Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#26 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sinuhe »

Ko je glasao za Obamu ako ovaj moze pobijediti?
Jedino moze pobijediti gospodju koja mi je skroz nejasna, ali pogresno je reci da ce je pobijediti glasovima rasista i slicnih.
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#27 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by RNG_25 »

It_is_a_Leclerc wrote:Donald J Drumpf (promijenili su mu preci prezime) :lol:

[1] Notorna budala, neuspješan biznismen sa serijom propalih investicija, patološki lažov, indolentni pacov i, uz to sve, rasist s malim prstima.

[2] Njega vole i za njega će glasati samo dvije kategorije:

a) "poorly educated", kako ih on zove.
b) rasisti, ksenofobi i ostalo smeće


Treće nema.

Uz preduslov, naravno, da mu konvencija GOP uopšte dozvoli nominaciju ispred republikanske partije. Postoji mogućnost da oktroišu Romneya u julu, kao kandidata, a Trumpa izbace. Čak se sve glasnije spomiinje mogućnost da i republikanci podrže Clinton, ako Trump bude nezavisni kandidat.
[1] Koja patetika. "Neuspješan biznismen" a ima milijarde u imovini i na računima. Propale investicije - da, pa šta? A to s malim prstima (za one koji ne znaju, ovo sa "malim prstima" je neki njegov suparnik upotrijebio da implicira da ima još neku stvar malu, onu među nogama) samo pokazuje komplekse koji imaju neki ljudi. Presmiješno.

[2] Osim što naravno se pozivaš na znanje koje nemaš (pogotovo što se tiče budućnosti), lijep način da pokažeš kako ti je "argument" ništa drugo doli... argumentum ad hominem. Jer kad neko počinje prozivati druge da su ___fobi kao nekom "argumentu" da se otpišu stavovi tih ___foba, jasno je da je riječ o potpunom odsustvu poznavanja realnosti.

A to da GOP uskrati nominaciju Trumpu me ne bi čudilo, ali njihova glupost po tom pitanju je i očekivana. Ali lično mislim da to za Trumpa neće biti problem.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#28 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sema911s »

Zemljak sa jahorine....


Neka drumpha nek shebe konkurenciju(pogotovo zute, komunjare, smedje)

Mescini ima muda za to... make america great agin(kako vec kaze)


Sve istocno od Drine do Japana pretvorit u robove il prah
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#29 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Connaisseur Karlin »

Alfons Kauders wrote:Za uspon Trumpa bih mogao reci da je obrnuto proporcionalan kolicini cinjenica u opticaju, u javnom mnijenju i medijima.

Trump se ne bi mogao desiti prije deset ili vise godina.

Ujedno je cudoviste desnog krila republikanske stranke, koja je iz javnog diskursa uklonila navedene cinjenice, putem svojih medija i komentatora (Fox, veliki desnicarski portali, radio voditelji i ine budale). Upravo su oni stvorili kriticnu masu neinformisanih ili dezinformisanih gradjana koji puse njegovu pricu. Sad im je to razvlacenje pameti doslo glave, i neka je.

Za Obamu se govorilo da je prvi internet predsjednik, prvi Facebook predsjednik. To se moze tvrditi, ali nesto slicno bi se moglo tvriti za Trumpa, jer je on produkt tog istog interneta, odnosno nalicja interneta koji je Obami pomogao da pobijedi 2008. Naime, Trump nije politicar i ideolog, vec poslovni covjek, pa je problemu pristupio kao takav - analiticno i nemilosrdno. Covjek je jednostavno pripremio zadacu, istrazio trziste i pronasao razne kategorije potencijalnih glasaca koji se ne vide nigdje, ni u staroj republikanskoj stranci, ni u nekoj trecoj stranci, a kod demokrata ni pod razno.

Zato je prihvatio masu blesavih ideja, i sve udrobio u svoju ideologiju, koja je zapravo fino upakovani marketinski materijal - s tim da se sad najebe ako lazes u marketingu, a u politici mozes lagati do mile volje, sto Trump koristi svaki put kad otvori usta. Izmedju ostalih, Trump dobro kotira kod dijela libertarijanaca, kod teoreticara zavjera, paleo-konzervativaca, dijela nezavisnih, dijela evandjelista, mase rasista, dosta poslovnih ljudi, do zadnjeg hamala koji Meksikancima jebe majku sto nema posla.

