Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#12451 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

Bosanski_kralj wrote:Gdje su nam "naši Ameri", šta imaju reći na ovo?
Nista, ceka se novembar i midterm.
Ima jos pola godine fore da usere i sefa i stanicu, izbacice ga poslije nove godine.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#12452 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by fakat »

insomnia78 wrote:Image


Predsjednik koji ne zeli imigrante, a zena mu imigrant.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#12453 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Bosanski_kralj »

GandalfSivi wrote:
Bosanski_kralj wrote:Gdje su nam "naši Ameri", šta imaju reći na ovo?
Na sta?
Cijeli svijet priča o raskidu sporazuma sa Iranom i ti pitaš na šta.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12454 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Bosanski_kralj wrote:
GandalfSivi wrote:
Bosanski_kralj wrote:Gdje su nam "naši Ameri", šta imaju reći na ovo?
Na sta?
Cijeli svijet priča o raskidu sporazuma sa Iranom i ti pitaš na šta.
Budala toliko vijesti proizvodi da je tesko uhvatiti na koju tacno mislis. A za Iran je bilo ocekivano, cim je izabrao Boltona, znalo se gdje to vodi. Sumnjam da je toliko lud da izvrsi agresiju, ali sa budalom nikada ne znas. Znas kako je u Americi, cim zakuhas sa nekim, rejting ti ode gore, valjda se svi redom osjecaju ugrozenim, samo sto nas nije neko napao, cekaju da se iskrcaju.

Btw, u samom govoru gdje je objavio povlacenje iz sporazuma, neko je izracunao da je lagao u prosjeku svake 83 sekunde. Ja sam licno odustao kada lupi da Iran podrzava Al Kaidu....
User avatar
Ludzak
Posts: 5482
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#12455 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Ludzak »

Tito_i_Partija wrote:Ova budaletina pisa po apsolutno svakom ugovoru koji je USA ikad potpisala. Znaci tu imamo Pariski Sporazum, NAFTA, TPP, Iran, i ne znam sta jos. :facepalm:
Eeehh da se hoće još i na Dejton popišat pa da nam krene na bolje. :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45247
Joined: 29/12/2005 01:20

#12456 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Kakav debil. Dok pravi jedan dobar potez (S. Koreja) pravi katastrofalan drugi (Iran). Fino ga Netanyahu i Saudijci nalozili. I sta ce sad? Bombardovat ih mozda? Pravi deal s njima kad budu imali oruzje? Mozda ceka da ko Kim Jong Un ovi isprobaju nuklearku pa da s njima pocne pregovarati? :D

:-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12457 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by insomnia78 »

Jasta je. Klasicni debil. Zato si ti izbjeglica u Americi s ne on u Bosni.
User avatar
corolla02
Posts: 10381
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#12458 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

typ posljednjim potezima ucvrscuje svoje okorjele birace tj. poruka je, ostanite uz mene; ali ovi neodlucni, tj. oni koji prevaguju ili koji su velikim brojem glasali zanj, mislim da se polagano distanciraju od budale...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45247
Joined: 29/12/2005 01:20

#12459 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

insomnia78 wrote:Jasta je. Klasicni debil. Zato si ti izbjeglica u Americi s ne on u Bosni.
Najtuznije je kad neko nesto "pametno" napise ne shvatajuci da pricajuci o drugima govori o sebi. Ne razumijem cemu potreba da sam sebe sjebajes?

Ja nikad u zivotu nisam bio izbjeglica, hvala bogu, zvanicno ni nezvanicno. Nisam bio u prilici da uopste dodjem negdje gdje bi me se to pitalo, onda kad je to bilo bitno. Ti? :meza1:
Zao mi je onih koji jesu. Tebi?

Mogu li ja po tvom rezonovanju drugih zakljuciti da u stvari govoris o sebi?
User avatar
corolla02
Posts: 10381
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#12460 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

sjecam se vec prvi dan nakon tax cut, ATT objavljuje bonuse od $1k svojim radnicima; cije su to pare gospodo iz ATT; gdje ce ovo samo stati...

User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12461 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Truba »

niko ne bi imao ništa protiv da većina migrantica izgleda kao melanija :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12462 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by insomnia78 »

Black swan wrote:niko ne bi imao ništa protiv da većina migrantica izgleda kao melanija :D
Mozda i izgledaju samo ih treba razmotati
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12463 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Truba »

šaljite trebe a ne kuronje


http://tribun.hr/zasto-pregovarati-s-tr ... da-sad-om/

asad: zasto-pregovarati-s-trumpom-kad-on-ne-vlada-sad-om/
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12464 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by insomnia78 »

Glupko. Eto nek on vlada Sirijom :lol:
Vodaju ga Rusi i hodze samo da se slika
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#12465 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Challenger_ »

Black swan wrote:http://tribun.hr/zasto-pregovarati-s-tr ... da-sad-om/

asad: zasto-pregovarati-s-trumpom-kad-on-ne-vlada-sad-om/
Bashar al Assad za grčki Kathimerini:
Zašto pregovarati s Trumpom kad on ne vlada SAD-om?
Image
Sastanak s Donaldom Trumpom bio bi besmislen jer Amerikom vlada „Deep state“ a ne predsjednik, poručio je sirijski predsjednik Bashar Assad u razgovoru za grčki list Kathimerini. Kazao je da je interes takozvane „duboke države“, odnosno interesnih skupina i političko-obavještajnog establišmenta stvaranje konflikta s Rusijom.

