DOSTA - sta cemo sad?

Post Reply
_pixy_
Posts: 2
Joined: 24/12/2008 15:35
Location: sarajevo

#151 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by _pixy_ »

madner wrote:Koliko znam i Dosta je nastao na forumu, jos prije protesta.
...upravo je bila 5godisnjica.....al od silnih para nije se bilo u mogucnosti napraviti banket za ublehase....
Last edited by _pixy_ on 30/12/2010 14:52, edited 1 time in total.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#152 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by valterbranisarajevo »

Mene na proteste nije dovodio ni SDP, Ni DOSTA a bogami ni GROZD nego moje vlastite noge i grižnja savjesti.

Zašto grižnja savjesti? Biću pošten pa ću napisati. U Oslobođenju sam pročitao vijest da je u tramvaju kod Mašinske škole došlo do tuče i da je jedan učenik povrijeđen. S obzirom da sam i sam svojevremeno išao u tu školu i bio svjedok mnogobrojnih obračuna učenika zaključio sam da je to vjerovatno nastavak te ružne tradicije i nastavio čitati novine ne razmišljajući više o tom događaju.

Međutim, mislim te iste večeri u Nezavisnim je objavljen još jedan članak gdje je podrobnije opisano šta se dogodilo u tramvaju uz neke crtice iz Denisove biografije. Shvatio sam da je dijete ubijeno na „pravdi boga“ samo zato što se zlikovcima nije svidio njegov pogled. Također sam shvatio da je Denis bio jedan dobar dječak koga su roditelji učili da bude pristojan, da se ne tuče, za razliku od njegovih ubica čijim roditeljima je izgleda bilo normalno da im djeca nose noževe i boksere. Ne mogu vam opisati kako sam se tada stidio sam sebe.

Užas je u međuvremenu prerastao u tragediju - Denis je nažalost umro...Kada sam čuo tu vijest želio sam samo jedno – pravdu za Denisa....

Preskočiću ove stvari oko organizacije protesta koje možete pročitati na linkovima koji su vam ponuđeni i prebaciti se na trenutak kada sam 9.2. 2008. u 13 sati došao pred katedralu. Tamo sam zatekao 10.000 ljudi na čijim se licima ogledao strah za bezbjednost svoje djece, ogorčenje ljutnja, suze...Svakome ko je tamo bio prisutan će do kraja života biti jasno da to nisu bili nikakvi „plaćenici“ nego građani ozbiljno zabrinuti za svoju sigurnost i sigurnost svoje djece.

Bez obzira na tragičan povod koji nas je okupio tada sam bio ponosan na Sarajevo i moje sugrađane. Beskrajnu kolona građana koji su obalom išli prema zgradi opštine Centar odnosno zgradi Predsjedništva neću nikada zaboraviti. U njoj su bili političari, intelektualci, ali i obični građani: radnici, penzioneri, studenti, Denisovi školski drugovi i nastavnici, roditelji koji su izgubili svoju djecu na sličan način kao Denisova mama svog sina. Vidio sam pravoslavnog popa, hodžu, katoličkog svećenika....

Pred predsjedništvom je sve kulminiralo. Ogorčeni građani su sa suzama u očima vikali: „ubice“...Ne nema šanse da je to neko „iscenirao“ i da je nekome bilo plaćeno da viče. Sve to je dolazilo iz dubine ogorčene ljudske duše....

Protesti su nastavljeni narednih subota pred katedralom. Međutim, gledajući kako tada bahata i bezobrazna vlast oličena upravo u Taji i Semihi B. ignorišu zahtjeve građana koji su u svojim smrznutim rukama nosili transparente sa zahtjevima shvatio sam da je u ovoj kvazidemokratskoj državi ipak najmoćnije oružje građana – glasački listić. Od tada pa dok sam živ on će biti jedina stvar sa kojim ću se boriti protiv vlasti koja ne ispunjava svoje obaveze prema meni kao građaninu –bilo da tu vlast predvode: Tajo, Semiha ili Behmen.
Last edited by valterbranisarajevo on 30/12/2010 20:39, edited 3 times in total.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#153 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by fixer »