Sve gluposti koje izvali su dizajnirane da primame jednu grupu, bez da neku drugu pretjerano raspizde. Covjek zna sta radi, ma sta mi mislili o njemu i njegovim idejama. Ovo je djon-obraz pristup politici koji godinama gledamo kod Guardiana Dodika.

Veliko pitanje je u sta sve taj covjek vjeruje, a sta je samo propaganda za budale. Bojim se da ni on uskoro nece znati razliku.

Kako bilo, valja mu prvo proci konvenciju, pa pricamo dalje.

Ako bude kandidat, ne vjerujem da ima sanse protiv demokrata. Medjutim, ako prije izbora dodje do nekog belaja koji se da demagoski i populisticki iskoristiti, Trump uzima, glat. Dakle, ako ga ne volite, nadajte se da ne bude nekih ratova, teroristickih napada u Americi, zemljotresa, ekonomskog kolapsa ili udara asteroida, jer bi Trump onda uzeo barem 40 drzava :D
Godina 1988

User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#30 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Ajatolah_ »

bole1st wrote:Fali tema i za stvarnog sljedeceg predsjednika, Donalda J Trumpa.

Nakon sest mjeseci napada sa svih strana, lobista, medija, korumpiranih intelektualaca, ljevice, desnice, Trump je i dalje lider na republikanskim prajmarisima. Odbija napade kao Neo iz Matrixa, nekad izgleda kao da ne postuje ni sistem ni zakone fizike. :D

Naredni korak Arizona, 22 marta, 58 delegata, Trump vodi po istrazivanjima (realclearpolitics).
Trump 34.0%
Cruz 21.0%
Kasich 12.5%
Pa može uzeti među republikancima, ali protiv Hilary neće imati nikakve šanse...
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#31 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Krokodajl »

Al u Juti mu slijedi samo takav debakl, izgleda da će Mormoni poslušati Babu Romnija :D , ja sam uvjeren da će Kalifornija biti ključ svega.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#32 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Towelie »

Image
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#33 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by It_is_a_Leclerc »

RNG_25 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Donald J Drumpf (promijenili su mu preci prezime) :lol:

[1] Notorna budala, neuspješan biznismen sa serijom propalih investicija, patološki lažov, indolentni pacov i, uz to sve, rasist s malim prstima.

[2] Njega vole i za njega će glasati samo dvije kategorije:

a) "poorly educated", kako ih on zove.
b) rasisti, ksenofobi i ostalo smeće


Treće nema.

Uz preduslov, naravno, da mu konvencija GOP uopšte dozvoli nominaciju ispred republikanske partije. Postoji mogućnost da oktroišu Romneya u julu, kao kandidata, a Trumpa izbace. Čak se sve glasnije spomiinje mogućnost da i republikanci podrže Clinton, ako Trump bude nezavisni kandidat.
[1] Koja patetika. "Neuspješan biznismen" a ima milijarde u imovini i na računima. Propale investicije - da, pa šta? A to s malim prstima (za one koji ne znaju, ovo sa "malim prstima" je neki njegov suparnik upotrijebio da implicira da ima još neku stvar malu, onu među nogama) samo pokazuje komplekse koji imaju neki ljudi. Presmiješno.

[2] Osim što naravno se pozivaš na znanje koje nemaš (pogotovo što se tiče budućnosti), lijep način da pokažeš kako ti je "argument" ništa drugo doli... argumentum ad hominem. Jer kad neko počinje prozivati druge da su ___fobi kao nekom "argumentu" da se otpišu stavovi tih ___foba, jasno je da je riječ o potpunom odsustvu poznavanja realnosti.

