Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#21826 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Tesla Edison »

Ma mogli su tamo amerkinaci ostati 100 godina, 101. godine bi gledali isto što i danas. Mogli su i 500 godina, 501. bi gledali isto kao i danas....

Nema svrhe tako ostati ni sata jer ništa nećeš dobiti. Ko zatraži azil treba mu dati, obrazovane žene evakuirati dok ih ovi nisu obrezali, bičevali ili ubili, intelektualce također, a talibane pustiti nek rade šta žele. Svakako ih ostatak stanovništva priželjkuje. Izolovati od zapada i neka ih.

A Bliski istok će uvijek biti kaljuža. To je kaljuža nastala poslije WW1, kada su Francuzi i Britanci osnovali vještačke i neprirodne države, tipa Jordan, Palestina, Irak, Kuvajt,.... i tako trajno napravili problem. Povukli su linijarem granice, plemena razdvojili na više država i tu sad imaš nestabilnost, razne Hamase, Hezbolahe, Fatahe, Isile i ostale paravojne i terorističke organizacije. Tu treba jedna čvrsta okupacija, ugasiti sve te države, tzv. Palestincima (za mene su to sve arapi) dati utočište na drugim dijelovima teritorije, kao što je danas Jordan, Kuvajt,.... i uspostaviti čvrstu, centralnu vlast na kompletnoj toj teirtoriji, sa jakim stranim faktorom (nešto kao strana diktatura) i eto mira.

Nije to narod za države i vojske. Daš im vlast i oružje, ono počne ratovati protiv sebe i svog naroda. Puno budala na malom prostoru.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#21827 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Sanjarko »

Tesla Edison wrote: 16/08/2021 07:02 Ma mogli su tamo amerkinaci ostati 100 godina, 101. godine bi gledali isto što i danas. Mogli su i 500 godina, 501. bi gledali isto kao i danas....

Nema svrhe tako ostati ni sata jer ništa nećeš dobiti. Ko zatraži azil treba mu dati, obrazovane žene evakuirati dok ih ovi nisu obrezali, bičevali ili ubili, intelektualce također, a talibane pustiti nek rade šta žele. Svakako ih ostatak stanovništva priželjkuje. Izolovati od zapada i neka ih.

A Bliski istok će uvijek biti kaljuža. To je kaljuža nastala poslije WW1, kada su Francuzi i Britanci osnovali vještačke i neprirodne države, tipa Jordan, Palestina, Irak, Kuvajt,.... i tako trajno napravili problem. Povukli su linijarem granice, plemena razdvojili na više država i tu sad imaš nestabilnost, razne Hamase, Hezbolahe, Fatahe, Isile i ostale paravojne i terorističke organizacije. Tu treba jedna čvrsta okupacija, ugasiti sve te države, tzv. Palestincima (za mene su to sve arapi) dati utočište na drugim dijelovima teritorije, kao što je danas Jordan, Kuvajt,.... i uspostaviti čvrstu, centralnu vlast na kompletnoj toj teirtoriji, sa jakim stranim faktorom (nešto kao strana diktatura) i eto mira.

Nije to narod za države i vojske. Daš im vlast i oružje, ono počne ratovati protiv sebe i svog naroda. Puno budala na malom prostoru.
A sa strane maslanje nije doprinjelo tome i pogorsalo to jos vise?
Bossona
Posts: 5279
Joined: 21/12/2020 03:28

#21828 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Bossona »

General War wrote: 16/08/2021 01:59
Bossona wrote: 16/08/2021 01:05 Interesantno kako oni koji podržavaju Trumpa pljuju Bidena zbog povlačenja iz Afganistana. Da se ovo dešavalo u vrijeme Trumpa koji je najavio i započeo povlačenje iz Afganistana, njegovi sljedbenici bi ga prikazali kao mirotvorca i humanistu.
Afghanistan je Bushovo živo blato iz kojeg se odlazi na ovakav način jer su oni koji su trebali preuzet brigu o državi i građanima izdali prvo njih pa onda i Amerikance, koji su im pomagali 20 godina da naprave demokratsko društvo,da ne vladaju njima oni koji su najveći neprijatelji prvenstveno tom istom narodu, njihovoj domovni i budućnosti.
Tesko je politicaru svarit da se zajebo u procjeni..a Trumpovo maslo i jeste, Biden je samo sam sebi pucao u nogu metkom koji je trump pripremio.
“Kad sam došao na dužnost, naslijedio sam dogovor koji je sklopio moj prethodnik – a za koji je pozvao talibane na pregovore u Camp Davidu uoči 2019. – koji je talibane ostavio na vojnom najjačem položaju od 2001. godine i nametnuo rok (za povlačenje) za američke snage do 2021.


