Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#12226 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by vivaldi »

odgovore si mogao cekat dok je diskusija imala smisla, al poslije ovog bulshita maloprije smisla vise nema.

istreso si gomilu gluposti, a onda ga fol meni mangupski shukno s visine kako nista nisam napisao.

tako da ne moras vise cekat da ti repliciram - ne vidim "korelaciju" :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#12227 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

vivaldi wrote:odgovore si mogao cekat dok je diskusija imala smisla, al poslije ovog bulshita maloprije smisla vise nema.

istreso si gomilu gluposti, a onda ga fol meni mangupski shukno s visine kako nista nisam napisao.

tako da ne moras vise cekat da ti repliciram - ne vidim "korelaciju" :D
Kao sto rekoh - nisi napisao nista.

"Vidi baza, vidi vojnika, vidi izbjeglica", i tako jedno 10 puta. "Ratovi se sire, od Arapskog proljeca pa sve do Ukrajine."
Argument - "vidi baza, vidi vojnika, vidi izbjeglica".

Kad ti je dojadilo ponavljati isto, jer ne mozes uopste da pojmis kako neko moze razumjeti tvoju tako jednostavnu i logicku argumentaciju, onda si nabrzaka napisao post pun smajlica i ironije. "Na ovo stvarno nemam nikakav komentar, takva banalizacija..." (Al nek sam ja - tebi mangupski odgovorio, jel? ) Hu ha.

I onda se jos kao malo kofrcis, "bullshit", "gomila gluposti"?

Haj ti svojim poslom. :wink:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7322
Joined: 12/03/2012 18:04

#12228 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

vivaldi wrote:odgovore si mogao cekat dok je diskusija imala smisla, al poslije ovog bulshita maloprije smisla vise nema.

istreso si gomilu gluposti, a onda ga fol meni mangupski shukno s visine kako nista nisam napisao.

tako da ne moras vise cekat da ti repliciram - ne vidim "korelaciju" :D
Ne znam što se raspravljaš sa likom koji pivot to Asia gdje će do 2020 2/3 američke flote biti u Aziji nazove geostrateškim naguravanjem i koji tvrdi da u Americi narod utiče na politiku i političare, a biraju između dva odrona u vidu Hilary i Trumpa. Hladno preskoči da komentariše tužbu protiv voljene DNC u slučaju Sanders gdje advokati DNC-a tvrde da DNC nije ni morala dati šansu Sandersu, a sud to potvrdi.

Čim nešto ne odgovara, preskače i pravi se mutav. Kao što možeš opaziti, spava na temi, odgovori dolaze vrlo brzo :D

Za pisača ponjava, javi se kada dođeš u Sarajevo ( ako imaš za karte, kupi flex ), biće ludnica, obećavam. Ne treba ti daleka zemlja da uspiješ :D

Dobro, nekome ipak treba :-D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#12229 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
vivaldi wrote:odgovore si mogao cekat dok je diskusija imala smisla, al poslije ovog bulshita maloprije smisla vise nema.

istreso si gomilu gluposti, a onda ga fol meni mangupski shukno s visine kako nista nisam napisao.

tako da ne moras vise cekat da ti repliciram - ne vidim "korelaciju" :D
Ne znam što se raspravljaš sa likom koji pivot to Asia gdje će do 2020 2/3 američke flote biti u Aziji nazove geostrateškim naguravanjem i koji tvrdi da u Americi narod utiče na politiku i političare, a biraju između dva odrona u vidu Hilary i Trumpa. Hladno preskoči da komentariše tužbu protiv voljene DNC u slučaju Sanders gdje advokati DNC-a tvrde da DNC nije ni morala dati šansu Sandersu, a sud to potvrdi.