A to da GOP uskrati nominaciju Trumpu me ne bi čudilo, ali njihova glupost po tom pitanju je i očekivana. Ali lično mislim da to za Trumpa neće biti problem.
1. Milijarde u imovini ? Da, ali je naslijedio duplo više, i dosad je izgubio 50 % imovine koju je naslijedio. On živi od rentanja imena svog oca. Ništa u životu nije stekao svojim radom, nema nijednog jedinog projekta da mu nije propao. O aferi angažovanja ilegalnih radnika da mu grade hotel (koji je onda propao), da i ne govorim.

2. Ad hominem ?! I don't think so. Biti rasist - činjenica. Biti ksenofob - činjenica. Imati male prste - činjenica. I to nije rekao nikakav protivkandidat, već je jedan novinar to napisao, pa je ovaj svaki dan ostavljao u sandučić za poštu nacrtan otisak svoje šake uz natpis - "It's not that small". Mislim da to sve govori o nivou inteligencije dotičnog.

Kako rekoh - nepismeni, polupismeni i rasisti - glasači za Trumpa.
Normalan čovjek sigurno ne može glasati za njega.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45270
Joined: 29/12/2005 01:20

#34 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Trump je idiot kao i ljudi koji ga podrzavaju. Plain and simple.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#35 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Connaisseur Karlin »

jeza u ledja wrote:Trump je idiot kao i ljudi koji ga podrzavaju. Plain and simple.
Tacno,ali,na zalost,idioti su uvijek vecina.
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#36 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by RNG_25 »

It_is_a_Leclerc wrote:1. Milijarde u imovini ? [1] Da, ali je naslijedio duplo više, i dosad je izgubio 50 % imovine koju je naslijedio. On živi od rentanja imena svog oca. [2] Ništa u životu nije stekao svojim radom, nema nijednog jedinog projekta da mu nije propao. O aferi angažovanja ilegalnih radnika da mu grade hotel (koji je onda propao), da i ne govorim.

2. [3] Ad hominem ?! I don't think so. Biti rasist - činjenica. Biti ksenofob - činjenica. Imati male prste - činjenica. I to nije rekao nikakav protivkandidat, [4] već je jedan novinar to napisao, pa je ovaj svaki dan ostavljao u sandučić za poštu nacrtan otisak svoje šake uz natpis - "It's not that small". Mislim da to sve govori o nivou inteligencije dotičnog.

[5] Kako rekoh - nepismeni, polupismeni i rasisti - glasači za Trumpa.
Normalan čovjek sigurno ne može glasati za njega.


[1] Izvor/dokaz? Jer mi se čini da ili prosto lažeš (čuj naslijedio 10 milijardi dolara od oca) ili naprosto ne znaš šta pričaš.

[2] Kako da ne, kao da bi njegovo bogatstvo uopšte opstalo, ili raslo da nije radio. Mislim, smiješna tvrdnja generalno, svako može lako provjeriti čime se bavio (Wikipedia npr.) i kako. To što je imao solidno novca od početka, kao nasljedstvo, ne mijenja činjenicu da on to nasljedstvo nije spiskao, već iskoristio i uvećao.

[3] Vidim ne znaš ni šta ad hominem znači. Evo, ukratko, to je logička greška gdje se pozivaš na neku osobinu čovjeka da "dokažeš" ili "zaključiš" da li je nešto što taj čovjek govori tačno ili netačno, istina ili laž. Znači, po tebi, biti rasista automatski znači ne biti u stanju reći istinu, ili tačnost, što samo po sebi je presmiješno. Tvrdnje se evaluiraju logički, a ne prema osobinama čovjeka, bilo osobine dobre ili loše.

[4] Heh, pa naravno da će Trump to uraditi, što da ne, on je ipak "celebrity" i u okviru biznisa zabave. Koga briga? A o njegovom nivou inteligencije meni više govori činjenica da upravlja multimijarderskim biznisom, potom da je završio studije na jednom od najprestižnijih koledža u SAD-u, te da čovjek zna šta radi. Jer, inteligentan čovjek jedino i može upravljati narodnim masama.

[5] Hmmm... samo kad bi još znao definisati šta je to "normalan čovjek", ili "rasista"... Ali, nećeš to moći, već znam...