Neposredno prije nego što je napustio dužnost, takođe je smanjio američke snage na sami minimum od 2500 ljudi. Stoga, kad sam postao predsjednik, suočio sam se s izborom – slijediti dogovor, s kratkim produljenjem kako bismo sigurno povukli naše snage i snage naših saveznika, ili pojačati prisutnost i poslati još američkih vojnika da se opet bore u građanskom sukobu u drugoj zemlji.


Bio sam četvrti predsjednik koji je predsjedao prisutnošću američkih trupa u Afganistanu – dva republikanca, dva demokrata. Ne bih, i neću, ovaj rat prenijeti na petog.”


Mirovni sporazum s talibanima na koji se Bajden referirao zaista je bio katastrofalno naivan i nepromišljen, ali i tipičan za diplomatske napore Trampove administracije. Vođen budalastom ambicijom da zavrijedi Nobelovu nagradu za mir za kojom je žudio, Tramp je pristao povući američke snage (kao i ostale snage NATO-saveznica) iz zemlje u roku od 14 mjeseci a talibani su se zauzvrat obvezali da neće napadati američke ciljeve, da će pregovarati s međunarodno priznatom vladom u Kabulu i spriječiti da Al Kaida operira na teritoriju pod njihovom kontrolom, kao što je bio slučaj dok su bili na vlasti prije američke invazije 2001.


Iako su talibani nastavili sa svojom ofenzivom na teritorij pod kontrolom afganistanske vlade, Tramp je smanjio broj američkih vojnika u zemlji na samo 2.500 do kraja svog mandata, uz 16 hiljada civilnih kooperanata. Bajden je zaista, u neku ruku, doveden pred gotov čin kad je preuzeo vlast.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#21829 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by General War »

Bossona wrote: 16/08/2021 09:25
General War wrote: 16/08/2021 01:59
Tesko je politicaru svarit da se zajebo u procjeni..a Trumpovo maslo i jeste, Biden je samo sam sebi pucao u nogu metkom koji je trump pripremio.
“Kad sam došao na dužnost, naslijedio sam dogovor koji je sklopio moj prethodnik – a za koji je pozvao talibane na pregovore u Camp Davidu uoči 2019. – koji je talibane ostavio na vojnom najjačem položaju od 2001. godine i nametnuo rok (za povlačenje) za američke snage do 2021.


Neposredno prije nego što je napustio dužnost, takođe je smanjio američke snage na sami minimum od 2500 ljudi. Stoga, kad sam postao predsjednik, suočio sam se s izborom – slijediti dogovor, s kratkim produljenjem kako bismo sigurno povukli naše snage i snage naših saveznika, ili pojačati prisutnost i poslati još američkih vojnika da se opet bore u građanskom sukobu u drugoj zemlji.


Bio sam četvrti predsjednik koji je predsjedao prisutnošću američkih trupa u Afganistanu – dva republikanca, dva demokrata. Ne bih, i neću, ovaj rat prenijeti na petog.”


Mirovni sporazum s talibanima na koji se Bajden referirao zaista je bio katastrofalno naivan i nepromišljen, ali i tipičan za diplomatske napore Trampove administracije. Vođen budalastom ambicijom da zavrijedi Nobelovu nagradu za mir za kojom je žudio, Tramp je pristao povući američke snage (kao i ostale snage NATO-saveznica) iz zemlje u roku od 14 mjeseci a talibani su se zauzvrat obvezali da neće napadati američke ciljeve, da će pregovarati s međunarodno priznatom vladom u Kabulu i spriječiti da Al Kaida operira na teritoriju pod njihovom kontrolom, kao što je bio slučaj dok su bili na vlasti prije američke invazije 2001.


