Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#16926 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

jeza u ledja wrote: 03/04/2020 05:27
corolla02 wrote: 03/04/2020 03:07 Ovi republikanci su stvarno zlo; niti pameti niti srca

https://www.washingtonpost.com/politics ... matically/

It’s the economy, stupid again

https://apple.news/APnN5VorZRSGeBDLJX5Xpxg
Ja ne kontam sta je s tim ljudima, isto kult jbt. :-)

U ovoj situaciji se vidi dokle ide taj mentalitet. Ovo nema veze ni sa politikom vise, tacno mentalno stanje. Nakaradna zivotna filozifija. Al naravno, samo za sirotinju.
Ovo ćemo svi osjetiti indirektno ili direktno; vidiš kako skidaju sa platnog spiska kompanije preko noći, 10mil za samo 2 sedmice, no kad treba vraćati ljude na poso to ide jako sporo i bolno

Najugroženije grupe stanovništva i koje će biti žrtvovane u svemu ovome su naravno oni preko 65g i ovi na dnu SES ljestvice...
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#16927 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

nego, jel ko sipo gorivo jucer jer je bilo po staroj cijeni :-D jutros to nije
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#16928 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Kakvo gorivo, nisam 2 sedmice u auto sjeo. :-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#16929 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

sinuhe wrote: 03/04/2020 09:24 Tako se samo zivi u Americi. Nece njima niko zabraniti kretanje a raste i prodaja oruzja.
Amerikanci ce morati naci neko originalno rjesenje za koronu.
Nije samo do kretanja. Postoji neka opsjednutost kapitalizmom, zaradom, kao, niko mene nece sprijeciti da idem na posao, nesto pravim, nesto prodajem, nesto naplacujem. Sve je podredjeno tome, pa cak i ovo. A ko ce tu najebati, to je manje bitno. Prezivljavaju najsposobniji.
Ne postoji osjecaj kolektivne odgovornosti i humanosti, bar ne na taj nacin.

Zasto su guverneri najcrvenijih drzava najmanje zainteresovani za zatvaranjem javnih aktivnosti?
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#16930 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

sinuhe wrote: 03/04/2020 09:24 Tako se samo zivi u Americi. Nece njima niko zabraniti kretanje a raste i prodaja oruzja.
Amerikanci ce morati naci neko originalno rjesenje za koronu.
I kad je najcrnje pola ekonomije uvijek radi; svaki sistem uvijek treba transport, finansije, policiju, zdravstvo, elektro, hrana i sl.

licno imam papir za slobodu kretanja poso kuca i obratno bas kao i X drugih
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#16931 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by exliberal-ex »

Divlji zapad...to je ispravna definicija Amerike...a kad se sjetim kako su nam prodavali muda za bubrege poslije rata u Sarajevu.

Dok nisam dosao ovamo i vidio da je jedno sto oni pricaju a drugo kako se ponasaju kod kuce.

Bit ce zanimljivo sta ce se desit ako ove republikanske glavonje obole , kako ce onda prodavat muda za bubrege.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#16932 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dale cooper »

jeza u ledja wrote: 03/04/2020 18:12
sinuhe wrote: 03/04/2020 09:24 Tako se samo zivi u Americi. Nece njima niko zabraniti kretanje a raste i prodaja oruzja.
Amerikanci ce morati naci neko originalno rjesenje za koronu.
Nije samo do kretanja. Postoji neka opsjednutost kapitalizmom, zaradom, kao, niko mene nece sprijeciti da idem na posao, nesto pravim, nesto prodajem, nesto naplacujem. Sve je podredjeno tome, pa cak i ovo. A ko ce tu najebati, to je manje bitno. Prezivljavaju najsposobniji.
Ne postoji osjecaj kolektivne odgovornosti i humanosti, bar ne na taj nacin.

Zasto su guverneri najcrvenijih drzava najmanje zainteresovani za zatvaranjem javnih aktivnosti?
Jesi li čuo neki dan onog guvernera Džordžije kad je na konferenciji za novinare rekao da nije znao da virus mogu prenositi asimptomatični
ljudi. :mrgreen: A Fauci im o tome trubi još od februara na brifinzima. :| :facepalm:
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#16933 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

exliberal-ex wrote: 04/04/2020 01:04 Divlji zapad...to je ispravna definicija Amerike...a kad se sjetim kako su nam prodavali muda za bubrege poslije rata u Sarajevu.