Donald Trump je, u najgorem slučaju, bolji - u svakom pogledu - od sve i jednog kandidata. Možda je Bernie dobronamjeran, ali je naivan i prosto prestar, nedovoljno energičan. Ostatak družbe - srednja žalost.
bole1st
Posts: 833
Joined: 10/01/2013 21:28

#37 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by bole1st »

jeza u ledja wrote:Trump je idiot kao i ljudi koji ga podrzavaju. Plain and simple.
Samo da provjerim, jesi stavio "ne razumijem"?

:lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#38 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by It_is_a_Leclerc »



Evo da ti ne pišem sve, na ovom videu je sve vrlo lijepo objašnjeno, sa dokumentima, dokazima, snimcima, izjavama svjedoka, među kojima je i Drumpfova kćerka koja govori o "poslovnom uspjehu" svoga oca.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#39 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by _BataZiv_0809 »

jeza u ledja wrote:Trump je idiot kao i ljudi koji ga podrzavaju. Plain and simple.
Ne on samo cilja na glasove idiota.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Tito_i_Partija »

RNG_25 wrote: Donald Trump je, u najgorem slučaju, bolji - u svakom pogledu - od sve i jednog kandidata. Možda je Bernie dobronamjeran, ali je naivan i prosto prestar, nedovoljno energičan. Ostatak družbe - srednja žalost.
Imajuci u vidu

1) koliko je Trump nastrojen protiv muslimana i
2) da si jako vezan za islam sudeci po tvojim komentarima na pdf-u religija,

ovo gore sto si napis'o me bas cudi. Al' fakat.
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#41 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by RNG_25 »

It_is_a_Leclerc wrote:

Evo da ti ne pišem sve, na ovom videu je sve vrlo lijepo objašnjeno, sa dokumentima, dokazima, snimcima, izjavama svjedoka, među kojima je i Drumpfova kćerka koja govori o "poslovnom uspjehu" svoga oca.
Morat ćeš mi oprostiti što nisam imao volje da pogledam cijeli video, ukupno sam možda vidio nekih 5-6 min, jer je prezenter blagi užas, a namješteni (ili realni, kako god) smijeh svjetine mi ne paše također...

I, šta je novo rečeno u videu? Nekoliko neuspjelih i propalih projekata Trumpa? Da, i šta sad? Trumpove mane ili prosto šprdanja sa novinarima i dr? Da, i šta s njima? Njegove mane, očito je, ne sprječavaju ga u tome da bude jedan uspješan čovjek, bar po pitanju materijalnog, tako da ne znam šta se ovdje hoće reći?

Kako god. Ja sam svoje rekao.
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#42 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by RNG_25 »

Tito_i_Partija wrote:
RNG_25 wrote: Donald Trump je, u najgorem slučaju, bolji - u svakom pogledu - od sve i jednog kandidata. Možda je Bernie dobronamjeran, ali je naivan i prosto prestar, nedovoljno energičan. Ostatak družbe - srednja žalost.
Imajuci u vidu

1) koliko je Trump nastrojen protiv muslimana i
2) da si jako vezan za islam sudeci po tvojim komentarima na pdf-u religija,

ovo gore sto si napis'o me bas cudi. Al' fakat.
Ja, osim što Trump nije protiv muslimana, a - da budemo realni - imajući u vidu dešavanja širom navodno islamskog svijeta i da jeste nastrojen "protiv muslimana" to ne bi bilo toliko loše... za Ameriku. A, jel', govorimo o Americi i njenim interesima ovdje. Koji mogu, ali ne moraju se preklapati sa interesima muslimana.

Usput, to što je "protiv muslimana" ne znači da je u krivu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45270
Joined: 29/12/2005 01:20

#43 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

_BataZiv_0809 wrote:
jeza u ledja wrote:Trump je idiot kao i ljudi koji ga podrzavaju. Plain and simple.
Ne on samo cilja na glasove idiota.
O ne, Trump je idiot, tu nema dileme.
bole1st wrote:
jeza u ledja wrote:Trump je idiot kao i ljudi koji ga podrzavaju. Plain and simple.
Samo da provjerim, jesi stavio "ne razumijem"?