Klodovik wrote:Ispravite me ako griješim jer politiku ne pratim detaljno... Zar nije mandatar Vlade KS Fikret Musić iz SDP-a? Zar predsjedavajuća Skupštine KS nije Mirjana Malić iz SDP-a? Zar gradonačelnik nije iz SDP-a? SDP valjda ima i jednog, dvojicu načelnika općina. Zar to nije promjena koja se željela? Treba ljudima dati priliku da pokažu šta znaju.
Mandatar. O Vladi i njenom radu mozes tek nesto reci nakon 100 dana vlasti.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#154 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Zox »

A gdje su oni sto su protestovali protiv karikatura?
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#155 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Klodovik »

fixer wrote:
Klodovik wrote:Ispravite me ako griješim jer politiku ne pratim detaljno... Zar nije mandatar Vlade KS Fikret Musić iz SDP-a? Zar predsjedavajuća Skupštine KS nije Mirjana Malić iz SDP-a? Zar gradonačelnik nije iz SDP-a? SDP valjda ima i jednog, dvojicu načelnika općina. Zar to nije promjena koja se željela? Treba ljudima dati priliku da pokažu šta znaju.
Mandatar. O Vladi i njenom radu mozes tek nesto reci nakon 100 dana vlasti.
Naravno, sto dana je fer i pošteno. Govorim da su ljudi izglasali praktičnu promjenu.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#156 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Co0l »

Klodovik wrote:
fixer wrote:
Klodovik wrote:Ispravite me ako griješim jer politiku ne pratim detaljno... Zar nije mandatar Vlade KS Fikret Musić iz SDP-a? Zar predsjedavajuća Skupštine KS nije Mirjana Malić iz SDP-a? Zar gradonačelnik nije iz SDP-a? SDP valjda ima i jednog, dvojicu načelnika općina. Zar to nije promjena koja se željela? Treba ljudima dati priliku da pokažu šta znaju.
Mandatar. O Vladi i njenom radu mozes tek nesto reci nakon 100 dana vlasti.
Naravno, sto dana je fer i pošteno. Govorim da su ljudi izglasali praktičnu promjenu.
Ispravite i mene ako grijesim al zar lokalni izbori nisu bili prije dvije godine?Opet me ispravite ako grijesim al zar dvije godine nije vise od 100 dana?I opet me ispravite ako grijesim ali zar ovo nije cisto lokalna tema,posto vidim da se samo o Sarajevu govori ovdje a za te lokalne teme imaju posebno predvidjena mjesta na forumu a ne u Politici.Ponavljam ponizno,oprostite ako grijesim,relativno sam novi na forumu,tek sam naucio citate kopirat,tako da mi ne zamjerite ako sam pogresno protumacio pisana i nepisana pravila foruma :D :D
User avatar
madner
Posts: 56799
Joined: 09/08/2004 16:35

#157 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by madner »

Lokani = Opstine i Grad.

Budzeti istih << Kanton
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#158 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by -LIBERO- »

Cafe Camargue wrote:
-LIBERO- wrote:SDA i SBIH osvetnici u akciji :D

Mi smo ih smijenili. Ako nista drugo pokrenuli smo razmisljanje kod ljudi da ipak razmisle za koga ce glasati na predstojecim (ovim proslim lokalnim izborima,a i ovim opstim...sve je to povezno) a ne da glasaju za "svoje" po dugogodisnjoj inerciji.

Eto pa Behmena smijenite. Lagano protesti pa uz pistaljke danima kruzite po gradu. Lagano organizujte se. Lagano medijska kampanja...ko vam brani. :mrgreen: :thumbup:

Bujrum.

P.S ne pripadam ni jednoj organizovanoj formaciji nevladinom sektoru niti ovom' Dosta,ali sam jako ponosan na svoje ucesce od prve sekunde procedure rusenja tih tadasnjih na vlasti.

p.p.s kada krecu protesti.
Haj drago mi je da si ostvario svoj cilj. Mora da ti je sad puno bolje :thumbup:

Pa tada mi je bio to cilj. Je l' to neki problem?

A ti mislis da se izaslo 2-3 puta,dobile se pare za to :lol: ,pozicije :shock: i sl.