Čim nešto ne odgovara, preskače i pravi se mutav. Kao što možeš opaziti, spava na temi, odgovori dolaze vrlo brzo :D

Za pisača ponjava, javi se kada dođeš u Sarajevo ( ako imaš za karte, kupi flex ), biće ludnica, obećavam. Ne treba ti daleka zemlja da uspiješ :D

Dobro, nekome ipak treba :-D
Nemoj cvrle, opet ces nam svu juznu tribinu dovesti na temu. :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12230 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by moonca »

Nikako mi ne ide u glavu - predsjednik i onda Trump. :cry:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7322
Joined: 12/03/2012 18:04

#12231 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Fudo387 wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
vivaldi wrote:odgovore si mogao cekat dok je diskusija imala smisla, al poslije ovog bulshita maloprije smisla vise nema.

istreso si gomilu gluposti, a onda ga fol meni mangupski shukno s visine kako nista nisam napisao.

tako da ne moras vise cekat da ti repliciram - ne vidim "korelaciju" :D
Ne znam što se raspravljaš sa likom koji pivot to Asia gdje će do 2020 2/3 američke flote biti u Aziji nazove geostrateškim naguravanjem i koji tvrdi da u Americi narod utiče na politiku i političare, a biraju između dva odrona u vidu Hilary i Trumpa. Hladno preskoči da komentariše tužbu protiv voljene DNC u slučaju Sanders gdje advokati DNC-a tvrde da DNC nije ni morala dati šansu Sandersu, a sud to potvrdi.

Čim nešto ne odgovara, preskače i pravi se mutav. Kao što možeš opaziti, spava na temi, odgovori dolaze vrlo brzo :D

Za pisača ponjava, javi se kada dođeš u Sarajevo ( ako imaš za karte, kupi flex ), biće ludnica, obećavam. Ne treba ti daleka zemlja da uspiješ :D

Dobro, nekome ipak treba :-D
Nemoj cvrle, opet ces nam svu juznu tribinu dovesti na temu. :D
Banaliziraš stvari, znaš i sam, a ovaj me optuži da radim treću smjenu :lol: i smiješno se hvalii kako kupuje flex karte i ide na džez festival :lol:

Lakrdija, zar ne :-D

USA je u odnosu na Rusiju, Kinu ostale tarabe raj na zemlji, za običnog čovjeka, ali USA ima jako opasnu politiku ( kao i Rusija ) koja nam može jebati mater svima, nama minionsima pogotovo. Nemoj mi govoriti da je to normalno kad nije. A pisač ponjava upravo to radi. To je suština svega.

Forumsko kofrčenje, imam ovo, imam ono je smiješno. Da imaš to što pričaš da imaš ne bi spavao na temi o USA. Postoji još jedna opcija, da ti je to radno mjesto. Nema treće varijante.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#12232 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Aha, evo javio se i Mr. Cash Flow. 8-)
Uspjesni biznismen, pokazace mi kako se partija. U Sarajevu. 8-) :D

Ti si taj kojeg ne bi trebalo biti na forumu, kao uspjesnog biznismena u BejHa, ne mene. U tome je fora. :wink:


"Pivot to Asia" si predstavio haman kao uvertiru za nuklearni rat. To je od administracije bilo predstavljeno kao odmak od Bliskog Istoka. I naravno, u pravom smjeru. Naravno da je geostratesko naguravanje, nije cak ni usporedivo sa reketicama u I. Evropi. I Kina radi isto, koliko to oni mogu. Kao sto rekoh niko relevantan o tome ne dize specijalan alarm. Ako si htio podrobnije o tome, mogao si napisati i nesto detaljnije. Uostalom kao i tvoj prethodnik. Vase argumentovanje obicno ide u stilu "a sta cemo za ovo?", "a sta cemo za ono?", i onda ide lista standardnih floskula. :oops:

Ovo za Sandersa i tuzbu priznajem se ne sjecam ni da sam procitao, ni da smo o tome pricali. Ne znam ni o cemu se radi. :skoljka:

A nOrod je izabrao Gospodina PreCjednika Trumpa umjesto sve sile establishmenta. Eto mozda i do vas minionsa dodje njegova ruka pravde.

PS: I zasto svaki ubogi lik koji misli da je uspio u BiH zeli mjeriti kurac sa dijasporom, nije mi jasno? Hocete medalju?
Ili je prica o pranju pisoara, ili o 12 sati rada dnevno. Da vidis ti kako kod nas... :roll: ...opusti se jarane, ako imas u necemu da uzivas, uzivaj, neces za to dobiti potvrdu na forumu.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7322
Joined: 12/03/2012 18:04

#12233 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

jeza u ledja wrote:Aha, evo javio se i Mr. Cash Flow. 8-)
Uspjesni biznismen, pokazace mi kako se partija. U Sarajevu. 8-) :D

