Dostava hrane u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73016
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#2251 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Velkoski »

baš čudno da niko neće da radi za mizeriju :skoljka:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40997
Joined: 29/06/2011 23:39

#2252 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Pa gazda bi novog Lamba a radnik da irgeti za crkavicu.

Nece moci sve mi se cini.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25860
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2253 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by BHF_Manijak »

TheRedhead wrote: 26/04/2024 15:57
BHF_Manijak wrote: 26/04/2024 15:53 Korpi ocito ponestaje radnika. Nema dana ni doba dana da mozes normalno naruciti, konstantno poruka "Velika guzva, moguce naruciti iz blizih lokala. Domet smanjen s 15km na 2km." :lol: :roll:
ja koliko vidim svima fali radnika, nema ulaza u neku radnju da nisu zalijepili oglas, od podavnica, buregdzinica, odjece i sl ... doslo vrijeme da i nama fali na hiljade radnika ... doduse mi imamo tu radnu snagu samo su zauzeti kafama
Ma Boga mi zauzeti smo premalim platama, da se ne lazemo!

Jos uvijek je seljacka deviza sta ce tebi pare, ima ko hoce radit i slicno. E ima ali u kurcu.
Sokovi bi se dizali na 4KM, cevapi na 12, hrana generalno skuplja 60-70% nego prije 2-3 godine, ali plate karina i dalje. Ne samo hrana, nego doslovno sav zivot.

E nece moci vise. Vidim i ja da je na svakom portalu "potreban radnik" i neka je. Dosta je vise izrabljivanja bilo za sicu. Kompletan kajmak da gazde kupe, a radnici da ginu, nece da moze vise.
kio01
Posts: 1105
Joined: 19/08/2017 15:56

#2254 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by kio01 »

Prije ce uvest azijate nego dic plate
User avatar
MTV
Posts: 14359
Joined: 21/08/2013 19:39

#2255 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by MTV »

Eno i onaj youtuber shabuka koji je radio za korpu se zaposli u wizard pc shopu, vodi njihov tiktok profil. Kaze korpu sada radi samo kad je slobodan.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40997
Joined: 29/06/2011 23:39

#2256 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

On je odavno batalio Korpu, vozio je ture van BIH uglavnom Split i Cro. Bar dok sam ga vidjao na YT.
HelaS
Posts: 5691
Joined: 22/09/2018 13:21

#2257 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by HelaS »

Direktivom se obavezuju države članice EU-a da su osobe koje rade putem platforme zaposlenici te digitalne platforme, umjesto toga da su samozaposlene osobe. Teret dokazivanja leži na platformi, što znači da ona treba dokazati da ne postoji radni odnos.
Nova pravila, koja su Parlament i Vijeće dogovorili u veljači i koja su usvojena, trebale bi osigurati ispravnu klasifikaciju radnog statusa osoba koje rade putem platformi i ispraviti lažno samozapošljavanje.

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualn ... a-15453828

Ovakav propis bit će i u BiH u neka doba. To znači da će svi uslužni dostavljači hrane biti, zapravo, zaposleni u svojim formama, Glovo i ostale, da će biti njihovi radnici, za koje će morati plaćati doprinose i ostale obaveze.
User avatar
MTV
Posts: 14359
Joined: 21/08/2013 19:39

#2258 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by MTV »

dječak sa šibicama wrote: 27/04/2024 11:14 On je odavno batalio Korpu, vozio je ture van BIH uglavnom Split i Cro. Bar dok sam ga vidjao na YT.
Tad je bio na plati u Korpi a privatno vozao ture. Sad izgleda nije vise na plati u Korpi a i ture je batalio (povuceni oglasi sa olxa).
Hakiz
Posts: 40702
Joined: 30/07/2015 20:01

#2259 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Hakiz »

Saka wrote: 24/01/2024 10:06
liaar wrote: 24/01/2024 08:59 Preukusna hrana a tako neodgovoran objekat, sva ponuda hrane im se svodi na piletinu i pomfrit, 2 dana za redom nismo mogli naručiti ništa što ima pomfrit, nazovemo telefonom kaže "nestalo nam pomfrita"
Trebao si onda naručiti hamburger i pomfrit. Ako i to nema onda uzmeš onaj pomfrit i u glavu im.
Dobro pa nije tražio jogurt.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40997
Joined: 29/06/2011 23:39

#2260 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

MTV wrote: 27/04/2024 13:19
dječak sa šibicama wrote: 27/04/2024 11:14 On je odavno batalio Korpu, vozio je ture van BIH uglavnom Split i Cro. Bar dok sam ga vidjao na YT.
Tad je bio na plati u Korpi a privatno vozao ture. Sad izgleda nije vise na plati u Korpi a i ture je batalio (povuceni oglasi sa olxa).
Moguce, ne pratim ga bas samo sam vidio da ne radi vise klipove iz Korpe, sad je batalio i YT, eto nisam ni znao da je presao na tiktok. A bas je hvalio Korpu, ocigledno i nije tako sjajno kako se pricalo.
User avatar
MTV
Posts: 14359
Joined: 21/08/2013 19:39

#2261 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by MTV »

Mozda ih je hvalio za neku odredjenu naknadu a sada toga nema vise. Jedino da se ja prijavim kod njih al na biciklu, pa javim uslove. Koje sam srece zvali bi me za par mjeseci u sred mog banjanja u moru :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40997
Joined: 29/06/2011 23:39

#2262 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Pricao je da se isplati sa plinskim vozilom odnosno pogonom, mozda kad je plin poskupio to vise nije bilo to, ali cini mi se da Korpa i nije toliko pozeljna destinacija za radnike. Ono zajebavanja studenata i tako dalje, sad i ovo oko prijava.

