Donji-Vakuf i Vijera?

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

bubavi
Posts: 176
Joined: 15/07/2007 09:22
Location: nowhere

#1 Donji-Vakuf i Vijera?

Post by bubavi »

Vec nekoliko godina osjecam, da se Donji-Vakuf preokreno ekskluzivno vijeri, sve sto se desaje po Gradu je vezano sa Islamskom Zajednicom, i gradnjom njezinom( fontana, i u zadnje vrijeme kompletna renovacija IZ)...(izuzetak izgradnja kosarkaskog terena...)

Dali smatrate da je interesantnijje za razvoj opstine DV da se vise orientise omladinskim projekatima nego dotjerivanju IZim- objektima??
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#2

Post by bosan »

E moja Svico ,neces ni ti dugo :D :D :D
bubavi
Posts: 176
Joined: 15/07/2007 09:22
Location: nowhere

#3

Post by bubavi »

hahahahahahahaha :D :D :D
User avatar
gol-man
Posts: 222
Joined: 29/03/2007 11:10
Location: Zanzibar

#4 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by gol-man »

bubavi wrote:Vec nekoliko godina osjecam, da se Donji-Vakuf preokreno ekskluzivno vijeri, sve sto se desaje po Gradu je vezano sa Islamskom Zajednicom, i gradnjom njezinom( fontana, i u zadnje vrijeme kompletna renovacija IZ)...(izuzetak izgradnja kosarkaskog terena...)

Dali smatrate da je interesantnijje za razvoj opstine DV da se vise orientise omladinskim projekatima nego dotjerivanju IZim- objektima??
Ja kontam sad će biti riječ o Patrick Vieri :lol: :lol: :lol:


Kad ono... :roll: :roll:

Šta si imao iz maternjeg jezika.... :sad: :sad:
User avatar
giga
Posts: 429
Joined: 14/10/2002 00:00

#5

Post by giga »

bas previse gresaka u ovom kratkom tekstu

a istina je i tuga to sto je napisano za Donji Vakuf

ja ponekad odem tamo posjetiti rodbinu i strasno je koliko taj grad propada. ljudi traze spas od besperspektivne svakodnevnice i siromastva, sto IZ uveliko iskoristava nudeci im nasu bolesnu kombinaciju religije i nacionalizma. IZ istovremeno preuzima punu vlast u gradu koji obiljezavaju kao "svoj" na razne nacine.

tuga, a jos me vise zaboli kada shvatim koliko je "donjih vakufa" u BiH
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#6 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by maybelline »

[quote="bubavi"]Vec nekoliko godina osjecam, da se Donji-Vakuf preokreno ekskluzivno vijeri, sve sto se desaje po Gradu je vezano sa Islamskom Zajednicom, i gradnjom njezinom( fontana, i u zadnje vrijeme kompletna renovacija IZ)...(izuzetak izgradnja kosarkaskog terena...)

Dali smatrate da je interesantnijje za razvoj opstine DV da se vise orientise omladinskim projekatima nego dotjerivanju IZim- objektima??[/quote

Donji Vakuf jeste tipična bošnjačka iliti muslimanska sredina i čini mi se da bi se tamošnja vlast trebala posvetiti ne samo omladinskim projektima, već i drugim sličnim stvarima. Graditi džamije je lijepo, ali ako ljudi nemaju gdje raditi i od čega živjeti, kako će onda u bilo šta ili koga vjerovati, a kamoli prakticirati vjeru?! Definitvno sam za više izgradnje firmi i sličnih ustanova, nego džamija ili crkava i to treba promovirati svugdje, a pogotovo u sredinama poput Donjeg Vakufa.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by karanana »

gol-man wrote:
bubavi wrote:Vec nekoliko godina osjecam, da se Donji-Vakuf preokreno ekskluzivno vijeri, sve sto se desaje po Gradu je vezano sa Islamskom Zajednicom, i gradnjom njezinom( fontana, i u zadnje vrijeme kompletna renovacija IZ)...(izuzetak izgradnja kosarkaskog terena...)

Dali smatrate da je interesantnijje za razvoj opstine DV da se vise orientise omladinskim projekatima nego dotjerivanju IZim- objektima??
Ja kontam sad će biti riječ o Patrick Vieri :lol: :lol: :lol:


Kad ono... :roll: :roll:

Šta si imao iz maternjeg jezika.... :sad: :sad:
Mislim da bi se, umjesto na islamizaciju, vise para trebalo potrositi na edukaciju naroda u nas kao i na obrazovni sistem.
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#8 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by trinaesti »

ja mislim da bi bilo bolje da je ostao u sastavu r.s.-a bas bi bilo lijepo. bez dzamija ;)
User avatar
ahmed_dv
Posts: 290
Joined: 04/07/2004 18:37

#9 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by ahmed_dv »

maybelline wrote:
bubavi wrote:Vec nekoliko godina osjecam, da se Donji-Vakuf preokreno ekskluzivno vijeri, sve sto se desaje po Gradu je vezano sa Islamskom Zajednicom, i gradnjom njezinom( fontana, i u zadnje vrijeme kompletna renovacija IZ)...(izuzetak izgradnja kosarkaskog terena...)