Assad je poručio da nema smisla nalaziti se direktno s Trumpom i pregovarati, jer američki predsjednik „danas kaže jedno, a sutra učini sasvim suprotno“, te vrlo vjerojatno uopće nema vlast nad donošenjem političkih odluka.

„Mislimo da predsjednik uopće nema kontrolu nad režimom u SAD-u. Svi smo uvjerenja da je ‘duboka država’ ta koja kontrolira svakog predsjednika, i to nije novost. Tako je uvijek bilo u SAD-u, barem tijekom posljednjih 40 godina, barem od vremena predsjednika Nixona, ako ne i ranije. No s Trumpom to sve više dolazi do izražaja.“

Assad je ujedno odbacio mogućnost izbijanja Trećeg svjetskog rata zbog sukoba u Siriji, te smatra da je tako uglavnom zahvaljujući staloženosti vodstva u Moskvi koje je do sada uspijevalo spriječiti katastrofalnu eskalaciju, unatoč tome što SAD nastoje proširiti sukob.

Assad je razgovor završio obećanjem da će ujediniti Siriju i povratiti njen suverenitet, dodajući da su SAD, Francuska, Velika Britanija, Saudijska Arabija, Katar i Turska glavni krivci za sedmogodišnji rat koji bjesni u zemlji, te poručuje da kao krivci moraju odgovarati zbog pomaganja teroristima u Siriji.
:arrow: izvod, prevod
:arrow: tekst originala
Crvena Tifoza
Posts: 10624
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#12466 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Crvena Tifoza »

jeza u ledja wrote:Kakav debil. Dok pravi jedan dobar potez (S. Koreja) pravi katastrofalan drugi (Iran). Fino ga Netanyahu i Saudijci nalozili. I sta ce sad? Bombardovat ih mozda? Pravi deal s njima kad budu imali oruzje? Mozda ceka da ko Kim Jong Un ovi isprobaju nuklearku pa da s njima pocne pregovarati? :D

:-)

Sumnjam da je ovo sa s. korejom dobar potez. Mudriji su ovi nego što se to čini. Na kraju krajeva zašto bi se riješili ovi u s. koreji programa a toliko su vremena i para uložili u isti. Nije on svjestan kako će ga predriblat ovaj ‘mali rocket man’. :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#12467 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

Taj sirijski blento postavlja teze, k’o da ga neko zvao da pregovara sa Amerikom.
Evo Donald hoce Nobela. :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12468 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Crvena Tifoza wrote:
jeza u ledja wrote:Kakav debil. Dok pravi jedan dobar potez (S. Koreja) pravi katastrofalan drugi (Iran). Fino ga Netanyahu i Saudijci nalozili. I sta ce sad? Bombardovat ih mozda? Pravi deal s njima kad budu imali oruzje? Mozda ceka da ko Kim Jong Un ovi isprobaju nuklearku pa da s njima pocne pregovarati? :D

:-)

Sumnjam da je ovo sa s. korejom dobar potez. Mudriji su ovi nego što se to čini. Na kraju krajeva zašto bi se riješili ovi u s. koreji programa a toliko su vremena i para uložili u isti. Nije on svjestan kako će ga predriblat ovaj ‘mali rocket man’. :D
Imam ja svoje teorije otkud odjednom S. Koreja da je miroljubljiva, a nema nikakve veze sa Trumpom...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#12469 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

GandalfSivi wrote:
Crvena Tifoza wrote:
jeza u ledja wrote:Kakav debil. Dok pravi jedan dobar potez (S. Koreja) pravi katastrofalan drugi (Iran). Fino ga Netanyahu i Saudijci nalozili. I sta ce sad? Bombardovat ih mozda? Pravi deal s njima kad budu imali oruzje? Mozda ceka da ko Kim Jong Un ovi isprobaju nuklearku pa da s njima pocne pregovarati? :D

:-)

