Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

zenit dozic
Posts: 2421
Joined: 07/09/2014 11:48

#5726 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by zenit dozic »

jeza u ledja wrote:
zenit dozic wrote:
Ne samo forum. Tako razmislja vecina slobodnoumnih amera.
Oslobađate zaostali divljacki svijet od njihovih zivota.
Zato vam zelim od sveg srca da se o svom jadu zabavite.
I nadam se da je istina to sto kenjate o trumpu :thumbup:
Nadam se da ce vas zavit u crno.
Kad je bal...
Samo se nadaj. Nada umire zadnja. :thumbup:
Pa vi vjerujete u to :lol: :run: ne ja, ja se samo nadam da je istina to sto vi vjerujete :lol:
Svasta :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#5727 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

zenit dozic wrote:
jeza u ledja wrote:
zenit dozic wrote:
Ne samo forum. Tako razmislja vecina slobodnoumnih amera.
Oslobađate zaostali divljacki svijet od njihovih zivota.
Zato vam zelim od sveg srca da se o svom jadu zabavite.
I nadam se da je istina to sto kenjate o trumpu :thumbup:
Nadam se da ce vas zavit u crno.
Kad je bal...
Samo se nadaj. Nada umire zadnja. :thumbup:
Pa vi vjerujete u to :lol: :run: ne ja, ja se samo nadam da je istina to sto vi vjerujete :lol:
Svasta :mrgreen:
Vjerujem da ce svijet dovesti u gore stanje nego sad. Ovo pogotovo vazi za Balkan, ali i za BI.
Protivis se intervencijama na BI. Samo cekaj, da vidis sta je intervencija. :wink:
Kad Amerika kihne, negdje je zemljotres.

Sto se tice Amerike, izduro je Majkl i gore. :oops:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5728 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by It_is_a_Leclerc »

Eno vam Doni piše da će sutra objaviti početak gradnje zida prema Meksiku. Doduše, napisao je amoung umjesto among pa mu se svi smiju zbog toga . :-x :lol:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5729 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Gojeni H »

insomnia78 wrote:Image
Y'all like our president? He tough ain't he?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5730 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Gojeni H »

Zbog "alternativnih činjenica" Orwellov roman "1984" ponovo na listi bestellera

Novootkrivena popularnost romana dolazi nekoliko dana nakon što je Bijela kuća izrazila ogorčenje medijskim izvještajima i optužila medije da su podcijenili broj ljudi na inauguraciji.

"Smatrat ćemo novinare odgovornima. Ovo je bila najposjećenija inauguracija u historiji", rekao je glasnogovornik Bijele kuće Sean Spicer u jednoj od nekoliko izjava koje su u suprotnosti s fotografijama i statistikama.

Trumpova savjetnica Kellyanne Conway je na tvrdnju voditelja NBC-a da je Spicer lagao uzvratila da je on samo ponudio alternativne podatke, a upravo ta fraza podsjeća na Orwellovo "Ministarstvo istine" koje se bavi lažima i propagandom.

Ipak, ovo nije prvi put da je "1984" doživio porast prodaje u posljednjih nekoliko godina. Knjiga je postala veoma popularna i prodavana i 2013. godine nakon što je Edward Snowden otkrio masovne razmjere špijunaže američke vlade.

https://www.klix.ba/magazin/kultura/zbo ... /170124117
Image

Go, go, go shorty, it's your birthday, we gonna party, like it's your birthday.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5731 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Gojeni H »

zavrzlama wrote:
Nemoj zaboraviti da USA svoju imidz gradi na vanjskopolitickoj sceni i da je vojna industrija najjaca grana i izvor prihoda...ogromna masinerija ambasadora,obavjestajnih sluzbi,vojnih predstavnistava sirom svijeta ,da je tesko vjerovat da Trump moze u isto vrijeme praviti ekonomske rezove i reforme u Americi i za isto vrijeme drzati Ameriku na sitom vajskopolitickom kursu...mislim da ce prooritet biti kao i tradicionalno"Americko dokazaivanje kao super sile na vanjskopolitickom planu".....
Juce pricam s jednim malim, karakter je sav u tim finansijskim vodama (medjunarodnim, ne bosanskim).
I on ti meni poce "vidje li kako Trump heba Boing (ili Air Bus, ne sjecam se vise), kako zavrnu Bimera za fabriku u Meksiku, ..."
Elem, kaze malac da ce dolar samo jacat', Trump vracat' kapital u Ameriku jer ce i drugi osjecati Chemeriku kao sigurniju luku za novce, i napasti offshore racune gdje se kriju novci.