Dok nisam dosao ovamo i vidio da je jedno sto oni pricaju a drugo kako se ponasaju kod kuce.

Bit ce zanimljivo sta ce se desit ako ove republikanske glavonje obole , kako ce onda prodavat muda za bubrege.
Ko ih ne zna, skupo bi ih platio :izet:
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#16934 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by oaza85 »

jeza u ledja wrote: 03/04/2020 18:04 Kakvo gorivo, nisam 2 sedmice u auto sjeo. :-)
Sto? :lol:

Galon $1.40
Ja nasuo extra dva bureta, zanedajboze :D
Uopste ne panicim.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#16935 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Radimo od kuce. Za sve drugo - tu je Amazon. :oops:
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#16936 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

$1.25 zadnje točenje

Ko preživi koronu, zlatnom kašikom će kusati tako kažu 😷
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#16937 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by smijesni_ste »

exliberal-ex wrote: 04/04/2020 01:04
...a kad se sjetim kako su nam prodavali muda za bubrege poslije rata u Sarajevu.

Dok nisam dosao ovamo i vidio da je jedno sto oni pricaju a drugo kako se ponasaju kod kuce.
Neki konkretan primjer za napisano?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#16938 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by exliberal-ex »

smijesni_ste wrote: 04/04/2020 14:30
exliberal-ex wrote: 04/04/2020 01:04
...a kad se sjetim kako su nam prodavali muda za bubrege poslije rata u Sarajevu.

Dok nisam dosao ovamo i vidio da je jedno sto oni pricaju a drugo kako se ponasaju kod kuce.
Neki konkretan primjer za napisano?
Evo ti sta sam ja licno dozivio.
Dosli nama poslije rata iz amercke ambasade i pricaju kako se moramo borit protiv korupcije i kradje...ono standardna prica.

Posto sam radio u jednoj vaznoj insititucija poslije tog "seminara" kazu nam mi hocemo da vam doniramo dovoljno materijala za godinu dana i to ce biti podjeljeno 51/49 . Mi imamo budget od $2 milona pa napravite spisak sta vam treba i posaljite nam ( evo kontakt iz rs i napravite zajednicki spisak).
Ja to uradim, napravimo detaljan spisak i posaljem njima .

Prodje mjesec ja dobijem papir da ce oni doci i donijet predracun ( tako je trebalo da se uradi zbog oslobadjanja od carina itd) i da mi to odobrimo .
Dosao predracun ja gledam i nevjerujem...jedan artikal koji sam mogao da kupim tad u gradu i platim recimo 80 feninga oni racunali 2,3 marke.
Nebude mi mrsko posaljem taj isti detaljan spisak u par kompanija sa kojim sa radio na nabavci i kazem dajte mi vase predracune.

Dosli oni na sastanak i sad idemo mi stavku po stavku i oni objasnjavaju sve , zavrsilo se i pitaju vasi komentari..reko ja gledam sta ste vi napisali i obracunali i ja sam u isto vrijeme zatrazio od lokalnih kompanija da mi dostave isti spisak i ovo su njihove cijene i pocnem uporedjivat...
artikal a vasa cijane 2.3 lokalna cijena za bolji artikal sa svim troskovima ukljucujuci i poreze .80 feninga ?

Kako me tip napade...sta vi mislite dobijate pomoc i hocete da ucjenjujete?...neucjenjujem ali ste nam rekli da se moramo borit za drustvo bez korupcije i kradje,ja se samo brinem za nasu insituciju ako mi mozemo lokano nabavit 3 puta vise robe za iste pare ja moram da pitam.
Mozete li nam objasnit razliku u cijeni, ako vi donosite sve ovo, nemate troskove prevoza , nemate obavezu da napravite profit, neplacate porez i carinu zasto su vase cijene 3 puta vece od malorodajnih cijena u gradu...ustade tip i ode bez komentara. ...vrati se lokalna plavusa ( znao je od ranije "fina" cura) koja je radila kao prevodilac i napade me sta ti mislis da si ....rekoh ako ti siris noge za 100 $ ja to neradim...