Iako su talibani nastavili sa svojom ofenzivom na teritorij pod kontrolom afganistanske vlade, Tramp je smanjio broj američkih vojnika u zemlji na samo 2.500 do kraja svog mandata, uz 16 hiljada civilnih kooperanata. Bajden je zaista, u neku ruku, doveden pred gotov čin kad je preuzeo vlast.
Treba razlucit povlacenje i nacin povlacenja, avganistan nije zasluzio bolje od talibana ali amerika se pokazala kao nepovjerljiv partner, i za trumpa a i bajdena.. mozda mu to nije bila namjera ali tako izgleda, a neprijatelji ce itekako znati ovo iskoristiti.
c_g
Posts: 1156
Joined: 29/09/2016 01:52

#21830 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by c_g »

Nedostaješ, šefe!
Bossona
Posts: 5279
Joined: 21/12/2020 03:28

#21831 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Bossona »

Bossona wrote: 16/08/2021 09:25
General War wrote: 16/08/2021 01:59
Tesko je politicaru svarit da se zajebo u procjeni..a Trumpovo maslo i jeste, Biden je samo sam sebi pucao u nogu metkom koji je trump pripremio.
“Kad sam došao na dužnost, naslijedio sam dogovor koji je sklopio moj prethodnik – a za koji je pozvao talibane na pregovore u Camp Davidu uoči 2019. – koji je talibane ostavio na vojnom najjačem položaju od 2001. godine i nametnuo rok (za povlačenje) za američke snage do 2021.


Neposredno prije nego što je napustio dužnost, takođe je smanjio američke snage na sami minimum od 2500 ljudi. Stoga, kad sam postao predsjednik, suočio sam se s izborom – slijediti dogovor, s kratkim produljenjem kako bismo sigurno povukli naše snage i snage naših saveznika, ili pojačati prisutnost i poslati još američkih vojnika da se opet bore u građanskom sukobu u drugoj zemlji.


Bio sam četvrti predsjednik koji je predsjedao prisutnošću američkih trupa u Afganistanu – dva republikanca, dva demokrata. Ne bih, i neću, ovaj rat prenijeti na petog.”


Mirovni sporazum s talibanima na koji se Bajden referirao zaista je bio katastrofalno naivan i nepromišljen, ali i tipičan za diplomatske napore Trampove administracije. Vođen budalastom ambicijom da zavrijedi Nobelovu nagradu za mir za kojom je žudio, Tramp je pristao povući američke snage (kao i ostale snage NATO-saveznica) iz zemlje u roku od 14 mjeseci a talibani su se zauzvrat obvezali da neće napadati američke ciljeve, da će pregovarati s međunarodno priznatom vladom u Kabulu i spriječiti da Al Kaida operira na teritoriju pod njihovom kontrolom, kao što je bio slučaj dok su bili na vlasti prije američke invazije 2001.


Iako su talibani nastavili sa svojom ofenzivom na teritorij pod kontrolom afganistanske vlade, Tramp je smanjio broj američkih vojnika u zemlji na samo 2.500 do kraja svog mandata, uz 16 hiljada civilnih kooperanata. Bajden je zaista, u neku ruku, doveden pred gotov čin kad je preuzeo vlast.
Ameri im naoružali 350 000 vojnika potrošili milijarde na oružje i infrastrukturu, pokušali da im pomognu, na kraju shvatili da onaj ko neće sebi pomoći nema mu pomoći.. Afghanistan je za Ameriku rana koja krvari dvije decenije i košta previše i zato su digli sidro. Nisu očekivali da su sterilni ovoliko oni koji su trbali preuzet sudbinu svoje države u svoje ruke i dešava se haos zbog vakuma vlasti koja je izdala i nestala i Talibana koji se bez otpora vraćaju. Očito je da hoće pećinare i da ih podržavaju i eto sada su dobili što su željeli, barem većina. Bidenu je Trump pripremio gorku pilulu on je progutao, očito je shvatio da je to bolje nego nastavak krvarenja i bacanje novca u rupu bez dna.
User avatar
Truba
Posts: 81788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21832 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Truba »

Znaci zeljeti biti mirotvorac je sada lose
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#21833 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Mr.Sojic »

Black swan wrote: 16/08/2021 18:08 Znaci zeljeti biti mirotvorac je sada lose
Cuj Tko se nasao da zbori o mirotvorcima :lol:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#21834 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by nosara »

User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21835 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by pici »

nosara wrote: 22/08/2021 08:47
JA, I?
User avatar
Truba
Posts: 81788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21836 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Truba »

Trump is your pretsijetnik
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#21837 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Point. »

nosara wrote: 22/08/2021 08:47
Gledaj hilbilija što se okupili na porodičnom skupu.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#21838 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by MorningStar »

Ovog za kandidata ispred republikanaca i da se demokrate napokon sataru na dva mandata :)

User avatar
Truba
Posts: 81788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21839 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Truba »

Samo trump :sax:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#21840 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by seln »

Jebes temu na kojoj glavnu rijec vode jedan trol i jedan sociopat.




p.s.