A ja cu ti reci da je cijeli taj period bio protkan prezirnim pogledima od poznanika do prolaznika koji su iz njima znanih razloga bili protiv protesta. Da je mnogima bilo problema na poslu,kod poslovnih suradnika,neki su i otkaze zaradili.
Dio ekipe ima i dosije u policiji kao "potencionalno radikalni ljevicari" (raspitaj se malo da 'l postoje dosijei,ja ih licno ocima vidio). Ne znas da su pojedinci bili prisluskivani,da su im se pratili mailovi,sms poruke. ne znate da su ljudi bili privodjeni i slicno. Sta mislis zasto se onako kolektivno preslo na jedan drugi skriveni forum,jer ovdje je vec bilo sve prepuno pilicije kao da smo ubijali po ulicama a ne vikendom setali sa parolama i pistaljkama ne krijuci svoj identitet.


Problem tadasnja vlasti a i tadasnjih,ocito i sadasnji ,simpatizera sto su zajedno utripovali da smo bili placenici i podrzani od SDP-a i ni onda ni sada ta se fikcija ne moze izbrisati iz misli i razmisljnja.

Cista fikcija,jer javno i u kuluarima ne tako javno se odbila bilo kakva pomoc od bilo koje stranke. Bukvalno se skupljalo po marka,dvije ,deset...i pravili se plakati ,parole,obljepljivalo se svak svoje naselje sa istim ,na forumu usaglasenim ,plakatima na svojim kucnim printerima i slicne akcije,dogovori i odradjene stvari.

Sto se tice poredjenja tadasnje i sadasnje vlasti,jos uvijek ni konkretno ni pravno to nije isto.

Tada su SDA I SBIH bili u koaliciji i po vertikali na vlasti na SVIM nivoima grad,kanton,federacija,drzava...a SDP je u novoj koaliciji sa SDA ali bez jos uvijek uspostavljene vlasti.

JA cu biti sigurno u toj prici oko negodovanja ,pa i protesta cak,onog momenta kada se konstituira vlast a ne budu radili nista po tom pitanju.

Svejedno mi je bio to SDA SBIH SDP .

A Dosta i bas taj Demir su najzasluzniji sto sve to tada nije eskaliralo u nesto skroz drugacije. Bas Demir i jos par likova(Gradjani ;-) ) su bili glavni korektor da sve to ostane transparentno i na tragu normalnih i mirnih protesta.

Al jok,ovi izasli,ovi im platili,kasnije i neka mjesta dobili i srusili ,tek tako za cili cas,barijeru u glavama ljudi. :D :D :dance:
Mislim, i uvjeren sam u to,da poslije onih protesta ce te barijere u glavama biti u drugom planu,jer se zna da se nesto ipak moze postici.Pomalo ,indirektno ali moze. Sutra da se pokrenu neki drugi eto sad protiv lose vlasti tog SDP-a i na dobrim primjerima ali i na greskama proslih protesta se puno toga moze nauciti.
Last edited by -LIBERO- on 30/12/2010 20:28, edited 1 time in total.
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#159 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Cafe Camargue »

Znači, ti si tad vođen svojim političkim uvjerenjima iskoristio ubistvo Denisa Mrnjavca, da bi izdejstvovao smaknuće tadajuće vladajuće garniture. Pa to sam i mislio, kad sam napisao da ti je sada puno bolje.

Ali to nije ni građansko razmišljanje, niti svrha postojanja nevladinih organizacija...
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#160 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by -LIBERO- »

Hajd' zdra'oooo.

Nemam zivaca pokusavati diskutovati sa ljudima koji imaju vec formirane stereotipe i etiketirao je nekoga sa nekom ublehaskom teorijom i sta god mu neko napisa i pokusao objasniti on po svome.

Ma jok ba,oni mali idioti sto su izboli Denisa su bili u podmlatku SDP-a ..i onda je sve to tako i krenulo.
Zavjera,CIA,MOSAD i tako to...ja i SDP :D
brazzo19
Posts: 3172
Joined: 25/09/2008 13:43

#161 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by brazzo19 »

alternativni wrote:Aktivirao se DOSTA!
...barem na mom faxu
Image

Bas su je dobro zalijepili gdje treba cuj gledate nas sta gledate kako seremo ???? :D :-)
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#162 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Cafe Camargue »

-LIBERO- wrote:Hajd' zdra'oooo.

