Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45503
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#12851 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Chmoljo »

kako ne koristiti u raspravi nešto što je tema rasprave? :?

da preimenujemo djecu u... ne znam... egzotične životinje?
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12852 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Truba »

sistemska greška
bit će ispravljeno negdje sam načuo da se više neće razdvajati
primjer kako se mijenjaju zakoni kad su na štetu najslabijih

živimo u povijesti ljudskog roda u najboljem i najdemokratičnijem razdoblju
samo je potrebno poštovati zakone raditi i imati mrvicu sreće
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45503
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#12853 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Chmoljo »

jasno da je sistemska greška, jer ti službenici rade na struju i napredne logaritme, a ne na mozak i po ikakvom sistemu vrijednosti. :roll:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#12854 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by ultima_palabra »

Potrebno je i da neko digne glas kad prepozna pizdariju... nije se baš ovo samo od sebe ispravilo.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45503
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#12855 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Chmoljo »

ma pusti apologete.

ovo je radio profil ljudi koji pozira pored izmučenog leša u Abu Graibu. kojeg boli kurac za saosjećanjem, a imalo drugačiji, kožom, državljanstvom, vjerom, klasnim statusom, je samo trofej.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#12856 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by wewa »

Chmoljo wrote:
ma naravno da ima. da nema, ne bi se ni dizala tolika frka.

nego mi je simptomatično i simpatično to desničarsko samoposluživanje u društvenim vrijednostima.

i kad već spominjete kritičare, jel samo meni, ili je Stiven Kolber još bolji sada nego što je bio u Colbert Reportu? ili mu ova administracija jednostavno nabacuje na volej pa lako poentira.
jasta je nego bolji
ide ostro i na prvu :thumbup:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#12857 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Jack Be Nimble »

wewa wrote:
Chmoljo wrote:
ma naravno da ima. da nema, ne bi se ni dizala tolika frka.

nego mi je simptomatično i simpatično to desničarsko samoposluživanje u društvenim vrijednostima.

i kad već spominjete kritičare, jel samo meni, ili je Stiven Kolber još bolji sada nego što je bio u Colbert Reportu? ili mu ova administracija jednostavno nabacuje na volej pa lako poentira.
jasta je nego bolji
ide ostro i na prvu :thumbup:
Meni postao dosadan ovu zadnju godinu, bolji mi je Jim Jeffries. Jednom sedmicno, ali ima generalno bolje viceve.
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#12858 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sinuhe »

Father says little Honduran girl on Time cover was not taken from mother
Image
Sanchez and her daughter had left Puerto Cortes, a major Honduran port north of the capital city, Tegucigalpa, without telling Valera or the couple’s three other children, he said.
He said he imagined that Sanchez left with the little girl for the United States, where she has family, in search of better economic opportunities.
https://www.reuters.com/article/us-usa- ... SKBN1JI07W

Ovdje je rijec o neodgovornim ljudima sto izlazu djecu zivotnoj opasnosti prelazeci Rio Grande i pustinju. Neki od njih od fizicke isrpljenosti i umru.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#12859 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Point. »

sinuhe wrote:Father says little Honduran girl on Time cover was not taken from mother
Image
Sanchez and her daughter had left Puerto Cortes, a major Honduran port north of the capital city, Tegucigalpa, without telling Valera or the couple’s three other children, he said.
He said he imagined that Sanchez left with the little girl for the United States, where she has family, in search of better economic opportunities.
https://www.reuters.com/article/us-usa- ... SKBN1JI07W

Ovdje je rijec o neodgovornim ljudima sto izlazu djecu zivotnoj opasnosti prelazeci Rio Grande i pustinju. Neki od njih od fizicke isrpljenosti i umru.
I to je razlog da rastavljaju djecu od roditelja?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#12860 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

sinuhe wrote:Father says little Honduran girl on Time cover was not taken from mother
Image
Sanchez and her daughter had left Puerto Cortes, a major Honduran port north of the capital city, Tegucigalpa, without telling Valera or the couple’s three other children, he said.
He said he imagined that Sanchez left with the little girl for the United States, where she has family, in search of better economic opportunities.
https://www.reuters.com/article/us-usa- ... SKBN1JI07W

Ovdje je rijec o neodgovornim ljudima sto izlazu djecu zivotnoj opasnosti prelazeci Rio Grande i pustinju. Neki od njih od fizicke isrpljenosti i umru.
Samo ti uzivaj i nadaj se da neces doci na red, za to vrijeme pametni ljudi upozoravaju gdje sve moze otici:

User avatar
GandalfSivi
Posts: 18320
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12862 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

sinuhe wrote:Uslovi u nekom od prihvatnih centara 2014 i 2016

Image
Vidi ba, majke drze svoju djecu, da ne idemo dalje...
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#12863 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sinuhe »

Naravno jer nisu (majke) u pritvoru. Osim sto su djeca odvojena od roditelja povukli ste pricu o nekim logorima.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18320
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12864 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Kako te bolan nije sramota? Uzeti djecu od 18 mjeseci iz narucja majke samo zato sto je trazila bolji zivot za svoju porodicu i to pravdati nekim slikama od prije par godina.