:lol:
Savrseno razumijem.
bole1st
Posts: 833
Joined: 10/01/2013 21:28

#44 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by bole1st »

jeza u ledja wrote: Savrseno razumijem.
Kako ne, svi osim tebe su idioti, ukljucujuci i apsolutne genijalce kao sto je DJT. Ne postaje se multimilijarder tek tako.

Da ishta razumijes dosao bi u mentalnom procesu dalje od besmislenog vrijedjanja.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#45 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Sanjarko »

Ne kontam.
Kad Trump postade predCednik USE.

Zar ovo nisu stranacki izbori a ne predCednicki. :?
Izgleda da sam u nekoj Tvajlajt Zoni.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#46 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Connaisseur Karlin »

bole1st wrote:
jeza u ledja wrote: Savrseno razumijem.
Kako ne, svi osim tebe su idioti, ukljucujuci i apsolutne genijalce kao sto je DJT. Ne postaje se multimilijarder tek tako.

Da ishta razumijes dosao bi u mentalnom procesu dalje od besmislenog vrijedjanja.
Hitler je bio genijalanc na svoj nacin ;-)

jeza u ledja je u pravu :)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45270
Joined: 29/12/2005 01:20

#47 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

bole1st wrote:
jeza u ledja wrote: Savrseno razumijem.
Kako ne, svi osim tebe su idioti, ukljucujuci i apsolutne genijalce kao sto je DJT. Ne postaje se multimilijarder tek tako.

Da ishta razumijes dosao bi u mentalnom procesu dalje od besmislenog vrijedjanja.
Besmislenog vrijedjanja? Mislis kao sto radi Trump?

Multimilijarder koji je poceo biznis sa 200 miliona kojih mu je ostavio babo. :D
Inace, vrijednost Trumpa se procjenjuje na 4 milijarde. Sa 200 miliona na 4 milijarde za 70 godina zivota. Impresivno, ali ne spektakularno. Cisto da se neke stvari stave u perspektivu. ;)

Neko napisa da je nadprosjecno inteligentan. Really? Covjeku je nivo komunikacije treci razred osnovne skole, americke osnovne skole. :D (ovo nisu moje rijeci, ljudi analizirali njegove govore)

I know words: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=7UIE_MRAhEA

Debil, par ekselans.
Osvaja simpatije? Osvaja i Kim Kardashian idolopoklonike. To ne mijenja cinjenicu da je debil.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45270
Joined: 29/12/2005 01:20

#48 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Usput, posto si ga vec proglasio predsjednikom, a istovremeno citiras RCP ankete. Sto ne stavis general election ankete?
bole1st
Posts: 833
Joined: 10/01/2013 21:28

#49 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by bole1st »

Vizionar 1985 wrote:Ne kontam.
Kad Trump postade predCednik USE.

Zar ovo nisu stranacki izbori a ne predCednicki. :?
Izgleda da sam u nekoj Tvajlajt Zoni.
Ovo je prakticki prvi krug izbora, dalje prolaze po jedan demokratski i republikanski kandidat.

Ovi izbori su vazni zbog snage te dvije stranke, jer svaki od kandidata koji prodje prvi krug ce na glavnim izborima imati priblizno oko 50% sanse da postane predsjednik,

Dobro, ako Trump prodje onda 90%, al to sad nije poanta. :D
bole1st
Posts: 833
Joined: 10/01/2013 21:28

#50 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by bole1st »

jeza u ledja wrote:Usput, posto si ga vec proglasio predsjednikom, a istovremeno citiras RCP ankete. Sto ne stavis general election ankete?
Nisam vidjao dobre general election ankete koje uzimaju u obzir elektorski sistem. Prakticki je bitno jedno 10-tak drzava. Na primjer nije vazno sto je Trump slabiji u Teksasu, kad to svakako dobija, ili kako stoji u Kaliforniji koju svakako gubi. Dok je vrlo bitno sto ce da razvali Klintonicu u uvijek demokratskom New Yorku ili u Floridi koja je swing state. Izgleda je prerano za takve ankete, ali ce one biti jako zanimljive nakon nominacija.
Post Reply