Ti si taj kojeg ne bi trebalo biti na forumu, kao uspjesnog biznismena u BejHa, ne mene. U tome je fora. :wink:


"Pivot to Asia" si predstavio haman kao uvertiru za nuklearni rat. To je od administracije bilo predstavljeno kao odmak od Bliskog Istoka. I naravno, u pravom smjeru. Naravno da je geostratesko naguravanje, nije cak ni usporedivo sa reketicama u I. Evropi. I Kina radi isto, koliko to oni mogu. Kao sto rekoh niko relevantan o tome ne dize specijalan alarm. Ako si htio podrobnije o tome, mogao si napisati i nesto detaljnije. Uostalom kao i tvoj prethodnik. Vase argumentovanje obicno ide u stilu "a sta cemo za ovo?", "a sta cemo za ono?", i onda ide lista standardnih floskula. :oops:

Ovo za Sandersa i tuzbu priznajem se ne sjecam ni da sam procitao, ni da smo o tome pricali. Ne znam ni o cemu se radi. :skoljka:

A nOrod je izabrao Gospodina PreCjednika Trumpa umjesto sve sile establishmenta. Eto mozda i do vas minionsa dodje njegova ruka pravde.
Jebo pricu ja ovo, ja ono. Dodji, bujrum ti je. Posteno ? I vjeruj da grijesis :D

Dalje, "Mr. Cash Flow" :oops: je predvidio neuspjeh Sarajeva dok su navijaci istog, na krilima ulaganja i nemamo dugova, mastali o ligama sampiona i prekucavanju Balkana. Toga se ocito slabije sjecas. Cash flow nije ruganje nego dokaz da sam u bobu predvidio desavanje oko Sarajeva. U sustini nebitno za temu, al kad vec insistiras da se malo pohvalim :D

Opet te sjecanje izdaje pa ne znas nista o tuzbi protiv DNC-a. Naime, Bernijeve pristalice su tuzile DNC kako su ovi favorizovali Hilary i prevarili Sandersove donatore. Advokati DNC-a tvrdili da DNC uopste nije duzan sprovoditi postene primaries, a sud to potvrdio. Vrlo zanimljiva situacija i jos zanimljiviji uticaj naroda na politiku. De malo proguglaj :oops: bas me zanima tvoje misljenje. Iskreno mislim da se pravis blesav i izbjegavas temu. Sto je i logicno, jer je sklizak teren.

Prica o pivot to Asia je krenula nakon sto si napisao da je Trump budala koja bi se gadjala raketicama sa S. Korejom, a ja naveo primjer Obame koji je napravio istu stvar, mozda cak i goru, jer su Ameri, iz cistog kurcenja ( da banaliziram stvari ), poslali razarac u Juzno Kinesko More, a nakon toga i 2/3 flote u Aziju. Sta bi bilo da je neko poslao dio flote na obale Kalifornije. Geostratesko naguravanje ili raketice ? Sta mislis ?

Jos jednom da ponovim, Trump se pita oko americke vanjske politike kao sto se pitao i Obama, veoma malo tako da ne vidim razlog za kmecanje o zlom Trumpu i dobrom Obami. Da je prica o porezima i zdravstvenom tu se ne bih mijesao ili komentarisao.

Dalje, Ameri imaju preko 400 baza imaju oko Kine. Proguglaj malo, al znas i ti da je to tacno. Istu stvar rade i Iranu. Kao sto Vivaldi napisa, Rusi se nisu mijesali dok im mecka nije zaigrala pred vratima u Ukrajini. To je vec kurcenje. Ako se previse kurcis na kraju bude belaj. Eh, sada imamo anti americki blok u Rusiji, Kini i Iranu. Ako vec tjeramo mak na konac, Ameri su ih, svojim potezima, na to natjerali. To je lose, logicno. Ne trebam dalje objasnjavati, valjda.

Kao opciju u anti americkom bloku imamo i Turke, kojima Ameri, svjesno ili nesvjesno, na granici prave Kurdistan. Osim geostrateskog polozaja Turska ima jos jedan "adut" - milione izbjeglica, a medju njima svega i svacega. Samo ih sutnu iz drzave i belaj u Europi. Ozbiljan.

Takodjer, jasno ti je da naguravanje izmedju USA i Rusije hladno moze da dodje u BiH, a ako se to desi, krivi su i Ameri i Rusi, podjednako.

