Domace voce i povrce

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#1 Domace voce i povrce

Post by mahir985 »

Pozdrav forumasi,

Zanima me gdje bi mogao da kupujem 100% domace voce i povrce u Sarajevu i okolini. Znaci da provjereno nije prskano i gdje bi mogao uzimati konstantno.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#2 Re: Domace voce i povrce

Post by Jara »

mahir985 wrote:Pozdrav forumasi,

Zanima me gdje bi mogao da kupujem 100% domace voce i povrce u Sarajevu i okolini. Znaci da provjereno nije prskano i gdje bi mogao uzimati konstantno.
I mene zanima...čini mi se da je na pijacama sve uvozno...
veleno
Posts: 752
Joined: 19/09/2009 19:05

#3 Re: Domace voce i povrce

Post by veleno »

Možeš naručiti od njih....


http://www.krompir.ba/
User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#4 Re: Domace voce i povrce

Post by moranadruga »

veleno wrote:Možeš naručiti od njih....


http://www.krompir.ba/
ovo mi izgleda dobro. :thumbup: da li neko ima iskustva sa dostavom? ako je sve kako pise, ;-) treba podrzati. :thumbup:
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#5 Re: Domace voce i povrce

Post by mahir985 »

veleno wrote:Možeš naručiti od njih....


http://www.krompir.ba/
Sta ako ti kazem da zelim nesto slicno da pokrenem u sarajevu i zato trazim dobavljace :wink:
Nudge
Posts: 22
Joined: 05/04/2011 14:04

#6 Re: Domace voce i povrce

Post by Nudge »

Svi će ostati zapanjeni ako mu to kažeš.
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#7 Re: Domace voce i povrce

Post by mahir985 »

Nudge wrote:Svi će ostati zapanjeni ako mu to kažeš.
Eto sada znate :D Svaki prijedlog je dobro dosao
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#8 Re: Domace voce i povrce

Post by VjecitiStudent »

moranadruga wrote:
veleno wrote:Možeš naručiti od njih....


http://www.krompir.ba/
ovo mi izgleda dobro. :thumbup: da li neko ima iskustva sa dostavom? ako je sve kako pise, ;-) treba podrzati. :thumbup:
Sav sretan naručio, pola bacio.
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#9 Re: Domace voce i povrce

Post by mahir985 »

VjecitiStudent wrote:Sav sretan naručio, pola bacio.
Zasto? Ja koliko sam skontao oni naprave korpu sa nekoliko namirnica za 20KM. Mozes li mi reci sta ti je sve doslo u korpi.

Ja sam mislio da napravim takav sistem da mozes pojedinacno naruciti namirnice. (Uz neku minimalnu narudzbu)
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#10 Re: Domace voce i povrce

Post by akcid »

mahir985 wrote:Zanima me gdje bi mogao da kupujem 100% domace voce i povrce u Sarajevu i okolini. Znaci da provjereno nije prskano i gdje bi mogao uzimati konstantno.

Na zelenoj pijaci na Ciglanama, u gornjem dijelu, potraži Adviju, prodaje 100% domaće povrće i žitarice (kukuruz, ječam i pšenica), "neprskano" ili slično tretirano.

Advija živi u Brezi i u okolini Breze ima zemljište na kojem sije ovo povrće. Od ovog posla preživljava i zarađuje novac za porodicu.

Na pijaci je srijedom i subotom, do podne, a dolazi i vraća se CTS autobusom.
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#11 Re: Domace voce i povrce

Post by mahir985 »

akcid wrote:
mahir985 wrote:Zanima me gdje bi mogao da kupujem 100% domace voce i povrce u Sarajevu i okolini. Znaci da provjereno nije prskano i gdje bi mogao uzimati konstantno.

Na zelenoj pijaci na Ciglanama, u gornjem dijelu, potraži Adviju, prodaje 100% domaće povrće i žitarice (kukuruz, ječam i pšenica), "neprskano" ili slično tretirano.