Image
User avatar
Truba
Posts: 81788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21841 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Truba »

Image

otaj rad
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#21842 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Milenkov buraz »

:lol: Nemreš blivit da neki još i danas plaču za Trumpom. Kao dijete kada izgubi sve klikere pa plače, tako i danas ne mogu muški i stojeći prihvatiti da su ispušili na izborima i da život ide dalje. Tačno k'o djeca kakva. :oops:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#21843 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by ultima_palabra »

MorningStar wrote: 22/08/2021 10:26 Ovog za kandidata ispred republikanaca i da se demokrate napokon sataru na dva mandata :)

Zamisljam kad bi se ovaj Tinki Vinki pojavio na reliju u Alabami... cim bi progovorio, 50 hiljada hilbilija bi prasnulo u smijeh :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21844 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Truba »

Raznovrsni izvori: lijeve novine, lijevi portali, ljevicarski filmovi, ljevicarske serije, drzavne skole, marksisticki univerziteti, liberalni glumci i glumice te ostali poznati koje favoriziraju masovni mediji u vlasti 2 3 covjeka koji su opet ljevicari
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#21845 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by seln »

Black swan wrote: 24/08/2021 16:00 Raznovrsni izvori: lijeve novine, lijevi portali, ljevicarski filmovi, ljevicarske serije, drzavne skole, marksisticki univerziteti, liberalni glumci i glumice te ostali poznati koje favoriziraju masovni mediji u vlasti 2 3 covjeka koji su opet ljevicari
Tebi je haman i Regan bio komunista.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#21846 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by ultima_palabra »

seln wrote: 24/08/2021 16:08
Black swan wrote: 24/08/2021 16:00 Raznovrsni izvori: lijeve novine, lijevi portali, ljevicarski filmovi, ljevicarske serije, drzavne skole, marksisticki univerziteti, liberalni glumci i glumice te ostali poznati koje favoriziraju masovni mediji u vlasti 2 3 covjeka koji su opet ljevicari
Tebi je haman i Regan bio komunista.
Crveni, zuti i zeleni vragovi.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#21847 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by seln »

ultima_palabra wrote: 24/08/2021 16:42
seln wrote: 24/08/2021 16:08

Tebi je haman i Regan bio komunista.
Crveni, zuti i zeleni vragovi.
Haver bi nas najradije sve vratio u srednji vijek, samo zato sto nije uspio dobiti svoju porciju mindje.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#21848 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sehohari »

Tesla Edison wrote: 16/08/2021 07:02 Ma mogli su tamo amerkinaci ostati 100 godina, 101. godine bi gledali isto što i danas. Mogli su i 500 godina, 501. bi gledali isto kao i danas....

Nema svrhe tako ostati ni sata jer ništa nećeš dobiti. Ko zatraži azil treba mu dati, obrazovane žene evakuirati dok ih ovi nisu obrezali, bičevali ili ubili, intelektualce također, a talibane pustiti nek rade šta žele. Svakako ih ostatak stanovništva priželjkuje. Izolovati od zapada i neka ih.

A Bliski istok će uvijek biti kaljuža. To je kaljuža nastala poslije WW1, kada su Francuzi i Britanci osnovali vještačke i neprirodne države, tipa Jordan, Palestina, Irak, Kuvajt,.... i tako trajno napravili problem. Povukli su linijarem granice, plemena razdvojili na više država i tu sad imaš nestabilnost, razne Hamase, Hezbolahe, Fatahe, Isile i ostale paravojne i terorističke organizacije. Tu treba jedna čvrsta okupacija, ugasiti sve te države, tzv. Palestincima (za mene su to sve arapi) dati utočište na drugim dijelovima teritorije, kao što je danas Jordan, Kuvajt,.... i uspostaviti čvrstu, centralnu vlast na kompletnoj toj teirtoriji, sa jakim stranim faktorom (nešto kao strana diktatura) i eto mira.