Ko to ne vidi, ima roze naocale, sa slonicima.

Vec imamo situaciju gdje nam americka politika destabilizacije Bliskog Istoka kuca na vrata - imigrantski put preko BiH. Vidjecemo sta ce biti na proljece. Bojim se da i nama mecka ne zaigra na vratima uskoro. Nije da nema osnova i nije da se ne kuha. A u toj prici mi nemamo prijatelja.

Ko misli da imamo taj je nerealan il ga stiti okean pa navija za nase.

Opet nerazumljiv ? Imal korelacija ?
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 410
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#12234 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by srce_ruke_lopata »

Jebala ga Kina i uvodjenje tarifa, što mi sroza 401K.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#12235 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Odgovoricu ti samo na ono sto smatram da vrijedi odgovarati:
cvrčak_na_hedonizmu wrote: Opet te sjecanje izdaje pa ne znas nista o tuzbi protiv DNC-a. Naime, Bernijeve pristalice su tuzile DNC kako su ovi favorizovali Hilary i prevarili Sandersove donatore. Advokati DNC-a tvrdili da DNC uopste nije duzan sprovoditi postene primaries, a sud to potvrdio. Vrlo zanimljiva situacija i jos zanimljiviji uticaj naroda na politiku. De malo proguglaj :oops: bas me zanima tvoje misljenje. Iskreno mislim da se pravis blesav i izbjegavas temu. Sto je i logicno, jer je sklizak teren.
Mislim da je bila prica o tome poodavno, ako je to ista tuzba.
Ovako, DNC i RNC su politicke partije. Kao i kod nas sto imas partije, tako imas i tamo. Predizbori (primaries) su nesto sto organizuju te dvije stranke unutar sebe. Znaci ne u odnosu sa federalnim ili drzavnim vlastima, vec u okviru svojih pravila, koja mogu mijenjati ako im se ceifne. I mada su te dvije stranke toliko upletene u americki politicki sistem, izborne zakone, itd, ovo prvo i dalje vazi. Kao takva, ona, valjda, ne odgovara bas puno pred zakonom sto se tice svog ponasanja. (mada nije to bas tako jednostavno al dobro). Na jednoj strani imas neku verziju Zlatka Lagumdzije (Hillary Clinton) koja s muzem drzi stranku u rukama godinama, i godinama se priprema kao nekrunisana kraljica da postane predsjednica. Na drugoj strani imas lika koji nikad nije bio clan te stranke, vec se u nju uclanio pred izbore. I sad kad krene trka, ta strana se buni jer stranka radi za kraljicu Clinton. Jel pravedno, nije. Je li protivzakonito, nije. Je li protiv pravila stranke, to ne znam, niti me puno ne zanima. Cinjenia je da Bernie nije mogao dovoljno meda medju crncima i tu se prica zavrsila.
cvrčak_na_hedonizmu wrote: Prica o pivot to Asia je krenula nakon sto si napisao da je Trump budala koja bi se gadjala raketicama sa S. Korejom, a ja naveo primjer Obame koji je napravio istu stvar, mozda cak i goru, jer su Ameri, iz cistog kurcenja ( da banaliziram stvari ), poslali razarac u Juzno Kinesko More, a nakon toga i 2/3 flote u Aziju. Sta bi bilo da je neko poslao dio flote na obale Kalifornije. Geostratesko naguravanje ili raketice ? Sta mislis ?
Mislim da se "pivot to Asia" nije svodio na slanje flota u Juzno kinesko more vec je dio globalne geostrateske strategije pomjeranja tezista sa BI na DI, izmedju ostalog upravo kao teznja Obamine administracije da se smanji ovisnost o nafti i politickoj situaciji na BI. Ti to shvatas iskljucivo kao mjerenje kite sa Kinom.
Frka u Juznom kineskom moru se svodi na neka ostrva (mescini Spratley, ovako nesto) na koja vise zemalja polazu prava. Mislim da ima jos jedna grupa ostrva, tj. da Kinezi prave neka vjestacka, ali nebitno. Naravno - nafta je u pitanju.
Ti pricas o nekim flotama i slanju u Aziju. Posto mi to sto ponavljas 2/3 zvuci malo cudno, prvo ti htjedoh odgovoriti da se nadam da razumijes da Amerika ima vise od jedne flote (ima jedno 6-7), ali i to mi zvucalo puno, pa malo proguglam i nadjem da - ne radi se o slanju 2/3 flote u Aziju, vec prebacivanju odnosa sa 50%-50% izmedju Pacifika i Atlantika na 60%-40% u korist Pacifika do 2020-e. Znaci sa 50% na 60%.
I naravno, ti to govoris kao da Amerikanci vec nisu na Dalekom Istoku sve u 16. "Salju u Aziju"... :roll: U Japanu imaju mali milion baza, pa dole Okinawa, pa Koreja, pa Guam, pa Singapur. Plus saradjuju sa Filipinima, Vijetnamom, Malezijom. (S tim sto sad od kad je Duterte dosao na vlast, Kinezi se malo uskurcili) Nabrojane zemlje su zemlje koje okruzuju to Juzno kinesko more, a u kom Kina pravi vjestacka ostrva u vodama koje su diskutabilne. Kina prakticno pokusava presjeci liniju izmedju Okinawe i Singapura i uspostaviti neku svoju tacku u tom moru. Znaci Kina je ta koja se siri i fleksira misice, no dobro.
Sve ovo zajedno je macji kasalj naspram odnosa NATO i Rusije ili naspram odnosa SAD sa DPRK.