Kasnije dolazi opet zahtjev za sastanak i u njemu pise da ja nisam pozvan !?..moj direktor ode i naravno sve potpise...za mjesec dana dolazi to smece od robe a moj direktor ko slucajno kupuje audija iz njemacke i pocinje renoviranje stana ?

Sad sam u Kanadi i kad vidim kako Amerikanci lazu, podvaljuju ....ma mi smo mala maca za njih.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#16939 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

A ti si iz nekog razlog zivio u uvjerenju da Amerikanci nisu skloni korupciji? :-) :D

Ovdje je to teze jer postoje zakoni i sudstvo, ali svakako mnogi gledaju kako da zakinu drzavu ili se obogate ilegalno.
Medjutim, rekao bih da se drzava i javne institucije vise posmatraju kao smetnja “biznisu” nego kao izvor zarade.


Medjutim, ja nisam bas mislio na ovo u mojim komentarima o opsjednutoscu kapitalizmom, mada slazem se da stoji doza licemjerja jer bi svi oni rado zagrabili i od drzave.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#16940 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by exliberal-ex »

jeza u ledja wrote: 04/04/2020 16:42 A ti si iz nekog razlog zivio u uvjerenju da Amerikanci nisu skloni korupciji? :-) :D

Ovdje je to teze jer postoje zakoni i sudstvo, ali svakako mnogi gledaju kako da zakinu drzavu ili se obogate ilegalno.
Medjutim, rekao bih da se drzava i javne institucije vise posmatraju kao smetnja “biznisu” nego kao izvor zarade.


Medjutim, ja nisam bas mislio na ovo u mojim komentarima o opsjednutoscu kapitalizmom, mada slazem se da stoji doza licemjerja jer bi svi oni rado zagrabili i od drzave.
Ma znas kako su uvijek govorili da smo mi balkanci najgori....kod nas se mazne od drzave u americi vlasnici kradu od radnika ili kupaca...
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#16941 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

Enough said, bolan bolan :-D

Image

Image
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#16942 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by omar little »

america never stopped being great. <3
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#16943 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Hendrix »

exliberal-ex wrote: 04/04/2020 01:04 Divlji zapad...to je ispravna definicija Amerike...a kad se sjetim kako su nam prodavali muda za bubrege poslije rata u Sarajevu.

Dok nisam dosao ovamo i vidio da je jedno sto oni pricaju a drugo kako se ponasaju kod kuce.

Bit ce zanimljivo sta ce se desit ako ove republikanske glavonje obole , kako ce onda prodavat muda za bubrege.
Isto ti je u Australiji koja je kao blago retardirani brat USA, profit i biznis je na prvom mjestu, imas citavu generaciju ljudi koji su kupili sve 20x jeftinije u vremenima kada je jedna plata bila dovoljna za sve. Sada su vlasnici vise nekretnina i dionica i koji ne zele nikakve promjene. Izdaju kuce i uzimaju dividende i jebe im se sto niko vise ne moze kucu ni kupiti ako se te barake mogu zvati kucama uopste. Sad kada je vlada dala niz mjera za pomoc ljudima ovi idioti vriste to je socijalizam...renta se mora placati!

Nisam nigdje vidio narod da brani velike biznise kao u Australiji...cijene artikala skacu 30-50% na dnevnoj bazi i to je sasvim normalno, uvijek ima neki glupi izgovor a ultimativni je da biznis mora da zaradi. Biznis i samo biznis. To je pljacka nevidjenih razmjera...kilo jebenih paprika je 13$. Mora biznis zaraditi jbg.

Nema rasprave, ljudi imaju jedno misljenje i nema promjene, biznis i profit je osnova zivota, sve ostalo je socijalizam i to se mora izbjeci po svaku cijenu. Korporacije vladaju zemljom bukvalno, sve se namjesta njima i kada grohu drzava im daje pomoc...i tako u krug. Da ne pricam kako su najvece firme registrovane vani da ne placaju porez...sve ok, samo da profit ide.
Last edited by Hendrix on 04/04/2020 23:30, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#16944 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

@ Hendrix pa to ti je. Socijalizam za bogate, sirovi kapitalizam za sve ostale. A Australija skupa ko Japan sto je nekad bio.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#16945 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by exliberal-ex »

Sad citam za otimacinu maski.

Ne samo sto su zabranili 3M da salje maske u Kanadu i Juznu Ameriku nego su ukrali i maske koje su isle za Njemacku iz Kine.

