Dormeo madraci?? vasa iskustva??

User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#76 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by CherryLips »

Stvarno jeste...i jos su me iznenadili kada je sve stiglo u predvidjenom roku:) znajuci nase firme,ocekivala sam kasnjenje i do mjesec dana:)al eto nije sve tako crno:)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#77 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by wewa »

CherryLips wrote:Stvarno jeste...i jos su me iznenadili kada je sve stiglo u predvidjenom roku:) znajuci nase firme,ocekivala sam kasnjenje i do mjesec dana:)al eto nije sve tako crno:)
a gdje si ih nasla? ja bih kupila madrac za ponijeti preko granice ;)
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#78 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by LaCici »

CherryLips wrote:Mi sve uzeli od firme Moj san i prezadovoljni...i madrac (veci od standardnih mjera),i jastuke i jorgan...:) spavamo kao bebe..:)
Koje ste jastuke uzeli? Anatomske ili obicne?
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#79 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by CherryLips »

Mi konkretno uzeli (narucili) u Udobnosti,ali znam da imaju i u Uniprometu,Domaviji ,Dallasu..
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#80 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by wewa »

CherryLips wrote:Mi konkretno uzeli (narucili) u Udobnosti,ali znam da imaju i u Uniprometu,Domaviji ,Dallasu..
ok, hvala za info :thumbup:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#81 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by CherryLips »

LaCici wrote:
CherryLips wrote:Mi sve uzeli od firme Moj san i prezadovoljni...i madrac (veci od standardnih mjera),i jastuke i jorgan...:) spavamo kao bebe..:)
Koje ste jastuke uzeli? Anatomske ili obicne?
Muz uzeo jastuk sa memory pjenom,znaci nema onaj anatomski oblik ali je ta pjena unutra i malo je tvrdji,a ja uzela obicni jastuk posto mi oni najbolje odgovaraju,punjeni nekim silikonskim kuglicama. I da,oba jastuka imaju navlake koje se mogu prati u masini...
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#82 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by BJB »

Prolila sam dzezvu kafe na dormeo renew prostirku.. Smiju li se prostirke od memory pjene prati u ves masini na 60? :D :D Je l' neko vec probao?
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#83 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by karanana »

ima li iko iskustva sa onim jorganima siena ili mia?
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#84 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by GarfieldLover »

Da ne otvaram novu temu...
Dijete od 3,5 godine prelazi spavati u svoj veliki krevet :) Koji madrac kupiti? Iščitala sam toliko toga da mi se zamantalo :roll: A što više čitam, sve mi je manje jasno kako smo mi danas uopšte živi ako uzemmo u obzir na čemu smo spavali :lol:

U Dormeu mi preporučili 2+12 Fresh, a u Nobilu Stella. Ima li neko iskustvo sa ovim madracima, preporuku kad je u pitanju dijete, ideju za neki sasvim treći madrac? Napominjem da mi cijena nije presudna, spremni smo platiti više ali da dobijemo zaista dobar i kvalitetan madrac
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#85 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by otherside »

uzeli smo u istu svrhu madrac u nobilu i grdno se pokajali.
u njihovoj radnji je taj madrac bio srednje mekoce i udoban za lezanje.
onaj koji smo dobili je uzasno tvrd, morali smo kupiti nadmadrac da bi se na njemu moglo spavati.
naravno, u nobilu nisu htjeli ni da cuju za zamjenu.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#86 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by GarfieldLover »

Wow, e onda Nobil precrtavam odmah, i to debelom crtom. Ja sam htjela da kao budem patriota pa da razmotrim i domaću proizvodnju. Slala sam upit i u 'Moj san' (Kakanj), ali oni nisu ni odgovorili.
Izgleda da mi ne gine Dormeo. Što i nije loše, obzirom da imaju kućnu dostavu i plaćanje na rate. Domaće je lijepo, ali usluga je usluga...
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#87 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by otherside »

pogledaj madrace u beloni. mi smo tamo kupili za bracni krevet madrac i jako smo zadovoljni.
sad se kajem sto i taj madrac za djeciji krevet ne uzesmo na istom mjestu.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#88 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by GarfieldLover »

Bellona, njih se nisam ni sjetila. Thx. Odlučili smo praviti krevet pa je sad potraga za DOBRIM madracem da bi stolar mogao da krene sa svojim dijelom posla :)
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#89 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by otherside »