Nemam zivaca pokusavati diskutovati sa ljudima koji imaju vec formirane stereotipe i etiketirao je nekoga sa nekom ublehaskom teorijom i sta god mu neko napisa i pokusao objasniti on po svome.

Ma jok ba,oni mali idioti sto su izboli Denisa su bili u podmlatku SDP-a ..i onda je sve to tako i krenulo.
Zavjera,CIA,MOSAD i tako to...ja i SDP :D
Glupa ti je zajebancija.
Ne trebamo ni diskutovat kad je jasno da imaš puno veći stepen tolerancije prema sadašnjem gradonačelniku i vlasti uopšte.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#163 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by -LIBERO- »

Ne,nego ti i slicni tebi stalno pokusavaju izjednaciti neduznog Denisa Mrnjavca sa idiotima koji su u tom nekom kriminogenom miljeu,koji se bodu medjusobno ili napadaju policajce ili vozace grasa.

Situacija je losa. Ovo jednostavno se ne moze vise ovako,nesto se mora poceti rejsavati. Ja licno dajem fore ovima novima dok ne uvezu vlast na svim nivoima,jer u tome lezi poenta poluga novca i vlasti,vlast po vertikali.

Ako nista ne pocnu rjesavati po tom pitanju,prvi cu biti koji ce ih napadati i pljuvati.

Ti i slicni tebi ocito su zaboravili da niko ispocetka i nije prozvao Semihu za odgovornost. Zaboravilo se da je prva ona pozvana da stane na celo kolone i da zajedno pokusamo izvuci od kantonalne vlasti kod kojih su pare da se upuste u rjesavanje problematike.

Niko nije ni prozivao Semihu jer i tada ,a i sada,opste je poznato da je vlas grada fakticki samo komunalna vlast.Semiha je prozvana nesto kasnije zbog Dubaia i nekih izjava date kao podrska vlasti ,kantonu i strankama u vladajucoj koaliciji. To je bio tek drugi nalet prozivki,prvi je bio Tajo.

Otvorite nove zatvorske kapacitete i napravite sudstvo i tuzilastvo efikasnijim. Vidjet cemo...treba pricekati malo.
Last edited by -LIBERO- on 30/12/2010 20:31, edited 1 time in total.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#164 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by damirm »

Cafe Camargue wrote:
-LIBERO- wrote:Hajd' zdra'oooo.

Nemam zivaca pokusavati diskutovati sa ljudima koji imaju vec formirane stereotipe i etiketirao je nekoga sa nekom ublehaskom teorijom i sta god mu neko napisa i pokusao objasniti on po svome.

Ma jok ba,oni mali idioti sto su izboli Denisa su bili u podmlatku SDP-a ..i onda je sve to tako i krenulo.
Zavjera,CIA,MOSAD i tako to...ja i SDP :D
Glupa ti je zajebancija.
Ne trebamo ni diskutovat kad je jasno da imaš puno veći stepen tolerancije prema sadašnjem gradonačelniku i vlasti uopšte.
Ja sam se dovoljno mrznuo pred Katedralom. Ovaj put podrzavam iz topline doma svoga. Evo odmah cu online potpisat peticiju za ostavku A. Behmena.

Vidjeli ste da se moze. :dance: :bih: :run:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#165 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by kockica_kockica »

BiH-x wrote:Meni su jedino ovakve organizacije (u nasoj zemlji) za cijenit:


"Ovo je avlija, nije deponija"

Pet članova nevladine organizacije altruista "Svjetlo“ predvođeni izvršnim direktorom Harisom Čauševićem, zajedno sa dvanaest stanovnika Velešića, tri sata su proveli u akciji "Ovo je avlija ovo nije deponija“. Akciju je organizovala grupa građana predvođeni Muamerom Hromićem i Harisom Muratovićem s ciljem da se očisti teren od nagomilanog smeća, korova, otpada i pripremi teren za dječije igralište.