Nije to narod za države i vojske. Daš im vlast i oružje, ono počne ratovati protiv sebe i svog naroda. Puno budala na malom prostoru.
Rijetko kada neko može napisati toliko gluposti i isticati toliku mržnju prema drugima.
Pišeš kako je problem nastao nakon Prvog svjetkog rata, kada su zapadne sile osnovale vještačke države i da bi se to sada trebalo riješiti stranom diktaturom. Pa majku mu, šta misliš, da je Francuz tek tako došao da osnuje Siriju pa je otišao? Pa upravo je strani faktor i kriv za sve ovo!
Problem leži u tome što se u tome prostoru stranim uplitanjem stalno ometa razvoj, što društvo nije moglo niti još uvijek može samo da se razvija, pa bila pod diktatorom, 20, 40 ili 50 godina, pa da se onda država sama pretvori u demokratiju? Šta misliš, kako bi Francuska revolucija završila, da je Amerika od jednom odlučila da pomogne da se svrgne kralj, pa da je onda pomagala Robespierru u svom režimskom terorizmu? Nikada tamo ne bi došlo do onog društva kakvo je danas.

Pa Libija do 2011 i Irak do sankcija 90-ih su za nas bili Amerika dok se strani faktor tamo nije umiješao. Ni jedan narod nije "rođen" za demokratiju, nego se društvo u jednom dugom procesu mora transformisati u demokratsko, a to je u evropi bio proces koji je dekao decijanama, stoljećima. Ako je Nijemcima trebalo dva svjetska rata i najgori genocid u istoriji čovječanstva da postanu demokratsko-pravno društvo i prestanu napadati komšije i izazivati ratove, zašto se narodima gdje je dobar dio stanovništva još uvijek nepismen makar isto toliko vremena?

A i inače, po čemu smo mi to bolje od njih? I na Balkanu su sve države, od Hrvatske, BiH, Srbije do Albanije, sve manje-više propaliteti, dom najveće evropske bijede i naroda koji i nakon 20 godina samo znaju krasti, manipulirati na izborima i biti na pragu rata, koji su se pokazali potpuno nesposobnim kada je u pitanju vladanjem državom. Da im nije blizine evrope, pocrkali bi od gladi gore nego u zemljama podsaharske Afrike. Trebao bi im možda neki "Herrenvolk"-vlada da zamijeni lidere i demokratsko uređenje.

A ovo o Palestini je posebna priča. Mislim, ako ćemo iskreno, zašto po toj logici i ne iseliti i Bošnjake? Trenutno su najveća "prepreka" za pravljenje "mira", nesposobni su, samo pljačkaju i uništavaju ono što imaju... fino bi im možda u Turskoj bili, ionako su to sve "muslimani", pa malo i "Turci". Ili ne, zašto ih ne odmah prebaciti u tu famoznu stranu diktaturu? Bilo bi dobro, i za njih i za mir na ovim prostorima.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#21849 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Tesla Edison »

sehohari wrote: 24/08/2021 22:29
Tesla Edison wrote: 16/08/2021 07:02 Ma mogli su tamo amerkinaci ostati 100 godina, 101. godine bi gledali isto što i danas. Mogli su i 500 godina, 501. bi gledali isto kao i danas....

Nema svrhe tako ostati ni sata jer ništa nećeš dobiti. Ko zatraži azil treba mu dati, obrazovane žene evakuirati dok ih ovi nisu obrezali, bičevali ili ubili, intelektualce također, a talibane pustiti nek rade šta žele. Svakako ih ostatak stanovništva priželjkuje. Izolovati od zapada i neka ih.

A Bliski istok će uvijek biti kaljuža. To je kaljuža nastala poslije WW1, kada su Francuzi i Britanci osnovali vještačke i neprirodne države, tipa Jordan, Palestina, Irak, Kuvajt,.... i tako trajno napravili problem. Povukli su linijarem granice, plemena razdvojili na više država i tu sad imaš nestabilnost, razne Hamase, Hezbolahe, Fatahe, Isile i ostale paravojne i terorističke organizacije. Tu treba jedna čvrsta okupacija, ugasiti sve te države, tzv. Palestincima (za mene su to sve arapi) dati utočište na drugim dijelovima teritorije, kao što je danas Jordan, Kuvajt,.... i uspostaviti čvrstu, centralnu vlast na kompletnoj toj teirtoriji, sa jakim stranim faktorom (nešto kao strana diktatura) i eto mira.