On je menadzer, bavice se kapitalom. Nece valjda procjenjivati da li podrzati Vijetnam u eventualnom sukobu s Kinom, ili spustiti loptu kad KInezi izgrade jos jedno vjestacko ostrvo u Juznom kineskom moru?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5732 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jefferson »

Fudo387 wrote:
jefferson wrote:Prema prvim anketama podrska je veca za 50 dolara, jerbo mene garant nece poplava stici, a to su MOJE pare i boli me qrtz sto ce nekome kucu odnjet.
I ja sam za tu opciju, iz prostog razloga sto svakako nece nista napraviti a pare ce potrositi u neku tupavu kampanju tipa,
dan paznje prema zenama koje se farbaju u plavo, i sl glupost. :D
Ne bi bas rekao da je tako.
2015 na lokalnim izborim bilo i povecanje poreza sa 7.63% na 8.25%. Dodatni porez bis e samo trosio na popravljanje cesta. Ceste katastrofa najvise zbog zeznute klime (toplo-hladno, led itd). Elem prodje to, ove godine se razradili nemos prepoznat ceste jbt.
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#5733 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by RNG_25 »

eltroxin wrote:
RNG_25 wrote:
eltroxin wrote:Tip trazi da mu se dokaze da je rasist, a onda napise kako vjeruje u superiornost rasa?
Čitanje s razumijevanjem nije laka rabota, potpuno te razumijem. Zamoliću, stoga, citat gdje sam ja rekao tačno ovo što navodiš, tj. da "vjerujem u superiornost rasa"? (Napomena: nećeš naći nigdje, jer ne vjerujem u to, niti sam napisao tako nešto.)
Pa nema se sta dokazivati, i osim sto si rasisata ti si i fasista. Kratko i jasno, nema nepoznatih u tvojoj jednacini.
Radi jednostavnosti, ubuduće me možeš zvati jednostavno Avatarom Sotone, da ti bude lakše, ili čak Sotonom, svjedno.
Jel' se ti zajebavas?
Ne mogu preko interneta skontati dali si sarkastican ili..??? :lol:
"Ali evo, za kraj, ja lično smatram da su jevreji po svom (tj. s obzirom na) IQ-u superiorni bijelcima, isto kao što su azijati također superiorni njima. Ja sam bijelac ("kavkazijski" bijelac). Sretno sa logičkim akrobacijama u tome da me označiš kao rasistu."

I nema potrebe da te se zove nikako drugacije nego onako kako se sam izjasnjavas tj. rasista!
Tvrditi da jedan čovjek ima viši (ili niži) IQ od drugog čovjeka je jedna stvar. Tvrditi da čovjek višeg IQ-a je "superiorniji" (tj. bolji) od čovjeka sa nižim IQ-om je druga stvar.

Analogno tome, ja sam rekao ono što sam označio u plavo. To da su jevreji superiorniji u IQ-u od bijelaca je jedna stvar, u biti potvrđena istraživanjima. To da su jevreji superiorniji (tj. bolji) kao takvi, tj. jer imaju superiorniji IQ, je nešto sasvim drugo - i nije nešto što ja tvrdim.

Vrlo jednostavno, no iz nekog razloga nisi u stanju da razumiješ napisano.

Ja tvrdim da jevreji imaju, u prosjeku, viši IQ od bijelaca. Slijedi: jevreji imaju tu komparativnu prednost (trenutno). Slijedi: jevreji su superiorniji *po IQ-u* od bijelaca (trenutno).
Ja, pak, *ne tvrdim* da su jevreji, u prosjeku, *kao takvi* superiorni/bolji od bijelaca (i obrnuto), jer niti tvrdim je IQ kao takav početak ili kraj inteligencije, niti tvrdim da je IQ prediktor superiornosti u totalitetu, niti mi je problem što je neko ima viši IQ od mene jer čovjek =/= IQ, pa da bude ako ima viši IQ slijedi da je bolji čovjek.

Plus što bi ispalo da mrzim samog sebe, ako bih rekao da su jevreji mahom "bolji" od bijelaca, jer biti rasista znači i biti mrzitelj drugog zbog ovih stvari.

Je li sad jasnije, ili se moraju stvari još više pojednostaviti?
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#5734 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by RNG_25 »

jeza u ledja wrote:To je samo po tvojoj definiciji rasizma. Ko kaze da je ona tacna? :oops:
Pa, sve definicije koje si ti naveo za rasizam govore kako je to "vjerovanje u superiornost jedne rasne grupe nad drugom". Između ostalog, jer imaju i kontradiktorne definicije, koje si naveo.