"Za Međunarodni dan volontera (05.12.) vjerovatno će mnogi govoriti o potrebi i značaju volontiranja, te uređenja zakonske regulative. Naša organizacija, tradicionalno, umjesto riječi govori djelima i na taj način ukazujemo na značaj dobrovoljnog rada", navodi se u saopćenju NVO altruista "SVJETLO", a direktor Čaušević navodeći volonterske akcije svoje organizacije, posebno potcrtava to da su u akcijama učesvovali i mladi s umanjenim sposobnostima, "i dokazali da zaslužuju jednake šanse“,

NVO altruisti "Svjetlo“ u ovu akciju su se uključili kao dio šireg projekta "Uključi se budi dio rješenja“, s ciljem većeg učešća građana u odlučivanju o javnim poslovima, tokom kojega su aktivisti ovog NVO-a održali su 18 susreta sa građanima u 18 mjesnih zajednica Općine Novo Sarajevo i upoznali se sa njihovim potrebama i problemima.

Dana 2. decembra svi volonteri NVO altruista "SVJETLO“, u povodu Međunarodnog dana osoba s invaliditetom dobili su nagrade i kalendar, koji je otkupljen kako bi se pružila podrška obrazovanju socijalno ugrožene djece.

http://www.sarajevo-x.com/bih/drustvo/clanak/101205080
NVO kao sto je Svjetlo ima jos, i rade dobre stvari sa srcem.. Nekad bude objavljeno u medijima a nekad ne bude. :thumbup:
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#166 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by therrarrius »

alternativni wrote:Aktivirao se DOSTA!
...barem na mom faxu
Image
Mnogo je simbolike u ovoj fotografiji.
Sto se onih iz dosta i grozda tice ako oni ljepljenje slicica po fakultetskim vodokotlicima zovu aktivnoscu onda se ja kulturno poserem na solju koju oni ''posmatraju'' jer ta skupina ''aktivne svijesti'' nije ucinila NISTA osim sto su dobili reklamu u pjesmi frenkija i dubijoze gdje Him je bilesi ''dosta''. Pjesma tresti u punim ljetnim bascama, a nas 200 jede govna po principu Sizifa.
Sta sad? Nista, Tajo je ''bio problem'', Taje nema, zasto se opet rokaju i bodu djeca po gradu? Zasto se niko ne dize? Zasto niko ne protestvuje?
''Jebote ide nova, poslije cemo'' ili meni najdraza ''ma sve drogerasi pusti ih''.
Sjajno, kada je dosta prijetila strankama ako ne ispune obecanja iz platformi koje su usvojili nakon proslih izbora, da ce ''letiti na ulicu'' pomislio sam da ce se zaista tako i desiti.
NIJE
Nego je najbolje da mi pojedemo po jedan senvic pa da idemo na strajk gladju.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#167 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by VjecitiStudent »

Jel ovi hrabri protestanti i dalje postoje ili su se svi u medjuvremenu uhljebili u SDP-u i njemu srodnim NVO?
Jer barem u glavnom gradu, nazalost, razloga za protest i trazenje ostavki opet ne manjka ...
User avatar
madner
Posts: 56799
Joined: 09/08/2004 16:35

#168 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by madner »

Tu su samo cekaju nekog da ih povede :D

Predlazem da ti budes taj koji ce skupiti nezadovoljne mase. Dosta 2.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#169 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by dzeno123 »

VjecitiStudent wrote:Jel ovi hrabri protestanti i dalje postoje ili su se svi u medjuvremenu uhljebili u SDP-u i njemu srodnim NVO?
Jer barem u glavnom gradu, nazalost, razloga za protest i trazenje ostavki opet ne manjka ...
Koliko znam poprilican broj se "iznenada" poceo baviti politikom jer su shvatili da ipak iz nevladinog sektora ne mogu pomoci drustvu u kojem zive. U kojoj stranci su zavrsili, dao si odgovor.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#170 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by prljavi Hare »

dzeno123 wrote:
VjecitiStudent wrote:Jel ovi hrabri protestanti i dalje postoje ili su se svi u medjuvremenu uhljebili u SDP-u i njemu srodnim NVO?
Jer barem u glavnom gradu, nazalost, razloga za protest i trazenje ostavki opet ne manjka ...
Koliko znam poprilican broj se "iznenada" poceo baviti politikom jer su shvatili da ipak iz nevladinog sektora ne mogu pomoci drustvu u kojem zive. U kojoj stranci su zavrsili, dao si odgovor.

