Zena ti je sve fino napisala u prethodnom postu, pa i to da povrat hrvatskog pdv-a uzimaju za sebe. Ako ti se ne svidja sto moras platiti 30% na cijenu, bujrum pa sam organizuj prevoz, povrat i placanje pdv-a..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#19 Re: Dostava iz Ikee

Post by mO k3 »

inamjestaj_bih wrote:Opet podmećete - spomenula sam to u postu ranije.
Da izvnjavam se ...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#20 Re: Dostava iz Ikee

Post by O'zone »

neki wrote:
mO k3 wrote: Samos to ne spominjete da pdv koji dobijete nazad u hr za sebe zadrzite
I u cemu je problem? Zena ti je sve fino napisala u prethodnom postu, pa i to da povrat hrvatskog pdv-a uzimaju za sebe. Ako ti se ne svidja sto moras platiti 30% na cijenu, bujrum pa sam organizuj prevoz, povrat i placanje pdv-a..
Svi hoće džabe :lol:
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#21 Re: Dostava iz Ikee

Post by TheHound »

O'zone wrote:
neki wrote:
mO k3 wrote: Samos to ne spominjete da pdv koji dobijete nazad u hr za sebe zadrzite
I u cemu je problem? Zena ti je sve fino napisala u prethodnom postu, pa i to da povrat hrvatskog pdv-a uzimaju za sebe. Ako ti se ne svidja sto moras platiti 30% na cijenu, bujrum pa sam organizuj prevoz, povrat i placanje pdv-a..
Svi hoće džabe :lol:
On bi izgleda da mu još i neki popust daju u odnosu na ovu cijenu iz Ikee :D
sto je skupo
Posts: 122
Joined: 25/05/2013 10:08

#22 Re: Dostava iz Ikee

Post by sto je skupo »

neki wrote:
I u cemu je problem? Zena ti je sve fino napisala u prethodnom postu, pa i to da povrat hrvatskog pdv-a uzimaju za sebe. Ako ti se ne svidja sto moras platiti 30% na cijenu, bujrum pa sam organizuj prevoz, povrat i placanje pdv-a..
Ma standardna forumaska posla. Valjda je ocekivao da mu jos robu unese u stan i po potrebi i montira. :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#23 Re: Dostava iz Ikee

Post by Altsa »

po IKEI obicno pljuju oni koji je nisu nikad ni vidjeli a kamoli usli u nju. ako vam ne odgovara poslovanje posrednika onda se vi sami uputite do zg., izracunajte benzin tamo i vamo i vidite koliko ste dobri, a nemojte srati na sve sto stignete.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#24 Re: Dostava iz Ikee

Post by mO k3 »

TheHound wrote:
O'zone wrote:
neki wrote:
Svi hoće džabe :lol:
On bi izgleda da mu još i neki popust daju u odnosu na ovu cijenu iz Ikee :D
Ikea meni ne dolazi u kucu .... dalja rasprava nije pootrebna
vincent_vega
Posts: 55
Joined: 06/09/2014 22:11

#25 Re: Dostava iz Ikee

Post by vincent_vega »

Sve su to masonska posla :D
Post Reply