Navodno su samo uzeli iz aviona negdje u Juznoj Koreji....Njemacka popizdila.

Maloprije na tv izjave zbog toga i premjer Ontarija kaze sta da mi kazemo 1000 medicinskih sestara iz Windsora nece vise ici u US nego ostaju ovdje.
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#16946 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

Ne razumijem zašto se maske uopste proizvode u Kini; zasto ne pokrenuti domacu proizvodnju, svakako ljudi sjede u kucama; zar nije Kine vise bilo dosta :shock:
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#16947 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

Hendrix wrote: 04/04/2020 23:21 Isto ti je u Australiji koja je kao blago retardirani brat USA, profit i biznis je na prvom mjestu,
mala opaska ovdje; naravno sa su slicni ili isti (dodaj tu Englesku, Kanadu i Juznoafricku Republiku) jer oboje zemlje polaze i dolaze od iste ideje protestantske odnosno samostalnosti, privrijedivanja i nedavanja vaznosti nicemu drugom vec pojedincu i njegovim uspjesima, citaj zaradi; Cijeli protestantski svijet se zasniva na individualizmu, kompeticiji medu pojedincima koja vodi prosperitetu, privatnoj svojini i sirenjem svog oblika zivota, npr. Manifest klix; znaci, cijela prica oko unapredivanja zivota kao jedinke datira od perioda zapadne crkvene reformacije i doba Johna Kalvina, Martin Lutera i Adama Smitha; Ovi likovi se smatraju ocevima onog sto sve vidis danas oko sebe...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#16948 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

exliberal-ex wrote: 05/04/2020 03:07 Sad citam za otimacinu maski.

Ne samo sto su zabranili 3M da salje maske u Kanadu i Juznu Ameriku nego su ukrali i maske koje su isle za Njemacku iz Kine.

Navodno su samo uzeli iz aviona negdje u Juznoj Koreji....Njemacka popizdila.

Maloprije na tv izjave zbog toga i premjer Ontarija kaze sta da mi kazemo 1000 medicinskih sestara iz Windsora nece vise ici u US nego ostaju ovdje.
Nisam skonto o cemu je rijec? :?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#16949 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by exliberal-ex »

jeza u ledja wrote: 05/04/2020 04:10
exliberal-ex wrote: 05/04/2020 03:07 Sad citam za otimacinu maski.

Ne samo sto su zabranili 3M da salje maske u Kanadu i Juznu Ameriku nego su ukrali i maske koje su isle za Njemacku iz Kine.

Navodno su samo uzeli iz aviona negdje u Juznoj Koreji....Njemacka popizdila.

Maloprije na tv izjave zbog toga i premjer Ontarija kaze sta da mi kazemo 1000 medicinskih sestara iz Windsora nece vise ici u US nego ostaju ovdje.
Nisam skonto o cemu je rijec? :?
3M pravi ove M95 maske i posto je velika potraznja onda je Trump rekao da sve maske sto se proizvode ima da ostaju u Americi nema izvoza za Kanadu ili juznu Ameriku iako postoji ugovor izmedju drzava da se nesmije sprijecavat to.

3M isto ima fabriku u Kini koja pravi te maske i Njemacka i Francuska su narucile ja mislim po 10 miliona maski i kad su se bile u tranzitu u Koreji amerikanci ko kauboju dosli i samo uzeli maske iz aviona i poslali u Ameriku.

Njemacka popizdila.....
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#16950 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Ti ugovori izmedju drzava, jel to nesto novo ili od ranije? Ja ne vidim problem u tome da se proizvodi od vitalnog nacionalnog interesa u trenutku ovakve krize preusmjeravaju drzavi i tamo gdje je prijeko potrebno.
Mada, siguran sam da su to ovi uradili nakaradno i gazeci preko regulacija, a naustrb drugih zemalja. Ovo ce samo znaciti da ce i druge zemlje lakse povuci slicne poluge.
Medjutim generalno ne vidim u tome problem. Inace svjetska ekonomija funkcionira izgleda tako da na jednoj strani imamo drzave kao igrace, a na drugoj americke i multinacionalne firme. Amerike kao drzave tu izgleda ima najmanje, ili ih ima samo u sluzbi tih kompanija.
Free trade kad drugima treba. :oops:
Post Reply