I sta bi bilo da je neko poslao flotu u Kaliforniju? Dobili bi po nosu cuj sta. Da bi imao pravo da se kurcis pred Kalifornijom, prvo prodji kroz sve ono sto su Ameri zauzeli u WWII na putu do tamo. Da su Kinezi 50 godina na Havajima, Aljasci, Kanadi ili Meksiku, onda bi to pitanje imalo smisla.
cvrčak_na_hedonizmu wrote: Jos jednom da ponovim, Trump se pita oko americke vanjske politike kao sto se pitao i Obama, veoma malo tako da ne vidim razlog za kmecanje o zlom Trumpu i dobrom Obami. Da je prica o porezima i zdravstvenom tu se ne bih mijesao ili komentarisao.
Ako se Trump i Obama ne pitaju, cemu onda spominjanje "Obame koji je napravio istu stvar" ili "Trumpa budale koja bi se gadjala raketicama sa S. Korejom"? Ili se pitaju ili se ne pitaju. Ako se ne pitaju, onda ne vidim razloga za zabrinutost i uopste diskusiju o americkim predsjednicima.
cvrčak_na_hedonizmu wrote: Dalje, Ameri imaju preko 400 baza imaju oko Kine. Proguglaj malo, al znas i ti da je to tacno. Istu stvar rade i Iranu. Kao sto Vivaldi napisa, Rusi se nisu mijesali dok im mecka nije zaigrala pred vratima u Ukrajini. To je vec kurcenje. Ako se previse kurcis na kraju bude belaj. Eh, sada imamo anti americki blok u Rusiji, Kini i Iranu. Ako vec tjeramo mak na konac, Ameri su ih, svojim potezima, na to natjerali. To je lose, logicno. Ne trebam dalje objasnjavati, valjda.
Ma sta ovo kazes..."sad" imamo anti-americki blok u Rusiji, Kini, Iranu?...pa od kad znam za sebe Rusija, Kina i Iran su protivnici SAD. Cuj "sad" imamo. :D Ma daaaj.
Ukrajina je htjela poci jednim putem. Rusi im ne daju silom jer drukcije nisu znali. Zaigrala mecka pred vratima? Haha. Zna se ko je tu medzed i kome je zaigrala mecka pred vratima.

Ah da, i ovo:
cvrčak_na_hedonizmu wrote: Jebo pricu ja ovo, ja ono. Dodji, bujrum ti je. Posteno ? I vjeruj da grijesis :D
U cemu li to mislis da grijesim, bas me zanima? :hm:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#12236 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by madner »

Rusija nije vise ozbiljna prijetnja, EU ovakva kakva je, sa minimalnim vojnim izdacima je jaca od nje i ekonomski i vojno.
USA je samo bitno da Rusija ne bude dio EU bloka, tako da je Ukraina njima odlicna.

Kina je svakako buduci konkurent za USA, shodno tome i pivot.