GarfieldLover wrote:Bellona, njih se nisam ni sjetila. Thx. Odlučili smo praviti krevet pa je sad potraga za DOBRIM madracem da bi stolar mogao da krene sa svojim dijelom posla :)
pogledajte i u jysk-u, oni imaju fin izbor ;-)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#90 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by P308 »

Vezano za ovo gore. Ja sam u Belloni kupio madrac i uzasno se pokajao. Nikako ne preporucujem, madrac se poslije godinu dana skoro raspada :D Skripi na sve strane :D
Doduse, ti si mozda one skuplje uzimala pa su samim tim i kvalitetniji, ovaj moj nije bio ni najjeftini ali ni najskuplji, neka zlatna sredina.
I krevet sam kupio u Belloni, ni njim nisam zadovoljan :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#91 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by zlo zlo »

dormeo ili hespo
Madrac je nešto na cem se ne smije štedit, trecinu života se provede u krevetu, tako da treba što kvalitetniji madrac.. bolje zdravlju u buducnosti.
sabanss
Posts: 4587
Joined: 13/08/2006 11:20

#92 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by sabanss »

GarfieldLover wrote:Bellona, njih se nisam ni sjetila. Thx. Odlučili smo praviti krevet pa je sad potraga za DOBRIM madracem da bi stolar mogao da krene sa svojim dijelom posla :)
Dormeo ti je preskup za iste madrace i tehnologiju koji imaju i ostali proizvodjaci (treba platiti reklamu...)

Madrace moze uzeti Hespo, Perfecta, Nobil, Moj San... Bilo koji od ovih madraca ima iste karakteristike i pravi se otprilike od istih materijala. Bitnije ti je izabrati tehnologiju izrade: opruge, dzepicaste opruge, PU pjena, kokos, latex nego proizvodjaca.

Inace stolarov rad ne ovisi od madraca koji svakako dolaze u standardnim dimenzijama 70 do 100 x 200.

Moja licna preporuka je perfectina Stela (Pluto koji pravi Moj San je slican madrac) i ukoliko je krevet siri od 160 cm obavezno dva madraca umjesto jednog zbog odrzavanja. Takodjer obrati paznju na podnice, kvalitetne podnicu dodju preko 200 KM dok imas kreveta cija cijena pocinje od 300 KM tako da imas orjentaciju.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#93 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by otherside »

P308 wrote:Vezano za ovo gore. Ja sam u Belloni kupio madrac i uzasno se pokajao. Nikako ne preporucujem, madrac se poslije godinu dana skoro raspada :D Skripi na sve strane :D
Doduse, ti si mozda one skuplje uzimala pa su samim tim i kvalitetniji, ovaj moj nije bio ni najjeftini ali ni najskuplji, neka zlatna sredina.
I krevet sam kupio u Belloni, ni njim nisam zadovoljan :D
jeste, ovaj je bio najskuplji ali fakat je dobar.
drugu godinu spavamo na njemu i sve je ok.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#94 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by GarfieldLover »

Gledala sam Perfectu, ali nisam uspjela da dobijem telefonom Malagica da provjerim imaju li i posto su (pise na stranici da je Malagic prodavac u BiH). Vidjecu da danas popodne odem do njih. Ali na hrvatskoj stranici je cijena 1454 kn, sto je u rangu Dormea? Dormeo koji su mi predlozili je 450 KM plus gratis jastuk i jorgan. Za Nobil sam ovdje na forumu nasla negativne komenatre. Ostaje jos da vidim MojSan. Imam jos dva dana vremena da se odlucim :) (do tada traje akcija u Dormeu)

Svakako hvala puno na savjetima, idem dalje u istrazivanje



sabanss wrote:
GarfieldLover wrote:Bellona, njih se nisam ni sjetila. Thx. Odlučili smo praviti krevet pa je sad potraga za DOBRIM madracem da bi stolar mogao da krene sa svojim dijelom posla :)
Dormeo ti je preskup za iste madrace i tehnologiju koji imaju i ostali proizvodjaci (treba platiti reklamu...)

Madrace moze uzeti Hespo, Perfecta, Nobil, Moj San... Bilo koji od ovih madraca ima iste karakteristike i pravi se otprilike od istih materijala. Bitnije ti je izabrati tehnologiju izrade: opruge, dzepicaste opruge, PU pjena, kokos, latex nego proizvodjaca.

Inace stolarov rad ne ovisi od madraca koji svakako dolaze u standardnim dimenzijama 70 do 100 x 200.