Advija živi u Brezi i u okolini Breze ima zemljište na kojem sije ovo povrće. Od ovog posla preživljava i zarađuje novac za porodicu.

Na pijaci je srijedom i subotom, do podne, a dolazi i vraća se CTS autobusom.
Hvala akcid, obaveznu cu potraziti avdiju :bih:
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#12 Re: Domace voce i povrce

Post by swatch »

moranadruga wrote:
veleno wrote:Možeš naručiti od njih....


http://www.krompir.ba/
ovo mi izgleda dobro. :thumbup: da li neko ima iskustva sa dostavom? ako je sve kako pise, ;-) treba podrzati. :thumbup:
Narucivao par puta. Povrce je stvarno dobro, uvijek svjeze, dosta je po dogovoru bila, momci super.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#13 Re: Domace voce i povrce

Post by Comrad »

VjecitiStudent wrote:Sav sretan naručio, pola bacio.
Pa trebao si traziti novu narudzbu, ako ti je doslo pokvareno povrce. Ili mozda ne volis neko povrce pa si to bacio. :D

Ja sam narucio, sve super. Svjeze sve i nista nije baceno. Odgovorni, usluzni sve pet!
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#14 Re: Domace voce i povrce

Post by Comrad »

mahir985 wrote:Pozdrav forumasi,

Zanima me gdje bi mogao da kupujem 100% domace voce i povrce u Sarajevu i okolini. Znaci da provjereno nije prskano i gdje bi mogao uzimati konstantno.
Ako vec zelis da 'podjonis' ovu njihovu ideju, onda radi samo sa vocem. Jer oni rade povrce i vec su uvezani veoma dobro, tako da ces tesko ih sustici, jer ti bas kreces ispocetka. Oni su koliko sam shvatio iz fojnice i tamo su se uvezali sa domacim privrednicima.

Ti ako si u gradu i zivis ovdje, morat ces put pod noge i traziti dobavljace. Ako budes kupovao od preprodavaca sa pijace, nema te nigdje. Mislim da bi za neku zaradu morao raditi direktno sa proizvodjacem.

E sad opet pitanje je kakvog voca mi imamo i ima li uopste dovoljno ljudi koji se tim bave u vecim kolicinama u i oko Sarajeva.
Genije007
Posts: 33
Joined: 02/04/2013 20:26

#15 Re: Domace voce i povrce

Post by Genije007 »

Pozdrav forumasi,

Zanima me gdje bi mogao da kupujem 100% domace voce i povrce u Sarajevu i okolini. Znaci da provjereno nije prskano i gdje bi mogao uzimati konstantno.

Odgovor:nigdje.Jedino ako licno ne poznajes nekoga ko uzgaja voce i povrce i pravo si blizak sa njim.Ne mogu da vjerujem da jos ima ljudi koji vjeruju u bajke o neprskanom vocu i povrcu. :lol: Pominjete fojnicki krompir.Pa citava Fojnica zna da svaki covjek dole ima komad njive na kojoj sadi posebno za svoju porodicu a za potrosace se koriste pesticidi i vise od dozvoljenog.Licno sam upozoren od dobrog prijatelja na "domace jabuke" iz BL koje su prskane cak 16 puta.Naravno vlasnik plantaze nekoliko stabala ostavi neprskano za potrebe porodice. :x
NNNN
Posts: 301
Joined: 26/03/2013 08:42

#16 Re: Domace voce i povrce

Post by NNNN »

mahir985 wrote:Pozdrav forumasi,

Zanima me gdje bi mogao da kupujem 100% domace voce i povrce u Sarajevu i okolini. Znaci da provjereno nije prskano i gdje bi mogao uzimati konstantno.
U Fojnici povrce,a za voce ne znam.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#17 Re: Domace voce i povrce

Post by ladyblue18 »

Eh kad vec narucujete sa krompir.ba mene zanima jel zaista dodje povrca u iznosu 20 KM?
Koliko sam skontala oni svaki dan imaju drugaciju ponudu, znaci ne mozes sam birati sta hoces?
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#18 Re: Domace voce i povrce