Nije to narod za države i vojske. Daš im vlast i oružje, ono počne ratovati protiv sebe i svog naroda. Puno budala na malom prostoru.
Rijetko kada neko može napisati toliko gluposti i isticati toliku mržnju prema drugima.
Pišeš kako je problem nastao nakon Prvog svjetkog rata, kada su zapadne sile osnovale vještačke države i da bi se to sada trebalo riješiti stranom diktaturom. Pa majku mu, šta misliš, da je Francuz tek tako došao da osnuje Siriju pa je otišao? Pa upravo je strani faktor i kriv za sve ovo!
Problem leži u tome što se u tome prostoru stranim uplitanjem stalno ometa razvoj, što društvo nije moglo niti još uvijek može samo da se razvija, pa bila pod diktatorom, 20, 40 ili 50 godina, pa da se onda država sama pretvori u demokratiju? Šta misliš, kako bi Francuska revolucija završila, da je Amerika od jednom odlučila da pomogne da se svrgne kralj, pa da je onda pomagala Robespierru u svom režimskom terorizmu? Nikada tamo ne bi došlo do onog društva kakvo je danas.

Pa Libija do 2011 i Irak do sankcija 90-ih su za nas bili Amerika dok se strani faktor tamo nije umiješao. Ni jedan narod nije "rođen" za demokratiju, nego se društvo u jednom dugom procesu mora transformisati u demokratsko, a to je u evropi bio proces koji je dekao decijanama, stoljećima. Ako je Nijemcima trebalo dva svjetska rata i najgori genocid u istoriji čovječanstva da postanu demokratsko-pravno društvo i prestanu napadati komšije i izazivati ratove, zašto se narodima gdje je dobar dio stanovništva još uvijek nepismen makar isto toliko vremena?

A i inače, po čemu smo mi to bolje od njih? I na Balkanu su sve države, od Hrvatske, BiH, Srbije do Albanije, sve manje-više propaliteti, dom najveće evropske bijede i naroda koji i nakon 20 godina samo znaju krasti, manipulirati na izborima i biti na pragu rata, koji su se pokazali potpuno nesposobnim kada je u pitanju vladanjem državom. Da im nije blizine evrope, pocrkali bi od gladi gore nego u zemljama podsaharske Afrike. Trebao bi im možda neki "Herrenvolk"-vlada da zamijeni lidere i demokratsko uređenje.

A ovo o Palestini je posebna priča. Mislim, ako ćemo iskreno, zašto po toj logici i ne iseliti i Bošnjake? Trenutno su najveća "prepreka" za pravljenje "mira", nesposobni su, samo pljačkaju i uništavaju ono što imaju... fino bi im možda u Turskoj bili, ionako su to sve "muslimani", pa malo i "Turci". Ili ne, zašto ih ne odmah prebaciti u tu famoznu stranu diktaturu? Bilo bi dobro, i za njih i za mir na ovim prostorima.
Pišeš sa emocijama, a ne objektivno i zato ne vidiš u čemu je tu problem.

Samo ću se osvrnuti na ovaj dio gdje spominješ nas i njih. Ostali dio neću komentarisati jer su totalne gluposti, pisane emocijama i mržnjom prema zapadu, a ne objektivno i onako kako jeste.

Razlika između njih (država bliskog istoka) i nas je ta, što kad nama daš oružje, mi odbranimo svoju državu i imamo je kakvu takvu. Kad njima daš oružje, konkretno Palestincima, mada i ostale kvazi države su slične, oni oforme dva tabora (primjer Hamas i Fatah) i bore se između sebe, dok pravi neprijatelj kupi kajmak. Veći im je problem njihove međusobne vjerske razlike, nego stvarni neprijatelj, u ovom slučaju Izrael. Zato i žive u kaljuži, i društvenoj i političkoj.

A kad smo kod Palestine, Palestina postoji nešto više od 100 godina, a Bosna preko 1000. Prošli smo bunu i bunicu i opet imamo državu. Oni, ako misle da se bore između sebe, do potpunog uništenja, bolje da se isele nego da se u potpunosti sami unište, jer ratovati ne znaju. Mi smo bili u 10 puta goroj situaciji, napala nas sila jača nego sad što je Izrael, bili smo goloruki, ni kamena nismo imali, pod EMBARG-om, pa smo se odbranili i tu smo gdje smo. I mi smo tek nedavno dobili demokratiju, ali kod nas je preovladao razum, a ne sitne i glupe vjerske podjele, kakve preovladavaju kod njih.

Toliko o tome.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#21850 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by breuer »

Palestina postoji 100, a Bosna 1000 godina...

napala nas sila jača nego Izrael...


:lol:
Post Reply