Sumnjam da je ovo sa s. korejom dobar potez. Mudriji su ovi nego što se to čini. Na kraju krajeva zašto bi se riješili ovi u s. koreji programa a toliko su vremena i para uložili u isti. Nije on svjestan kako će ga predriblat ovaj ‘mali rocket man’. :D
Imam ja svoje teorije otkud odjednom S. Koreja da je miroljubljiva, a nema nikakve veze sa Trumpom...
Koje su to teorije?
Jedno je ocigledno, korejski idiot je shvatio da je na celu Amerike veci idiot od njega, i da se nece ustrucavati sekunde da to sve tamo zapali. Povuci se bez gubitaka.
Ne znam sta bi drugo bilo, vjerovati da se taj fanatik tamo tek tako, iz cista mira unormalio je besmisleno.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12470 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Mislim da su mu oni zemljotresi poslije zadnjeg testa sve sjebali. Mislim da su mu sva postrojenja pod planinom unistena. Znat ce se jednom...
Crvena Tifoza
Posts: 10624
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#12471 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Crvena Tifoza »

A šta ako je budala iz s.koreje skontao da je on malo manja budala od ovog, pa konta da će ovog prešaltat laganini.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#12472 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

GandalfSivi wrote:Mislim da su mu oni zemljotresi poslije zadnjeg testa sve sjebali. Mislim da su mu sva postrojenja pod planinom unistena. Znat ce se jednom...
Cak i da se to desilo, a to mi je malo vjerovatno, otkud ovoliki zaokret? Pa oni zadnjih 60 i kusur godina ne pristaju na bilo kakav razgovor, onda kad nisu imali ni n od nuklearke, i sad odjednom, hajmo se dogovoriti?
Nema smisla.
Donald je to nanisanio, poslao onom juznokorejskom da mu odnesu gore i pokaze sta ih sve ceka.

Svojim potezima je uvjerio sve oko sebe da ga boli qrac za svim mogucim i nemogucim sporazumima, konvencijama, unproforima. Moje dugme je vece od tvog dugmeta, i Sta je?!
Ho’s se potuc’? :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12473 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Crvena Tifoza wrote:A šta ako je budala iz s.koreje skontao da je on malo manja budala od ovog, pa konta da će ovog prešaltat laganini.
Sve je moguce, mada opet nikada ne znas, puno je tu igraca da se strategija zasniva na tome sto je Trump budala. Moze svasta biti, ali ja kontam da je otprilike islo ovako:

Sjeverna Koreja napravi jos jedan nuklearni pokus, snage negdje izmedju 200 i 300 megatona. Pokusi se izvrsavaju ispod iste planine gdje su i postrojenja.
Kim Jong Un izadje kao i obicno ratoborno u javnost, usput se pokoska sa Trumpom cije je dugme vece.
Par dana poslije pokusa, desi se veliki zemljotres koji bukvalno promijeni velicinu planine za par metara.
Kim Jong Un izadje u javnost, haman hippy, mir brate mir, olimpijada malo, prekid neprijateljstava bla bla.

Kontam da im se nije sve pojabalo, pa sada pokusavaju ugrabiti kakav povoljan dogovor prije nego sto se provali prica...
Crvena Tifoza
Posts: 10624
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#12474 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Crvena Tifoza »

GandalfSivi wrote:
Crvena Tifoza wrote:A šta ako je budala iz s.koreje skontao da je on malo manja budala od ovog, pa konta da će ovog prešaltat laganini.
Sve je moguce, mada opet nikada ne znas, puno je tu igraca da se strategija zasniva na tome sto je Trump budala. Moze svasta biti, ali ja kontam da je otprilike islo ovako:

Sjeverna Koreja napravi jos jedan nuklearni pokus, snage negdje izmedju 200 i 300 megatona. Pokusi se izvrsavaju ispod iste planine gdje su i postrojenja.
Kim Jong Un izadje kao i obicno ratoborno u javnost, usput se pokoska sa Trumpom cije je dugme vece.
Par dana poslije pokusa, desi se veliki zemljotres koji bukvalno promijeni velicinu planine za par metara.
Kim Jong Un izadje u javnost, haman hippy, mir brate mir, olimpijada malo, prekid neprijateljstava bla bla.

Kontam da im se nije sve pojabalo, pa sada pokusavaju ugrabiti kakav povoljan dogovor prije nego sto se provali prica...

Tvoja teorija je vrlo moguća, i možda je čak i tačno. Ali evo i John Kelly upozorava Trumpa da ovaj iz S.Koreje samo blefira i da ne nasjeda na ovo.
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#12475 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by bosanska senzacija »

Moja teorija je da Sjeverna Koreja nikad nije ni imala nuklearnu bombu vec su dobijali od Kine po koju da roknu kako bi stvorili privid da je imaju.

A sto se Irana tice mislim da je Trumpu tu cilj da isposluje bolji ugovor od Obame makar se radilo i o najmanjim sitnicama.
Post Reply