No, ja ne vjerujem u rasnu superiornost.

S druge strane, ti bi trebao vjerovati u rasnu superiornost, jer vjeruješ da su ljudi samo materija, a znamo šta evolucija navodno radi sa materijom.
@ RNG, cisto da ne bude zabune, bio sam sarkastican.
To ne mijenja tvoje neznanje. Sarkazam je sve što ti i ostaje, u nedostatku razumijevanja.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#5736 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

RNG_25 wrote:
jeza u ledja wrote:To je samo po tvojoj definiciji rasizma. Ko kaze da je ona tacna? :oops:
Pa, sve definicije koje si ti naveo za rasizam govore kako je to "vjerovanje u superiornost jedne rasne grupe nad drugom". Između ostalog, jer imaju i kontradiktorne definicije, koje si naveo.

No, ja ne vjerujem u rasnu superiornost.

S druge strane, ti bi trebao vjerovati u rasnu superiornost, jer vjeruješ da su ljudi samo materija, a znamo šta evolucija navodno radi sa materijom.
@ RNG, cisto da ne bude zabune, bio sam sarkastican.
To ne mijenja tvoje neznanje. Sarkazam je sve što ti i ostaje, u nedostatku razumijevanja.
smaras


Sent from my iPhone using Tapatalk
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5737 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by drastic »

I am glad the Trans-Pacific Partnership is dead and gone,” Sanders said. “For the last 30 years, we have had a series of trade deals — including the North American Free Trade Agreement, permanent normal trade relations with China and others — which have cost us millions of decent-paying jobs and caused a ‘race to the bottom’ which has lowered wages for American workers. Now is the time to develop a new trade policy that helps working families, not just multinational corporations. If President Trump is serious about a new policy to help American workers, then I would be delighted to work with him.”
https://www.washingtonpost.com/news/pow ... 8ffe22f0f1
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5738 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Gojeni H »

zenit dozic wrote:
Procito sam do ovog. Dalje nema potrebe.
Zbog ovakvog razmisljanja i bezobrazluka zelim vam dug zivot i puno trumpa :thumbup:
Dilema desetljeca - praznoglavi ili misle da su to svi drugi?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5739 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Gojeni H »

Edin H. wrote:
statixx wrote:Trump ce da vrati moc u ruke naoroda.

Proslo je vrijeme bankarskih elita i transnacionalnih korporacija... :D
Amerika i Engleska bice zemlja proleterska :izet:
Sad ce sve bit' je'nako. Kad se brexitovci i trumpovci udruze, jao nam ga jao pohlepnim kapitalistima ...
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#5740 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by arzuhal »

Dosta je milionera na vlasti, konačno proleterijat preuzima stvar u svoje ruke!
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5741 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Gojeni H »

drastic wrote:I am glad the Trans-Pacific Partnership is dead and gone,” Sanders said. “For the last 30 years, we have had a series of trade deals — including the North American Free Trade Agreement, permanent normal trade relations with China and others — which have cost us millions of decent-paying jobs and caused a ‘race to the bottom’ which has lowered wages for American workers. Now is the time to develop a new trade policy that helps working families, not just multinational corporations. If President Trump is serious about a new policy to help American workers, then I would be delighted to work with him.”
https://www.washingtonpost.com/news/pow ... 8ffe22f0f1
Nema dalje, i Sanders ga gotivi ... pardon, navodi vodu na Trumpov mlin.
Sad ce Srbi napravit' plakate - "Sandersu, Srbine".
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#5742 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by palermo »



Trebali bi i mi da sličan video napravimo. Zašto bi holanđani bili drugi, a ne mi :?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5743 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jefferson »

Tvrditi da jedan čovjek ima viši (ili niži) IQ od drugog čovjeka je jedna stvar. Tvrditi da čovjek višeg IQ-a je "superiorniji" (tj. bolji) od čovjeka sa nižim IQ-om je druga stvar.

Analogno tome, ja sam rekao ono što sam označio u plavo. To da su jevreji superiorniji u IQ-u od bijelaca je jedna stvar, u biti potvrđena istraživanjima. To da su jevreji superiorniji (tj. bolji) kao takvi, tj. jer imaju superiorniji IQ, je nešto sasvim drugo - i nije nešto što ja tvrdim.

Vrlo jednostavno, no iz nekog razloga nisi u stanju da razumiješ napisano.