Što otvara prostor gubitnicima i političkim promašajima sa posljednih izbora da se organizuju i započnu
proteste protiv ove nove,nečovječne vlasti!
Ali prvo platite struju i ostale komunalije,tek tada se čista obraza može protestvovati! :D
sakop
Posts: 179
Joined: 24/07/2009 14:13
Location: ---s-a-r-a-j-e-v-o---

#171 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by sakop »

nek me neko ispravi ali cim je na vlast dosla stranka SDP i druge koje nisu bile u vlasti od ovog pokreta ni traga ni glasa?
ne bi li i njihove članove trebalo pozvati na odgovornost?
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#172 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Josko Domorocki »

sakop wrote:nek me neko ispravi ali cim je na vlast dosla stranka SDP i druge koje nisu bile u vlasti od ovog pokreta ni traga ni glasa?
ne bi li i njihove članove trebalo pozvati na odgovornost?
neki od njih rade cak u min .obrazovanja.. :roll:
User avatar
Dozer
Posts: 28461
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#173 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Dozer »

Warhead wrote:Kao sto mozemo procitati danas se u Sarajevu dosta toga izdesavalo. Dva momka su isjecena nozevima u tramvaju, a malo poslije neko je ranjen u pucnjavi. Ovim se samo nastavlja serija nasilja koja je odavno zapocela.

Jedini put kad je nesto pokrenuto po tom pitanju bile su poznate demonstracije koje su na kraju rezultirale odlaskom bivseg premijera KS-a Taje Silajdzica i gradonacelnice Semihe Borovac. Naime, tada su sav bijes i ljutnja javnosti bili usmjereni na Taju i Semihu. Dzaba je bilo stosta objasnjavati, bilo je bitno da se zakotrlja necija glava i da se masa umiri. Svasta nesta im se prisivalo pa je malo nedostajalo pa da ih se optuzi i za najezdu skakavaca ili za skrivanje ostataka NLO-a u garazi. I neka je tako bilo, trebao je neko odgovarati.

Medjutim, ono sto je nekima jos tada bilo jasno jeste to da se njihovim odlaskom nista znacajnije nece se popraviti i da je ustvari sva tadasnja ljutnja gradjana bila vjesto iskoristena od strane pokreta DOSTA i drugih nevladinih drkadzija (prvi mi pada na pamet onaj celavi mangup, zaboravio sam kako se zove) koji su ocito radili u ime gradjana ali za tudji racun.

Mozda sam u krivu, i volio bih da jesam, ali ne vidim da neradnici i ublehasi iz DOSTA, GROZD-a itd. podigose glas za sve ono sto se desavalo i desava u Sarajevu otkako je otisao Tajo. Zato sad ne organizuju proteste i ne traze odgovornost? Ako ovo nije licemjejrje ne znam sta je drugo. U odnosu na njih pokazalo se da Tajo zaista ima svijetao obraz.
Ne mislite li da malo supljirate?
Iz ovog gornjeg, uvodnog posta, nije tesko zakljuciti da doticni, kao ni mnogi drugi koji su ovdje osuli paljbu po DOSTA, NVO-ima i sl. - NISU bili ucesnici ni ondasnjih protesta.
E pa, za sve vas koji sada ovdje palamudite o tome kako je ono onda bilo iskoristeno za ne-znam-ni-ja-sta, pogledajte se u ogledalo i sami sebe zapitajte - da li bi mozda bilo bolje da ste svi, umjesto palamudjenja po forumu ili sjedenja u kafani i gledanja "onog celavog" i "drugih nevladinih drkadzija", digli guzice iz kuca i kafana i pridruzili se tom istom "celavom" i "ostalim nevladinim drkadzijama"?