Ne znam majke mi, ja kad bih trazio opravdanja za takve stvari, ne bih mirno mogao spavati...
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#12865 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Point. »

GandalfSivi wrote:Kako te bolan nije sramota? Uzeti djecu od 18 mjeseci iz narucja majke samo zato sto je trazila bolji zivot za svoju porodicu i to pravdati nekim slikama od prije par godina.

Ne znam majke mi, ja kad bih trazio opravdanja za takve stvari, ne bih mirno mogao spavati...
Frajer je ograjiso. Gadi mi se i on i svi koji podržavaju ovakvu debilsku reakciju narandžastog debila iz Bijele Kuće.

Još jednom ponavljam, kakve čovjek prenose mora da ima u glavi da glasa i podržava narandžastog debila.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12866 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Maraschino »

GandalfSivi wrote:Kako te bolan nije sramota? Uzeti djecu od 18 mjeseci iz narucja majke samo zato sto je trazila bolji zivot za svoju porodicu i to pravdati nekim slikama od prije par godina.

Ne znam majke mi, ja kad bih trazio opravdanja za takve stvari, ne bih mirno mogao spavati...
:thumbup:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#12867 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by klosar pravi »

Onda ih sebi kuci dovedeš i nema problema lagano je platiti da se granica meksicka pređe..

Pusti ba glupe amere i kuknjavu digla se hajka na Trumpa, a sve isto bilo u Obamino vrijeme i gore.
Crvena Tifoza
Posts: 10628
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#12868 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Crvena Tifoza »

klosar pravi wrote:Onda ih sebi kuci dovedeš i nema problema lagano je platiti da se granica meksicka pređe..

Pusti ba glupe amere i kuknjavu digla se hajka na Trumpa, a sve isto bilo u Obamino vrijeme i gore.

Nije istina. To je samo izlizana priča republikanaca koji bi da opravdaju ovo razdvajanje familija.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#12869 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by klosar pravi »

Istina istina.

Isti taj tvoj prijatelj je stavio potpis na tajne kampove smrti i mučenja, ne kazem da je ovaj debil išta bolji samo kažem da su to sve ista govna.
Naravno nisam ja levat znam da su kampovi potrebni da bi se držao svijet na prstima vec samo kazem da ti ne bi u glavu uslo da je Obama ( čista duša ).

Uglavnom ovo je više nego potrebno nije ti ovo više pocetak 20 v i masovno naseljavanje iraca i italijana zivimo u drugom vremenu.
Naravno shvatam ja zbog cega se ne slažu jedni s drugima, jedni završavaju posao da ne bi masovna sranja nastala dok drugi iz svojih kuca vrište i cmizdre što mala djeca budu odvojena pola sata od roditelja.. :(
Crvena Tifoza
Posts: 10628
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#12870 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Crvena Tifoza »

Opet kažem nije istina. Dakle laž koju furaju Trumpovi debili i botovi po internetu da opravdaju ovaj ‘human trafficing’. Izgleda da priča pali.

Djeca nisu odvojena pola sata od roditelja nego sedmicama.

Ovo je Trumpovo sranje zbog kojeg će republikanci dobiti po ušima u novembru.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#12872 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by pirmin »

Image
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#12873 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sinuhe »

412 ljudi od kojih 7 djece je smrtno stradalo prosle godine sa obe strane granice prilikom ilegalnog prelaska u SAD. To sto se zna jer je rijec o ogromnoj teritoriji.
https://www.theguardian.com/us-news/201 ... -rose-2017

Iz nekog razloga, nezavisno od administracije, SAD praktikuju strogu politiku prema juznoamerickim drzavama. Tako npr. drzavljani Hondurasa ili Meksika , Urugvaja nisu u mogucnosti ni posjetiti SAD iako slobodno bez viza mogu putovati sirom svijeta. Rijec je o sasvim obicnim zemljama sposobnim da vrse identifikaciju gradjana i izdavaju validne dokumente.

Majka sa bebom prilikom opasnog prelaska rijeke.
Image

19-godisnju Francuskinju drzali u pritvoru dvije sedmice zbog slucajnog prelaza kanadsko-americke granice.
https://www.theguardian.com/world/2018/ ... ion-ordeal
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18320
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12874 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

klosar pravi wrote:Istina istina.

Isti taj tvoj prijatelj je stavio potpis na tajne kampove smrti i mučenja, ne kazem da je ovaj debil išta bolji samo kažem da su to sve ista govna.
Naravno nisam ja levat znam da su kampovi potrebni da bi se držao svijet na prstima vec samo kazem da ti ne bi u glavu uslo da je Obama ( čista duša ).

Uglavnom ovo je više nego potrebno nije ti ovo više pocetak 20 v i masovno naseljavanje iraca i italijana zivimo u drugom vremenu.
Naravno shvatam ja zbog cega se ne slažu jedni s drugima, jedni završavaju posao da ne bi masovna sranja nastala dok drugi iz svojih kuca vrište i cmizdre što mala djeca budu odvojena pola sata od roditelja.. :(

Jeste jeste, i FEMA kampove je otvarao Obama, i hemikalije stavljao u vodu da ljudi postanu gay. Btw, nauci malo istoriju, fulas datume, pogotovo za Irce.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12875 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by moonca »

Code: Select all

što mala djeca budu odvojena pola sata od roditelja.
Da pola sata, ali ih ne mogu vidjeti niti cuti na telefon.
Preko 1000 djece se ne zna gdje su. :twisted:
Post Reply