Ovako sa strane gledano nije to lak posao jer trci amo trci tamo vjeciti problem sa parkingom, mnogi od tih restorana su negdje po centru i gdje on da parkira ako ide u Zmaj Titova ili Montanu, mora se snalaziti. Pozuri na dostavu, kisa pada kolaps u gradu, to je po meni posao na neko ograniceno vrijeme dok nervi ne polude. A da je bas bogacenje, nije, cisto prezivljavanje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66500
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2263 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

dječak sa šibicama wrote: 27/04/2024 14:12 Pricao je da se isplati sa plinskim vozilom odnosno pogonom, mozda kad je plin poskupio to vise nije bilo to, ali cini mi se da Korpa i nije toliko pozeljna destinacija za radnike. Ono zajebavanja studenata i tako dalje, sad i ovo oko prijava.

Ovako sa strane gledano nije to lak posao jer trci amo trci tamo vjeciti problem sa parkingom, mnogi od tih restorana su negdje po centru i gdje on da parkira ako ide u Zmaj Titova ili Montanu, mora se snalaziti. Pozuri na dostavu, kisa pada kolaps u gradu, to je po meni posao na neko ograniceno vrijeme dok nervi ne polude. A da je bas bogacenje, nije, cisto prezivljavanje.
Nije lagan posao
Ali bolji je od tacne i gradjevine
Na koju je vecina kicmasa bila odudjena prije 10 tak godina
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40997
Joined: 29/06/2011 23:39

#2264 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

To jeste, bolje sjediti u autu i ponijeti onar torbak na ledjima na neki sprat, nego malter mijesati :D

Ali sad ima boljih opcija, polozis kategoriju odes vozis spediciju u Sloveniji ili Hrvatskoj, 3 milje eura mjesecno i ustedis. Izdrzis par godina, ustedio si fine pare. Mislim ako je vec volan u pitanju.
ZuzuTop
Posts: 456
Joined: 02/03/2022 12:44

#2265 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by ZuzuTop »

dječak sa šibicama wrote: 27/04/2024 14:19 To jeste, bolje sjediti u autu i ponijeti onar torbak na ledjima na neki sprat, nego malter mijesati :D

Ali sad ima boljih opcija, polozis kategoriju odes vozis spediciju u Sloveniji ili Hrvatskoj, 3 milje eura mjesecno i ustedis. Izdrzis par godina, ustedio si fine pare. Mislim ako je vec volan u pitanju.
Kamionski hljeb je tezak. Kod mene stari citav zivot radio u spediciji. Uvjek se smijao kad kaze neko kaze, lako cu ja polozim i odo vozit :lol: :izet:

Znali smo da ga ne vidimo po 3-4 sedmice a mi ga zeljni.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40997
Joined: 29/06/2011 23:39

#2266 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Istina, drugar to radi i nema ga po dva mjeseca kuci, djeca sitna zeljni tate, izdrzao je par godina zaradio neke pare i sad radi tu. Isplati se, ako nista, fine se pare mogu zaraditi. U Korpi bas i ne, neka platica solidna i to je to.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73016
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#2267 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Velkoski »

korparenje treba da bude neki "side job" svakako, a ne full-time

bar tako bude vani :mrgreen:
User avatar
pepeljara
Posts: 6575
Joined: 22/08/2003 00:00

#2268 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by pepeljara »

Posao iz snova ako imas moped neki :)
Dostava i ne treba da ide autom, Sarajevo i nije toliko veliko.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40997
Joined: 29/06/2011 23:39

#2269 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Side job tako su i studenti mislili, pa ne moze, mora prijava :D
User avatar
mc-twin
Posts: 3379
Joined: 18/04/2009 23:47

#2270 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by mc-twin »

MTV wrote: 27/04/2024 08:57 Eno i onaj youtuber shabuka koji je radio za korpu se zaposli u wizard pc shopu, vodi njihov tiktok profil. Kaze korpu sada radi samo kad je slobodan.
Par puta mi je izbacivalo njegove klipove i vidim ja poznat mi lik, al' nikako da se skontam kako i od kuda. A to je on... :D
I na Youtube sam pogledao par klipova do je radio dostave iz neke radoznalosti. Svestran izgleda neki... :-)
User avatar
laserShow
Posts: 4105
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#2271 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by laserShow »

dječak sa šibicama wrote: 26/04/2024 16:12 Pa gazda bi novog Lamba a radnik da irgeti za crkavicu.

Nece moci sve mi se cini.
Dostavljacki servisi su u minusu, i glovo i korpa. O kakvom lambu pises? Inace, kuriri zaista zarade bolji iznos nego da rade kod pola privatnika u Sarajevu. Da bi zaradili jos, cijena dostave mora biti veca, no na ovoj temi smo apsolvirali da je i 2KM dostave previse :D
TheRedhead wrote: 26/04/2024 15:57 ja koliko vidim svima fali radnika, nema ulaza u neku radnju da nisu zalijepili oglas, od podavnica, buregdzinica, odjece i sl ... doslo vrijeme da i nama fali na hiljade radnika ... doduse mi imamo tu radnu snagu samo su zauzeti kafama
Tacno. Zato cemo uvoziti nepalce da rade ove poslove.
Post Reply