DOSTA! CD - Konacno

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1 DOSTA! CD - Konacno

Post by mIRCerka »

Image
Tacno na dan predizborne sutnje su konacno stigli prvi , ovaj put u audio formatu odstampani,
Dosta! diskovi. Nakon dugog kasnjenja zbog stamparske greske od ove sedmice se mogu naci u svim Bubyook knjizarama.Frenkie je vec na koncertu 30. septembra u Tuzli izeveo premijerno par pjesama sa novog cd-a , a oficijelna promocija je zakazana za 28. oktobar u sarajevskom klubu "The Bar".Tu ce publika imati priliku cuti vecinu novih pjesama i takodje neke stare numere sa "Odlicnog CD-a". Sa Frenkijem ce na bini biti Dj Soul i Zona 49 koji su ujedno i gosti na albumu.
Pored koncerta moci ce se naravno kupiti albumi kao i majce pokreta Dosta!.
To ce biti i prilika svim zainteresovanim gostima da popricaju i postave pitanja aktivistima tog pokreta.
-Zelimo direktim kontaktom i razgovorima stvoriti povjerenje kod gradjana i tako pridobiti sto je moguce vise novih clanova.Porucuju iz pokreta Dosta!
Teme kojih se Frenkie dodiruje na CD-u Dosta! su odlazak mladih iz BiH, korupcija na fakultetima, u policiji i u institucijama Bosne i Hercegovine. Na način kako to samo Frenkie zna i radi, oštro kritikuje političare a i pasivne građane koji su u biti najveći krivci za ovakvo stanje.
- U prvom planu je naravno poruka, tako da ne zelimo komparirati svjetskoj produkciji. No to ne znači da su beatovi na albumu loši, naprotiv oni odlicno podvlace moje tekstove – pojašnjava Frenkie i dodaje kako su poklonici Hip Hop kulture poslije rata PRVI rekli mnoge stvari javno u svojim pjesmama, i srušili granice koje je rat postavio, te da je sada došlo vrijeme istinske reakcije.

Podaci o CD-u:

Bitovi:King Mire, Koolade i Alian;
Tekstove pisao Frenkie i snimao kod sebe kući.
Sve pjesme mixali King Mire i Frenkie kod Mireta.
Gosti na CD-u su Edo Maajka na pjesmi Rewind, Heavy D na pjesmi promjene i Zona 49 na pjesmi zona.
Izdavač: Buybook


Popis pjesama:

01. Jos uvijek
02. Moj sokak
03. Promjene ? ft. Heavy D
04. Jos jednom
05. Rat savezu
06.Rewind ft. Edo Maajka
07.Oko mene
08. Ne mogu pomoci
09. Zona ft. Zona 49
10. On je sef
11. Mr Policeman
12. Ovdje
Sc4RF4c3
Posts: 1
Joined: 20/07/2006 23:19

#2

Post by Sc4RF4c3 »

Nije losh CD, mada frenkie moze punoo bolje.. :roll:
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#3

Post by Herc »

ovdje se djeca tjeraju na vjerske nastave,ovdje svatovi imaju zastave
sahovnica,4s,arapska slova
ti vidi koja ti se svida i bice tvoja
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#4

Post by irfan2 »

meni je krivo sto cu ga downloadovat, jer nemam para da ga kupim ...

sto je upravo velika ironija ...
dobar je frenkie ...da malo uspori pa da se mogu lakse razabrat rijeci, bilo bi dobro..odnosno bolje...
Post Reply