Ali to nije nista novo, GB je sa Francuskom vodila bezbroj ratova da bi se presaltala na saveznistvo zbog Njemacke.

Ovo sto Trump radi u vezi Kine i carina je svakako dobar i jak potez, samo je pitanje da li je kasno.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#12237 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by daddy-kool »

U kojem smislu je kasno, sumnjam da su mogli nešto značajno ranije uraditi da uspore rast kineske ekonomije a da ne ugroze i svoju istovremeno.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#12238 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by madner »

Mogli su, no nisu htjeli.
Kasno je da Kina ne postane suparnik, ali to je mozda i bio cilj.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12239 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Koja je to picka od covjeka, lafo voli trgovinski rat, nije problem, jebat cemo Kineze, pa kada mu procitase blef i opalise po nosu, onda nije on kriv, nego je to rat koji su drugi davno izgubili. Spominje budala trgovinski deficit, a zaboravlja da vecina uvoza iz Kine se vodi od strane americkih firmi, zato sto je u Kini jeftina radna snaga...

Koji kreten, nevjerovatno...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#12240 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

GandalfSivi wrote:Koja je to picka od covjeka, lafo voli trgovinski rat, nije problem, jebat cemo Kineze, pa kada mu procitase blef i opalise po nosu, onda nije on kriv, nego je to rat koji su drugi davno izgubili. Spominje budala trgovinski deficit, a zaboravlja da vecina uvoza iz Kine se vodi od strane americkih firmi, zato sto je u Kini jeftina radna snaga...

Koji kreten, nevjerovatno...
It’s ok, kad fuli sa Kinom vazda moze sjebat Amazon.
:lol: I to je ekonomska agenda, sta sad.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#12241 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Ma kad bi imali pouzdanja da on i ljudi oko njega znaju sta rade, osim vriske i dreke i pompeznih najava, mozda ih imao i sta pozitivno reci u vezi tarifnih carki s Kinom ili cak i ovo s Amazonom, ali....s obzirom da sam siguran da nema pojma sta radi, mogu samo gledati zabrinuto kako mi 401k i Roth padaju. :roll:

U stvari sto se tice Trumpa, sustina nije bitna. Bitan je paravan, bitno je ono sto se kaze. Samo to moze pokretati velike stvari, tjerati ljudima strah u kosti, pomjerati berzu gore dole, itd. On u stvari citav svoj radni vijek tako funkcionise - kao soumen, kao brend, kao covjek sa velikim rijecima za velike stvari. Fazon je u tome sto je to uvijek samo bilo moguce zato sto je iza sebe imao ledja - ogromne pare, a sada i ogroman geopoliticki i makroekonomski stap. Do sada je imao privatne avione, sada ima svemirski brod. Pritisne dugme vamo, brod odleti par galaksija dalje. Pritisne dugme tamo, veliki laser tamo unisti neko ostrvo. Za neke stvari mozda i ne zna sta radi i kakve ima posljedice, za druge itekako zna, no posljedice ga ne zabrinjavaju, vec naprotiv, zabavljaju.
Sad se malo uhodao, pa se vec i osilio. Mueller mu rekao da nije pod kriminalnom istragom pa se odlucio dati otkaze pola svog Kabineta, a pokazati srednji prst savjetnicima. Tako to obicno biva...kad se stvara wannabe diktator. Vidjecemo dokle i s kakvim posljedicama.

In other news...slusam na radiju, kazu vec je pocelo hodocasce u New Hampshire. Svaki izborni ciklus u ovo doba, mada sve ranije i ranije izgleda, potencijalni predsjednicki kandidati idu gore. Pa se spominju O'Malley (Malloy?, kako mu je vec ime, sto je bio treci kandidat kod D prosli put, pa Sanders, pa Biden, pa Julian Castro ( :thumbup: ) ), no, posjetioci su bili i Jeff Flake i John Kasich. :izet: Sto moze znaciti samo jedno - da potencijalni Republikanski kandidati namjeravaju challengovati Trumpa na sljedecim primaries, sto se obicno, jel, ne desava, za incumbent president. :meza1:
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#12242 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

srce_ruke_lopata wrote:Jebala ga Kina i uvodjenje tarifa, što mi sroza 401K.
od kako imade onaj State of the Union u Januaru, usuti se zaprave; onaj njegov govor win, win, win, tako ispade lose, lose, and keep on losing...