Moja licna preporuka je perfectina Stela (Pluto koji pravi Moj San je slican madrac) i ukoliko je krevet siri od 160 cm obavezno dva madraca umjesto jednog zbog odrzavanja. Takodjer obrati paznju na podnice, kvalitetne podnicu dodju preko 200 KM dok imas kreveta cija cijena pocinje od 300 KM tako da imas orjentaciju.
sabanss
Posts: 4587
Joined: 13/08/2006 11:20

#95 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by sabanss »

GarfieldLover wrote:Gledala sam Perfectu, ali nisam uspjela da dobijem telefonom Malagica da provjerim imaju li i posto su (pise na stranici da je Malagic prodavac u BiH). Vidjecu da danas popodne odem do njih. Ali na hrvatskoj stranici je cijena 1454 kn, sto je u rangu Dormea? Dormeo koji su mi predlozili je 450 KM plus gratis jastuk i jorgan. Za Nobil sam ovdje na forumu nasla negativne komenatre. Ostaje jos da vidim MojSan. Imam jos dva dana vremena da se odlucim :) (do tada traje akcija u Dormeu)

Svakako hvala puno na savjetima, idem dalje u istrazivanje
Ja kad sam uzimao bila je neka od akcija, cini mi se 30% pa mi je ostalo u glavi da je to jeftino...
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#96 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by ChataDodajStaHoces »

Kupio neki dan na akciji onaj iMemory Silver Dormeov i odavno nisam udobnije spavao. Cijena je boli glava, al je investicija za zdraviji zivot, bar meni koji imam problema s ledjima. Gledao Nobil i imaju samo s zicanim jezgrom sto mi je odvratno i ne zelim uopce da pomisljam na zicane jezgre; Moj San haman iste cijene poput Dormea, a Dormeo mi je ipak provjeren.
Uz madrac dobio 2 para latoflex podnica za 2KM - koje kostaju 220KM :) Dimenzije madraca 140x200

Odlucio sam da sebi pravim krevet radi abnormalnih cijena i loseg kvaliteta izrade za spomenute dimenzije. Valjda ce sve ispasti kako sam zamislio :roll:
sabanss
Posts: 4587
Joined: 13/08/2006 11:20

#97 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by sabanss »

Chata87 wrote: Gledao Nobil i imaju samo s zicanim jezgrom sto mi je odvratno i ne zelim uopce da pomisljam na zicane jezgre; Moj San haman iste cijene poput Dormea, a Dormeo mi je ipak provjeren.
Nobil ima i PU pjenu i kokos ispunu i razne kombinacije... Nije bas kako si naveo.

Moj San je jeftiniji od Dormea sigurno, nije nista losiji i domaci je, sto je recimo meni solidno bitan faktor. Mozes se sa njima dogovoriti da ti naprave tvoj idealan madrac od materijala sa kojima rade.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#98 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by ChataDodajStaHoces »

sabanss wrote:Nobil ima i PU pjenu i kokos ispunu i razne kombinacije... Nije bas kako si naveo.

Moj San je jeftiniji od Dormea sigurno, nije nista losiji i domaci je, sto je recimo meni solidno bitan faktor. Mozes se sa njima dogovoriti da ti naprave tvoj idealan madrac od materijala sa kojima rade.
Nobil - bio u salonu na Otoci i prodavacica mi rekla da nemaju nikakav madrac bez zicanog jezgra niti je u salonu bio izlozen (ne sjecam se tacno jel mi rekla da uopce ne proizvode). Da kupim nesto onako "preko neta" a da ne probam mi ne pada na pamet. Sto se tice Moj San, uvijek podrzavam domace, ali za investiciju poput ove koja kosta stotine maraka, ipak biram provjereno a s obzirom da smo u porodici vec imali pozitivna iskustva, odluka je pala na iMemory. P.s razlika u cijeni za Moj San sa memorijskom pjenom (slagacu al mislim da je neki 4+12 bio) i Dormeo je bila 100KM za iste dimenzije (a u Dormeu sam dobio podnice besplatno).
sabanss
Posts: 4587
Joined: 13/08/2006 11:20

#99 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by sabanss »

Ma sve je ok, samo sto je i Dormeo postao "provjeren" putem strasnog marketinga. U sustini i dalje tvrdim da su madraci svih proizvodjaca u 5 deka i da je bitnije probrati tehnologiju koja tebi odgovara. Dakle put pod noge pa probrati sta covjeku odgovara...
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#100 Re: Dormeo madraci?? vasa iskustva??

Post by Sanchez22 »

.
Post Reply