Ja tvrdim da jevreji imaju, u prosjeku, viši IQ od bijelaca. Slijedi: jevreji imaju tu komparativnu prednost (trenutno). Slijedi: jevreji su superiorniji *po IQ-u* od bijelaca (trenutno).
Ja, pak, *ne tvrdim* da su jevreji, u prosjeku, *kao takvi* superiorni/bolji od bijelaca (i obrnuto), jer niti tvrdim je IQ kao takav početak ili kraj inteligencije, niti tvrdim da je IQ prediktor superiornosti u totalitetu, niti mi je problem što je neko ima viši IQ od mene jer čovjek =/= IQ, pa da bude ako ima viši IQ slijedi da je bolji čovjek.

Plus što bi ispalo da mrzim samog sebe, ako bih rekao da su jevreji mahom "bolji" od bijelaca, jer biti rasista znači i biti mrzitelj drugog zbog ovih stvari.

Je li sad jasnije, ili se moraju stvari još više pojednostaviti?[
Molim te pojasni!!! Ako moze sto vise detalja, jer ovo te uveliko vec svrstava u kandidaturu za post godine, a tek je januar.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#5744 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

palermo wrote:

Trebali bi i mi da sličan video napravimo. Zašto bi holanđani bili drugi, a ne mi :?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:thumbup:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5745 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Alfons Kauders »

jefferson wrote:
Tvrditi da jedan čovjek ima viši (ili niži) IQ od drugog čovjeka je jedna stvar. Tvrditi da čovjek višeg IQ-a je "superiorniji" (tj. bolji) od čovjeka sa nižim IQ-om je druga stvar.

Analogno tome, ja sam rekao ono što sam označio u plavo. To da su jevreji superiorniji u IQ-u od bijelaca je jedna stvar, u biti potvrđena istraživanjima. To da su jevreji superiorniji (tj. bolji) kao takvi, tj. jer imaju superiorniji IQ, je nešto sasvim drugo - i nije nešto što ja tvrdim.

Vrlo jednostavno, no iz nekog razloga nisi u stanju da razumiješ napisano.

Ja tvrdim da jevreji imaju, u prosjeku, viši IQ od bijelaca. Slijedi: jevreji imaju tu komparativnu prednost (trenutno). Slijedi: jevreji su superiorniji *po IQ-u* od bijelaca (trenutno).
Ja, pak, *ne tvrdim* da su jevreji, u prosjeku, *kao takvi* superiorni/bolji od bijelaca (i obrnuto), jer niti tvrdim je IQ kao takav početak ili kraj inteligencije, niti tvrdim da je IQ prediktor superiornosti u totalitetu, niti mi je problem što je neko ima viši IQ od mene jer čovjek =/= IQ, pa da bude ako ima viši IQ slijedi da je bolji čovjek.

Plus što bi ispalo da mrzim samog sebe, ako bih rekao da su jevreji mahom "bolji" od bijelaca, jer biti rasista znači i biti mrzitelj drugog zbog ovih stvari.

Je li sad jasnije, ili se moraju stvari još više pojednostaviti?[
Molim te pojasni!!! Ako moze sto vise detalja, jer ovo te uveliko vec svrstava u kandidaturu za post godine, a tek je januar.
I jos jedan detalj... Ta prica o Jevrejima (preciznije Askenazima, jos preciznije onim koji su se naselili u Centralnoj Evropi), se navodi kao primjer prirodne selekcije u ljudskom rodu.

A lik ne vjeruje u evoluciju. :-)
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#5746 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by poostar »



"Sta se kleberis" :-)
Psycho
Last edited by poostar on 25/01/2017 08:50, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55689
Joined: 15/12/2008 16:53

#5747 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by ultima_palabra »

Dobrici Ćosiću treba posthumno dodijeliti priznanje za oca alternativnih činjenica...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5748 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Alfons Kauders »

ultima_palabra wrote:Dobrici Ćosiću treba posthumno dodijeliti priznanje za oca alternativnih činjenica...
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#5749 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Dr. Kuca »

Najaca je stvar kad neki forumas sa klixa anoniman, napise za milijardera da je glup :lol: . Ajmen.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5750 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Alfons Kauders »

Dr. Kuca wrote:Najaca je stvar kad neki forumas sa klixa anoniman, napise za milijardera da je glup :lol: . Ajmen.
Pa svaki ubogi dan za Bakira pisemo da je glup.

Zasto bi onda stedili Trumpa?

Iskompleksirani babin sin koji je naslijedio lovu i drustvenu poziciju. Zvuci poznato? Jos pride obojica u gradjevini... Ko dva brata rodjena... S tim sto Trump barem nije postavio Melaniju za ministricu zdravstva il neki kurac... :)
Post Reply