Za sta ste vi, forumske drkadzije, podigli glas i na ono sto se desavalo onda, ali i na ovo sto se desava danas? Na koji ste nacin vi pokazali da ste nezadovoljni, da hocete promjenu, nesto bolje, da smatrate da neko JESTE kriv za stanje na ulicama, osim ovog preseravanja po tastaturi? Ovo se, naravno, odnosi na sve one koji sada laju k'o kakvi kerovi, a onda su se smijuljili i gledali sve one koji JESU hodali i protestovali i govorili "vidi ovih budala".

Za vasu informaciju, iz onih protesta koji su se onda organizovali upravo na ovom forumu i koje nije pokrenuo ni DOSTA, a jos manje GROZD koji nije ni bio ukljucen u sve, kao ni bilo koja druga drkadzijska NVO nego upravo forumasi koji se u tim momentima uopste nisu ni poznavali medjusobno, danas postoji formalna grupa gradjana koja se naziva "Akcija gradjana". Da ne biste odmah poceli lajati kako su i oni postali drkadzijski NVO, predlazem da prvo konsultujete zakone ove drzave koji se ticu gradjanskog udruzivanja. Mozda nesto i naucite i shvatite.

A to sto se danas niko od ondasnjih "galamdzija" ne oglasava na trenutna desavanja, opet zapitajte sami sebe. Mozda shvatite da su ljudi onda na ulice izasli srcem i iz vlastitih ubjedjenja da je ovdje nesto vise nego trulo, i htjeli su to da promijene. Ili bar da pokusaju. Nadali su se, s obzirom na kolicinu nezadovoljnih, da ce ta protestna masa brzo narasti na nekoliko hiljada, a mozda i na desetine hiljada, sto je bilo sasvim logicno za ocekivati. Ali...jok.
Gdje ste tada bili vi, ili vecina vas koji sada ovdje laprdate? I gdje ste i sta radite sada da vama bude bolje? Hocete da opet izadju isti oni ljudi kao i onda?
E pa, nece moci. Onda su izasli, a vi se smijali, zasto bi oni onda to opet sada radili? Pokazali su vam kako se to radi, pa izvolite. Uradite isto. Kada se stavite u njihovu kozu, mozda i shvatite koliko su ove vase sadasnje pisanije nebulozne. Oni su onda imali rezultat, tj. postigli su ono na sta su i krenuli, a to su bile smjene ono dvoje. Dakle, pokazali su i dokazali da je u ovoj drzavi i takvo nesto moguce.

I, da, za vasu informaciju - SDP je tada k'o kakva kurva stajao po strani, iako su ih gradjani direktno pozivali da se prikljuce, kao najveca opozicijska stranka. TO se nije desilo i cak je SDP nalozio svojim clanovima da se NE prikljucuju protestima, a sve uz obrazlozenje "da ih SDA i SBiH ne optuze za proteste". @ebeno nevjerovatno... A danas nam svima taj isti SDP supljira o nekakvim promjenama i svojoj borbi protiv SDA i slicnih idiotarija od stranaka... Fuj...
Last edited by Dozer on 17/04/2012 11:31, edited 1 time in total.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#174 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by dzeno123 »

Otiso na proteste, vidio celu, shvatio koliko je sati...Al eto nekome su valjali ti protesti, celo boga mi malo poslje predje u SDP, zaposli se...
User avatar
Dozer
Posts: 28461
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#175 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Dozer »

Pokusao covjek svojim putem i nacinom - vidio da to ne ide jer je narod, ocito, zadovoljan - okrenuo list i pridruzio se nebulozi kao, opet ocito, jedinom "ispravnom" nacinu u ovoj zemlji.

Zaista ne vidim nista sporno, jer svako ima svoju cijenu, a svima nam valja zivjeti i prezivjeti. Njega je SDP pozvao u clanstvo, nije se sam prijavio. Mozda su iz SDP-a skontali da bi im on, kao tada nekakav neformalni vodja (sto nije bio nego je samo bio spreman da se ekponira javno, za razliku od mnogih drugih), mogao valjati, ali u nekom momentu i biti protiv njih, pa ga je onda bolje vrbovati sebi. Ko ce ga znati...
Post Reply