Post by swatch »

ladyblue18 wrote:Eh kad vec narucujete sa krompir.ba mene zanima jel zaista dodje povrca u iznosu 20 KM?
Koliko sam skontala oni svaki dan imaju drugaciju ponudu, znaci ne mozes sam birati sta hoces?
Mozes birati, recimo ako neces mrkvu kazes podebljaj mi kropmir ili tako nesto. Za tih 20 KM na Heci mozes uzeti puno vise voca i povrca, mada je meni draze naruciti zelenaru jer je domace (bar se nadam).
User avatar
Edin H.
Posts: 47128
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#19 Re: Domace voce i povrce

Post by Edin H. »

Sta ce vam voce i povrce genetski nemodifikovano, bez pesticida, pa to istruli u sekundi :oops: jos moras nekakve baje jesti :?
veleno
Posts: 752
Joined: 19/09/2009 19:05

#20 Re: Domace voce i povrce

Post by veleno »

mahir985 wrote:
veleno wrote:Možeš naručiti od njih....


http://www.krompir.ba/
Sta ako ti kazem da zelim nesto slicno da pokrenem u sarajevu i zato trazim dobavljace :wink:
Rekao bih ti, go for it! :thumbup: :D

Za povrće ne znam, a što se tiče domaćeg voća u okolini Sa, jedino mi Eko Arhaz pada na pamet... http://www.arhaz.ba/ekoarhaz.php
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#21 Re: Domace voce i povrce

Post by PipiDugaDevetka »

Ne vjerujem da se radi o NON-GMO povrću sa krompir.ba ili bilo kojeg drugog sajta.
Organik uzgoj povrća je prefinjena MONSANTO prevara.
@Vječiti Student je to prepoznao.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#22 Re: Domace voce i povrce

Post by P308 »

Edin H. wrote:Sta ce vam voce i povrce genetski nemodifikovano, bez pesticida, pa to istruli u sekundi :oops: jos moras nekakve baje jesti :?
:lol:
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#23 Re: Domace voce i povrce

Post by Nebitan32 »

mahir985 wrote:
veleno wrote:Možeš naručiti od njih....


http://www.krompir.ba/
Sta ako ti kazem da zelim nesto slicno da pokrenem u sarajevu i zato trazim dobavljace :wink:
http://www.slobodnaevropa.org/media/video/24958140.html
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41036
Joined: 29/06/2011 23:39

#24 Re: Domace voce i povrce

Post by dječak sa šibicama »

mahir985 wrote:
akcid wrote:
mahir985 wrote:Zanima me gdje bi mogao da kupujem 100% domace voce i povrce u Sarajevu i okolini. Znaci da provjereno nije prskano i gdje bi mogao uzimati konstantno.

Na zelenoj pijaci na Ciglanama, u gornjem dijelu, potraži Adviju, prodaje 100% domaće povrće i žitarice (kukuruz, ječam i pšenica), "neprskano" ili slično tretirano.

Advija živi u Brezi i u okolini Breze ima zemljište na kojem sije ovo povrće. Od ovog posla preživljava i zarađuje novac za porodicu.

Na pijaci je srijedom i subotom, do podne, a dolazi i vraća se CTS autobusom.
Hvala akcid, obaveznu cu potraziti avdiju :bih:
Mozes i Ajsu, bila kod Nihada svojevremeno kad je imao kuharsku emisiju na TVSA, ona je sa Nisicke visoravni.

Osim ako to nije ista zena :D
User avatar
A_R
Posts: 82
Joined: 16/08/2012 14:01

#25 Re: Domace voce i povrce

Post by A_R »

ima li jos neko da je u skorije vrijeme narucivao sa krompir.ba? ne znam da li je do mene, narucih banane i kruske izmjedu ostalog, tesko mi da povjerujem da su banane iz bio uzgoja? jel neko voljan da podijeli iskustva?
Post Reply