Dali smatrate da je interesantnijje za razvoj opstine DV da se vise orientise omladinskim projekatima nego dotjerivanju IZim- objektima??[/quote

Donji Vakuf jeste tipična bošnjačka iliti muslimanska sredina i čini mi se da bi se tamošnja vlast trebala posvetiti ne samo omladinskim projektima, već i drugim sličnim stvarima. Graditi džamije je lijepo, ali ako ljudi nemaju gdje raditi i od čega živjeti, kako će onda u bilo šta ili koga vjerovati, a kamoli prakticirati vjeru?! Definitvno sam za više izgradnje firmi i sličnih ustanova, nego džamija ili crkava i to treba promovirati svugdje, a pogotovo u sredinama poput Donjeg Vakufa.
Sve dzamije u uzem krugu D.Vakufa osim jedne su OBNOVLJENE dzamije koje su okupatori srusili. Radi se ukupno o 4 dzamije. Nije u pitanju nikakav "frenzy" u izgradnji dzamija.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#10 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by jefferson »

Ja mislim da bi ti mogao opet u skolu!
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by Truba »

vjeruj al ne pretjeruj

možda je bolje da se dio novca uložio u nauku u škole u kakve centre za obrazovanje... za antidrogu :D strane jezike...
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#12 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by maybelline »

komi wrote:vjeruj al ne pretjeruj

možda je bolje da se dio novca uložio u nauku u škole u kakve centre za obrazovanje... za antidrogu :D strane jezike...

Vrlo dobro rečeno! :thumbup:
User avatar
ahmed_dv
Posts: 290
Joined: 04/07/2004 18:37

#13 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by ahmed_dv »

jefferson wrote:Ja mislim da bi ti mogao opet u skolu!
Obrazlozi
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#14 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by pape »

gol-man wrote: Ja kontam sad će biti riječ o Patrick Vieri :lol: :lol: :lol:
Kad ono... :roll: :roll:
Šta si imao iz maternjeg jezika.... :sad: :sad:
:-) A ja sam mislio da Christian Vieri potpisuje za donjovakufsku "Slogu", .... :oops:
balkanboyo
Posts: 42
Joined: 22/04/2008 08:52
Location: Sarajevo

#15 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by balkanboyo »

pape wrote:
gol-man wrote: Ja kontam sad će biti riječ o Patrick Vieri :lol: :lol: :lol:
Kad ono... :roll: :roll:
Šta si imao iz maternjeg jezika.... :sad: :sad:
:-) A ja sam mislio da Christian Vieri potpisuje za donjovakufsku "Slogu", .... :oops:

"Sloga" je gornjovakufska, a "Radnik" je donjovakufski
skorpija1S
Posts: 409
Joined: 16/04/2008 14:27

#16 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by skorpija1S »

Pise se vjera,a ne vijera,prestanite vise pogesne naslove stavljati,stvarno bode oci......
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#17

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 08/07/2023 19:09, edited 2 times in total.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#18 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by Jazz_Junkie »

Ja mislio Christian Viera stize u Donji Vakuf.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#19 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by stochar »

ahmed_dv wrote:
jefferson wrote:Ja mislim da bi ti mogao opet u skolu!
Obrazlozi
Naslov teme i prvi post dovoljno govore, tako da je svako obrazloženje suvišno.
User avatar
Sensei
Posts: 1061
Joined: 04/04/2005 19:01

#20 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by Sensei »

...
Last edited by Sensei on 25/05/2019 18:22, edited 1 time in total.
User avatar
McDizdar
Posts: 112
Joined: 21/04/2008 17:50
Location: lociram se

#21 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by McDizdar »

bubavi wrote:Vec nekoliko godina osjecam, da se Donji-Vakuf preokreno ekskluzivno vijeri, sve sto se desaje po Gradu je vezano sa Islamskom Zajednicom, i gradnjom njezinom( fontana, i u zadnje vrijeme kompletna renovacija IZ)...(izuzetak izgradnja kosarkaskog terena...)

Dali smatrate da je interesantnijje za razvoj opstine DV da se vise orientise omladinskim projekatima nego dotjerivanju IZim- objektima??
apsolutno se slažem da je trenutno prioritet da se popravi tamo onaj sportski centar s druge strane mosta "alija izetbegović" :D i da se omladina ima čime baviti

no, ljudi počesto lupaju kao i pokretilica ove teme :D IZ sa svojim parama može da radi šta 'oće, pa tako i da pravi džamije, fontane, džamije, fontane. IZ nema nikakvu obavezu ni dužnost da otvara nova radna mjesta jer pare ne uzimaju od nas...naša vlast uzima pare od nas i naša vlast je ta koja bi trebala da se brine o nama...oni i samo oni su ti koji nam odgovaraju a IZ ni crkve nam ne odgovaraju i ne polažu račune

ovo izgleda otprilike nekako baš kao kad bih ja prigovarao svom komšiji koji u dušeku ima para što to ne uloži u neko javno dobro...baš je nekog briga u šta on troši novac, može stražnjicu sa njim brisat :D
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#22 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by dnaxy »

Jazz_Junkie wrote:Ja mislio Christian Viera stize u Donji Vakuf.
a ko ti je ovaj? valjda Christian Vieri :D dijasporci :D
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#23 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by Jazz_Junkie »

dnaxy wrote:
Jazz_Junkie wrote:Ja mislio Christian Viera stize u Donji Vakuf.
a ko ti je ovaj? valjda Christian Vieri :D dijasporci :D
Nemoj me zajebavat jebiga. :lol:
User avatar
addis-x
Posts: 9
Joined: 04/06/2008 11:26

#24 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by addis-x »

trinaesti wrote:ja mislim da bi bilo bolje da je ostao u sastavu r.s.-a bas bi bilo lijepo. bez dzamija ;)
Misljenje je ko pakshu, svak ga ima!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#25 Re: Donji-Vakuf i Vijera?

Post by mIRCerka »

addis-x wrote:
trinaesti wrote:ja mislim da bi bilo bolje da je ostao u sastavu r.s.-a bas bi bilo lijepo. bez dzamija ;)
Misljenje je ko pakshu, svak ga ima!
Ko i pristup internetu :D I ne pokusavaj produbiti diskusiju o tome.
Post Reply