Ali sta, kad je zemlja/system nasto na malim i nejakim, tako da tvoj gubitak i za njih i nije nista novo :-D
Last edited by corolla02 on 05/04/2018 03:30, edited 1 time in total.
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 410
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#12243 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by srce_ruke_lopata »

Onaj Kasić bi uzeo Trumpa, mada ja mislim bilo ko ce uzeti Trumpa ako 'vako nastavi.
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#12244 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

haos je u Washingtonu, kratkoricno, nista dobro ne slijedi; kenjac ga je izglaso!

zavadja naciju, nista dobro, bas kao i drugi lideri tamo prije 150g

I sami njegov izglasani tax code je nastiman protiv bogatih u plavim drzavama a za benefit bogatih u crvenim; ili njegov nagovor firmi da vracaju poslove u SAD, tj. promovisati ekonomski patriotizam; ili njegova vanjska politika oko Jerusalema, Sirije ili Korea; ocigledno svaka administracija je mogla isto napraviti ali se uvijek postavljalo suprotno pitanje, a sta ako!?? ali kod njeg ocigledno nema kompromisa, typ ono samo goni po svom, pa kud puklo da puklo...

znaci doslo neko zahebano vrijeme u kome Kina je SAD a SAD kao Kina, naopako pa eto ti :-D
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#12245 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by corolla02 »

vivaldi wrote: sto se tice trampoline, opet cu se vratiti na prvi dio posta. trampolina je po svojim izjavam lud ko struja, takvi su mu i saradnici i bivsi i trenutni, tu se poptuno slazem s tobom, ali kao sto rekoh jos uvijek ne pocinje nove ratove i ne generise nova migranstka stampeda. prethodnici su fino pricali a puno ratovali, a njegova ostra retorika bar jos uvijek nije presla na djela. cim i ako predje i on ce mi biti katastrofa. u prevodu, dobro je dok ne puca :D
:thumbup:

gospon. presjednik se ipak zabavio najvise o sebi; uzele ga poluge demokratije tj. republike i ne snalazi se bas najblje, tako da jos nije dosao do izrazaja i to je vrlo dobro zasad :-D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#12246 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by madner »

Kinezi ne igraju 30 godina posteno. Smanjuju svoju valutu ispod kursa, sto je nista drugo nego subvencija. Ne pristaju na ulazak u njihovo trziste bez da dobiju tehnologiju itd itd...

Trump je show, ali ovi potezi su dobro proracunati i jaki. Ne samo za USA dobri.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#12247 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by daddy-kool »

madner wrote:Kinezi ne igraju 30 godina posteno. Smanjuju svoju valutu ispod kursa, sto je nista drugo nego subvencija. Ne pristaju na ulazak u njihovo trziste bez da dobiju tehnologiju itd itd...
Tačno, ali su pristali na tu igru jer je svima odgovarala. Mogli su i odbiti da predaju tehnologiju, ili tužba WTO, ili kontramjere i ranije, ali im to nije bilo u interesu.
madner wrote:Trump je show, ali ovi potezi su dobro proracunati i jaki. Ne samo za USA dobri.
Daj Bože da bude kakvog hajra od ovih carina, ekonomije su toliko isprepletene da je ovo popravak zuba mačetom.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#12248 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by seln »

moonca wrote:Nikako mi ne ide u glavu - predsjednik i onda Trump. :cry:
Image
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#12249 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by TAFKAP »

daddy-kool wrote:Daj Bože da bude kakvog hajra od ovih carina, ekonomije su toliko isprepletene da je ovo popravak zuba mačetom.
Ima, a svjetskom tržištu već pale cijene žitarica, soje, svinjskog mesa, ...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#12250 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

TAFKAP wrote:
daddy-kool wrote:Daj Bože da bude kakvog hajra od ovih carina, ekonomije su toliko isprepletene da je ovo popravak zuba mačetom.
Ima, a svjetskom tržištu već pale cijene žitarica, soje, svinjskog mesa, ...
Da, zato sto ce trziste biti preplavljeno proizvodnim viskom.
Naravno, oni koji ce najebati su proizvodjaci i uzgajivaci, koji ce onda smanjivati proizvodnju, sto bi onda u buducnosti moglo negativno uticati na cijene.
Post Reply